Miro inkoper Wim Baars opgenomen in beroemd Frans kaasgilde Meester Wijhe stelt zich tentoon 3 maart herope ning pagina 10Flitsen Groot feest in filiaal 1150 Rijssen Wim Baars, binnen Mi ro is hij onder meer verantwoordelijk voor de inkoop van kaas, heeft tijdens de jaarlijk se Landbouwtentoon stelling in Parijs inter nationale waardering gekregen. Baars is na melijk opgenomen in het beroemde Kaasgil de „Confrérie de Saint Uguzon". Dit Genoot schap heeft tot doel de kennis en de afzet van de Franse kaas zowel in als buiten Frankrijk te vergroten. Om te wor den opgenomen in dit Genootschap dient men te beschikken over een uitgebreide vakkennis op het ge bied van kaas en moet het aantoonbaar zijn dat de voorgedragen persoon zich ruim schoots heeft ingezet voor de promotie van de Franse kaas in het buitenland. Miro streeft ernaar op alle terreinen specialisten in huis te hebben. De in- en verkoop van kaas vormt daar geen uit zondering op. Het assorti ment is op zijn zachtst ge zegd vrij uitgebreid te noe men. De klanten kunnen er kiezen uit zo n 50 vaderland se soorten terwijl er rond de 150 kazen van buiten onze landsgrenzen te vinden zijn. Na de invoering van de nieu we winkelformule bij deze werkmaatschappij is ook het kaasaanbod onder de loep genomen en aangepast. Nu is kaas verkopen toch wel even iets anders dan een kilo sui ker aan de man of vrouw brengen. Het vereist van het verkopend personeel onder meer een grote dosis vak kennis. Denk alleen maar even aan de vaak maar moei lijk uit te spreken namen van de kazen en de kenmerken de smaken en eigenschap pen. Baars zegt over het kaasassortiment van Miro het volgende: „Wij hebben gekozen voor een breed en diep assortiment Daarbij concentreren wij ons toch met name op de betere soor ten. Wat wij proberen te be reiken is dat wij op het „boodschappenlijstje" van de klant komen te staan. Door het aanbieden van ons kaasassortiment willen we dat de klant in de toekomst automatisch gaat zeggen: voor kaas moet je bij Miro zijn. Behalve dat de mede werkers van de kaasafdeling over een uitstekende vak kennis dienen te beschikken, moet de afdeling natuurlijk ook goed ogen. Kaas zit wat dat betreft weer helemaal in de lift. Dat blijkt onder ande re uit de resultaten van klan tenpanels. Kaas scoort bij Miro heel erg goed, net als de vleeswaren, en dat willen wij zo houden en waar mo gelijk verbeteren." Over zijn opname in het Franse kaasgilde is hij overi gens zeer bescheiden. „Toen ik gevraagd werd tot het Gil de toe te treden stond ik aan vankelijk niet te dringen. Waarom zou ik het doen vroeg ik mij af? Na enig na denken. heb ik toch uitein delijk „ja" gezegd. Per slot van rekening staat het Gilde internationaal gezien goed aangeschreven. De contac ten die ik daar leg kunnen al leen maar ten gunste van Mi ro zijn." Het kaasgilde is vol gens de statuten op 1 juli 1901 opgericht, maar de his torie van de „Confrérie de Saint Uguzon" gaat zelfs te rug tot de 16e eeuw. In Frankrijk hangt een schilde rij waar de heilige Uguzon staat afgebeeld met kazen in de hand die hij aan de armen uitdeelt. Onder de huidige naam bestaat „Confrérie de Saint Uguzon" pas sinds 1968. In totaal telt de organi satie ruim 2.500 leden, waar van er 27 uit Nederland af komstig zijn. Regelmatig organiseert het Gilde bijeenkomsten, proef- sessies en wedstrijden waar bij de Franse kwaliteitskazen centraal staan. Eén van de doelstellingen is een goede band tussen de producenten en de consumenten van de Franse kazen te smeden en de naam en faam van deze kazen in zowel binnen- als buitenland hoog te houden. In de Utrechtse Jaarbeurs hallen is van 23 tot 27 fe bruari de internationale levensmiddelenbeurs de ROKA gehouden. Vlees waren-specialist Meester Wijhe had ook standruim te op deze voor de 25ste maal georganiseerde beurs gehuurd. Vele tien duizenden bezoekers uit binnen- en buitenland bezochten de in totaal 531 exposanten in de Jaar beurshallen. Sales-man ager Th. Peterse van Meester Wijhe liet ons we ten dat hij redelijk tevre den was over het aantal bezoekers dat de stand ruimte heeft bezocht. „Zelfs op de woensdag dat de Elfstedentocht werd verreden hadden wij niet te klagen over belangstel ling. Het klinkt misschien vreemd, maar dat was on ze beste dag." Vrijdag 28 februari jl. was het groot feest in filiaal 1150 in het Overijsselse Rijssen. Op die dag traden Rita Baan, verkoopster brood en deli, en Jan Stegeman in het hu welijk. De medewerkers van filiaal 1150 hebben deze ge legenheid aangegrepen om een ludiek feest te organise ren. Het jonge bruidspaar kreeg niet het gebruikelijke cadeau maar een .Akte van Verplichting" ter tekening. Daarin beloofden zij de dag na hun huwelijk alle klanten van Albert Heijn in Rijssen te trakteren op koffie met een plak originele Twentse kren- tenwegge. Klanten en bruidspaar hebben zich kostelijk geamuseerd en na tuurlijk kregen Rita en Jan na afloop van deze ingelaste re ceptie een prachtige kren- tenwegge en een envelop met inhoud. Feest in filiaal 1119 in Amsterdam. Na een grondige Iwbouii'ing ging op 6 maart jl de deur weer open. Dat be tekende in Amsterdam dus een klem feestje en met z n allen op de Joto. Op 13 maart jl gingen de deuren open van het geheel verbouwde filiaal 1125 in Coevorden, wat gepaard ging met een groot feest voor de klanten. Ondanks alle drukte nas er toch nog even gelegenheid om een „staatsie portret" te maken Groot feest was het in Deven ter. Na een „eindeloze" ver bouwing, aldus de medewer kers van filiaal 1031, die 11 weken duurde, gingen op 20 maart jl de deuren van het filiaal open en dat was aan leiding voor het maken vat deze groepsfoto.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 10