n de salarisspecificatie cr Flitsen pagina 9 Verrekening Inhoudingen - - - Tot en met standen TOT Efl mET Ten slotte l l 1 i noteerd bij Reiskosten. In dc klei ne kolom staat dan een O van On belast, aangezien over genoemde reiskosten geen belasting is ver schuldigd. De bedragen in deze ko lom worden bij elkaar opgeteld en het totaal kan men onderaan bij „Vergoedingen" vinden. Inhoudingen Pensioenpremie VUT premie AOW/AWW Loonbelasting Ziekenfonds Ziektewet WW WAO 4) Vezeno COV 5) Voorschot Huurinhouding Inhoudingen Over de kolom „Inhoudingen" is niet zoveel te vertellen. De afkor tingen, die er in worden gebruikt, zijn bekend genoeg. Men kan hier dus nagaan wat men moet betalen aan pensioenpremie, loonbelasting en allerlei andere zaken. Ook deze inhoudingen worden alle bij elkaar opgeteld en het totaalbedrag wordt onderaan de kolom ver meld. Verrekening Bruto salaris Vergoedingen Inhoudingen Netto salaris Vorige vooruitbetaling Nieuwe vooruitbetaling Vorige afronding Nieuwe afronding Storting spaarfonds Door u ie ontvangen Wi|ze van uitbetalen Op Op Contant óf cheque Nu komen we dus aan de „Verreke ning" toe. Wel, we kennen het bru to salaris uit kolom 1; het is dank zij kolom 2 ook geen geheim meer welke „Vergoedingen" we krijgen en uit kolom 3 zijn ons de „Inhou dingen" gebleken. Het is nu geen heksentoer meer om het „Netto sa laris" waarop men over de betref fende periode reeht heeft, te we ten te komen. Bruto salaris Ver goedingen Inhoudingen Netto Salaris. Als er verder niets zou gebeuren, dan zou het salaris na inhouding van eventueel spaargeld zo onge veer 3 weken na afloop van de pe riode op dc bank- of girorekening van de medewerker wórden ge stort. Waarom eerst na 3 weken? Wel, het verwerken van ca. 34.000 PEROP's, die eerst na afloop van de periode kunnen worden ingevuld als alle gegevens bekend zijn, kost de nodige tijd. Na ruim één week zijn alle gegevens ingevoerd en op een aantal punten gecontroleerd. De berekening van de salarissen is voor de huidige computers een peuleschil. Echter, de zogenaamde „output" moet ook worden ver werkt. Deze output bestaat onder andere uit de ca.. 34.000 salaris- lips, de boekhouding, dc gegevens voor de Bank-Girocentrale, de IAantal maal en soort tabel PER Périodetabel -Tariefgroep: 10: algemene belastingvrije som 20 alleenstaande toeslag 1A aanvullende arbeidstoeslag 4A aanvullende alleenstaande oudertoeslag 30: alleen verdiener toeslag 40 alleenstaande ouder toeslag Berekening Fiscaal loon Bruto salaris Belastbare vergoedingen Pensioenpremie VUT premie Ziekenfondspremie Ziektewet premie WW premie WAO premie - Percentage loonbelasting bijzonder tarief Tariefgroep zie onder 1). e kolom vergoedingen geeft aan dat hier een codering is gebruikt nl. O onbelast, T tabeltarief, B bijzonder tarief. loon is betaald (incl ziekte-dagen). s het bewijs dat u de en de correcties ontvangt men al tijd 3 weken achteraf. Als er niets in de vaste gegevens wijzigt, dan zou het zo moeten zijn, dat dc vori ge vooruitbetaling precies gelijk is aan de nieuwe vooruitbetaling. Het wijzigen van het salaris of de loon- belastinggroep, het veranderen van percentages in de sociale las ten (WW, WAO of Ziekenfonds), het bereiken van eventueel maxi maal te betalen premies, enz. heeft direct invloed op de „nieuwe voor uitbetaling". Ten slotte staat in de ze kolom aangegeven op welke wijze het salaris zal worden uitbe taald en als dit per bank of giro is, dan staat het bank- of gironummer hierop afgedrukt. Tot en met standen Postcheque en Girodienst, etc. Eind van de tweede week of begin van de derde week is het zover dat alles kan worden verzonden en ook de betalingsopdrachten de deur uit kunnen. Daarom krijgt men het