Attent blijven' Wekelijks videojoumaal in AH-filialen Nog veel onduidelijkheid over de WAGW pagina 2 Flitsen Verkoper 2 Marcel Bouwman: Eerste credo oorkonde uitgereikt FLITSEN Personeelsblad Ahold nv januari 1987 43-ste jaargang nr. 1 verschijnt 11 x per jaar Oplage: 38.000 Redactie secretariaat: E. Muller Ankersmidplein 2 Kamer 1703 1506 CK ZAANDAM Tel.: 075-592576 REDACTIE FLITSEN Mw. T. Plooijer (hoofdred.) Public Relations HK 1704,075-592573 Mw. M. Rupp Miro 8 211,075-593833 N. Hupkens Filialenbureau AH HK 803, 075-592552 N.Th. M. Huijsman Produkt Managing Marvelo P410, 075-593253 J.J.M. Jongstra Directoraat P&O HK 1304, 075-592669 A. de Roo (Bureau Van Hulzen) F. Visser Marketing AC Restaurants P 216,075-593356 C. Waardenburg AH-filiaal 1027 Osdorpplein 229 1068 EK Amsterdam 020-193944 Albert Heijn is deze week gestart met een video joumaal onder de naam AH TV. Elke week zal hier van een nieuwe afleve ring naar de filialen wor den gezonden. Het is de bedoeling om door mid del van AH TV de motiva tie en betrokkenheid van de filiaalmedewerkers te verhogen. Op die manier hoopt men de dienstver lening aan de klanten te ondersteunen en waar mogelijk te verbeteren. De lengte van de journaals zal variëren van acht tot twaalf minuten. In dat tijds bestek komen verschillende onderwerpen aan de orde, die afwisselend in interview- reportage- of commentaar- vorm zullen worden gepre senteerd. Door de snelle op eenvolging van de onder werpen wordt gestreefd naar een flitsend en aantrekkelijk programma. Elke week zal er aandacht besteed worden aan de weekadvertentie, terwijl ook nieuws van binnen en buiten de AI-I-organisatie aan bod komt. Het journaal zal tevens achtergrondinformatie ver schaffen om de service en de voorlichting aan klanten te bevorderen. Uitgangspunt is dat de filiaalmedewerkers zich in het journaal moeten kunnen herkennen. De vraag wat de medewerkers met de informatie kunnen doen staat voorop. De onderwer pen worden aan elkaar ge praat door een vast presenta tieteam. Voor de reportages is een 'razende reporter' ge contracteerd. De produktie is in handen van 'Signum In formatieprojecten'. De meeste AH-filialen beschik ken inmiddels over profes sionele video-apparatuur. Vorig jaar werd, in het kader van de credo-campagne, voor het eerst daarvan ge bruik gemaakt in de filialen. Vorig jaar is de Wet Arbeid Gehandicapte Werknemers (WAGW) van kracht geworden. Deze wet bepaalt dat alle werkgevers binnen drie jaar gemiddeld 5% gehan dicapte werknemers in dienst moet hebben. Men hoopt met deze wet de deelname van gehandicapten en arbeidsongeschikten aan het arbeidsproces te be vorderen. Een werknemer is volgens de nieuwe wet gehandicapt als hij een arbeidsongeschiktheidsuitke ring krijgt of wanneer voor hem een door de bedrijfs vereniging betaalde voorziening binnen het bedrijf is getroffen. Over drie jaar zal per be drijfstak een percentage vastgesteld worden van ge handicapte werknemers die een bedrijf in dienst moet hebben. Afhankelijk van de aard van het werk zal dat percentage uiteenlopen van 3 tot 7. Werkgevers die niet aan de norm voldoen zijn pe riodiek een geldelijke bijdra ge per 'ontbrekende' gehan dicapte verschuldigd. Invoering van deze wet heeft tot gevolg dat de richtlijnen inzake de te volgen procedu re bij ontslag zijn verzwaard. Tot voor kort werd voor werknemers die twee jaar ar beidsongeschikt waren een ontslagvergunning aange vraagd en doorgaans ver leend. De nieuwe wet ver plicht in de toekomst ook na verloop van twee jaar een zorgvuldige afweging te ma ken en eventueel een nieu we functie voor de betrok ken medewerker te vinden. Welke consequenties de WAGW voor het personeel- beleid van Ahold zal hebben is op dit moment nog niet helemaal te overzien. Er blij ken nog te veel onduidelijk heden in de wet te zitten. Niet bekend is of full- of part time verschil maakt voor de WAGW. Onduidelijkheid is er ook over de vraag wie moet bepalen wat passende arbeid is. Bovendien is het niet bekend of de definitie van gehandicapte alleen voor lichamelijke kwalen geldt of ook voor geestelijke. Weinig zicht is er ook op de rol van de Bedrijfsgenees kundige Dienst en de taak stelling van de Gemeen schappelijke Medische Dienst. Medewerkers van de afde ling Personeel en Organisa tie (P&O) zullen binnenkort over deze en andere ondui delijkheden overleg voeren met de betrokken instanties. Daarna hoopt men richtlij nen voor de hoofden Perso- neelzaken