Twintig miljoenste fles wijn bij Marvelo Jubileumwedstrijd sluit volgende maand Alberto doet 't beter HIC is een bijzonder bedrijf Applaus voor Etos Oud en f Nieuw m Extern jaarverslag 1986 Extra deposito- rente spaarfonds Oplage: 38000 Personeelsblad Ahold nv 43e jaargang no. 11 - december 1986 Sr BON BON BON BON hele klas Zie verder pagina 8 JIhb jflfe SAHO02000495 V'.- -li U';-;; -i I Flitsen Landelijk december 1986 fê) Flitsen Zie pagina 2. Zie pagina 4. Zie pagina 5. Zie pagina 12. Op 25 november jl. rol de bij Marvelo de 20 miljoenste fles wijn van 1986 van de lopen de band. Het was de eerste keer sinds Mar velo in 1929 wijn be gon te bottelen, dat er zoveel flessen binnen één jaar tijd werden geproduceerd. Als alle 20 miljoen flessen ach ter elkaar gezet zou den worden in ooste lijke richting, dan zou er een onafgebroken rij ontstaan van Zaan dam tot Moskou. Reden genoeg om aan het bereiken van deze mijlpaal een feestelijk tintje te geven. Zie verder pagina 8 Op de foto overhandigt direc teur Voskamp (rechts) de 20 miljoenste fles aan de heer Ter Schure. Op de achter grond de heer S. Kasal, mede werker van de bottelarij. Ieder jaar geven de meeste werkmaatschappijen een in tern jaarverslag uit, dat uit sluitend wordt verspreid on der eigen medewerkers. Dat verslag verschijnt dit jaar in de loop van april 1987. Te zelfdertijd ontvangen alle Ahold-medewerkers een ex tra editie van Flitsen. De in houd daarvan is volledig ge wijd aan de jaarverslagge- ving. Allerlei gegevens over de financieel-economische en sociale situatie bij Ahold worden daarin uit de doeken gedaan. Daarnaast komen in de extra editie belangrijke gegevens van de verschillende werk maatschappijen aan de orde. Vanzelfsprekend wordt over 1986 óók een extern jaarver slag uitgegeven. In dat offi ciële verslag staan allerlei, voornamelijk financiële ge gevens. Hoewel dat externe verslag niet zal worden ver spreid onder de Ahold-me dewerkers, is het wel voor hen verkrijgbaar. Medewer kers dienen dat dan vóór 2 februari 1987 aan te vragen via onderstaande bon, bij Ahold nv, afd. Public Rela tions, kamer 1703, Anker- smidplein 2, 1506 CK Zaan dam. Vanzelfsprekend kan de bon ook per interne post worden verzonden aan IIK 1703. Ondernemingsraadsle den hoeven geen bon in te vullen. Zij ontvangen het externe jaarverslag automatisch. Ondergetekende Afdeling/filiaalnummer Huispostnummer verzoekt hem/haar t.z.t. een jaarverslag 1986 toe te zenden. Indien verzending per interne post niet mogelijk is, dan gaarne verzenden aan het volgende adres L- S.v.p. in blokletters invullen ;T0T I OJAfWÓfU De depositorente over 1986 is vastgesteld op 0,51% en is daarmee aan merkelijk lager dan in 1985. Uiteraard heeft dit als oorzaak de algemene daling van de rente in Ne derland. De berekening van de ex tra depositorente wordt gebaseerd op het gemid delde depositotarief bij de AMRO-bank over de depo sito's van 100.000,- op jaarbasis. Uitgegaan wordt van de rentetarieven gel dend in de eerste week van de vier kalenderkwar talen. De uitkomst hier van was over 1986 5,06%. Het percentage depositoren te wordt gevonden door de ze uitkomst te verminderen met het vaste rentepercenta ge, zoals dat voor het Spaar fonds geldt, ofte wel 5,06 mi nus 4,55 - 0,51%. De depositorente wordt aan het eind van 1986 toege kend over de laagste stand van de spaarrekening gedu rende het jaar 1986, nadat deze is verminderd met de zgn. franchise, die voor 1986 is vastgesteld op 3.500,- Ter verduidelijking moge het volgende voorbeeld die nen. Stel dat een spaarder een normale en een bijzondere spaarrekening heeft. De laag ste stand van het totaal van het saldo van zijn normale en het saldo van zijn bijzon dere rekening was op een moment in 1986 5.500,-. De depositorente wordt nu berekend over dit laagste sal do verminderd met 3 500,- ofte wel 2.000,- en be draagt voor 1986 0,51% x 2.000,- - 10,20. In mei 1987 wordt ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van Albert Heijn een jubi leum-editie Flitsen uit gegeven. In het okto bernummer stond dat de redactie voor de in vulling van één van de onderdelen de hulp van uw kinderen, kleinkinderen, neefjes, nichtjes of buurkinde ren nodig heeft. Aan jongeren van zes tot zestien de volgende vraag: ontwerp, be schrijf, teken, plak, timmer of knip de win kel waar jij graag bood schappen zou willen doen. Misschien is dit - bericht toen aan uw ijCwUl/l' aandacht ontsnapt en dat zou jammer zijn. Er i U U is namelijk een aantal z//j aantrekkelijke prijzen V%J\Ja 14 te winnen. „Als je een berg beklimt, moet er een vlag op", al dus een opmerking van een aantal collega's aan het adres van Erik Weite- ring en Onno Kuiper van DC Zwolle die in maart jl. vertelden dat zij in de Stu- baier Alpen in Oostenrijk een winterbeklimming wilden maken. Dat was niet tegen dovemansoren gezegd. Bij een AH-filiaal was snel een vlag „ge leend" en die prijkt nu hoog, maar niet droog, op de top van de 3199 meter hoge Kuhscheibe.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 1