llPp^ f m R. Zwartendijk over 1985 en 1986 F.I. Ahlqvist: „Ongelofelijke hoeveelheid werk' jjP li Sociale onderwerpen '86-'87 Ill III I Bill bBk BI m Mm ESMÊ I jÊÊÊm. Br Bi RSLAGEDITIE AH GROOTVERBRUIK, KOK-EDE EN INSTEL „De verwerving van Kok- Ede en Instel is in 1985 binnen mijn werkgebied het belangrijkste geweest. Voorheen waren Albert Heijn Grootverbruik enerzijds en Kok-Ede en Instel anderzijds concur renten. Nu voeren we een gezamenlijke strategie waarin iedereen een plaats heeft. Dat is vooral te danken aan allerlei werkgroepen uit deze drie werkmaatschappijen. De samenwerking is al lengs beter geworden zo dat we begin dit jaar in staat waren om tot een nieuwe organisatievorm over te gaan. De concentratie onder Ahold-vlag heeft bijna geen klantenverlies veroorzaakt, omdat we duidelijk hebben kunnen maken dat die con centratie ook voordelen voor de klanten heeft. De ge zamenlijke strategie en de expansie die we nastreven zullen in de toekomst leiden tot een snelle groei. Ik denk dat we nog veel plezier aan deze drie werkmaatschappij en zullen beleven." AC RESTAURANTS NEDERLAND „De goede ontwikkeling van AC Restaurants is een an der belangrijk aspect ge weest in 1985. In het voor jaar werd het eilandensys teem in een aantal vestigin gen ingevoerd, het zoge noemde ffee-flow-systeem. Het kantine-idee werd daar mee overboord gezet. Ver der is het interieur van veel restaurants opgefleurd, waardoor een betere gezel ligheidsbeleving werd be reikt. En daarnaast is er ook gewerkt aan een betere dienstverlening en werd het assortiment bijgesteld. In no vember opende AC de her bouwde vestiging in Seve- num. Dit restaurant heeft een compleet nieuwe formu le. Naast free-flow heeft Se- venum ook een Buffet Pri meur in het bedieningsres taurant. De geheel nieuwe uitmonstering geeft een vol ledig andere indruk. Vanaf de opening was het een suc ces. Het verlies van AC is door al deze activiteiten aan merkelijk teruggelopen. Dit jaar gaan we door met free-flow. Door het succes van AC Sevenum zal de Seve- num-formule geleidelijk ook in onze andere vestigingen ingevoerd worden. Ik ver wacht dat AC in 1986 boven het nulniveau zal uitkomen." AC BELGIE EN AC DUITSLAND „De verlegging van de bus routes naar de E9 heeft er voor gezorgd dat de AC Res taurants Thieu en Minder hout minder omzet hebben gedraaid in 1985. Dat is een negatief punt. We zullen dit jaar maatregelen nemen om te proberen de teruggelopen omzet te compenseren. In Brussel hebben we vorig jaar een stadsvestiging geopend. Met vrij veel succes. Het res taurant trok in de zomer veel toeristen. In het najaar was er een verschuiving naar het zakenpubliek. Dit jaar zullen we proberen om meer men sen uit het zakelijke milieu te trekken en verder denken we aan meer stadsvestigin- gen. AC Brohltal heeft vorig jaar goed gedraaid. We zul len ook in 1986 uit blijven kijken naar de mogelijkheid om nieuwe AC's in Duitsland te vestigen." OSTARA, TOKO, TERHUURNE „Door de slechte zomer heb ben de resultaten bij Ostara. Toko en Ter Huurne flinke deuken opgelopen. Bij Osta ra zullen allerlei maatregelen genomen moeten worden om de formule aantrekkelij ker te maken, met name in het voor- en naseizoen. We willen niet helemaal meer af hankelijk zijn van de zes we ken in de zomer. Een uitgebreid marktonder zoek bij Toko heeft geleid tot een nieuwe aanpak waar bij Toko qua prijsniveau aan trekkelijker zal worden dan voorheen, en ook een groter vers-accent zal krijgen. Ter Huurne heeft door het slechte weer minder Duitse kopers getrokken. Ook hier hebben de resultaten onder druk gestaan, inmiddels zijn er maatregelen getroffen om de Duitsers de winkels weer in te krijgen. We hopen dat de tegenvallende resultaten van 1985 achteraf een inci dent zullen blijken te zijn ge weest." HOLLAND FOOD PRODUCTS EN CATERING OVERSEAS SUPPLY (COS) „Holland Food Products: