Werkmaatschappijen Wijnproefdagen Kok-Ede Barbecuefeest CS Zaandam Meester Wijhe Albert Heyn Flitsen pagina 11 cues die de filialen kunnen lenen voor een demonstratie of eert braderie. Na de rond leiding door de nieuwe CS kregen de tnedewerkers uit leg over de demonstratie-bar becue. Daarna mochten de bezoekers zelf bun vaardig- beid proberen en natuurlijk ook proeven. Foto een over zicht van de instructiedag. Turaaf Van de 14 korpsleden van Meester Wi/he poseren, trots in bun nieuwe bluskle- van de bedrijfsbrandweer getooid met nieuwe helmen, ding Medewerkers van een twin tigtal AH filialen bezochten 2 juni jl. de Centrale Slagerij Zoetermeer om kennis te ma ken met demonstratie-barbe- Elf deelnemers aan de cursus ff delingschefdie van okto ber '1985 tot april 1986 is ge houden, gezellig op een grote schommel tijdens de laatste cursusbijeenkomst in Koot wijk. Deelnemers waren José van de Brandt (1344), José Keij- ser (1030), Oscar Klinken berg (1274), Dick de Lange (1247), Jaap Dorrestegen (1098), Wim van Asperen (1030), Leo Fuchs (1104), Fred Ever loo (1248), Albert Evers (1249), Frits Harder (1357) en Michael Vink (1404). Alle deelnemers hebben de cursus afgemaakt en vinden dat ze bijzondere dank ver schuldigd zijn aan Peter Lan ge, de cursusbegeleider, en aan Piet de Jong en Frans Haslihghuis, de begeleiders van de vormingsweek. „We wilden die barbecues zelf ook een keer proberen, vandaar", aldus Cor Ott van de Centrale Slagerij Zaan dam. Op 31 mei jl. organi seerden medewerkers van de separatie-afdeling van de CS een groots opgezet bar becuefeest voor alle mede werkers. De fustloods werd voor de gelegenheid ont ruimd en vervolgens feeste lijk ingericht. Het vlees, uiteraard afkomstig van de CS zelf, werd geroosterd op de drie grote barbecues die de CS sinds enige tijd bij bra derieën of andere speciale gelegenheden aan de filialen in de CS Zaandam-regio ter beschikking stelt. Niet minder dan 160 perso nen van verschillende natio naliteiten (CS-medewerkers en aanhang) maakten van de gelegenheid gebruik om de kwaliteit van apparatuur èn vlees te beproeven. Het feest, dat opgeluisterd werd band, viel in goede smaak en door optredens van The Wil- duurde voort tot in de kleine lie Ashman Original Jazz- uurtjes. De wijnproefdagen voor de klanten van grootver bruikersleverancier Kok- Ede zijn ook dit jaar weer een succes geworden. Op 15, 16 en 17 april jl. ont ving Kok-Ede maar liefst 250 wijnliefhebbers die hun oordeel gaven over de aangeboden wijnen. Voor vele wijnproevers zijn de jaarlijkse proefda- gen bij Kok-Ede een eve nement om naar uit te kij ken. De opkomst is keer op keer groter. Trouw wordt beloond tij dens de proeverijen. Wie driemaal is geweest mag zich proever noemen van de Wijnbroederschap „Les Amis Du Coq Au Vin". Nog een stapje verder is de gezel. Die titel wordt uiteraard niet ca deau gedaan. Wie deze rang ambieert zal eerst met goed gevolg enkele blindproeven moeten afleggen. Eenmaal gezel kan men nog hoger stijgen op de wijnladder van deskundigheid. De titel meester is dan ook een felbegeerde titel in de kringen van „Les Amis Du Coq Au Vin". Kok-Ede zorgt ervoor dat de leden van de wijnbroeder schap jaarlijks hun kennis pp het gebied van wijn kunnen vergroten door prominente wijndeskundigen uit te nodi gen voor een lezing. Maar ook de proeverij zelf wordt deskundig begeleid. Dit jaar bijvoorbeeld door Karei Koolhoven. Onlangs is een extra element aan de proeverij toegevoegd. Een aantal meesterproevers heeft met elkaar een selectie gemaakt van vier wijnen, twee rode en twee witte, die vervolgens in het assorti ment van Kok-Ede zijn opge nomen met een speciale ver melding op het rugetiket.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 11