Werkmaatschappijen Overslag verdubbeld Liefde voor het vak Chef-slagers bijgepraat over Leifo ALBERT HEIJN VIJFTIG JAAR IN HOOGEVEEN pagina 10Flitsen Albert Hejjn Eerste lustrum Groentecentrale Barendrecht kon worden opgevangen. „Dat gaat op een gegeven moment spelenderwijs. Als je de zaken maar goed orga niseert en de ruimte doelma tig gebruikt. Maar bij recla mecampagnes moet je nu toch wel woekeren met de ruimte, hoor", zo licht de be drijfsleider toe. „En er zijn natuurlijk mensen bijgeko men. We begonnen met 25 Op de hoogte blijven van de laatste ontwikkelingen bin nen het bedrijf is belangrijk. Dat geldt uiteraard ook voor de chef-slagers van Albert Heijn. Op deze foto staan de AH chef-slagers uit het zuiden van Nederland tij dens een vormingsweek in Geldrop. Het onderwerp was de verdere invoering van nieuwe organisatiestruc tuur Leifo. De cursus stond mensen, waarvan er 18 in het magazijn werkten. Nu zijn het er 35: 25 in het ma gazijn en 10 op kantoor." De enige uitbreiding is OLGA, de On-Line Groente Admini stratie, die na- vijf jaar de te klein geworden computer vervangt. Voorlichting De heer Büscher vat zijn ac- onder leiding van Wim van Dijk (AH-personeeldienst) en Hilda van Kley (AH-oplei- dingen). Van links naar rechts op de foto: mevrouw van Kley en de heren P. Wintermons, W. v.d. Brink, C. Ruiken, E. Erens, A. van Veldhoven, A. van Dinter, A. Coenen, W. van Dijk, P. Haas, L. Goes en A. Orbon. H. Büscher wordt vol gend jaar 65 jaar. Hij had al eerder met zijn werk kunnen stoppen, maar VUT vond hij maar niks, „zolang het niet zo leuk is als je werk." In 1987 is hij 40 jaar in het groentevak. Hij begon op de vei ling Zuid-Hollandse eilanden in Rotter dam, die in 1953 met AH ging samenwer ken. Drie jaar later kwam de heer Büscher in dienst van Albert Heijn, als chef van AH's groothandel, die later het DDC Rotterdam werd. Hij werd daar hoofdchef en besluit nu zijn carrière als be drijfsleider van de Groentecentrale Ba- rendrecht. Vorige maand was het 50 jaar geleden dat Albert Heijn vaste voet aan de grond kreeg in Hooge- veen. Dat feit was aanlei ding voor de beide AH-fi- lialen in Hoogeveen om een reeks van feestelijke activiteiten op touw te zetten. Voor alle klanten was er kof fie met gebak en voor ieder een die in de jubileumweek 50 jaar werd lag een Abra ham of een Sara klaar. Verder waren er levensmiddelen pakketten voor echtparen die 50 jaar getrouwd waren en voor Hoogeveners die in de jubileumweek in het hu welijk traden. Er was een kleurwedstrijd voor de jeugd en een rebuswedstrijd voor de ouderen met fraaie prijzen. Een AH-promotie- team deelde op straat atten ties uit aan de voorbijgan gers. Kortom het was volop feest in Hoogeveen. Het jubi leum inspireerde vaste klant Bart van Oosteringh zelfs tot een toepasselijk gedicht in Drents dialect. Een passage hieruit: „Nów is het vieftig jaor dat Albert Heijn bestiet en 't Hoogeveine is eran ewend. De jongre generatie die daor ók hengiet is as familie die op visite bent." Zo is het maar net. groenten op de markt, zoals we dat de laatste jaren met de papaya's, de lychees en de kouseband hebben gezien. Maar we zullen het vooral van de citrus, de appelen, de aardappelen en de groenten moeten hebben. Wat vooral telt, is betrokkenheid. Een betere klantenbehandeling en meer kwaliteit, dat is be langrijk." In een verzadiging van de markt gelooft hij niet. „De mensen willen het liefst ver se groenten. Dat gaat er al tijd in. Dat heb je kunnen zien na de ramp in Tsjerno- byl. Iedereen koopt even conserven en diepvries, maar zodra het kan komen ze weer terug op vers." V.l.n.r.: Ria Grootegoed, Joke Büsche>% Martin Moerman, Riemke van Buren en Cor Kooijman tiviteiten in een paar woor den samen: filialen een goed produkt leveren tegen lage prijzen. Dat begint met kwa liteitbewaking van het pro dukt en doelmatigheid. Heel veel waarde hecht hij aan voorlichting en dienstverle ning. „We moeten die filia len net z'n service geven als ze indertijd van hun gros siers kregen. Zorgen dat ze wekelijks met hun aanbie dingen kunnen komen. Des noods 's middags nog een extra bestelling afleveren." „We hebben hier een be langrijke functie", vindt hij. „De mensen hebben veel kennis van AGF. Ze hebben ervaring, liefde voor het pro dukt. Ze adviseren de filialen bij hun bestellingen, hoe de produkten zijn. Als er nieu we produkten binnenko men, krijgen de dames aan de telefoon ze te zien. 