200.000ste fles White Lion-whisky bij Alberto Bungalow als jubileumge schenk Albert Heijn Leerstoel voor Distributiekunde Gang van zaken Ahold 1986 -- - Mjlipillïllll Oplage: 38.000Personeelsblad Ahold nv43e jaargang no. 5-mei 1986 De heer J. van Meer met pensioen Flilsen Landelijk mei 1986 ÜO Flitsen „Vrijdagochtend om half twaalf maakte ik de doos open en daar vond ik die brief. Het was een complete verras sing voor me. Ik was er wel even stil van." Aldus be drijfsleider Wessel Doldersum van het Alberto-filiaal in Emmen. De doos die hij vorige maand opende bevatte de 200.000ste fles White Lion, het eigen whisky-merk van Alberto. Om dit heuglijke feit te vieren kreeg Wes sel Doldersum van Alberto en leverancier Hill Thom son, via een bijgesloten brief, een geheel verzorgde tweedaagse reis naar Schotland aangeboden. Behalve voor de bedrijfsleider geldt het aanbod ook voor groepsleider Hans Pool en de twee part-timers van het filiaal: Zwanette Ebels en Deborah Dijkstra. Op een na der te bepalen datum vliegen zij via Aberdeen naar het whiskyland bij uitstek, waar ze onder meer een bezoek zullen brengen aan enkele distilleerderijen en een bottelarij. Het White Lion-merk speel de enige jaren terug nog maar een kleine rol. „Whisky is een moeilijke markt", ver telt Matti Emondts, commer cieel manager van Alberto. „Het valt niet mee om een eigen merk van de grond te krijgen tussen gerenom meerde labels als William Lawson, Ballantine's en John ny Walker. Niettemin be sloot Alberto anderhalf jaar geleden om het White Lion- merk nieuw leven in te bla zen. We schakelden over op een nieuwe leverancier, er kwam een nieuw label, de vorm van de fles werd aange past en, als belangrijkste fac tor, de kwaliteit werd verbe terd." Over de eerste vier perioden 16 weken) van het boekjaar 1986 is de omzet in Neder land toegenomen met ruim 8 pet, terwijl de omzet in de Verenigde Staten toenam met circa 5,5 pet. De tot guldens herleide ge combineerde omzet daalde echter met 7 pet. Deze daling werd veroorzaakt door de aanzienlijk lagere gemiddel de omrekeningskoers van de dollar 2,67 in 1986 tegen ƒ3,66 in 1985, een daling van 27 pet.). Het negatieve effect van de lagere dollar koers op de gecombineerde omzet bedroeg circa 13 pet. De omzetstijging in Neder land werd positief beïnvloed door de overname van Kok- Ede (medio 1985), waar tegenover staat de omzet- derving ten gevolge van het beëindigen van de verkoop van niet-levensmiddelen door Miro gedurende het tweede halfjaar 1985. Het resultaat na belastingen in de eerste drie perioden (12 weken) van 1986 ver toonde ten opzichte van de overeenkomstige perioden in 1985 een stijging. Dit on danks de reeds genoemde sterke daling van de omreke ningskoers van de dollar. De resultaten tot nu toe be vestigen de in het jaarverslag uitgesproken verwachting voor 1986 dat, in lokale valu ta gerekend, zowel in de Ver enigde Staten als in Neder land een hogere omzat en een hoger resultaat na belas tingen zal worden behaald. Onvoorziene omstandighe den voorbehouden, wordt voor het lopende boekjaar, ondanks de huidige aanzien lijk lagere omrekeningskoers van de dollar, een toename verwacht van het gecombi neerde resultaat na belastin gen. Indien de door de Neder landse regering voorgestelde maatregelen tot afschaffing van de voorraadaftrek en be perking van de vermogensaf trek tot wet worden, zal de belastingdruk op het resul taat in Nederland aanmerke lijk toenemen. In verband met de voorgestelde in gangsdatum van 1 oktober 1986 zal het effect op het re sultaat over 1986 naar ver wachting nog beperkt zijn. In juni treedt de heer J. van Meer af als lid van de Raad van Bestuur. Reden genoeg voor Flitsen om met de scheidende func tionaris te gaan praten. De heer Van Meer, die meer dan 26 jaar bij Ahold heeft gewerkt, vindt de twee grootste veranderin gen in de afgelopen kwart eeuw de switch van bedie ning naar zelfbediening en de „stap over de grens". Meer hierover op pag. 2. Ahold nv en Nijenrode, Hogeschool voor bedrijfs kunde, hebben besloten ten behoeve van de Ne derlandse detailhandel de Albert Heijn Leerstoel voor Distributiekunde (Retailing) in te stellen. Dit heeft de heer A. Heijn bekend gemaakt tijdens de op 2 mei