Video hulpmiddel bij credo campagne AH Verder in Flitsen Winstdelingsspaarregeling WG- voetbal- toernooi Vakantie iiiniiMiiiNiii Oplage: 58.000Personeelsblad Ahold nv45e jaargang no. 6-juni 1986 Salaris specificatie Opperbeste stemming bij de senioren Slechts één sleutel paste Actie jubileumgeschenk SAH002000490 jgfljg. Flitsen Landelijk juni 1986 i*i ratsen Uitstekend voetbal- weer en sportieve pres taties, dat kenmerkte het voetbaltoernooi dat in het Gelderse Groen- lo voor de Vers Vlees Groep werd georgani seerd. Zoals uit de foto blijkt gaven de dames in dit treffen ook geen krimp en waren ze met hun doelpunt mis schien net zo blij als Platini in Mexico. Zie verder pagina 12. Miro Center Krant blijkt bestseller. Pagi na 3- Ahold en Automatise ring. Pagina 4. Betere kansen voor vrouwen bij AH. Pagi na 5- CORRelatie. Pagina 10 11. Nieuws van de werk maatschappijen. Pagi na 13. Personalia. Pagina 6. Ter Huurne: trekpleis ter voor onze Ooster buren. Pagina 14. Flitsen bestaat dit keer uit 16 pagina's. Twee daarvan (8 en 9) zijn geheel ge wijd aan de wijze van per soneelsregistratie en sala risspecificatie. Daarin wordt uitgebreid inge gaan hoe de gegevens van de medewerkers zijn ver werkt en tevens hoe de periodieke betalingen zijn samengesteld. Om in het vervolg zelf te kun nen nazien hoe uw salaris wordt berekend is het verstandig deze twee pa gina's uit te knippen en bij uw andere belangrijke papieren op te bergen. Ook dit jaar zijn weer ruim tweeduizend Ahold- gepensioneerden een dag op stap geweest. Dat zo'n uitstapje op prijs wordt gesteld blijkt wel uit het grote aantal deelnemers. Meer hierover op pagina 15. De drie films zullen in alle filialen worden vertoond. De verspreiding van de casset tes is inmiddels in volle gang. Alle medewerkers van de afdelingen AGF (aardap pelen. groente en fruit Dcli (delicatessen") brood en kaas, alsmede de medewerk sters van de kassagroep, zul len één van de drie films te zien krijgen. De films zijn hulpmiddelen. Hulpmidde len om de discussie onder de medewerkers op gang te brengen. Over hoe ze de vijf credo's op hun eigen afdelin gen op de beste wijze vorm kunnen geven. „Bij AH mag geen klant ontevreden zijn over de service", luidt één van die credo's. „Klachten over kwaliteit mogen bij AH niet voorkomen", luidt een ander. De credo's zijn allemaal afge leid van de slogan „Het gaat goed... maar het kan beter", die vorig jaar op de BL-dag werd gelanceerd. Hoe dat dan beter moet zal in de filia len zelf bepaald moeten wor den. De films zijn niet meer dan een aanzet je. Verpakt in een grappig ver haaltje worden goed en fout tegenover elkaar gezet. In de Vervolg op pagina 2 Met één auto naar een beheerdersdag gaan en er met twee thuiskomen. Zoiets gebeurt niet iedere dag. liet overkwam het gezin De Graaf uit Amsterdam tijdens de Alberto-beheerders- dag in Vegbel. Onder alle Alberto-beheerders werd één auto verloot. Flitsen was erbij en doet op pagina 2 verslag. Op de foto Mia en Ton de Graaf en hun kinderen Mare en Micha voor de zojuist gewonnen Fiat Uno. Evenals u gaat ook de redactie van Flitsen een poosje met vakan tie. Daarom verschijnt de volgende Flitsen 12 augustus a.s. Wij wen sen u vanaf deze plaats een prettige vakantie met veel mooi weer. De redactie Drie zijn er inmiddels gereed. De eerste met een dromende groentechef, de tweede met een lom pe caissière en de derde met twee roddelende deli-medewerksters. Dit najaar zal bekeken wor den of er nog meer gemaakt zullen worden. Vi deofilms. Korte beeldverhalen ter ondersteuning van de credo-campagne bij Albert Heijn. „Het gaat heel goed. De fi lialen die inmiddels de machtigingen hebben te ruggestuurd scoren ge middeld 80 tot 90%. Vol gens de experts is dat heel hoog." Jan van der Torren, voor zitter van de werkgroep die zich bezighoudt met het jubileumgeschenk van de Ahold-medewer- kers, is duidelijk een te vreden mens als het gaat om de eerste resultaten. De vakantiebungalow komt in zicht voor de ge handicapte landgenoten. Op pagina 3 de achter gronden van deze actie. Tot 1984 kende de winstdelingsspaarregeling een toeslag op de rente (rentetoeslag), waarvan de omvang gelijk was aan 20% voor elk heel procent dividend dat op de gewone aandelen van Ahold nv boven de 6% wordt uitgekeerd. Het aldus ge vonden percentage werd met 50 punten ver hoogd. De toeslag bedroeg maximaal 750,-. Bij de vaststelling van het di vidend kunnen echter naast de resultaten van Ahold nv ook andere invloeden mee wegen. Op grond hiervan is de Raad van Bestuur van me ning dat de winstdelings spaarregeling gerelateerd moet zijn aan het behaalde rendement en in principe geen relatie moet hebben met de dividenduitkering. In 1985 zijn voorstellen uit gewerkt waarbij de omvang van de rentetoeslag afhangt van het behaalde rendement op het gemiddeld eigen ver mogen van Ahold nv; als be haald rendement op het ge middeld eigen vermogen zou hetzelfde percentage moeten gelden dat wordt ge hanteerd in de winstdelings-- regeling. Afhankelijk van het rendement op het eigen ver mogen (REV) is aan de hand van een tabel het toe te ken nen percentage rentetoeslag te bepalen. Een deel van de ze tabel treft u hieronder aan. REV% Rentetoeslag% 12 350 13 400 14 450 15 500 16 550 Het maximum van 750,- blijft ongewijzigd van kracht. Deze voorstellen zijn aan de Centrale Ondernemingsraad voorgelegd; inmiddels heeft de COR instemming daaraan gegeven. De nieuwe regeling is voor het eerst over 1984 toegepast. De rentetoeslag die per 30 juni 1985 is toe gekend, is vastgesteld op 517%. uitgaande van het rendement op het eigen ver mogen van 15.33%- (De ou de regeling zou een rente- toeslagpercentage hebben opgeleverd van 430% Voor 1985 is het rendement op het eigen vermogen vast gesteld op 14.98%; het bij behorende rentetoeslagper- centage is 499%

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 1