Pensioen regeling verbeterd Kies zelf een inventarisstuk voor de bungalow Erkenning voor 'De Hoop Op d'Swarte Walvis' Meester Wijhe doet een grote stap naar efficiëntere bedrijfsvoering Flitsen pagina 3 De Ahold-pensioenregeling zal met ingang van 1 januari 1987 aanzienlijk worden verbeterd. Vanaf die datum zullen een weduwnaarspensioen en een wezenpensioen voor vrouwelijke deelne mers aan het fonds zijn opgenomen in de rege ling. Daarnaast zal de pensioenopbouw in geval van invaliditeit verbeterd worden, terwijl het ver schil in de opnameleeftijd tussen mannen en vrouwen zal worden opgeheven. Zowel de Raad van Bestuur van Ahold als de Raad van Beheer van het Pensioenfonds zijn inmiddels akkoord gegaan met de verbeteringsvoorstellen. Weduwnaars pensioen In geval een mannelijke ge huwde deelnemer aan het fonds komt te overlijden, wordt aan de weduwe een weduwenpensioen uitge keerd. Voor vrouwelijke deelnemers bestond een dergelijke regeling niet. Door de invoering van het weduwnaarspensioen komt hier per 1 januari verande ring in: bij overlijden van een gehuwde vrouwelijke deelnemer ontvangt de we duwnaar een weduwnaars pensioen. Het weduwnaars pensioen is tot in detail ge lijk aan het weduwenpen sioen. Wezenpensioen voor vrouwelijke deelnemers Het recht op wezenpensioen geldt in de huidige regeling alleen voor de wezen van een mannelijke deelnemer. De pensioenregeling wordt nu zodanig aangepast, dat de wezen van iedere deelne mer, ongeacht het geslacht, in aanmerking komen voor wezenpensioen. Verschil opnameleeftijd In de huidige regeling kun nen mannelijke werknemers op hun 21e en vrouwelijke werknemers op hun 25e worden opgenomen in de pensioenregeling. Per 1 ja nuari wordt de opnameleef tijd voor mannen verhoogd naar 25. Deze wijziging geldt alleen voor werknemers die na 1 ja nuari 1987 (adspirant deel nemer worden van de pen sioenregeling. Voor degenen die op 31 december 1986 reeds (adspirant)deelnemer waren, blijft de oude rege ling van kracht. Indien een gehuwde werk nemer, die op grond van de nieuwe regeling nog geen deelnemer is, komt te over lijden, ontvangen de wedu we of de weduwnaar en de wezen het reglementaire weduwen- en wezenpen sioen. Verbetering pensioenopbouw bij invaliditeit In geval van invaliditeit wordt in de bestaande rege ling de pensioenopbouw voortgezet op basis van een verlaagde pensioengrond slag. De verlaging van de grondslag is daarbij afhanke lijk van de jaren dat de deel nemer werkzaam is geweest. Met ingang van 1 januari is de verlaging van de pen sioengrondslag niet meer van toepassing, zodat de pensioenopbouw wordt voortgezet op basis van de grondslag die gold op het moment van invaliditeit. Te vens zal jaarlijks bezien wor den of de pensioengrondslag een indexering dient te on dergaan. Dank zij deze aanpassingen beschikt Ahold binnenkort over een pensioenregeling die aangepast is aan de eisen van de tijd. „De belangrijkste achter grond voor de verbeteringen is de duidelijke tendens van gelijke behandeling van mannen en vrouwen", aldus Ad van Dorssen, hoofd Ac tuariële Zaken en Pensioe nen bij het Pensioenfonds. „De verschillen tussen man nen en vrouwen zijn in de nieuwe regeling opgeheven. Ahold past zich daarmee aan bij de richtlijnen die vanuit de EG worden opgelegd. De pensioenopbouw wegens in validiteit is aangepast aan wat landelijk meer gebruike lijk is. We hebben een groot aantal regelingen vergeleken om een beeld te krijgen en ik kan rustig zeggen dat Ahold per 1 januari een moderne pensioenregeling heeft." Nieuwe ontwikkelingen Bij het Pensioenfonds wordt momenteel tevens gedacht over de invoering van het partnerpensioen. Gezien de problemen zal het volgens Ad van Dorssen nog wel even duren voordat dat in de regeling zal zijn opgenomen. „Huwelijken en andersoorti ge samenlevingsverbanden worden in onze maatschap pij steeds meer gelijkgesteld. Tegen die achtergrond is de uitbreiding van de pensioen regeling met een partner pensioen een logische stap. Het gaat daarbij niet alleen om hetero- maar ook om ho mo-relaties. We bekijken op dit moment hoe dat het bes te zou kunnen. Het grootste probleem is dat vastgesteld zal moeten worden wanneer er sprake is van een partner schap. Dat zal via de notaris geregeld moeten worden. Bij Ahold is inmiddels een aantal uitgangspunten gefor muleerd. De zaak ligt nu bij een externe adviseur, die binnenkort een concept zal indienen, Het voorstel kan dan in het voorjaar naar de minister en vervolgens is het een kwestie van wachten. Ik verwacht dat het partner pensioen niet eerder dan in de loop van 1988 zal kunnen worden ingevoerd." Op 4 november jl. werd door de burgemeester van Wijhe de eerste paal geslagen voor een nieuwe bedrijfsruimte van ca. 4.800 m2. Deze nieuwbouw is de één na laatste stap van het technisch meerja renplan dat een effi