Werkmaatschappijen mm Nieuwbouw Lage Welde Uniek afscheid CS Zaandam Flitsenfpagina 11 AC Restaurants cs Zaandam v" m Ostara Albert He^jn Industrieel uiterlijk Veel faciliteiten 'Special weken' bij Ostara groot succes Lang parkeerders ne grond, met een capaciteit van 450 zitplaatsen, zal het restaurant met de nieuwe zelfbedieningssystemen ko men. Men kan via diverse 'ei landen' zelf zijn of haar maal tijd samenstellen. Uiteraard ontbreekt ook het speciali teitenrestaurant niet, waar voor een redelijk bedrag een keuze kan worden gemaakt uit een uitgebreide kaart. Op de eerste verdieping komt een dakterras dat nu nog open is, maar in de toekomst indien nodig overdekt kan worden. Er kunnen onge veer 200 bezoekers terecht. Hier vinden we tevens zes vergaderzalen. Heel prak tisch is dat deze aaneen te schakelen zijn, waardoor probleemloos een zaal met een capaciteit voor 250 be zoekers ontstaat. De kelder is voor een be langrijk deel gereserveerd voor de toiletgroep. Ook op de eerste verdieping zullen toiletten komen. Beide groe pen zijn per lift te bereiken voor de gasten die slecht ter been zijn. Na ruim een jaar on derhandelen met de Utrechtse Welstands commissie kan in ja nuari 1987 het startsein worden gegeven voor de nieuwbouw van het AC Restaurant Lage Weide. Ondanks de ve le eisen en wensen van de gemeente is er toch een modem AC Restau rant ontworpen dat te gemoet komt aan alle denkbare wensen van de hedendaagse gast. Naast een a la carte res taurant en het inmid dels succesvol geble ken nieuwe zelfbedie ningssysteem (Free flow), wordt ook ruim te geschapen voor een groot dakterras, een zestal vergaderzalen en mime parkeergelegen heid. Aan het laatste kwartaal van 1985 bewaren de medewer kers van AC Lage Weide alles behalve goede herinnerin gen. Door een fikse brand in oktober van dat jaar kwam het bedrijf twee maanden stil te liggen. De kansen dat binnen enkele weken een nieuwe vestiging kon wor den gebouwd leken klein. Vandaar dat voor een nood oplossing werd gekozen door middel van het neerzet ten van een reusachtige tent die van alle AC-gemakken is voorzien. Dezelfde tent had een jaar eerder reeds bij AC Sevenum bewezen een pri ma plaatsvervanger te zijn. Ook daar was een brand er de oorzaak van dat de deu ren tijdelijk gesloten moes ten worden. De tent, die een capaciteit van 295 personen heeft, wordt door de gasten overi gens als zeer positief ervaren en zeker niet als primitief ge zien. Van enige omzetdaling is daarom ook geen sprake geweest. Door het opzetten van dit tijdelijk onderkomen, konden de gasten op 13 de cember 1985 al weer van de diensten van Lage Weide ge bruik maken. De goedkeuring van nieuw- bouwplannen verliep echter minder vlot. Vrij snel na het sein 'brand meester' was men op het hoofdkantoor begonnen met het maken van plannen voor Lage Weide. Besloten werd in ieder geval dezelfde loka- tie aan de snelweg A2, (Am sterdam-Utrecht) aan te hou den. Veel mensen gebruiken dit landelijk centraal gelegen restaurant als ontmoetings punt voor onder meer zake lijke besprekingen. Het door AC Restaurant ingediende ontwerp stuitte op bezwaren van de Utrechtse Welstands commissie. Men was van me ning dat het restaurant 'een industrieel uiterlijk' moest krijgen. AC Lage Weide ligt namelijk in de buurt van een industrieterrein. Volgens de Commissie moest het nieuwe pand pre cies in de omgeving passen. Vele vergaderingen later werden AC Restaurants en de Utrechtse Welstandscom missie het toch eens. AC Res taurants zegt bij monde van Marketing Manager Frits Vis ser blij te zijn met het uitein delijke resultaat. „Wij hebben in grote lijnen het ontwerp er door gekre gen zoals wij dat voor ogen hadden. AC Restaurants slaagt er momenteel goed in de nieuwe bedrijfekoers van wegrestaurant naar restau rant langs de weg in praktijk te brengen. Het is dan onzin om één van onze gezichtsbe palende restaurants de vorm van een betonnen blokken doos te geven." De nieuwe AC-telg zal wor den voorzien van alle denk bare faciliteiten. Op de bega- Zelden zal een scheiden de bedrijfsleider zo origi neel zijn uitgeluid als Aad Poot van de CS Zaandam. Met het pleziervaartuig Alcmaria werd hij op 22 augustus jl. door 245 