Werkmaatschappijen succes Diner waardebon actie van AH en AC heeft 120 Alberto-medewerkers verdienden excursie naar Schotland pagina 10 Flitsen AC Restaurants Albert Hejjn Alberto Voor de tweede maal Vorige maand is de heer Al lan Noddle bij BI-LO be noemd tot directeur verkoop. Hij krijgt daar de verant woordelijkheid voor de ver koop, marketing en speciale projecten. De heer Noddle komt bij Giant Food Stores vandaan waar hij de functie van adjunct-directeur be kleedde. Hij begon zijn car rière in 1965 in Omaha, waar hij cum laude promo veerde aan de universiteit van Nebraska. Een deel van de Alberlo-medewerkers gefotografeerd tijdens het bezoek aan de Glenfidlicb Distilleerderij. Nog tot en met 21 de cember van dit jaar krijgen alle klanten van 125 Albert Heijn-fi- lialen verspreid over heel Nederland uit handen van de caissiè res een „Diner Waarde bon" aangeboden. Die kan bij alle AC Restau rants worden gebruikt. Door het tonen van de bon krijgt de gast een korting van gemiddeld 20% op de menu aanbieding die door de chef kok van het restaurant is sa mengesteld. Men kan in eer ste instantie terecht in de a la carte-restaurants. De AC Restaurants die alleen over een zelfbedieningsrestaurant beschikken hebben een aan gepast menu-aanbod. Het maakt overigens niet uit met hoeveel personen men naar het AC Restaurant komt. De korting geldt voor het hele gezelschap. Albert Heijn doet er nog een schepje bo venop door bij het diner per twee volwassenen één gratis fles rode of witte huiswijn te laten serveren. 450.000 bonnen In 1982 hadden Albert Heijn en AC Restaurants reeds een dergelijk soort actie georga niseerd. Gezien het toenma lige succes werd besloten om het nogmaals te doen. Hoewel de marketing man ager van AC Restaurants, Frits Visser, het nu nog iets te vroeg vindt om conclusies aan deze gezamenlijke actie te verbinden, laat hij wel doorschemeren dat de eer ste resultaten hoopgevend zijn. De eerste voorraad van 450.000 waardebonnen ging schoon op. Er moesten extra exemplaren worden bijge drukt. „De Albert Heijn-klan- ten stellen deze attentie van de caissières bijzonder op prijs", zegt hij. „Dat vriende lijke gebaar past natuurlijk helemaal in het patroon van het klant gericht denken en handelen dat Albert Heijn nastreeft. Wanneer per onge luk wordt vergeten een waardebon af te geven, dan zijn er veel klanten die er naar vragen. Wij hebben het publiek door middel van ad vertenties in lokale kranten en met raambiljetten name lijk als volgt op de hoogte gesteld van ons initiatief „De caissières van Albert Heijn hebben een smakelijke ver rassing voor u!" Vier menu's De actie concentreert zich op de AH-filialen die in een gemiddelde straal van 20 ki lometer rond een AC Restau rant liggen. De uitgifte van de waardebonnen, die ruim drie weken geldig zijn, is op donderdag, vrijdag en zater dag. Op deze laatste dag moeten de caissières echter zelf beoordelen of één en an der met drukke werkzaam heden erbij kan worden ge daan. In de restaurants gel den voor de bonnen in totaal vier menu-aanbiedingen. Per tw ee weken worden die ver nieuwd. Om een voorbeeld te geven van een dergelijk menu: een kopje soep naar keuze, een varkenshaas Grande Cuisine en een fruit- palet. De normale prijs is 37,-, maar tijdens de actie weken betaalt de gast ƒ31,50. Voor kinderen tot en met 12 jaar is het tarief 17,50. Daarnaast krijgen el ke twee volwassen gasten dan nog de gratis fles AH- huiswijn. Frits Visser zegt tot slot: „Ik denk dat deze samenwerking „Wij willen het niveau van de kwaliteitsslijter handhaven. Dat betekent dat iedere medewerker binnen het bedrijf over voldoende vakkennis moet beschikken." Dit zegt Bouke van der