„HET GAAT GOED, MAAR CONCURRENTIE ZIT NIET STIL" pagina 10 Flitsen Voorsprong kleiner Optimale inzet Compli menten Kwaliteit High-Touch Spetterend De zangeres van 'Tbe Wallstreet Crash' wist de heer Everaet van de Raad Een keur van heerlijkheden was in bet Kurhaus voorhanden. van Bestuur van Ahold over te halen even op het toneel te komen (vervolg van pagina 1) Als eerste was dat directeur Ahlqvist. „Wij zijn nationaal gezien nog altijd marktlei der, maar de voorsprong wordt kleiner", zo meldde hij. „Om onze positie te be houden hebben wij groei no dig. Het economisch herstel zet gelukkig door. Uit onder zoek is echter gebleken dat de bestedingen aan levens middelen op hetzelfde ni veau zijn gebleven. Het extra besteedbare inkomen wordt gereserveerd voor de aan schaf van duurzame ge bruiksgoederen. De groei van Albert Heijn zal dus op onze concurrenten moeten worden veroverd." Hij ging verder met: „Het zal u niet verwonderen dat die geen afwachtende houding aanne men. Het is bewezen dat zij hun marktpositie proberen te verstevigen door de „plus sen" toe te passen die wij ja renlang als enige gebruikten. Er valt in de levensmiddelen handel een drang naar de bundeling van krachten te constateren waardoor er te gen scherpere prijzen kan worden aangeboden. Ook op het vers-traject begint de concurrentie nu terrein te winnen. Dit wordt mede aangewakkerd door het feit dat ook de Albert Heijn-re- clameboodschappen wor den geïmiteerd en men win kelformules ingrijpend mo derniseert. Een ander niet te onderschatten aspect is het gegeven dat de consument steeds kritischer wordt. Wij zullen er alles aan doen cm onze plussen wederom een extra impuls te geven. Uiteraard kunnen wij op het hoofdkantoor mooie plan nen verzinnen, maar het zal wél door u in de praktijk moeten worden gebracht. Dat is een opdracht waarvan de uitvoering zeker niet een voudig is." In het verlengde van het bo venstaande passeerden de aanpak en de uitvoering van de AH-credo's ook de revue. Dit nam directeur Opera tions, de heer R.L.H. Beijers, voor zijn rekening. Die cre do's zijn: goede klantenbe handeling (niemand mag on tevreden de zaak verlaten), een uitstekende versheid van alle produkten, een rui me assortimentskeuze, een prettige winkelsfeer en een goede prijsstelling. De heer Beijers zei hierover: „Kijk, de prijs is niet langer een markt-onderscheidend as pect. De consument wordt er nog nauwelijks warm of koud van. Daarvoor kan hij tegenwoordig bij iedereen terecht. Wij hebben gesteld dat het credo-actieplan voor de afdelingen AGF, Deli/ Kaas/Brood en Kassa aan het eind van dit jaar is afgerond. Met de overige afdelingen beginnen we in 1987. Ik be grijp heel goed dat het con sequent doorvoeren van de ze credo's niet altijd even eenvoudig is. Ieder leerpro ces vergt nu eenmaal tijd. Het zal een optimale inzet van u en uw medewerkers vergen. Of u erin slaagt zal uiteindelijk door uw klanten worden bepaald. Het zijn vaak kleine incidenten waar door wij klanten verliezen. Ook op dit terrein zullen wij op de kleintjes moeten let ten." In een vervolgens vertoonde „credofilm" werden diverse praktijkvoorbeelden van dit soort kleine incidenten ge geven. Tijdens interviews vertelden klanten op een vaak niets verhullende ma nier over aan den lijve on dervonden situaties. Dat was zeker niet altijd even com plimenteus voor Albert Heijn, maar het legde wel onmiddellijk de vinger op de gevoelige plaatsen. Ook was het de heer Beijers die een overzicht gaf van de resultaten die het eerste half jaar zijn behaald. Het bleek dat de omzet van de AH-filia len met 6,2% was toegeno men. Voor de franchise-ne- mers lag dat zelfs op 24,2% De kosten waren precies even hoog als begroot. Voor het eerst sinds jaren kon ook worden gemeld dat er een prijsdaling van 0,6% was be reikt. Het aantal vestigingen, incl. 57 franchise-winkels is in de eerste zes maanden van dit jaar gestegen naar 481. Ook kon hij nog melden dat de nettowinst hoger is uitge vallen dan gepland. „Het gaat goed met Albert Heijn, ik geef u daar van harte mijn complimenten voor." De volgende spreker die zich aandiende was het lid Raad van Bestuur, de heer P.J. Everaert die tijdens de vorige bedrijfsleidersdag zich had verbaasd over het ontbreken van informatie omtrent de ontwikkelingen van de Amerikaanse zuster maatschappijen Bl-LO en Giant Food Stores. Onder de aanwezigen bevond zich