col lega's met aanhang afgele verd op de kade van zijn woonplaats Wijk bij Duur stede, vanwaar hij met vrouw en kinderen per open Landauer naar huis werd gereden. Aad Poot nam na drie jaar af scheid als bedrijfsleider bij de CS. Hij krijgt binnen Ahold een andere functie. Met de Albert Heijn-vlag in top vertrok de 43 meter lan ge Alcmaria om half vier uit de Isaac Baarthaven in Zaan dam. Na het officiële gedeel te, met toespraken van o.a. directeur J. Kelderman van de Vers Vlees Groep, begon het feest pas goed. Op het benedendek speelde een jazzbandje en op het boven dek konden de opvarenden zich te goed doen aan tal van lekkernijen. Aan boord wa ren o.a. vier barbecues waar op het vlees, uiteraard af komstig van de CS zelf, op vakkundige wijze werd ge roosterd. Via de Zaan, het IJ en het Amsterdam-Rijnka naal arriveerde de boot ten slotte om acht uur in Wijk bij Duurstede, waar de schei dende bedrijfsleider, die diep onder de indruk was, aan wal werd gezet. De te rugreis naar Zaandam werd gebruikt als personeels- avond. Volop feestvierend keerde het gezelschap om tien over half één terug in de De scheidende bedrijfsleider Aad Poot (midden) met urouw en kinderen en 'enkele collega's voor de Alcmaria in de Isaac Baarthaven. Derde van links directeur J. Kelder man van de Vers Vlees Groep. Vierde van rechts Poots op volger Henk de Jong. Zaandamse haven. De orga nisatie van de bootreis rustte in handen van de Kommissie Van In En Uit Geleide van de Centrale Slagerij. Het huidige parkeerterrein wordt door de centrale lig ging veelvuldig gebruikt door de zogenaamde lang- parkeerders. Hierdoor ont staat regelmatig plaatsge brek. Teneinde iedereen te vreden te blijven stellen, wordt op een nu nog moe rasachtig stuk grond achter het restaurant een speciaal parkeerterrein aangelegd voor mensen die hun wagen het merendeel van de dag hier willen neerzetten. In samenwerking met Rijks waterstaat wordt in oktober gestart om dit gebied bouw rijp te maken. In februari kunnen hier 133 auto's staan. De normale parkeer plaats kan er 67 herbergen en biedt eveneens plaats aan vier bussen. Volgens de nu geldende planning van de aannemer zal volgend jaar juli de oplevering van het restaurant plaatsvinden. Deze zomer organiseerde Ostara in zijn vakantiepar ken een aantal spectacu laire 'Special Weken'. Drie weken lang was het in de parken een groot familie festijn. De gasten kregen een waterfestivalweek, een westemweek en een sportweek aangeboden. Hoogtepunt van de water festivalweek was de in sa menwerking met de KNZB georganiseerde zwemvierdaagse. De prij zen werden hierbij uitge reikt door Olympisch zwemkampioene Yolanda de Rover. Andere onder delen van het waterfestijn waren o.a. een waterzes kamp en de verkiezing van de Miss Zwemvier daagse. De week werd be sloten met een paalzit- wedstrijd. Tijdens de succesvolle Wes temweek, georganiseerd on der het motto: Ostara goes West vermaakten jong en oud zich uitstekend met Op 3 juli jl. ging aan de Rot terdamse Nieuwe Binnemveg een nieuw AH-filiaal open. Deze supermarkt vervangt de vlakbij gelegen oude vesti ging, die in 1955 als eerste Albert Heijn Super-Mart werd geopend. Kort voor de ope ning ging het hele Binnen weg-team onder leiding van bedrijfsleider G. Houtman op de foto. Buiten verdrongen zich de klanten de gehele dag; de winkel werd geopend door drie generaties klant, die daarvoor werden aange voerd met de historische tram die ook in 1955 al over de Nieuwe Binnenweg reed. postkoetsraces, cowboy films, countrymuziek van Ben Steneker, de bouw van indianendorpen en natuur lijk ook een rodeo. De Sport Special Week stond in het teken van de sportieve ontspanning. Een week lang konden de vakantiegangers gezellig met het hele gezin aan de conditie werken. In samenwerking met de KNAU werd o.a. een trimloop en Burgemeester Berkhout van Mierlo verricht op vakantie park 't Wolfsven de officiële start van de zwemvierdaagse. Links op de foto bedrijfsleider R. Zageman van 't Wolfsven. een micro-triathlon georga niseerd. Getuige de grote deelname vielen de 'Special Weken' zeer goed in de smaak bij de bezoekers van de Ostara vakantieparken.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 11