Profiel Meningen verdeeld over^^A kunstcadeau Positief advies COR inzake HIC Mmkaxw MXRO-PLATTORM: GEEN KRUIMELS MORSEN 1 april OR- irerklezlngen Flitsen pagina 7 In het OR-wereldje is men ijverig aan het zoeken naar het juiste COR- lid. Nu ben ik in de veronderstel ling dat dit niet zo moeilijk behoeft te zijn. Ik vind een werkgroep die zich daarmee bezig gaat houden overbodig. Nut kan het alleen heb ben omdat het werk verschaft voor een aantal OR-leden. Aldus zo ge zegd hebbende tegen mijn COR- vertegenwoordiger, deel uitma kend van deze werkgroep. Ietwat gepikeerd wierp hij mij nijdig toe ,dat als ik het dan zo goed wist, ik een profiel van een COR-lid zou moeten maken." Wetende dat als ik het hem vertel, de profielschets met in de COR gebracht zal worden, maak ik gebruik van de aan mij be schikbaar gestelde ruimte in COR- Relatie. - Een COR-lid dient een zee van tijd te hebben, dus een job voor dege nen die het moeilijk hebben om hun 40 uur per week zinvol door te bren gen. - Als je tot degenen hoort die erg weinig te vertellen hebben en mak kelijk kunnen knikken, al is het maar een zgn. slaapknik, dan kan je tot de serieuze COR-kandidaten uitverko ren worden. - Variatie dient er ook in de COR te zijn, dus degenen die het vermogen hebben om uren in de ruimte te zwammen, zijn van harte welkom. - Hij/zij moet van reizen houden, vooral op kosten van de zaak. - Voor de kleine uurtjes tijdens cur sussen kan een aantal gezellige drinkers de COR-cursussen aardig opfleuren. Uitrusten kan tijdens de lessen wel. - Veel verstand behoeven zij verder niet te hebben. Het budget voor ex terne deskundigen is toereikend. - Tenslotte hebben zij de voorkeur die alles binnen de COR kunnen houden. De OR'en en achterban kie zen alleen maar; voor de rest hoe ven zij niets te weten. Ik vond het toch nodig, vóór deze punten naar de redactie te sturen, mijn COR-vertegenwoordiger ze te laten lezen en zijn commentaar te horen. Hij was sprakeloos, wil niet meer met mij praten. Via anderen moet ik dan ook horen dat hij zich voor de volgende zittingsperiode wederom kandidaat voor de COR heeft gesteld. Jan Achterban Het Miro-overlegplatform is momenteel druk bezig met de adviesaanvrage in zake de integratie van Miro in Albert Heijn. Het platform, dat bestaat uit 5 leden van de OR Miro, 5 van de OR AH en 2 van de COR, is de afgelopen we ken verschillende malen bij elkaar ge weest om een advies aan de Raad van Bestuur voor te bereiden. Op enkele van deze bijeenkomsten was ook de Raad van Bestuur vertegenwoordigd om antwoord te geven op de door het platform geformuleerde vragen. Duidelijk is in ieder geval dat het plat form zich sterk zal maken voor een werkgelegenheidsgarantie. Of, zoals een platformlid tijdens één van de ver gaderingen opmerkte:Albert Heijn kan Miro makkelijk opeten, maar er zal dan wel gezorgd moeten worden dat er geen kruimels uit de mond gemorst wor den." De kwestie van de werkgelegenheid is vervat in één van de uitgangspunten van het overlegplatform. Daarin heet het dat er in geen van de integratiefases gedwongen ontslagen binnen AH en Miro mogen vallen. Eventuele herplaat singen zullen volgens het platform mo gelijk moeten zijn bij alle werkmaat schappijen van Ahold in Nederland en niet alleen bij Albert Heijn. Het Miro-platform hoopt binnenkort tot een advies te kunnen komen. Op de foto: het overlegplatform in vergade ring bijeen. V.l.n.r.: Cees Gremmen (OR AH), Ruud de Jong (OR AH), Pieter Kruyswijk (COR), Henriëtte Vosse (OR Miro), Jelly I-Ioogstra (OR Miro), Joke Berghouwer (se cretariaat), Cor Schoon (COR), Martin van 't Hazeveld (OR API), Henri van Roy OR Mi ro), Jan Hermans (OR Miro), Peter Valk (OR