ETOS VIERT JUBILEUM IN 1987 WELLICHT OP MALLORCA Flitsen pagina 5 Medewerkers bijeen in Bussum Etos directeur Jeroen Hun- feld: „We hebben het beste re sultaat uit de historie be haald. ,Etos, 'n goede zaak'. Dat was het thema van de op maandag 8 de cember in 't Spant te Bussum georganiseer de medewerkers-dag van deze werkmaat schappij. Het gaat de 107 filialen van dit be drijf voor de wind. De resultaten over 1986 zijn over de hele linie uitstekend. Stilstand zou uiteraard ook voor Etos achteruitgang be tekenen. De plannen voor het komende jaar liggen klaar en zijn we derom ambitieus, maar daar staat wel iets te genover. Wanneer in het boekjaar 1987 een afgesproken percenta ge extra bruto-resultaat wordt behaald, gaan al le Etos-medewerkers in april 1988 voor twee ënhalve dag naar het Spaanse eiland Mallor- ca. den adverteren, maar ge bruik maken van de landelij ke dagbladen en enkele be langrijke regionale dagbla den. Tromp vertelde ook dat de frequentie van het huisor gaan 'Beauty Case Magazine' zal worden opgevoerd van zes naar acht keer per jaar. Hier op inhakend maakte Su zanne Wolff van mar keting services de resultaten bekend van een recent on derzoek naar het 'Beauty Ca se Magazine'. Het blad blijkt goed te scoren en wordt door de lezers vergeleken met bijvoorbeeld "Viva'. Zo wel de artikelen als de aan biedingen worden door de vrouwen die aan het onder zoek deelnamen goed ge waardeerd. Vooral de tips over kapsels, make-up en gymoefeningen worden re gelmatig gelezen." Ruim 850 voornamelijk Etos-medewerksters waren naar Bussum gekomen op van het management te ver nemen hoe het afgelopen jaar is verlopen en wat de plannen voor 1987 zijn. „Ik wil beginnen met de vraag of iedereen even voor elkaar wil klappen." Met deze woorden betrad een nauwe lijks in zijn enthousiasme te stuiten directeur Jeroen Hunfeld het podium om uit te leggen waarom. „Wij heb ben een fantastisch resultaat geboekt. Er was een plan ge maakt waarvan sommigen aan de haalbaarheid twijfel den. Nou, ik kan jullie mede delen dat we die prognose ruimschoots hebben over troffen. Sterker nog. Het staat nu al vast dat Etos in 1986 het beste resultaat uit de historie zal kunnen note ren. Het afgelopen jaar ken de een omzetstijging van 12 procent. Daarvan was week 49 met 25% meer omzet de absolute topper. Dat is aan de gezamenlijke inspannin gen van u allen te danken." Sterke troeven Etos wil uiteraard doorgaan op het ingeslagen pad van het succes. Directeur Hun feld zegt realist genoeg te zijn om te erkennen dat het resultaat van 1986 niet een voudig zal zijn te overtref fen. „Toch hebben wij een aantal sterke troeven in han den. Dat is allereerst de cam pagne 'Etos, het vriendelijke verschil'. Dat verschil zal steeds belangrijker worden. De voorsprong op de con currenten gaan we nog ver der uitbouwen. Enkele ande re pijlen op onze boog zijn dat het aantal Beauty Case fi lialen zal worden uitgebreid en er wordt geëxperimen teerd met de combinatiefor mule Etos Beauty Case/kap salons." Ook het hoofd operations Herman Janssen had alle re den om met veel genoegen terug te kijken op het afgelo pen jaar. Hij wees eveneens op de belangrijke effecten van de campagne 'Etos, het vriendelijke verschil'. „Of dat nu de enige reden van ons succes is, waag ik te be twijfelen, maar dat het werkt is inmiddels zeker." Eén van de weinige punten die Etos nog zorgen baart zijn de te hoge voorraadver- schillen. Er zal hard moeten worden gewerkt om deze kostenpost op korte termijn te verlagen. Ook meldde de heer Janssen dat in januari 1987 in twee filialen te Til burg en Amsterdam een elektro-magnetisch beveili gingssysteem getest zal wor den. Dit experiment moet uitwijzen of er op deze ma nier een afdoend antwoord op het probleem van winkel diefstal kan worden gegeven. Meer eigen merken verkocht Commercieel manager Wil lem Tromp deelde de aan wezigen mee dat in 1986 50 procent meer eigen merken is verkocht. Dat komt erop neer dat ruim iedere twee seconden een Etos-produkt over de toonbank gaat. Ten einde dit aandeel verder te vergroten zal Etos niet lan ger in de huis-aan-huis-bla- De Etos-middag kende vele hoogtepunten, maar de klap op de vuurpijl kwam voor rekening van directeur Hun feld. Hij deelde mee dat wan neer het bruto-resultaat over 1987 hoger uitkomt dan het jaarplan, alle medewerkers in het tweede weekend van april 1988 van zondagmid dag tot en met dinsdagavond een vakantiereis naar Mallor- ca krijgen aangeboden. Het vervoer naar dit zonnige ei land in de Middellandse Zee zal per vliegtuig gebeuren. Op de vraag of uitstapjes van deze omvang binnen Etos een goede gewoonte gaan worden antwoordden de he ren Hunfeld en Janssen: „Nee, dat zeker niet. Dan is het in 1988 naar Mallorca en dan het jaar daarna minimaal naar Tokio en voor je het weet zit je op Mars. Volgend jaar bestaat Etos I2V2 jaar en dat willen we eens goed vie ren. Daar is dan reden ge noeg voor. Of we dat extra bruto resultaat halen? Zeker weten! Het moet en het kan." Tijdens een korte modeshow werd de nieuwe „bedrijfskleding voor zowel dames, als heren, getoond.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 5