Werkmaatschappijen 'tGebenrttpchinaar Lettertjes Aantrekkelijke prijzen voor consumenten Flitsen pagina 15 Albert He\jn Alberto Alberto-filialen in het teken van Italië In bet winkelcentrum Streek- bof in Bovenkarspel opende op 19 maart j! filiaal 1454 zijn poorten, wat aanleiding was roor deze ..staatsie/oto" Een en al vrolijkheid bij Cin dy Graskamp en André van der Linden van filiaal 1454 in Bovenka/spel tijdens een demonstratie kipnnggets bakken. Daar was alle reden voor want cle nuggets vielen bij de klanten goed in de smaak. Op 22 mei was bet feest in filiaal 1198 in Rosmalen. Toen vierden de dames vJ.n.r. Door je lluismans, Annie Pennings en Dirry van Helpen, bun 12'/>jarig zakenjubileum. Het contact met de klanten stond bij de dames altijd boog in bet vaandel geschreven wat tijdens de feestrede nog extra werd vermeld. „Let maar niet op de klei ne lettertjes", luidt een fraai cliché waarmee za kenlieden in strips en Amerikaanse kwaliteits films kopers van advies plegen te dienen bij het ondertekenen van be langrijke contracten. De kleine lettertjes blijken achteraf steevast essentië- le gegevens te bevatten die voor de onderteke naars vaak tot pijnlijke verrassingen leiden. Albert Heijn maakt al enige tijd gebruik van een eigen variant op dit principe. „Pak maar want we hebben ge noeg", heette het onlangs met grote letters in een lan delijke AH-advertentie waar in sperziebonen voor 99 cent per pond werden aan geboden. Wie echter naar aanleiding van die adverten tie dacht zijn winkelkarretje vol te kunnen laden met sperziebonen kwam bedro gen uit. In piepkleine letter tjes stond er onder in de ad vertentie: „Maximaal 3 x 500 gram per klant". Genoeg is ook al niet meer wat het ge weest is. Assistent chef-slager David Benatar uit filiaal 1079 in Rotterdam kan meer dan al leen vlees 'uitbenen of een lekkere rollade maken. Hier loopt hij (rechts op de foto) de marathon uit die eind april in Rotterdam werd gehou den. Bedrijfsleider A. de Bruijn te midden van zijn medewer kers gefotografeerd ter gele genheid van cle opening van filiaal 1481 in Dongen op 11 maart jl. In de laatste week van mei en de eerste week van ju ni hebben alle 89 Alberto- filialen in het teken van Italië gestaan. In die pe riode voerde Alberto als opwarmertje voor de zo mervakantie een actie on der de titel „Bella Italia". Daarmee werd aandacht gegeven aan allerlei Ita liaanse wijnen en dran ken. Via de verspreiding van 840.000 huis-aan-huis folders in de directe om geving van de filialen werd men op deze actie weken gewezen. Daar zat nog een interessant staar tje aan in de vorm van een consumentenwedstrijd met vele prijzen en een daverende afsluiting op 1 juni jl. waarbij o.a. een Fiat Üno Amico onder de filiaalbeheerders werd verloot. Wanneer gevraagd wordt „noem eens een wijnland" dan zullen negen van de 10 Nederlanders Frankrijk op geven. Logisch, maar Italië is het grootste wijnland ter we reld. De druiven die ge kweekt worden in de Ita liaanse wijngaarden leveren wijnen op die in heel veel gevallen kunnen wedijveren met de Franse. In de kleuren- folder heeft Alberto op niet onverdienstelijke wijze ver teld en laten zien dat wijnen, maar ook andere dranken, uit Italië de moeite van het drinken meer dan waard zijn. De reden dat de Ita liaanse wijnen in Nederland minder succesvol zijn is vol gens Dick van Baren, assis tent commercieel-manager bij Alberto, onder meer de onbekendheid bij de Neder landse consument met Ita liaanse wijnen. „Bovendien roepen de wijnen uit dit land over het algemeen een goed koop beeld op. „Dus dat zal wel niet goed zijn", is een veel gehoorde reactie. Een groot deel is echter van een uitstekende kwaliteit, die be slist niet onder doet voor de Franse produkten. Italië heeft bovendien het nadeel dat de Franse overheid veel meer geld beschikbaar stelt om de wijnen in het buiten land te promoten." Wijnschandaal Bij Alberto is men al een half jaar geleden met de voorbe reidingen gestart, waarbij Dick van Baren met tal van organisaties en leveranciers gesprekken en onderhande lingen heeft gevoerd om de ze kostbare actie mogelijk te maken. Het Italiaanse wijn schandaal, dat onlangs volg de op dat van Oostenrijk, dreigde aanvankelijk roet in het eten te gooien. Ook hier waren het enkele malafide wijnboeren die methanol (industriële alcohol) aan de wijn toevoegden om zo doende het alcoholpercenta ge te verhogen. De gevolgen voor sommige mensen die dat consumeerden waren fa taal. Gelukkig werd er in de wijn dfe bij Alberto in de schappen stond, geen drup pel methanol aangetroffen. Alle wijnen zijn door het Analytisch Laboratorium in Assen onderzocht en veilig bevonden. Dat komt niet op de laatste plaats door het feit dat Alberto zijn wijnen bij betrouwbare wijnhuizen in koopt. Ook nu nog wordt de kwaliteit steekproefgewijs onderzocht. Behalve dat in de genoemde folder deze in formatie werd gegeven, werd de consument ook op de hoogte gebracht van al lerlei eigenschappen en ach tergronden van de wijnen en de dranken uit „de laars van de Middellandse Zee". Wedstrijd Voor de aantrekkelijke wed strijd voor de klanten moest een viertal vragen worden opgelost. Na enig leeswerk waren de antwoorden uit de folder te halen. Daarnaast moest een slagzin worden af gemaakt die begon met: Al berto.... De sluitingsdatum is inmiddels gepasseerd en een onafhankelijke jury gaat zich nu buigen over de oplossin gen en de slagzinnen. Voor de goede en meest originele inzending is een Fiat Uno Amico ter waarde van 15.550,- beschikbaar ge steld. Ook de tweede en der de prijs zijn niet mis. Met de vliegmaatschappij Alitalia vliegt de winnaar, met reis genoot, naar Rome waar zij zich vier dagen naar eigen goeddunken mogen verma ken. Voor de winnaars vier tot en met honderd staan er wijnpakketten klaar. De prijswinnaars zullen in de maand september op de hoogte worden gesteld.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 13