sport SfltintitefluiiK Inkeer Ruim 14 miljoen nodig om Olympische Spelen binnen te halen Keizerslandentoemooi 1986 flitsen Net geen kampioen pagina 12 Flitsen Geen "Zo maar Twee jaar gelederi werd bij DC Zwolle de WAbold opge richt die met twee elftallen startte in de derde klasse van KNVB-afdeling Zwolle. Het eerste team opereerde in het seizoen 1984-1985 met suc ces en promoveerde naar de tweede klasse. Ook het sei zoen 1985-1986 werd afge sloten met het kampioen schap, dus spelen in het ko mende seizoen de mamten van DC Zwolle in de eerste klasse. Het laat zich denken dat zij er alles aan zullen doen om ook in die afdeling weer kampioen te worden. Een anecdote die de aan voerder van het eerste elftal wel even wilde vermelden: hij werd bij de scheidsrechter ge roepen die hem op het te ru we spel van een speler wees. Terwijl de scheidsrechter be doelde te zeggen „Wijs die man terecht", zei die evenwel Aanvoerder, stel die man te recht." De aanvoerder heeft het bevel uiteraard niet uitge voerd zodat het complete kampioenselftal op deze foto kon. Het eerste bowlingteam van AH-filiaal 1260 in Goes legde in de bedrijfscompetitie be slag op een fraaie tweede plaats. Met nog twee wed strijden te spelen stond het op een gedeelde eerste plaats. Of het de zenuwen zijn geweest is niet bekend maar de beide laatste wed strijden gingen verloren ter wijl de andere koploper geen steek liet vallen. Niette min toch een fraai resultaat. Het team was samengesteld uit de heren R. Melse, J. Quinten en C. Schrijver. Re serves waren mevrouw E. Schrijver en de heer L. Jon ker. Aan de bowlingcompetitie namen totaal 20 bedrijfs- teams deel. Beter laat dan nooit, moet de man gedacht hebben die onlangs in filiaal 1058 in Heerlen een envelop afleverde met 10.-, vergezeld van een briefje met de volgende inhoud: „Aan de administratie van Albert Heijn, Bij deze geef ik aan uw bedrijf 10.- terug. De waarde van hetgeen ik in een filiaal in Nijmegen in 1970 heb ontvreemd. Mijn excuses." De brief is weliswaar ondertekend, maar de naam van de afzender is onleesbaar. Bedrijfsleider J. Zouteriks van filiaal 1058 liet we ten dat de persoon in kwestie de winkel na het afgeven van de envelop haastig verliet. Berouw komt na de zonde, dat is bekend. Maar dat berouw zich zelfs 16 jaar na de zonde alsnog ma nifesteert, zal niet veel voorkomen. De wroeging was de berouwvolle zondaar na jarenlang knagen kennelijk te veel geworden. Als elke winkeldief zijn voorbeeld zou volgen, kon de winstuitkering meteen een stuk omhoog. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) beslist op 17 ok tober a.s. in Zwitser land waar de Olympi sche Spelen van 1992 zullen worden gehou den. Amsterdam is één van de kandidaten. Me dedingers zijn Brisba ne, Barcelona, Parijs, Belgrado en Birming ham. Volgens de Stichting Olym pische Spelen Amsterdam 1992 maakt de Nederlandse hoofdstad een goede kans. „We bieden de sporters hier prima mogelijkheden om hun sporten te bedrijven in plaatsen die dicht bij elkaar liggen. Compacte spelen noemen we dat", aldus de heer P. Kranenberg, voorzit ter van het comité dat zich bezighoudt met het werven van fondsen om de Spelen binnen te halen. „Nederland is volledig in staat om de Spelen te organiseren en te financieren. Bovendien is Het grote aanbod van nieuws van de "Werk maatschappijen" en uit de sportwereld van onze medewerkers, is aanlei ding geweest voor de redactie om een keer de pagina "Zo maarte laten vervallen. Wij vin den dat bijzonder jam mer maar wat het zwaarst weegt moet het zwaarst vallen. De redactie Pari-time medewerkster Ellen deling „goud" de sterren van van Merkestijn uit filiaal de hemel, waardoor ze met 1333 in Rhenen danste tij- haar partner de tweede dens het Nederlandse Kam- plaats bereikte enpromoveer- pioenschap ballroom-dan- de naar de debutantenafde- cing, dat onlangs in Den ling. Haag is gehouden, in de af- ons land politiek stabiel en mede daardoor aantrekke lijk." Voorzitter Kranenberg zou het voor Nederland een goe de zaak vinden als Amster dam de Spelen zou krijgen. „Olympische Spelen beteke nen altijd, mits je ze goed or ganiseert, een grote stimu lans voor alle takken van sport en een sterke uitstra ling voor het land. We krij gen daardoor vele kansen voor open doel voor een ex tra omzet van rond vier mil jard gulden, verdeeld over vele takken van nijverheid en industrie en handel, ge spreid over het hele land. Daarnaast leveren de Olym pische Spelen een extra werkgelegenheid op voor ongeveer 4.000 tot 5.000 mensen gedurende 7 tot 8 jaar en beginnend vanaf no vember 1986." Het Comité Fondsenverwer- ving denkt in totaal 14,5 mil joen gulden nodig te hebben om de Spelen binnen te ha len. Behalve de organisatie van 40 tot 60 man betaalt het comité van dat geld ook de inschrijvingssom, het aan- biedingsboek (bidbook) en het bewerken van de 93 IOC-leden. Dat laatste is van groot belang, want het zijn uiteindelijk de IOC-leden die beslissen. Het comité is ervan over tuigd dat de kansen van Am sterdam zullen toenemen als het kostenbudget samen wordt opgebracht. Kranen berg: „Samen betekent: u en ik en de bedrijven waarin we werken. Daarom doe ik een beroep op de lezers om aan dit machtige gebeuren mee te werken door een bedrag van 19,92 op gironummer 71992 te storten. De komma mag uiteraard naar links of naar rechts verzet worden. In ieder geval werkt men er door een storting aan mee om ondernemend Neder land in sportief en econo misch opzicht een echte kans te geven." In het sportpark Overwe- tering te Olst in Overijssel werd op Hemelvaartsdag het derde Keizerslanden- toernooi gehouden. De organisatoren uit filiaal 1072 in Deventer kunnen terugzien op een geslaagd sportief voetbaltoernooi waaraan niet minder dan 30 elftallen deelnamen. Ook de dames ontbraken niet. AH-filiaal 1247 uit Maarssenbroek beklom het ereschavot geflankeerd door Nieuwegein (1237) als tweede en De Bilt (1129) als derde. Op de vierde tot en met de zesde plaats eindig den de dames van respectie velijk Deventer (1072), Bus- sum (1404) en Utrecht (1376). Bij de heren was de stand als volgt: één Meester Wijhe, twee een combinatie van de filialen 1280 en 1116 uit Delfzijl en op de derde plaats filiaal 1247 uit Maarssen- Het winnende elftal van Meester Wijhe. broek. Op de vierde tor en met de 24e plaats eindigden Meester Wijhe, Alphen aan den Rijn 1180), Amersfoort (1063), Spijkenisse (1452/ 1381), Eindhoven (1077), Laren NH (1048), Hoorn (1241), Deventer (1072), Leiden (1078), Nunspeet (1209), De Bilt (1259), Driebergen 1266), Den Haag (1028), Rotterdam (1158), Nieuwegein (1327), Utrecht (1376) en Amster dam (1112). Na afloop was er een reuze barbecue waaraan 400 sport mensen deelnamen.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 12