klein maar dapper. In 1985 is het resultaat behoorlijk ge stegen, mede door de ver koop op de Amerikaanse markt. Helaas is Holland Food het Caraïbisch gebied kwijtgeraakt aan COS. In 1986 zal dat zijn uitwerking op Holland Food hebben. Ik denk echter dat de omzet stijging in Amerika dat ver lies zal compenseren. Ik heb er alle vertrouwen in dat 1986 voor Holland Food een succesvol jaar wordt. De omzet van COS is vorig jaar behoorlijk gestegen. Het resultaat was door incidente le factoren nog niet zoals het moet. De verwachting is echter dat we in 1986 winst kunnen boeken." MARVELO „Bij Marvelo hebben we in 1985 een grote verbouwing gehad. Er is o.a. een aantal kantoren bijgekomen. Ver der is er ook gewerkt aan de professionalisering van de organisatie. We hebben nieuwe mensen aangeno men met andere kwaliteiten. De winst is verder gestegen, terwijl ook de omzet in de produktgroepen behoorlijk gestegen is, met uitzonde ring van koffie. Door o.a. de prijsschommelingen is de verkoop van koffie moeilijk 1 verlopen. Voor wat betreft de toekomst heb ik een be- j hoorlijk vertrouwen in de j koffie en de rol van ons ei gen merk, dat in de afgelo- pen jaren is opgeklommen I tot het tweede merk in Ne- derland. Er zal dit jaar een nieuw magazijn gebouwd worden. Verder gaan we ook door met de professionalise ring van het geheel, waarbij ook verschillende produkt groepen efficiënter opgezet zullen worden." ALBRO „Omzet en winst van banket en kleinbrood zijn in 1985 toegenomen. Het groot brood stond nogal onder druk, mede door de ontwik kelingen rond de minimum prijs. Toch heeft het groot- brood zich redelijk gehand haafd. Samen met AH en Miro heeft Albro een interes sante start gemaakt met het bake- off-project en er is veel tijd in medezeggenschap ge stoken. In de toekomst zullen we het accent op produktontwikke- ling leggen. We streven naar meer onderscheidende pro- dukten. We gaan dit jaar ook verder met de ontwikkeling van banket en bake-off." MEESTER WTJHE „Door de daling van de dol larkoers is de exportpositie van Meester moeilijker ge R. Zwartendijk: „De concentra tie onder de Ahold-vlag ver oorzaakte bijna geen klanten- verlies." worden. De exportwinst is daardoor bijna geheel weg gevallen. Desalniettemin gaan we door met de plan nen voor de bouw van een nieuw stuk fabriek. In sa menhang met een nieuwe lay-out zal dat ons inziens leiden tot betere efficiency van het geheel. We zullen dit jaar aandacht blijven beste den aan het ontwikkelen van onderscheidende produkten en het handhaven van het hoge kwaliteitsniveau. Ik ben ervan overtuigd dat de inzinking van het resultaat een incidenteel karakter zal blijken te hebben." DIENST TECHNISCHE PROJECTEN (DTP) „De klanten van de DTP, de Nederlandse werkmaat schappijen van Ahold, heb ben in 1985 flinke investe ringen gedaan. Miro, AC, Etos en de grootste klant AH, hebben vrij ambitieuze plan nen gerealiseerd. De DTP heeft daardoor een behoor lijke werkdruk gehad, die echter goed is verwerkt. In de toekomst zal er extra aan dacht aan de kwaliteit van de dienstverlening worden be steed, zodat die nog verder kan verbeteren." „Het resultaat en het marktaandeel van AH zijn redelijk toegeno men. Behalve het waar maken van de plannen uit 1984 is 1985 een jaar geweest van kijken naar de toekomst: wat moet AH de volgende vijf jaar doen om de huidige positie vast te houden en te verbete ren? De ongelofelijke hoeveelheid werk die daarbij verricht moest worden heeft me in 1985 het meest getrof fen. Om de AH-formule waar te maken moet je steeds blijven zoeken naar mogelijkheden om het profiel van die for mule verder te verbeteren. Het feit dat de vloeropper vlaktes van de winkels uit eenlopen van 200 m2 tot 2.500 m2 maakt die speur tocht er niet makkelijker op. Daarbij komt nog dat alle AH-winkels een aparte con- currentiestructuur hebben. F J. Ahlqvist: „De prioriteit in 1986 zal zijn om verder te oog sten." t ■*- Elk Albert Heijn-filiaal heeft weer andere concurrenten. Dat vraagt om een zeer ge compliceerde benadering. Albert Heijn heeft daarom een twee-sporenbeleid ont wikkeld. Enerzijds moet het image dat AH uitstraalt on dersteund worden en ander zijds moet er wat gedaan worden bij elk filiaal afzon derlijk. In 1986 zal aan dat 1. Motivatie Het streven naar een hou ding en instelling waarin kwaliteit centraal staat: kwaliteit van de dienst verlening, kwaliteit van de organisatie en kwali teit van de mensen. 