medewerkers in een flits 16 Zomaar doen we niet zomaar Goede wijn(inkoper) kreeg toch een krans AC koks tonen zich ware bouwmeesters Oud-medewerkers op herhaling Marleen Breedveld gaat graag kopje onder AH-slager slaagt het best Bij CS Zaandam ging het mes in taalprobleem Edward van Leemt „kraakt" THT-code Bij Ahold schort het niet aan sport 1 S B 5 Hartverwarmende AH-Three Degree Nederlandse markt scheelt Belgen slok op een borrel Vurige DTP'ers werd hij door Koning Bou- dewijn van België benoemd tot Officier in de Orde van Leopold II. Dit is een onder scheiding die zelden aan een buitenlander wordt ver leend. Omdat mr. A.Th. van Ewijk, hoofd Externe Betrekkingen bij Ahold, zich via het EG-be- stuurscentrum heeft inge spannen om de Nederlandse markt toegankelijk te maken voor Belgische jenever, Het overkomt niet iedereen te worden benoemd tot Che valier van de Association des Maitres Conseils et Gastro nomie Fran^aise. Een hele mond vol, dat wel. Deze eer viel te beurt aan de heer A.G. ter Schure. Hij is wijninko per bij Albert Heijn. Die be kroning kreeg hij voor het feit dat hij zich 24 jaar heeft ingespannen de verkoop van Franse wijn via de super markt te stimuleren. Wanneer je een stadhuis bouwt met dragantsuiker (een mengsel uitgeharde poedersuiker en gelati ne) als bouwmateriaal, dan lijkt het eróp alsof de architect overwerkt is ge weest tijdens de ontwerp fase. Het betrof hier rfan ook niet een bouwwerk dat weer en wind moest kunnen doorstaan, maar een schaalmodel. De keu kenbrigade van AC Res taurant Reeuwijk bouwde het stadhuis van Gouda na. Zo werd bewezen dat op AC Restaurants te bou wen valt. De Ahold-dagtocht voor gepensioneerden, VUT' ers en WAO'ers heeft geen gebrek aan belangstel ling. In 1985 stapten 2.000 oud-gedienden in de bus en toerden daarmee door Nederland. Flitsen was er uiteraard bij en deed ver slag in woord en beeld. Bij Meester Wijhe deden ze er nog een schepje bo venop en haalden later in het jaar 40 oud-medewer kers die in de jaren '60 hier htm sporen verdien den, naar het bedrijf. Als het even kan wordt ook altijd ruimte vrijge maakt voor een in het oog springende hobby. Sport- duiken door een vrouw vonden wij daar een goed voorbeeld van. Marleen Breedveld vertelde uitge breid over allerlei we tenswaardigheden van haar vochtige liefhebbe rij. Naast duiken is deze medewerkster uit het AH- filiaal in Oud-Beijerland ook fervent motorrijdster. Tijdens de diploma-uitrei king van het Slagersvakon derwijs maakte de examen commissie bekend dat Jurjan Telder (22) uit het AH-filiaal „De Stede" in Den Haag van de 250 kandidaten het beste eindcijfer had gehaald voor het onderdeel bedrijfskunde. Voor het assortimentsbeheer behaalde hij een acht. Twee jaar eerder ontving Telder al een zilveren speld toen hij tijdens dezelfde opleiding met het hoogste cijfer van zijn cursusplaats Den Haag slaagde voor het examen Winkelslager. Voor veel buitenlanders is Nederlands ongeveer het zelfde als voor ons Chinees. Toch is het belangrijk wan neer iemand voor langere tijd in ons land woont en werkt dat de taal geen geslo ten boek blijft. Bij de Centra le Slagerij in Zaandam heb ben ze daar iets aan gedaan. Er is gestart met een cursus Nederlands voor 32 buiten landers die daar werken. Marjan Westerhof is de cur susleidster. Zij liet ons we ten dat het allemaal bijzon der goed gaat met haar leer lingen. „Boven verwach ting", zo stelde zij in een in terview. Mensen maken nieuws. Dat geldt ook voor de medewerkers van Ahold. 1985 was wat dat betreft geen uitzondering. In het Ahold- jaarverslag werden ook enige willekeurig ge kozen medewerkers voor het voetlicht ge haald. Op deze pagina een greep uit de nieuwsfeiten die voor rekening kwamen van medewerkers. Hij werkt op vrijdag en za terdag in het AH-filiaal „De Aarhof' in Alphen aan den Rijn. Ook dan krijg je te ma ken met het codeboek en de „Tenminste Houdbaar Tot"- JAARVERSLAGEDITIE Ellen van Hooy, caissière bij het Haagse AH-filiaal 1480 aan de Thomson- laan, wilde meer dan al leen kassadraaien. In de KRO-Play Back Show imi teerde zij met haar vrien dinnen Marjolijn Vrolijk en Diana de Kruijf het dis co-dames trio The Three Degrees. Door hun optre den bleef de temperatuur in de studio niet bij drie graden steken. Hoewel Flitsen niet de be- Het wedstrijdschieten was schikking heeft over een één van de vele sportgebeur- aparte sportbijlage, wordt tenissen die in de kolommen toch regelmatig aandacht be- van dit blad waren terug te steed aan sportieve evene- vinden, menten in Ahold-verband. De achterkant van Flitsen, de zomaar-pagina, is één JAARVERSLAGEDITIE van de meest gelezen pa gina's van dit blad. Mede werkers van hoog tot laag uit noord en zuid komen aan het woord over hun werk en hobby's. In het voorgaande jaar werden 10 bedrijfsonderdelen be zocht. Ook voor 1986 zijn er weer 10 gepland. Op deze foto de medewer kers van „De Kraai" aan de Zaanse Schans. code. Daar worden, omdat het toch mensenwerk blijft, regelmatig fouten meege maakt. Edward vond dat maar lastig. Hij besloot een computerprogramma te schrijven en het in te voeren in een homecomputer. In de praktijk bleek het te werken, hoewel er nog wel wat kin derziekten in zaten. „Maar die gaan eruit", verzekerde de MTS'er de redacteur van Flitsen. Carla Brouwer-Schouten en Carin Groot-Harrevelt van de Dienst Technische Projecten in Zaandam kwamen in het Ahold- nieuws doordat zij slaag den voor het brandweer- examen. Zij mogen zich nu brandwacht tweede klas noemen. Het tweetal hoopt hun kunnen zo weinig mogelijk te ge bruiken voor de bedrijfs brandweer. Op kantoor blijven zij zich overigens wel het vuur uit de slof fen lopen.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 16