Instel pagina 12 Flitsen „Opa" Vertrouwen Ziekenomroep Druk is leuk Mulders bistel. Deze leverancier aan grootverbruikers zorgt ei- dagelijks voor dat honderden food en nonfoodprodükten hun weg vinden naar bedrijfsrestaurants, kantines en gezondheidszorginstellingen als ziekenhuizen en bejaardenoorden. De 50 Instel- werknemers doen dat met plezier, want binnen de muren van de bedrijfsgebouwen achter het Bossche station hangt een gezellig en ontspannen sfeertje. Instel is een voortzetting van de afdeling grootverbruik van de voonnalige De Gruyter. De SIIV nam begin jaren '70 De Gruyter over. De afdeling grootverbruik was één van de drie poten die intact bleven. In 1980 nam Kok-Ede Instel over. Sinds juli 1985 is Kok-Ede, dus ook. Instel, bij AJjold ondergebracht. Harrie Mulders (50), hoofd van de administratie, kwalificeert het 15- jarige bestaan van Instel als een bewogen geschiedenis. „We zijn eigenlijk te groot voor servet, vroegtijdig via de VUT verlaat is overigens klein. Daarvoor werkt hij te graag. één van zijn hoofdtaken. „Die contacten met klanten zijn het leukste van mijn werk. Je bouwt een vertrouwensrelatie met hen op. Natuurlijk zijn er soms communicatiestoornissen. Nee, ik vermaak we wel." Charles, die getrouwd is, heeft met de invulling van zijn vrije tijd ook geen problemen. Hij korfbalt en bekijkt veel videofilms. Zijn grootste hobby is echter de ziekenromroep. „Daar presenteer ik twee uur per week een radio programma dat ik zelf samenstel. De techniek is eveneens in mijn handen." Harrie Mulders, die in 1956 na het gymnasium voor 150 gulden per maand bij De Gruyter is begonnen, heeft in het begin bij Instel zijn steentje bijgedragen aan de gezondmaking van het bedrijf. Geen dankbaar werk want het aantal werknemers moest terug van 110 naar de huidige 50, maar Instel is nu rendabel.Alle franje moest echt weg om winst te maken. Op de administratie werkten bijvoorbeeld 24 krachten die de beschikking hadden over een primitief computertje. Onder aan de streep in de boeken klopte het niet altijd. Automatisering was hard nodig. Dat is gebeurd, er werken nu nog vijf mensen, maar ik blijf bezig om de administratie te stroomlijnen." Op zijn werk verveelt deze „centenman" zich dus niet, thuis evenmin. Hij is voorzitter van de dameskorfbalvereniging Rosko uit Rosmalen en hij wandelt en fietst graag. „Maar écht verzot ben ik op legpuzzels van 1.000 of 1.500 stukjes. Nee, ik heb hobby's genoeg om me na mijn pensioen bezig te houden." De kans dat Harrie Mulders het arbeidsproces maar ie klein voor tafellaken. Daarom die grotere samenwerkingsverbanden, waarbij onze eis behoud van werkgelegenheid was. Een overgang houdt verandering in, maar die schuwen we niet omdat we er beter van worden. Alle werknemers zijn gehard in die overgangen en zien het nut ervan in." Sjaak van Gulick 58) is net als Harrie Mulders een oudgediende. „Zeg maar opa of ouwe, dat doet iedereen hier". Hij is verantwoordelijk voor de ontvangst en de controle van goederen in het magazijn. In 1942 is „opa" als piccolo bij De Gruyter begonnen voor 2,50 per week. „Ik herinner me dat De Gruyter eerst bij meneer pastoor in Sint Michelsgestel informeerde of ik wel vroom en braaf genoeg was." Na tweeëneenhalf jaar legerdienst in Indië begon Sjaak van Gulick in het magazijn. „Dat werk ligt me en ik vind het na al die tijd nog leuk en afwisselend, maar dat niet alleen. Hier bij Instel wordt er veel gelachen, maar tegelijkertijd werken we héél hard. Iedereen." Hij doelt dan met name op de jaarlijkse pakket-actie van Instel in het laatste kwartaal. Iedere afnemer kan geschenkpakketten van willekeurige samenstelling en prijs bestellen. „Vorig jaar hebben we 80.000 pakketten gemaakt. Zenuwenwerk dat veel voorbereiding en organisatie vergt. Er moeten uitzendkrachten komen, rolbanen in het magazijn, etc. Iedereen zet zich 100 procent in, met liefde en plezier. De leiding waardeert dat en laat dat merken ook. Ik ben hier zo graag bezig dat ik zelfs een keer vergeten ben om mijn roostervrije dag op te nemen. Aan stoppen met die in verwachting was. die kwam niet terug en Instel vroeg mij om te blijven. Ik heb het nu al anderhalf jaar goed naar mijn zin. Het liefste heb ik dat het druk is. De dagen vliegen voorbij en je moet je hoofd erbij houden omdat er veel van je verlangd wordt. Eigenaardig genoeg zijn dat ook de leukste perioden." Hoewel uitrusten een aangenaam tijdverdrijf in Anjo's ogen is, zit ze bepaald niet stil. Ze leest graag, probeert recepten uit en ze schaakt. Anjo, die met haar vriend samenwoont, heeft plannen voor nog meer activiteiten. „Ik wil weer actief gaan sporten én een Harrie Sjaak van Gulick werken denkt Sjaak van Gulick niet. „Waarom? Ik kan nog goed mee. Ik ben te vitaal om hele dagen thuis te zitten. Niet dat ik me zou vervelen hoor! Ik heb mijn tuin en mijn kanaries." Bij die overweging speelt ook een persoonlijk motief een rol. „Mijn vader heeft 42 jaar bij De Gruyter gewerkt. Ik wil de 45 halen. Een mijlpaal in mijn leven, de tweede.Ik ben namelijk geridderd.' Daar heeft de Instel-directie veel voor gedaan en daar ben ik dankbaar voor." Anjo Kennen cursus arbeidsvoorwaarden gaan volgen. Vooruit denken kan geen kwaad. Ik heb geen concrete plannen om bij Instel op te stappen, maar ik zit hier aan mijn top. Maar ondertussen doe ik hier wel mijn best hoor. En met plezier, want de werksfeer is goed." Charles Cornelissen (27) werkt op de verkoopafdeling van Instel. Toen zijn eerste werkgever failliet ging, solliciteerde hij bij de grootverbruikersleverancier. Naast factuurverwerking en het uitprinten van vrachtbrieven is het telefonisch noteren van orders Frank van Gr ins ven (41is na zes jaar verkoopafdeling als inkoper aan de slag gegaan bij Instel. „Een afwisselende job. De leveranciers zijn net zo lastig als je zelf wilt. Omdat we vertrouwen in elkaar hebben, zijn er nauwelijks problemen." Dat heeft hij wel een beetje met de overnames. „Ik vraag me wel eens af wanneer dat ophoudt. Rust in het bedrijf voor de mensen kan geen kwaad." Als hobby heeft Frank van Grinsven tennis, maar daarnaast gaat er veel tijd zitten in zijn werk voor de COR, iets wat hij helemaal niet erg vindt. „Ik leer er een hoop van. Daarom zet ik me volledig in, anders kan ik er beter mee ophouden. Door dit werk leer ik de structuur van Ahold en de mensen sneller kennen. Het is een prettig idee om te weten waar je aan toe bent." Anjo Keunen (22) is directiesecretaresse bij Instel. Ze is er als uitzendkracht begonnen. „Ik viel in voor een secretaresse op. Natuurlijk zijn er soms problemen, maar die berusten op

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 12