Miro), Johan Dallinga (OR AH) en Loek Goes (OR API). Het lijkt een grap, maar niets is minder waar. Op 1 april 1987 zullen er bij Ahold OR-verkiezingen worden gehou den. Op die dag wordt bepaald welke medewerkers de daaropvolgende 3 jaar zitting zullen nemen in de Ahold OR'en. Geen grap maar een serieuze zaak, omdat u via uw OR kunt blijven meedenken, meepraten en meebeslis sen over tal van beleidszaken. De voorbereidingen voor de verkiezin gen zijn inmiddels in volle gang. De verkiezingscampagne zal volgende maand officieel van start gaan met het openen van de termijn waarin men zich kandidaat kan stellen. De komende maanden zal CORRelatie ruimschoots aandacht besteden aan de verkiezin gen. De COR heeft eind november een posi tief advies uitgebracht aan de Raad van Bestuur (RvB) inzake de overname van de Horeca Inkoop Centrale (HIC) te Hoofddorp. (Elders in deze Flit sen meer over de HIC.) De HIC zal ge deeltelijk ondergebracht worden in het pand van AH Grootverbruik in Breuke- len. Een groot deel van AH Grootver bruik verhuist in verband daarmee naar het pand van Kok-Ede in Ede. De COR heeft gewacht met het uitbrengen van het advies totdat zeker was dat de OR van AH Grootverbruik positief zou adviseren over de verhuizing naar Ede. Het advies van de COR is grotendeels gebaseerd op een onderzoek dat een speciale COR-commissie heeft ingesteld naar het reilen en zeilen van de HIC. Tot dat onderzoek behoorden o.a. bezoeken aan HIC-vestigingen, gesprekken met- medewerkers en een analyse van de fi nanciële situatie. Vastgesteld werd daarbij dat de arbeidsvoorwaarden bij de HIC op een laag niveau liggen. De COR heeft er in zijn advies naar de RvB op gewezen dat de arbeidsvoorwaar den volgens de CAO dienen te worden toegepast. Verder bracht de COR in het advies zijn teleurstelling tot uiting over de over plaatsing van medewerkers van AH Grootverbruik naar Ede. De COR was het met de RvB eens dat de aankoop van de HIC past in de strategie van de Grootverbruikgroep Ahold (GVA) om op een breed front de buitenshuismarkt te gaan bewerken. Onder verantwoording van de COR Alle Ahold-medewerkers hebben inmiddels het boek 'Het Dagelijks Le ven' gekregen. Iedereen weet nu precies hoe hon derd jaar Albert Heijn wordt gevierd en welke kunstenaars daar welke prenten voor hebben ge maakt. Reden genoeg voor de redactie van Flit sen om eens bij een aan tal Ahold-vestigingen langs te gaan. Aan diverse medewerkers werd ge vraagd wat zij vonden van het idee op zich en van de uitwerking daarvan. Petra Faber kantinemede werkster bij de Centrale Sla gerij te Zoetermeer is en thousiast over het idee. „Met name het feit dat je zelf een werk mag uitkiezen, vind ik geweldig. Mijn voorkeur hebben de zeefdrukken van Doris Groeneveld en die van Peter Bes. Het enige wat ik mij afvraag is, of er voor bij voorbeeld oudere mensen ook genoeg tussen zit. Het is natuurlijk toch bijna alle maal héél modern. Als je dan een klassiek interieur hebt, wat dan? De bomenserie van Secs Vlag past daar goed bij, maar daarna wordt het een stuk moeilijker. Uit wat ik zo links en rechts hoor, zijn die bomen dan ook zeer popu lair." Betekent dit dus dat de meeste mensen dezelfde keuze maken? Nogmaals Pe tra Faber: „Nee, helemaal niet. Het valt juist op dat ie dereen heel verschillend kiest." Hier valt bedrijfslei der J. van der Schoot, die bij het gesprek aanwezig is, in: „Dat vind ik vooral het mooie van dit idee, het dwingt de mensen om te kie zen. Ze gaan dan in het boek zoeken, zien 100 prenten en lezen daarover. Ik denk dat dat voor velen een eerste kennismaking met moderne kunst is, zodat ze er nu echt over gaan nadenken." Petra Faber blijkt het hier mee geheel