Werkmaatschappijen mm- Albert Heyn Marvelo neemt wijnopslag in gebruik pagina 10 Flitsen Hoofd Produktie Marvelo Tijdens een feestelijke bijeen komst in de kantine ran bet All-filiaal in Goes werd op 29 april jl. aan 16 medewerkers bet EIIBO-diploma uitgereikt De geslaagden zijn: de da mes S S. Karelse, S.M. Kai/ser. Y.TM. ran der Meute, C. Quinten, N.M. Scbrijrer, L.j.II. Teske, L. Verboeren. P Wat tel, D. de Wit: en de beren li j. Aarnoutse, A.M. Baaijens, P.A. Butler, R. Geertse, S.H.J. Simonse, R.J. Werner. Op de foto zittend tweede ran rechts cursusleider de beer I'. Moerdijk met deJelbe- geerde diploma's in zijn band. In week 12 opende, na een forse verbouwing die 13 we ken duurde en waarvoor al le medeiverkers zich volledig inzetten, filiaal 1121 in Drachten weer zijn poorten. Een groepsfoto met blije mensen is dus wel op zijn plaats en zeker een foto waarop „bijna" iedereen lacht. In Heemstede ging op 23 april jl. filiaal 1463 open. De feestelijke handeling werd ge daan door mevrouw Kleijn, op de foto in bet midden, 99 jaar ,jong" en al jaren klant van Albert Heijn. Ieder jaar wordt in Nue- nen (NB) een grote „Van Goghmert" georgani seerd. Ook dit jaar weer op zondag 29 juni jl. AH was erbij en liet zich van zijn beste kant zien. On der een stralende zon werd met groot enthou siasme allerlei lekkers te koop aangeboden. De naar schatting 30.000 be zoekers konden voor wei nig geld genieten van een haring, een broodje ham burger of worst. Boven dien was er ook de moge lijkheid om heerlijke per ziken, meloenen of ander fruit te kopen. Bij de kaas stand kon men een po ging doen om gratis kaas mee naar huis te nemen door het juiste gewicht van een kaas te raden. Achter de stands was een zitje ingericht om even bij te komen en een gratis kopje koffie te drinken. Op 23 april jl was bet feest in Culemborg. Ter vervanging van filiaal 1049, dat op 19 april jl. werd gesloten, werd bet nieuwe filiaal 1445 ge opend. Reden genoeg om een zonnige foto te maken van alle medewerkers samen met bedrijfsleider G van Eden (links op de foto). John Peek, Assistent-be drijfsleider II in filiaal 1404, was de initiatiefnemer om een ElIBO-cursus te starten voor de AH-medewerkers in zone 8842. Door de vele af wezigheidsuren kwam bet meerdere malen voor dat er geen EHBO-er in bet filiaal aanwezig was. Voor de me dewerkers van zone 8842 is er toen speciaal een EHBO- cursus gestart die in novem ber 1985 aanving. In mei jl. slaagde de bele groep. Profi ciat! Marvelo beschikt sinds enkele weken over een eigen wijnopslag, die plaats kan bieden aan 2.500 pallets wijn en sher ry, dat is 1,5 miljoen liter. De nieuwe opslag, gro tendeels opgetrokken uit aluminium, heeft een op pervlakte van 2.000 m2 en bevindt zich aan de noordzijde van het Marve- lo-complex, op de plaats waar voorheen het cen trale papiermagazijn stond. Dat magazijn werd enige tijd geleden ge sloopt. Het was een sta-in- de-weg geworden nadat het beheer van verpak kingsmaterialen was ge decentraliseerd naar de diverse afdelingen. „De wijnopslag is neergezet door de Dienst Technische Projecten van Ahold en de inrichting hebben we samen met Distributie AH gedaan. Het resultaat is zeer bevredi gend. Een mooi voorbeeld van prima samenwerking tussen verschillende Ahold- onderdelen", aldus Douwe Zeeman, Hoofd Logistiek van Marvelo. De pallets worden 4-hoog gestapeld in speciaal ontwik kelde inrijstellingen die een grotere veiligheid garande ren dan de standaardstellin gen. Het is voor het eerst dat Marvelo met een dergelijk opslagsysteem werkt. De heftruckchauffeurs hebben daarom allemaal een oplei ding gevolgd bij de EVO (een organisatie van ver voerders), waarbij het as pect van de veiligheid een belangrijke plaats innam. De afdeling is tevens voorzien van drie nieuwe heftrucks. Een klein gedeelte van de loods is gereserveerd voor de opslag van leeg glas. Het betreft hier een buffer van zo'n 30 tot 60 pallets. Douwe Zeeman: „Vroeger hadden we achter de loods voorraden van meer dan 1.000 pallets met leeg glas. Door een beter samenspel tussen Marvelo en de glasle verancier wordt het glas nu De heer A. van Tienhoven (29) is onlangs benoemd tot Hoofd Produktie Marvelo. Hij volgde de heer H.N.M. Lamaker op, die gebruik maakte van een regeling om vervroegd uit te treden. De pas aangeleverd op het mo ment dat de fabriek het no dig heeft. Het vrijgekomen terrein is nu in gebruik als parkeerruimte." De bouw van de wijnopslag is onderdeel van het werken heer Van Tienhoven kwam op 1 oktober 1984 in dienst van Ahold. Tot voor kort was hij werkzaam als Hoofd Techniek en Bouw bij de Dienst Technische Projecten (DTP). aan een efficiëntere goede renstroom binnen het be drijf. Men gaat er daarbij van uit dat de door Marvelo gefa briceerde produkten zo dicht mogelijk bij de diverse produktie-afdelingen opge slagen dienen te worden. Voor wat betreft wijn en sherry is dat nu dank zij de nieuwe opslag gerealiseerd. Andere produkten van Mar velo worden op dit moment nog opgeslagen buiten het productiebedrijf. Het ligt in de bedoeling om in de toe komst alle Marvelo-produk- ten op het fabriekscomplex onder te brengen.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 10