van de werkmaat schappijen te kunnen opstel len. D. J. van der Tuin, hoofd Ar beidsvoorwaarden van de af deling P&O: "De bedoeling van de wet is duidelijk, maar er zitten nog veel haken en ogen aan. In ieder geval zal ons beleid erop gericht wor den om arbeidsongeschikten in dienst te houden. Daar zullen we onze aandacht en moeite in steken. De conse quenties zijn nog niet alle maal te overzien. Wel is het duidelijk dat we ontslagver gunningen minder makkelijk zullen krijgen. Ik verwacht geen eenduidige oplossing. Het zal moeten groeien." A. J. Smout, hoofd Sociale Verzekeringen bij P&O: "Ik denk dat we nog een moeilij ke discussie krijgen. De prak tijk zal mijns inziens moeten aangeven hoe we het beleid gaan invullen. De werkgever en de gehandicapte werkne mer moeten namelijk in principe bereid zijn een ar beidsplaats te reserveren, respectievelijk passende ar beid te aanvaarden. Dit kan een mogelijk volledig herstel positief beïnvloeden." Bij het naleven van de WAGW is een belangrijke rol weggelegd voor de bedrijfs- medische diensten. Dokter Th. Kwant van de Bedrijfs- medische Dienst Ahold over deze rol: "De WAGW heeft lang voor de inwerkingtre ding steeds de bijzondere aandacht van de Bedrijfsme- dische Dienst gehad. Het is duidelijk dat de bedrijfsarts niet alleen aandacht voor werknemers heeft bij de aan stellingskeuring. Ook bege leiding van langdurig zieken is een niet los te maken ele ment van het werk en uit dien hoofde ook zorg voor de werknemer die de over gang van de ziektewet naar de al dan niet gedeeltelijke arbeidsongeschiktheid mee moet maken." In 1987 zal de credo campagne in de Albert Heijn-filialen onver minderd wordCn voort gezet. De voorsprong die AH heeft op het ge bied van service zal be houden moeten blij ven om de concurren tie van het lijf te hou den. „Een goede klan tenbenadering is geen kwestie van het om draaien van een knop", zei areamanager Rob Schreuder onlangs in Flitsen. „De campagne mag niet in de benen zakken", vond afde lingschef Bram Jacobse in het novembernum mer. Beiden hadden ze gelijk. En daarom gaat de campagne ook in het jubileumjaar door, want het gaat goed, maar het kan beter. Daarover bestaat bij de Albert Heijn- mensen geen verschil van mening. Neem bijvoorbeeld Marcel Bouwman (21), ver koper 2 op de kruideniers- warenafdeling van filiaal 1133 in Zaandam. Flitsen vroeg hem naar zijn mening over de credo's. „Of die campagne nodig is? Ja, ik denk het wel. Er zijn altijd dingen die beter kun nen. Vorige maand zijn we een avondje met de afdeling bij elkaar geweest om erover te praten. Dat had meteen ef fect. Er werd daarna beter op de prijzen gelet bij het vul len. En de vakken worden ook niet meer zo volgepropt. Dat gaat nu allemaal wat net ter. Ik let er nu ook wat meer op dat de artikelen niet over de code raken. Als we het druk hadden en een klant kwam vragen waar iets lag, dan vertelden we hem waar hij moest zijn. Dan gebeurde het wel dat je hem even later nog bij de chips zag wroe ten. Nu proberen we mee te lopen om het artikel aan te wijzen. Dat wordt wel ge waardeerd, ja. Welke van de credo's mij het meest aan spreekt? De bovenste van het lijstje: 'Bij AH mag geen klant ontevreden zijn over de service'. Ik denk dat ik Marcel Bouwman aan dat credo in mijn werk het meeste kan doen. Er zou alleen wel meer tijd vrijge maakt moeten worden om de credo's te verwezenlij ken. We zullen er aandacht aan moeten blijven beste den. We moeten attent blij ven, dat is heel belangrijk." Albert Heijn-directeur 1 R.L.H. Beijers overhan- I digde vorige maand de eerste credo-oorkonde j aan bedrijfsleider A. Ver- i santvoort van filiaal 1268 I in Ede. Het filiaal behoort tot de ruim 100 winkels i die inmiddels de credo- brief aan de directie heb- i ben geretourneerd. Door i het verzenden van deze brief gaf het manage- I mentteam van het filiaal te kennen dat de activi teitenplannen voor de as- sortimentsgroepen Deli, Brood, Kaas, AGF en Kas sa zijn uitgevoerd en dat de credo's blijvend ge realiseerd zullen worden. Het is de bedoeling dat alle filialen die de credo- brief hebben ingestuurd of dat nog zullen doen een oorkonde van éen van de AH-directeuren zullen ontvangen. Een aantal filialen is inmid dels al bezocht. Op de foto v.l.n.r.: Area- manager J. Andreae, AH- directeur R.L.H. Beijers, BI. A. Versantvoort, ver- koopster 3 1. AC B. Berg en HOKA c.. Tauekkhio-Van Scharren- burg.

Personeelsbladen | 1987 | | pagina 2