Werkmaatschappijen Kwartet AC Restaurants in nieuw jasje AC Zurich in andere handen Werkoverleg meer in de „diepte' Vers Vlees Groep WG-voetbaltoernooi AUTOMATISCHE CONTAINERLADER pagina 12 Flitsen SSB Albro Het verbeteren van het kwaliteitsimago bij AC Restaurants heeft de afge lopen weken weer een viertal tastbare resultaten opgeleverd. De vestigin gen Nederweert Noord en Zuid, Stroe en Holten worden namelijk fors ver bouwd. Door deze reno vatie passen deze vier pre cies in het beeld dat AC Restaurants nastreeft: Geen wegrestaurant, maar een restaurant dat langs de weg ligt. Een en ander wordt gedaan vol gens de „Versevenumise- rings-formule". De vesti ging in Sevenum was na melijk de eerste die vol gens de nieuwe opzet ging draaien en de resul taten blijven daar onver minderd op een hoog ni veau. Reeds vorig jaar juni werd het AC Restaurant Neder- De AC Restaurants-ves tiging in Zurich, op steenworp afstand van de Afsluitdijk, is ver kocht aan het Neder landse bedrijf EPA dat is aangesloten bij de „Les Routiers-organi satie". Deze Friese AC- vestiging is per 1 mei jl. van eigenaar veran derd. Frits Visser, Mar keting Manager AC Restaurants, zegt hier over: „Wij zagen geen kans om daar op korte termijn met succes de nieuwe AC Restau rants-formule in te voeren. De vestiging ligt redelijk geïsoleerd en heeft daardoor geen achterlandfunc tie. De steden die men het eerst tegen komt zijn Harlingen of Bols- ward. De ervaring heeft geleerd dat inwo ners van die steden zelden even naar Zu rich rijden om daar uit eten te gaan. Deze ves tiging moet het echt hebben van de men sen die er met de auto of de vrachtwagen langs rijden." Overigens heeft de overname geen conse quenties gehad voor de medewerkers. Het volledige personeel kon zijn of haar werk blijven doen: zij het dan onder de EPA-vlag. weert Noord, gelegen aan de autosnelweg Eindhoven/ Maastricht (A2) voorzien van het nieuwe zelfbedie ningssysteem (de „eilanden" of buffetten). Belangrijk voordeel hiervan is dat de gasten niet meer in de rij hoeven aan te sluiten, maar van „eiland" tot „eiland" kunnen lopen om aldaar te kiezen wat en hoeveel ze willen eten. Door de grote toeloop, bleek de capaciteit al snel te klein te zijn. Van daar dat het zelfbedienings restaurant wordt uitgebreid met 117 zitplaatsen tot 303- Gelijktijdig zal ook het inte rieur volledig worden ver nieuwd en wordt een grote serre bijgebouwd. Ook aan de overzijde van de weg worden de handen flink uit de mouwen gestoken. Niet alleen wordt hier het aantal zitplaatsen met 109 tot 305 uitgebreid, tevens wordt het in- en exterieur volledig ver nieuwd. Het restaurant zal worden voorzien van een groot puntdak, een nieuwe entree en serres. Ook de toi let-accommodatie zal wor den vernieuwd en uitge breid. Nederweert Zuid werkt binnenkort eveneens met het nieuwe zelfbedie ningssysteem. Toename Voor het AC Restaurant in Stroe startten de eerste bouwactiviteiten al in de af gelopen winter. Deze vesti ging aan de autosnelweg Amersfoort/Apeldoorn (Al) beschikt nu over een ruime re entree en een groot punt dak. Begin mei is men be gonnen met de verdere ver bouw van dit inmiddels al weer 10 jaar oude restau rant. Door de grote toename van het aantal bezoekers was het restaurant te klein ge worden. Het zelfbedienings restaurant wordt uitgebreid met 113 zitplaatsen naar 283- Gelijktijdig zal het inte rieur volledig vernieuwd worden. De grote serre ont breekt ook in Stroe niet. Nieuw in dit restaurant wordt de aparte winkel met receptie en infobalie die naast de entree te vinden zullen zijn. Als laatste in de verbouwingsrij kan het res taurant in Holten worden ge noemd. Deze Overijsselse vestiging is ook op het nieu we zelfbedieningssysteem overgegaan, maar had qua capaciteit geen uitbreiding nodig. Het interieur heeft wel een aantal wijzigingen ondergaan. In alle vier de vestigingen zijn de werk zaamheden in de eerste week van juli afgerond. Tij dens de verbouw zijn de res taurants gewoon open. Van de in totaal 17 AC Restau rants in ons land zijn er dan negen voorzien van het nieu we zelfbcdieningssysteem. De overige zullen de komen de tijd aan de nieuwe eisen van AC Restaurants worden aangepast. Een sprekend voorbeeld van de resultaten van het werkoverleg vormt de in stallatie van de auto matische containerbela der, waarbij het werk overleg een zeer bèlang- rijke rol heeft gespeeld. „De containerlader is nu drie maanden in bedrijf en heeft dank zij het werkoverleg vanaf de eer ste dag goed en pro bleemloos gewerkt", al dus Loek Steenland. Het brood gaat direct vanuit de ovens de containerbe lader in. De gevulde con tainers gaan vervolgens naar de expeditie, van waar ze naar de filialen verzonden worden. De belader heeft een capaci teit van 2.400 broden per uur. Alle soorten brood kunnen ermee verwerkt worden. Vroeger moest het pas ge bakken brood eerst afkoelen voordat het in de containers gezet kon worden om te voorkomen dat er medewer kers hun vingers zouden branden. Doordat het bela den nu automatisch gaat, wordt er een tijdwinst van twee uur bereikt, zodat de fi lialen het brood nog verser aangeleverd krijgen. Bijko mend voordeel is dat