PERSONALIA Jubileum 40 jaar Jubileum 25 jaar Dankbetuigingen In memoriam H. Heeroma over de nieuwe koers van AC Restaurants Kunstboek pagina 8 Flitsen A.H.M. van der Vlerk, inrichtingscoördi- nator op het hoofdkantoor te Zaandam, in dienst sedert 23 december 1946. Viering op 16 januari 1987 in Gebouw De Bonkelaar te Zaandam om 15.30 uur. G.G.C. Teurlincx, bedrijfsleider in oplei ding, in dienst sedert 27 november 1961. Gegevens over de viering van het jubi leum worden in een later stadium bekend gemaakt. Graag wil ik de Directie, het Personeelfonds en mijn col lega's hartelijk bedanken voor het leuke afscheids feest, de bloemen en de ove rige attenties die ik mocht ontvangen ter gelegenheid van mijn pensionering. Nog maals mijn hartelijke dank. G.C. Breeuwer en echtgeno- Hartelijk dank voor het fijne afscheid bij mijn pensione ring vanwege de VUT bij Al- bro Bakkerijen Zwanenburg. L.W. Verschraagen, Amster dam. 12V2-jarig zakenjubileum Mevrouw B. Wijnen, Huizen Mevrouw M. Koppelaar-Rijs- dijk, Sliedrecht 25-jarig zakenjubileum C. den Otter, Zierikzee J.J.P.G. Brooimans, Alblasser- dam Th. de Veen, zone 8831 40-jarig huwelijksjubi leum De heer en mevrouw" B. Vin- ke, Zaandam 50-jarig huwelijksjubi leum De heer en mevrouw Straaij- er, Zaandam HJ.J. de Kort, magazijnmedewerker dis tributiecentrum Tilburg, Jules Vernewcg 120, Tilburg, in dienst sedert 1 december 1961. Viering 1 december 1986 om 15.30 uur in het distributiecentrum. A. Scholten, medewerker afdeling Hulp grondstoffen bij Meester Wijhe, Stations weg 27, in dienst sedert 21 december 1961. Gegevens over de viering van het jubi leum worden in een later stadium bekend gemaakt. JAA. Hoogendoom, assistent-be drijfsleider Albert Heijn, Osdorpplein 229, Amsterdam, in dienst sedert 24 juli 1961. Viering op 12 december 1986 in het fi liaal, tussen 17.00-18.00 uur. H.F.K. Verbeek, verkoper in filiaal Am sterdam, Joh. Verhulstlaan 149, in dienst sedert 15 december 1961. Viering 15 december 1986 in Coffeeshop Sub-pub. Emmastraat 29, Amsterdam. JJ. Schipper, bedrijfsleider AH-filiaal Alk maar, Europa Boulevard 26-28, in dienst sedert 11 december 1961. Viering 11 december 1986 van 16.30 tot 18.00 uur in het Parkhotel, Breelaan 19 in Bergen. Op 14 oktober jl. over leed, op de leeftijd van 81 jaar, de heer H. SCHIPPER gepensioneerd medewer ker Melkexport Sterovita. Op 23 oktober jl. over leed, op de leeftijd van 75 jaar, de heer E. BODT gepensioneerd medewer ker Simon de Wit. Op 30 oktober jl. over leed, op de leeftijd van 70 jaar de heer W.J. DE JONG gepensioneerd rayonlei der Albert Heijn. Mogen zij rusten in vre de. Op zaterdag 11 oktober 1986 overleed, als gevolg van een noodlottig ver keersongeval, onze me dewerker de heer EDGAR ABERSON op de leeftijd van 26 jaar. Hij was op weg naar zijn werk. Edgar was sinds februari 1984 in onze dienst als lader in de afdeling Cen trale Coördinatie van het distributiecentrum te Zwolle. Door zijn mar kante persoonlijkheid was hij bij alle medewer kers van het distributie centrum een bekende en zeer gewaardeerde colle ga Onze gedachten gaan uit naar zijn moeder, zuster, broers, schoonzuster, zwager en overige fami lieleden, voor wie dit plotselinge verlies een enorme schok moet bete kenen. Wij wensen hen de kracht toe dit te dra gen. Bedrijfsleiding en mede werkers DC Overijssel. Vervolg van pagina 5 namelijk een instelling heb ben waar de dienstbaarheid van afstraalt en het prettig vinden om het de gasten op timaal naar de zin te maken. Het moet een vakman met een gedegen horeca-oplei- ding zijn die dat zowel op de gasten als de medewerkers weet over te brengen. Hij moet in grote lijnen kunnen denken en tegelijkertijd oog hebben voor details. Het is wat dat betreft precies het zelfde als autorijden. De gro te lijnen zijn het sturen, kop pelen, gas geven en remmen, maar tijdens dat autorijden gebeuren 1001-zaken die van invloed kunnen zijn. Wanneer je één ding over het hoofd ziet, dan kan dat ernstige gevolgen hebben voor de automobilist. Dat betekent dat je je hoofd er constant bij moeten houden. De aandacht mag geen mo ment verslappen." minste één dag bij ons ge weest, waarop de meest ele mentaire zaken aan bod kwa men", vertelt de heer Heero ma. „We hebben ze letterlijk de spiegel voorgehouden. Kijk, zo ziet de gast u. Er werden heel praktische za ken aangesneden, waar ze di rect iets aan hadden. Daaron der was bijvoorbeeld ook de persoonlijke hygiëne van de medewerkers. Voor sommi gen was dat iets vanzelfspre kends, maar voor anderen ging er een wereld open. Wie