de president van Giant, de heer N. Riso, die later in de wan delgangen met diverse BL's discussieerde over allerlei ontwikkelingen en aspecten op de Amerikaanse levens middelenmarkt. De heer Everaert hield een leerzaam en interessant betoog over de verschillen tussen de Amerikaanse en Nederlandse supermarkten en het koop gedrag van de klanten. Hij zegde toe tijdens de volgen de BL-dag wederom facetten uit dit onderwerp aan te zul len snijden. Commercieel directeur K. Dorsman gaf op de BL-dag een overzicht van de recla me-uitingen van de afgelo pen zes jaar en de resultaten daarvan. Tevens ontvouwde hij de plannen van de recla mecampagne die voor het najaar op het programma staat. „Het wordt een kwali teitscampagne", zo liet hij de aanwezigen weten, „waarin wij benadrukken dat Albert Heijn een kwaliteitsbedrijf is met dito produkten en me dewerkers. Wij vinden het heel belangrijk dat wij op een creatieve en nog niet of nauwelijks toegepaste ma nier het contact met (poten tiële) klanten kunnen blijven onderhouden. Zowel in de kranten en de vrouwenbla den als via radio en TV is een intensieve manier van com municeren nodig willen wij onze leidinggevende markt positie blijven behouden. Ook ons huisorgaan Aller- Hande zal in dit traject een belangrijke rol blijven ver vullen." Naast voorbeelden van advertenties die in de maak zijn, kregen de BL's ook de primeur van de twee nieuwe STER-spots. Aan de spots over ham, sinaasappe len en sherry zijn nu kaas en hondevoer toegevoegd. We derom is de stem van Ton van Duynhoven aanwezig voor het leveren van zijn hu moristische commentaar Het zakelijk programma werd afgesloten door de heer A. Heijn. Mies Bouw man introduceerde hem als volgt: „Ik ken Albert Heijn persoonlijk", zo vertrouwde ze haar gehoor toe, „want ik heb vroeger nog samen met hem in de zandbak gespeeld. Mijn moeder betreurde het dat het nooit iets tussen ons is geworden. Ik denk trou wens vrijwel dagelijks aan hem. Mijn postcode bevat nameljk de letters AH." Uiteraard haakte de heer Heijn in op dit stukje jeugd sentiment. „Ik ben bang dat u zich vergist en mij helaas altijd met een ander heeft verward." De president Raad van Bestuur van Ahold stipte ook het belang van een goed en menselijk contact met de klanten aan. „Onze maat schappij zit momenteel in een technische stroomver snelling. De automatisering is niet meer terug te draaien. Dat hoeft ook niet, want het zijn stuk voor stuk geweldi ge hulpmiddelen die ons in staat stellen tot een nog be tere bedrijfsvoering. We le ven in een wereld die vol zit met „High-Tech", allemaal heel slim uitgedachte pro cessen. Ik denk dat wij als detailhandelsorganisatie daarvoor onze ogen niet mo gen en kunnen sluiten. Ik pleit er wel voor om naast „High-Tech" ook het begrip „High-Touch"in te voeren. Het wel overwogen contact met de klant die de aandacht en interesse krijgt waar hij recht op heeft, dat moet bij na automatisch gaan. Dus dat we naast de vraagstukken over bijvoorbeeld geautoma tiseerd bestellen, ook ant woord kunnen blijven geven wanneer een klant vraagt welke rijst nou het beste kan worden gebruikt voor de lekkerste rijstebrij?" Ook het feestprogramma dat na de pauze volgde was we derom van een Albert Heijn waardige kwaliteit. In het Congresgebouw verzorgde na de pauze de uit Engeland afkomstige groep „The Wall street Crash" met hun zang en dans een werkelijk spette rend optreden. Vervolgens werd iedereen op een vlotte en comfortabe le manier per bus naar het historische Kurhaus-hotel in Scheveningen gebracht waar de heerlijkste hapjes en drankjes stonden te wach ten. Tussen al deze heerlijk heden door traden de Blue Diamonds, Anneke Grönloh, Pia Beck en The Fortunes op. In één van de vele zalen van het Kurhaus speelde het da mesorkest „Salute d'Amour" muziek uit de jaren '30. De gene die van een iets hoger tempo hield, kon op het overdekte buitenterras ge nieten van de aanstekelijke Country Westernklanken van de band Jimmy Law- ton". Een veel gehoorde opmer king tijdens deze BL-dag was het bekende „Het gaat goed, maar het kan beter". Of dit geldt voor de organisatoren van deze dag, de afdeling Commerciële zaken/Market ing Services, valt te betwijfe len. Wanneer dat zo is, dan wacht hun volgend jaar een zware opgave. De ontvangst in het Congresgebouw waar de lunch werd gebruikt.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 10