eens te zijn. „Er zijn een paar prenten bij waar ik in het begin hard om moest lachen, maar toen ik ze langer en dus beter be keek, ging ik er toch veel meer in zien. Normaal ge sproken kom ik daar niet toe." Toch uniek Ook K. de Jong, AlI-be- drijfsleider in Leiden, vindt het persoonlijk cadeau een prima idee. „Zoiets is toch uniek! Bovendien wordt het zeer goed uitgevoerd, ieder een krijgt een fraai boek werk en de kunstenaars zijn natuurlijk ook niet de eer sten de besten." Dit neemt echter niet weg dat ook De Jong zich afvraagt of er wel voldoende keuze is voor mensen die niet van moder ne kunst houden. In Wassenaar vertelt Etos- medewerkster Esther Knij- nenburg ongeveer hetzelf de als wat we tot nu toe ge hoord hebben. „Zelf moest ik aan veel werken even wennen. Bij sommige dacht ik echt: dat kan mijn kleine zusje ook. Naarmate ik ze be ter ging bekijken, vond ik de meeste best mooi, al zitten er wel een paar bij, waar ik nog steeds niets in zie." Een gegeven paard Alberto-beheerderJ. Dek ker, eveneens uit Wasse naar, heeft zelf weliswaar een interieur waar een mo derne prent niet zo fraai staat, maar dat is geen pro bleem. „Ik kan het toch er- Petra Faber in de Centrale Slagerij gens anders plaatsen, bij voorbeeld in de hal." Dekker is zeer te spreken over het cadeau. „Ik vind het boek alleen al prachtig, het is een echt bewaarboek. Bo vendien vind ik de manier waarop dit alles gebeurt, erg goed. Om voor zoveel men sen iets leuks te vinden, wat ook nog een beetje exclusief moet blijven, dat is heel moeilijk. Volgens mij is dit een hele goede oplossing." Deze mening wordt niet ge deeld door de heer A. Cuij- pers. Hij is centrale coördi nator in het DC in Tilburg. „Ik houd helemaal niet van kunst", zo stelt hij, „ik heb het boek wel vijf keer door gebladerd en uiteindelijk maar wat ingevuld. Er is op het werk veel over het boek gesproken. Onder de colle ga's heerst toch de mening dat kunst voornamelijk aan slaat bij een minderheids groep. Wat ik er dan voor in de plaats had willen hebben? Nou, alles liever dan die kunst. De meeste mensen zullen er niet warm of koud van worden. Die zeggen mis schien dat ze het prachtig vinden, maar in hun hart hadden ze liever wat anders gehad. Een Zaanse klok bij voorbeeld, zoals bij het 75- jarig bestaan. Natuurlijk heb ik mijn keuze opgestuurd. Een gegeven paard kijk je toch niet in de bek." Ouderen schrikken Marjo Minke, assistent- hoofd zelfbediening in AC Restaurant Leiderdorp vindt het idee op zich om ieder een een cadeau te geven op merkelijk. Ook zij is van me ning dat 'Het Dagelijks Le ven' een goede manier is om kennis te maken met moder ne kunst. En dat er misschien mensen zijn voor wie de meeste prenten te modern zijn? „Ach, het is wel heel moeilijk om het iedereen in zo'n geval naar de zin te ma ken, zeker wanneer het zo veel verschillende mensen betreft als alle Ahold-mede- werkers te zamen." Jaap Hartog, die op het hoofdkantoor in Zaandam de publikaties „Vrienden van de goede wijn" verzorgt, is een vertegenwoordiger van de oudere generatie. Inmiddels werkt hij al 30 jaar bij Ahold. Zelf is hij een fervent teke naar. „Er is te weinig reke ning gehouden met de smaak van de oudere mede werkers en de gepensioneer den", laat hij ons weten. „Ik hoor dat zowel in de kanto ren als in de filialen de oude re generatie schrikt wanneer ze de eerste bladzijden van het boek hebben bekeken. Zij zoeken het meer in de richting van landschappen, stadsgezichten of stillevens. Het idee is prima en het boek is prachtig, maar de se lectie is te eenzijdig. Daar mee slaat Ahold de plank een beetje mis en dat is jammer."

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 7