ciëntere bedrijfsvoe ring in het vleeswaren- bedrijf mogelijk maakt. Daarnaast zijn voor waarden geschapen om de te verwachten om zetgroei op te vangen. Eerder werden in dit kader van het meerja renplan enkele afde lingen zoals de Eind- magazijnen en Expedi tie en Fijne Vleeswa ren, opnieuw gehuis vest. Deze nieuwbouwactiviteiten bij Meester Wijhe zijn nood zakelijk gebleken nadat in 1982, na een uitgebreide doorlichting, nogmaals dui delijk naar voren kwam dat vooral de goederenstroom door het bedrijf niet efficiënt verliep. Omvangrijke interne transporten waren er het ge volg van. De oorzaak was ge legen in het feit dat de histo risch gegroeide bedrijfs ruimten qua routing niet meer logisch opeenvolgend waren gesitueerd. Tevens waren deze bedrijfsruimten niet meer geschikt om nieu we, geavanceerde technolo gieën en technieken toe te passen. Al deze onvolkomenheden hebben ertoe geleid dat de directie opdracht heeft gege ven om een technisch meer jarenplan op te stellen dat als doel had om de eerderge- Restaurant De Hoop Op d'Swarte Walvis' is de eer te beurt gevallen lid te mogen worden van de zeer exclusieve groep Ne derlandse restaurants die verenigd zijn in de 'Al liance Gastronomique Néerlandaise'. Dat is dit jaar al de tweede erken ning die dit restaurant in ontvangst mocht nemen. Begin 1986 kreeg 'De Hoop Op d'Swarte Walvis' immers een Michelin- ster. Twee bewijzen die aantonen dat men aan de Zaanse Schans terdege weet waar men mee bezig is. Lid worden van de 'Alliance' De voetbalvereniging AHA'71 uit Schagen gaf onlangs het goede voor beeld door 1.000,- ter beschikking te stellen voor de Ahold-vakantie- bungalow in Doorn. Dat bedrag wilde de club niet in de grote pot storten, maar voor iets concreets in de bungalow bestem men. Iets voor het inte rieur of voor de tuin. Een tafel of een stoel bijvoor beeld. Iets waarvan ge zegd zou kunnen wor den: „Dat heeft de voet balvereniging AHA'71 ge schonken!" Op verzoek van de Werk groep 100 jaar heeft het noemde knelpunten op te lossen. Volgens de heer J. Meester, hoofd Bedrijfsbu reau, worden de belangrijk ste problemen opgelost wan neer in 1987 de nieuwbouw - waar ca. 160 personen zul len gaan werken - is gereali seerd. „Naar verwachting zal bij voorbeeld het intern trans port met meer dan 50% af nemen. Compleet nieuwe is gewogen en zwaar genoeg bevonden. De 'Alliance Gas tronomique Néerlandaise' stelt hoge eisen aan haar le den. Dat blijkt ook uit het beperkte aantal restaurants dat wordt uitgenodigd lid te worden. Over heel Neder land telt de groep slechts 34 leden. De doelstelling van de 'Alliance' is „....met behoud van ieders zelfstandigheid het allerhoogste te bieden ter handhaving - en waar mo gelijk - uitbreiding en verrij king van de culinaire cultuur in Nederland", staat er Ietter- lijk in de statuten van de groep. Omdat de 'Alliance' een uit stekende reputatie heeft en Prinses Beatrixfonds inmid dels een begroting opgesteld van de benodigde inventaris voor de bungalow. De werk groep nodigt Ahold-perso- neelsverenigingen en indivi duele medewerkers die iets extra's willen doen van harte uit om aan de hand van de lijst een inventarisstuk uit te kiezen en het bijbehorende produktietechnieken zullen in de nieuwbouw toegepast gaan worden. Het belangrijk ste zal echter zijn dat Mees ter Wijhe bv nationaal en in ternationaal gezien haar con- currentie-positie wezenlijk zal verbeteren, daar het kos tenniveau belangrijk zal da len. Daarnaast zal de kwali teit van de ruim 500 produk- ten op een nog hoger niveau gebracht worden." er weinig voor voelt om die te verspelen worden ook de bestaande leden periodiek getoetst of ze nog altijd het gewenste niveau halen wat de 'Alliance' als voorwaarde stelt. 'De Hoop Op d'Swarte Wal vis' bestaat dit jaar 20 jaar en manager Willem Zandt kon zijn inspanningen van de af gelopen jaren dan ook niet mooier bekroond zien dan met een ster en toetreding tot de 'Alliance'. Zelf is hij daar kort over: „Perfect je gasten ontvangen, kritisch staan tegenover de grond stoffen die je gebruikt en de beste medewerkers selecte ren." bedrag ter beschikking van de Werkgroep 100 jaar te stellen. Het uitgekozen ca deau zal dan vervolgens door het Prinses Beatrix fonds worden aangeschaft. De inventarislijst bevat arti kelen in de prijsklasse tussen ƒ100,- en 2.000,-. Een greep: - speciale matras voor de patiëntenkamer ca. 750,- - tafeltje ca. 159,- - kleurentelevisie ca. 1.900.- - douchestoel ca, 1.000,- - stofzuiger ca225,- De complete lijst is op aanvraag bij de Werkgroep 100 jaar verkrijgbaar. Nadere inlichtingen: Werkgroep 100 jaar, HK 100, tel. 075-591100. Van links naar rechtsBurgemeester G.J. Polderman, de he&- A.P.M. ELshof (directeur Meester Wijhe) en de heer TA, Kok (projectmanager).

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 3