's Ochtends lopen we met zijn allen door het magazijn om de produkten te bekij ken. Dan kun je precies ver tellen wat je verkoopt. Sinds een jaar of twee geven we ook in de filialen advie zen over de behandeling en de presentatie van produk ten. Juist bij gevoelige pro dukten is goede voorlichting noodzakelijk. Een pot bruine bonen kun je na een paar weken afstoffen, maar groen te is levend. De presentatie van die produkten is van groot belang." Voor de ko mende jaren rekent de heer Büscher op voortzetting van de groei in „zijn" centrale. „De komende jaren moet acht tot tien procent haal baar zijn. We kunnen hier nog een beetje uitbreiden. Misschien komen er nieuwe Ter gelegenheid van de opening op 3 juli j l van het nieuwe AH-filiaal 1465 in Amersfoort gingen de medewerkers op de foto. Het AH-filiaal 1368 in de Langestraat werd gesloten. De Groentecentrale (GC) van Albert Heijn in Ba rendrecht bestaat vijf jaar. Dat de oprichting er van indertijd een goede zaak was, blijkt nu uit de resultaten. Sinds het begin in september 1981 is de overslag toegenomen van gemiddeld 56.000 colli per week tot ruim 100.000. De verklaring hiervoor van bedrijfsleider H. Büscher is: Je le vert kwaliteit en je besteedt veel aandacht aan je klanten, de filialen dus." De gang van zaken op de Centrale in Barendrecht weerspiegelt de grote vlucht die de verkoop van aardap pelen, groenten en fruit (AGF) bij Albert Heijn heeft genomen. De heer Büscher heeft de groei van nabij mee gemaakt. Eigenlijk mag de GC een van zijn geesteskin deren w-orden genoemd. Hij maakte deel uit van de pro jectgroep die zich in 1979 boog over de vraag hoe er meer aandacht aan groenten kon worden besteed. Op het hoofdkantoor waren ze er namelijk van overtuigd dat de filialen niet alleen méér, maar ook beter konden ver kopen. En dat was interes sant, omdat op verse artike len - in tegenstelling tot dro ge kruidenierswaren - nog een goede winstmarge lag. Albert Heijn werkte toen al jaren met Dagartikelen Dis tributie Centra (DDC's) en plaatselijke grossiers (de PG's) die de filialen belever den. Maar die extra schakel kostte een deel van de winst. Nog belangrijker: Albert Heijn had de controle op de produkten niet in eigen be heer. Daarom moest de be voorrading van de AH-filia- len volledig in eigen hand komen. Het projectteam ver gaderde een jaar over de op zet en toen de gedachten over een eigen distributienet waren bepaald, werd in 1980 in Utrecht de eerste AH Groentecentrale ge opend. Tilburg volgde en Ba rendrecht noteerde op 7 september 1981 de eerste bestellingen van de AH-filia- len in het gebied dat wordt begrensd door Oegstgeest in het noorden, Sliedrecht in het oosten en Vlissingen in het zuiden. Met de opening van GC's in Kampen/IJssel- muiden en Beverwijk was het AGF-net compleet. Transito-centrale De vestiging in Barendrecht ligt op het terrein van de vei ling Zuid-Holland Zuid, waar veel groenten en fruit uit het buitenland worden verhan deld. Om die reden heeft de Groentecentrale daar ook de functie van transito-centrale; de verzending van een partij Duitse zuurkool naar de an dere GC's wordt bijvoor beeld in Barendrecht gere- geld. Bovendien zorgt men ook voor de distributie van het „kleinbrood" van Albro Zwa nenburg. Een laatste activi teit die de heer Büscher noemt is de distributie van reclamemateriaal en de be zorging van post tussen de AH-filialen en het hoofdkan toor in Zaandam. „Omdat dit nu eenmaal het meest effi ciënte en flexibele distribu tiekanaal is", zegt hij niet zonder trots. Het is verbazend dat de groei van de overslag via Ba rendrecht al die jaren op de zelfde 3-500 vierkante meter

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 10