salaris dan ook aan het einde van de derde week na afloop van de periode op de bank-, girore kening of per kas uitbetaald. Om deze drie weken te kunnen overbruggen is een oplossing ge vonden. Op grond van de vaste ge gevens maakt het salarissysteem nog een salarisberekening. Het ge bruikt hiervoor de zogenaamde „Normuren" \de contracturen waarvoor men is aangenomen). Met deze normuren, uursalaris en verdere gegevens kan een salaris berekening worden gemaakt, die netto kan uitkomen op precies het zelfde netto bedrag waarop men de afgelopen periode recht had. Het systeem houdt nu geen reke ning met bijvoorbeeld overuren, éénmalige toeslagen, etc. Het houdt ook geen rekening met ziek te, vakantie, enz. Van het dan bere kende netto periodesalaris wordt 75% (3 weken) genomen en dit netto bedrag wordt als „Nieuwe vooruitbetaling" in de kolom verrekening bijgeteld. Aangezien over de afgelopen periode ook een dergelijk netto bedrag werd bere kend en uitbetaald, wordt die weer als „Vorige vooruitbetaling" inge houden. Schematisch is dit elders aangegeven. Men ontvangt dus fei telijk het salaris over het tijdvak: 4e week van de vorige periode tot en met 3e week van de huidige pe riode. Op basis van de Normuren We zijn nu bij de laatste kolom ge komen. De computer vertelt hier hoeveel er totaal in het lopende jaar aan AOW/AWW, Loonbelas ting, enz. is ingehouden op het sa laris en hoeveel het totale Fiscaal Loon bedraagt. Deze gegevens heeft men eventueel nodig voor de opgave Inkomstenbelasting of het terugvragen van teveel betaalde Loonbelasting. In deze kolom geeft de computer ook iedere periode dc basisuren vakantietoeslag voor de berekening van deze toeslag per de vierde periode of bij vertrek. In de kolom „Bruto" staat het „Fis caal Loon" afgedrukt. Eer 1 januari 1983 is er in de berekening van het Fiscaal Loon een belangrijke wijzi ging gekomen. Voorheen waren de sociale verzekeringspremies opge nomen in de zgn. Coördinatie- loonbelastingtabellen en kon de AO W/AWW-premie en Loonbelas ting worden berekend over het Bruto Loon min Pensioen/VUT- premie. Per 1 januari 1983 zijn de sociale verzekeringspremies uit deze tabellen gehaald en moet de werkgever de AOW/AWW en Loonbelasting berekenen op de wijze van de Inkomstenbelasting. Nu moeten eerst de voor het be drijf geldende premies op het sala ris worden berekend en van het bruto salaris worden afgetrokken (ZW, WW, WAO) of opgeteld (Zie kenfonds) en eerst daarna kan het „Fiscaal Loon" worden bepaald. Op dit Fiscaal Loon worden dan „Tabel- of Bijzonder Tarief' losge laten, rekening houdende met een eventueel door de Inspecteur afge geven Beschikking en de Loonbe- lastinggroep waaronder men valt. Na deze uiteenzetting zal er, zo denken wij, nog wel 'n aantal vra gen overblijven. We denken aan af wijkende regelingen zoals Ploe- gentoeslag, Koopavondtoeslag, enz. Uw directe chef zal deze vra gen zeker kunnen beantwoorden. Het systeem van loonberekening blijft echter gelijk. COV Indien COV-premie is ingehouder afgelopen periode verzekerd was. le periode week 1 week 2 week 3 week 4 2e periode uitbetaling week 5 week 6 week 7 week 8 uitbetaling 3e periode week 9 week 10 week 11 week 12 uitbetaling Uitbetaling week 3: Netto salaris over 13e periode - 4 weken Af: Vooruitbetaling weken 49, 50 en 51 3 weken Bij: Vooruitbetaling weken 1,2 en 3 - 3 weken Uitbetaling week 7: Netto salaris over lé periode 4 weken Af: Vooruitbetaling weken 1,2 en 3 - 3 weken Bij: Vooruitbetaling weken 5,6 en 7 3 weken Uitbetaling week 11: Netto salaris over 2e periode 4 weken Af: Vooruitbetaling weken 5,6 en 7 - 3 weken Bij: Vooruitbetaling weken 9,10 en 11 3 weken En zo voort.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 9