Meij. Hij is groepsleider bij Alber to voor Zuid-Nederland en nauw betrokken geweest bij de opzet en het in de prak tijk brengen van de meest re cente motivatiecampagne. Hij vertelt dat dit bij de mneeste beheerders geen probleem is. Bij de part-ti mers bleek dat soms anders te liggen. De bedrijfsbetrok- kenheid van deze groep is volgens hem bijzonder groot, maar de wegen om de broodnodige kennis en kun de te vergaren zijn niet altijd bekend. Onlangs werden ze weer aangegeven. In augustus en september is de parate kennis van de 89 Alberto-fïlialen getest. In een brief aan alle medewerkers werd dit meegedeeld. In het schrijven stond ook wat de onderwerpen zouden zijn waarover iedereen aan de tand zou kunnen worden ge voeld. Het testen is uitge voerd door de groepsleiders en gebeurde aan de hand van het stellen van drie vragen over produkten en twee over de omzet, het verkoop- plan of de filialenpost. Hier voor diende onder andere de filialenpost goed gelezen te worden plus de informa tiebrochures over whisky, cognac, gin en kirshberry. Op een niet van tevoren aan gekondigd tijdstip stond de groepsleider voor de toon bank. In een enveloppe za ten allerlei vragen. Wist de op dat moment aanwezige medewerker vier goede ant woorden te geven dan kre gen ze de ticket voor een vliegreis naar Schotland. Het succes van deze actie is vol gens groepsleider Van der Meij bijzonder groot te noe men. „Wij hebben gemerkt dat alles gretig is gelezen. Veel mensen namen de filia lenpost en de produktinfor- matie mee naar huis om goed te bestuderen. Mijn er varing is dat er heel goed ge leerd is. Helaas konden we niet iedereen een vliegreis aanbieden. Iedereen heeft een eerlijke kans gehad." Vertraging Op woensdag 8 oktober ver zamelden zich om kwart voor acht 's morgens de 120 Alberto-medewerkers die in de prijzen waren gevallen. In de vertrekhal van Schiphol maakte iedereen zich op voor de speciale Alberto- vlucht van Air Holland naar het Schotse Aberdeen. Ech ter, vertraging op Schiphol was er de schuld van dat niet op de geplande tijd het luchtruim kon worden geko zen. Hierdoor kwam een ex cursie die voor de middag op het programma stond te vervallen. Na de landing in Aberdeen volgde een busrit van een uur naar Dufftown waar een bezoek werd ge bracht aan de Glenfiddich Distilleerderij. Dit familiebe drijf wordt omschreven als de bakermat voor de tradi tionele whisky. Op eerste kerstdag 1887 zag Willem Grant de eerste druppels Glenfiddich uit zijn distil leerketel te voorschijn ko men. Hierdoor werd de basis gelegd voor een whisky die internationaal naam en faam zou weten te verwerven. De Alberto-medewerkers kre gen een uitgebreide rondlei ding en uitleg waar dat nodig was. Na afloop kreeg een ie der een fles Glenfiddich whisky voor thuis mee. Over positieve reacties hadden de organisatoren na afloop ge lukkig niet te klagen. „Ieder een was dol enthousiast", vertelt Van der Meij. „Het was natuurlijk een aange naam uitje met een leerzaam karakter. Ik vind dat dit soort dagen navolging verdient." tussen AH en AC Restaurants in bijzonder goede aarde gaat vallen, zowel bij onze bedrijven als onze weder zijdse klanten. Wanneer wij ook van bedrijfsleiders die ver buiten de straal van 20 kilometer verzoeken binnen krijgen om waardebonnen op te sturen, dan kan je toch wel praten over een actie waarbij de roos goed is ge raakt." In Dieren op het Callunaplein ging begin au- Haal te openen. Terwijl de bezoekers zich ver- gust us filiaal 1334 dicht om een klein stukje drongen om het nieuwe filiaal te betreden verder aan hetzelfde plein een gloednieuw fi- werd eerst een groepsfoto gemaakt.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 10