2. ADV Continueren van ADV. Het zoeken naar vormen die passen bij de specifie ke omstandigheden van de verschillende bedrijfs onderdelen. Het schep pen van de mogelijkhe den hiertoe in de af te sluiten CAO's. 3. Vrouwen Het verder vertalen van de conclusies en aanbeve lingen van diverse onder zoeken in actieplannen. 4. PIPS Het voltooien van PIPS als informatiebron. Het ver der ontwikkelen van PIPS als beleidsinstrument. Het ontwikkelen van een stelsel kengetallen. 5. Bezetting Versterken van de kwali teit van het aanwezig en in de toekomst benodigd kader. Aanpassing van het beoordelingssysteem van het hoger personeel. 6. VUT/ATV Het onderzoeken van combinatiemogelijkhe den om beide seniorenre gelingen flexibeler te ma ken. Hierbij zullen ook pensioen en senioren- vakanties betrokken wor den. 7. Automatisering Door middel van een proef ervaringen opdoen met werkplekautomatise ring. 8. Sociale zekerheid Herbezinning op interne regelingen als gevolg van regeringsmaatregelen op het gebied van de sociale verzekeringen. twee-sporenbeleid uitvoe- ring gegeven moeten wor den. Voor de totale AH-for- mule zal dat tot uiting ko men door alle activiteiten die gedaan worden onder het motto „Het gaat goed, maar het kan beter". Daar naast zullen we proberen om door individuele filiaalactivi teiten, waar mogelijk, een dominerende rol per filiaal te realiseren." Miro „Bij Miro is ontzettend veel werk verricht als gevolg van de grote reorganisatie. In 1986 rust er een dure ver plichting op iedereen die met Miro te maken heeft om de investeringen positief te laten uitkomen. We zijn er zeker nog niet. De nieuwe formule wordt door de klan ten zeer geapprecieerd, maar we zijn nog steeds druk bezig om te bewijzen dat het ook zakelijk gezien een goe de formule is." Distributiecentra „We hebben vorig jaar voor het eerst met drie full-line distributiecentra gedraaid. Het nieuwe DC in Zwolle heeft nu ook bewezen opera tioneel goed te kunnen werken. Verder is er over de DC's weinig nieuws te mel den. In dit geval geldt: „Geen nieuws, goed nieuws." Vers Vlees Groep „De WG heeft in 1985 veel veranderingen willen invoe ren. Ze hebben misschien wel te veel hooi op hun vork genomen. Dat is teruggevon den in een niet al te goed re sultaat. Voor 1986 is te ver wachten dat alles wat men in 1985 heeft aangepakt, zoals vervoer, integratie verse kip en de bouw van een nieuwe centrale slagerij in Zoeter- meer, op een bevredigende wijze zal worden voltooid." Etos „Het is Etos vorig jaar glan zend gelukt om er weer bo ven op te komen na een slecht 1984. Zowel op het gebied van beheer als op commercieel gebied. De or ganisatie heeft veel werk verricht. Als gevolg daarvan heeft Etos deels al in 1985 kunnen oogsten. De priori teit in 1986 zal zijn om ver der te oogsten. Op commer cieel gebied betekent dat dat Etos zoveel mogelijk vesti- gingspunten voor Beauty Case-winkels zal proberen te krijgen." Alberto „Alberto is in 1985 bezig ge weest om de basis te verbre den door de overname van de Miro-slijterijen. Winkel beeld en goederenpresenta tie werden sterk verbeterd. Het afgelopen jaar heeft men hoofdzakelijk de lasten hier van ondervonden. In 1986 zullen we langzaam de lus ten moeten kunnen incasse ren."

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 8