jl. gehouden aandeelhoudersverga dering. Voor het ontwikkelen van een studiepro gramma en het bepalen van terreinen van onder zoek schenkt Ahold een éénmalig bedrag van 500.000,-. Deze schenking vindt plaats in het ka der van het 100-jarig bestaan van Albert Heijn in 1987. In het najaar van 1986 wordt een buitenge woon hoogleraar benoemd die ten tijde van het eeuwfeest op 27 mei 1987 zijn oratie zal uitspre ken en met ingang van het studiejaar 1987-1988 zijn daadwerkelijke activiteiten zal beginnen. Het besluit tot het instellen het wetenschappelijke be- van de leerstoel is genomen drijfskundige onderwijs in omdat distributiekunde in Nederland tot nu toe weinig aandacht heeft gekregen. Daartegenover staat de toe genomen economische en maatschappelijke betekenis van de detailhandel. Vooral ook het bedrijfskundige be lang van deze bedrijfstak is de afgelopen jaren sterk ge groeid. Veel detaillisten be perken zich niet meer tot al leen het doorgeven van pro- dukten van fabrikanten. Zij hebben zich ontwikkeld tot actieve ondernemers met ei gen commerciële, logistieke en operationele opvattingen en systemen. In dat opzicht blijkt het veel jonge bedrijfs kundigen te ontbreken aan voldoende specifieke kennis en affiniteit. Etos-campagne „Het vriendelijke verschil" in volle gang. Pag. 5 CORRelatie. Pag. 6 en 7 Personalia. Pag. 8 en 9 Ostara- aanbieding. Pag. 9 Miro-inkoper Wim Baars opgenomen in beroemd Frans kaasgil- de. Pag. 10 Nieuws van de Werk maatschappijen. Pag.10 Zo maar... Centrale Sla gerij Eindhoven. Pag. 12 versie van de acht jaar oude whisky. White Lion is niet het enige eigen merk van Al berto dat het goed doet. Ook Weduwe Visser en Marquis- cognac lopen prima. „Alle drie de eigen merken wor den in hun produktgroep het best verkocht met marktaan delen van zo'n 25%", aldus Matti Emondts. Vanwege het succes zal Alberto dit jaar twee nieuwe eigen mer ken introduceren en wel in de produktgroepen jenever en sherry, maar daarover la ter! Als het aan de Werkgroep 100 Jaar ligt dan zullen de ca. 40.000 Aholders in Nederland in het kader van het 100-jarig bestaan van AH in 1987, een vakantiebungalow voor gehandicapten aanbie den aan het Prinses Beatrixfonds. De werkgroep, die bestaat uit Ahold-medewerkers uit verschillende werkmaat schappijen, start binnenkort met een inzamelingsactie om het benodigde bedrag bij elkaar te krijgen. Het idee om een bungalow aan te bie- De Werkgroep 100Jaar. V.l.n.r.: PJ. Goudriaan (Distributie), N. Pluijsman MarveloR. Slijpen (Ahead), A van Tol (TOKO), M. Bakker (Alberto), J.K van der Torren (Miro), M. Tillemans (AH), M. Raap (Etos), N. Lubbinge (AH) en H. Rademakers (WG). den wijkt sterk af van het geen men doorgaans onder een jubileumgeschenk van het personeel verstaat. „Maar", zo stelt de werk groep, „waarom moet het al tijd een monumentale fon tein, een beeld van de op richter of een gedenkplaat op het hoofdkantoor zijn? Met de 40.000 mannen en vrouwen die bij Ahold zijn betrokken kan er toch ook wel iets anders. Iets vóór an deren." Die anderen zijn in dit geval de gehandicapten. Het Prinses Beatrixfonds be zit momenteel al een aantal vakantiebungalows die spe ciaal zijn ingericht voor ern stig gehandicapten. Het zijn er echter te weinig om aan de vraag te kunnen voldoen. De Werkgroep 100 Jaar hoopt dat de Aholders be reid zullen zijn om een steentje bij te dragen aan de leniging van deze nood. Het ligt in de bedoeling om het jubileumgeschenk te bou wen in de plaats Doorn, op de Utrechtse Heuvelrug. De actie start begin juni met de verspreiding van 40.000 deelnameformulieren, zoge noemde steencertificaten. Flitsen zal in de volgende editie terugkomen op het initiatief van de werkgroep. Nadere inlichtingen: werk groep 100 Jaar, HK 100, tel. 075-59110Ö. De resultaten bleven niet uit. White Lion is momenteel het grootste whisky-merk in het Alberto-assortiment. Het goudgele vocht is in twee va riëteiten verkrijgbaar: de ge wone Scotch van 17.95 en de acht jaar oude kwaliteit van ƒ21,95. Beide soorten zijn gebotteld in flessen van 0,7 liter. Binnenkort komt Alberto ook met een 1 liter- Alberto-bedrijfsleider Wessel Doldersum en medewerkster Zwanet Ebels.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 1