de schoen past trekke hem aan, hebben wij gezegd. Nederlanders zijn echt niet allemaal zo helder als altijd geroepen wordt." Hecht team Na cursussen voor het kader, waarbij de accenten lagen op veranderingen, organisa torische en sociale vaardig heden, heeft de kern van de Nadeel leiding van elk AC Restau rant zich drie dagen terugge trokken in een conferentie oord, o.l.v. PZ-medewerkers. De kern bestaat uit de man - ager, chef-kok, sous-chef, hoofden en assistent- hoofden. Het was op zich uniek dat 3 hië rarchische niveaus elkaar 3 dagen van dichtbij mee maakten. Tijdens deze vor- mingsdagen kwamen de zwakke en de sterke punten van iedereen aan het licht. „Het gevolg was dat ieder een een beter inzicht in de activiteiten, maar vooral ook in de opvattingen van de col lega's kreeg. Of, om het wat mooier te zeggen, welke waarden en normen golden er. Dat heeft geresulteerd in het ter plekke maken van af spraken, waaraan een ieder zich ook diende te houden. Voorheen werkte iedereen een beetje langs elkaar heen. Nu zijn ze veel meer een hecht team. Dat is zeker een forse investering geweest, maar het werkt en de resul taten zijn zichtbaar. De waar dering van de gasten gaat met sprongen vooruit. Zeg maar dat wat dit betreft een inhaalperiode is afgesloten en dat er een goede basis voor de verdere voortgang is gelegd. Nu gaan we in de vestigingen met de mede werkers aan de slag. We Ia- ten ze naar het werk van de collega's kijken. Ze moeten aangeven waar het goed of fout gaat. Aan de hand hier van kunnen mensen elkaar in gunstige zin beïnvloeden." Knokken Op onze vraag hoe hij de toekomst ziet, is zijn ant woord: „Die wordt bepaald door het verleden. Er is de laatste jaren heel wat georga niseerd. Dat is niet iets om trots op te zijn, maar er was echt geen andere keus. Dat heeft onrust in het hele be drijf veroorzaakt. Die is nu grotendeels verdwenen. Ie dereen is ervan overtuigd dat er geknokt moet worden voor een goede marktposi tie. En nogmaals, die komt dus niet uit de lucht vallen omdat wij onderdeel van Ahold zijn. Kwaliteit moet je leveren. Ook hier op het hoofdkantoor zijn offers ge bracht, in termen van sane ring. Wij menen dat de ze ven magere jaren nu zijn af gesloten. Mocht toch blijken dat wij het niet kunnen red den, dan moet je ermee op houden, Mensen met allerlei lapmiddelen voor de gek houden is a-sociaal. Wij zijn in ieder geval optimistisch gestemd en klaar voor mor gen en overmorgen." Het kunstproject ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van Albert Heijn is ingeslagen als een bom. Kranten, radio en televisie hebben er de afgelopen weken ruimschoots aan dacht aan besteed. Het kunstboek is reeds nu een gewild verzamelobject. Het hoofdkantoor is overstroomd met tele foontjes van kunstliefhebbers die vragen of ze het boek kun nen krijgen of kopen. Ook mensen die ooit eens een blauwe maandag bij Ahold in dienst zijn geweest hebben zich in groten getale gemeld om boek en zelfs kunstwerk te claimen. Al die mensen kregen nul op het rekest. Boek en kunstwerk zijn uitsluitend bestemd voor medewerkers en gepensioneer den van Ahold. Niet iedereen legt zich hier echter bij neer. In een Albert Heijn-filiaal in Rotterdam verscheen vlak na de eerste publikaties over het project een oproep van een klant op het advertentiebord, waarin het kunstboek te koop werd gevraagd. De kans dat de man er op deze manier in zal slagen het boek in handen te krijgen is gering. De bedrijfsleider van het filiaal liet namelijk weten dat zijn medewerkers zonder uitzondering zeer enthousiast zijn over het project. Er rest de klant eigenlijk maar één mogelijkheid: zorgen dat hij voor half mei in dienst is bij Ahold. „Het kader vervult een voor beeldfunctie, maar diezelfde dienstbare instelling werkt daarbij soms tegen. Er is bij ons veel in- en uitstroming van uitvoerend personeel. Dat betekent dat er veel in de praktijk geleerd en gecor rigeerd moet worden. Tegen medewerkers zeggen dat ze hun werk verkeerd doen gaat ze niet makkelijk af. Ze vinden het eenvoudig verve lend om onvriendelijk te zijn, ook al zien ze dat er fou ten worden gemaakt. Tijdens opleidingsdagen proberen wij het kader dit aspect op het hart te drukken, maar dat lukt nog niet voor honderd procent." Voor de medewer kers die zich met de uitvoe rende werkzaamheden be zighouden zijn ook oplei dingsdagen belegd. Zowel in 1985 als in 1986 zijn de meeste medewerkers ten yMwiwmiiiMi «uuay 'l.ESHUADES De free flow-lijn van AC Restaurant Sevmum.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 8