er een tonig werk is verdwenen. Door suggesties vanuit het werkoverleg kon het oor spronkelijke ontwerp op verschillende punten wor den verbeterd. „De opstel ling van de machine is bij voorbeeld veel beter en han diger dan aanvankelijk was gepland. De technici van de firma Van Capelleveen meenden eerst dat een wijzi ging van de opstelling niet mogelijk was, maar het te gendeel bleek waar. De ma- Het werkoverleg bij Al- bro werpt steeds meer vruchten af. De vorde ringen in vergelijking met vorig jaar zijn dui delijk aanwijsbaar. Moest directeur T. Winkel toen nog con stateren dat het over leg op de werkvloer minder goed van de grond was gekomen, tegenwoordig gaat die conclusie niet meer op. „De mensen praten nu veel meer inhoudelijk over de kwaliteit van het produkt dan vroe ger. Er wordt meer in de „diepte" gesproken en minder over bij voorbeeld lichtknop jes die niet goed zou den zitten. Het is wel eens moeilijk voor het managementteam als ze via het werkoverleg op fouten worden ge wezen. Dat is vaak even slikken, maar ze worden wel erkend. Zo zijn we gezamenlijk met kwaliteit bezig", aldus Loek Steenland, hoofd Produktie en Techniek bij Albro. chine is nu veel flexibeler", zo zegt Steenland. Ook met betrekking tot het schoon houden van de belader kwa men vanuit het werkoverleg waardevolle suggesties, ter wijl ook de beveiliging naar aanleiding van de opmerkin gen kon worden verbeterd. Loek Steenland: „Door al het overleg heeft het weliswaar een half jaar langer geduurd voordat de containerlader operationeel was, maar het resultaat was er dan ook wel naar. Het kost tijd. maar het resultaat is beter. De directie staat daarom volledig achter het werkoverleg." Het automatisch beladen van broodcontainers is volgens het hoofd Produktie en Techniek uniek in de bak kerswereld. „Het gebeurde wel met melkpakken, maar niet bij brood, dat kwam om dat een pak melk altijd de zelfde afmeting heeft en de afmeting van een brood van dag tot dag kan verschillen door allerlei factoren. Albro is de eerste bakkerij waar het automatisch beladen van containers gestalte heeft ge kregen." Stokbrood Albro begon in 1982 met werkoverleg om de motiva tie en betrokkenheid van de medewerkers te vergroten en tegeüjkertijd de produkti- viteit te stimuleren. Sinds de start zijn er veel dingen dank zij werkoverleg verbeterd. De mentaliteitsverandering die nodig is om het werk overleg tot een succes te ma ken, is zowel bij het manage mentteam als bij de werkne mers nog altijd in volle gang. Duidelijk is in ieder geval dat het eenrichtingsverkeer van leiding naar werkvloer voor goed tot de verleden tijd be hoort. „De medewerkers mogen zich overal "mee be moeien, maar ieder naar zijn eigen verantwoordelijkheid. We zitten nu in een fase dat we af en toe zelfs mensen die te hard van stapel lopen moeten terughalen. Toch zijn we nog niet helemaal waar we wezen moeten. Als managementteam moeten we nog wat meer vertrou wen in de omgeving gaan krijgen. Er moet niet te snel gezegd worden: .Jullie kun nen het niet. geef het maar weer terug aan ons", aldus Steenland. Alle medewerkers van Albro maken deel uit van een werkoverleggroep. F.r zijn er in totaal dertien. Elke groep overlegt minimaal één keer in de zes weken in bedrijfs tijd en wordt daarbij onder steund door specialisten om de voortgang te bevorderen en uitglijders te voorkomen. De resultaten worden steeds beter. In eigen tijd bezoeken de werkoverleggroepen re gelmatig andere bedrijven. Elk voor- en najaar trekken ze erop uit om elders erva ring op te doen. Onlangs nog vertrok een groep op een vrije zaterdag naar Limburg om te zien hoe bloem in wa termolens wordt gemalen. Albro is momenteel bezig met een nieuwe baklijn voor Frans stokbrood. Dit nieuwe project zal langs dezelfde weg van overleg tot stand komen als de containerlader, Op 21 juni moet de nieuwe lijn draaien. Loek Steenland: „Onze zorg beperkt zich niet alleen tot de kwaliteit van de produkten, maar richt zich ook op die van de mensen. Ieder mens heeft zijn kwali teiten. Die moet je gebrui ken en waarderen en dat is wat we proberen te doen via werkoverleg!" WY7SHI ijSPGRT 1. CS Zaandam 2. CS Groenlo 3- CS Eindhoven Heren 1. CS Zoetermeer (Maars- sen) 2. CS Groenlo 3. CS Eindhoven 4. CS Zaandam 5. FC Overhead De sportiviteitsprijs ging dit jaar naar de elf van FC Over head. Hel winnende team van CS Maarssen. Tijdens het voetbaltoernooi voor de Vers Vlees Groep in het Gelderse Groenlo heeft het team van CS Maarssen voor het derde jaar beslag weten te leggen op de eerste plaats. Daardoor mocht dit elftal de wisselbeker voor goed mee naar huis nemen. Hoewel CS Maarssen en CS Rijswijk dit jaar beide hun intrek in CS Zoetermeer hebben genomen, mochten zij, bij wijze van uitzonde ring, nog afzonderlijk om de hoogste eer strijden. Het was overigens uitstekend voet- balwccr op zaterdag 24 mei. Over de accommodatie, de organisatie en de na het sportieve festijn gehouden Bourgondische maaltijd en een feestavond vol zang en dans hadden de deelnemers niets dan lof. Voor de volle digheid nog even de einduit- slag: Dames

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 12