BI-LO wil vleugels nog verder uitslaan Mm Ostara-omzet in 1985 Giant Food Stores behoudt vooraanstaande positie iergent detergent Recrea tieve inspraak BI-LO fix*:-:::: KENGETALLEN BI-LO Ostara Giant Food Stores KENGETALLEN Giant Food Stores Reuzeglij banen voor reuzelol KENGETALLEN Ostara IIH II UI I11flIIII Willi Het economisch klimaat in BI-LO's werkgebied (North Carolina, South Carolina, Georgia en Ten nessee) was in 1985 redelijk gunstig. De werk loosheid bleef zich, ondanks de aanhoudende problemen in de textielsector, rond zes procent bewegen. De koopkracht steeg en de inflatie nam af. De concurrentie is wel toegenomen. Deson danks wist BI-LO zijn positie redelijk goed te be houden. Vele uiteenlopende activiteiten ver sterkten de winkelformule: lage prijzen, goede kwaliteit en service. Deze factoren bij elkaar op geteld deden de geldomzet stijgen met 7,3 procent tot 1.085 miljoen. De groei is te danken aan de vergroting van de klantenkring die ge middeld ook meer uitgaf bij BI-LO. Daarnaast nam het aantal vestigingen toe met twee en kwam daardoor op 154. Er werden namelijk drie verouderde filialen ge sloten en vijf nieuwe ge opend. Door de sterk opge komen concurrentie bleef de verwachte toename van de resultaten achterwege. Het moderniseren van de fi lialen ging onverminderd door De meeste winkels zijn nu uitgerust met een zelfbe- dieningsvleesafdeling en een wijn- en bierafdeling. Na proeven in 1984 werden in het verslagjaar drie filialen uitgebreid met een zoge naamde „in-store" bakkerij en twee met een delicates- senafdeling. Voor 1986 staat, naast verdere modernisering en automatisering, een forse uitbreiding van het aantal vestigingen op het program ma. Binnen de bestaande marktgebieden is BI-LO van plan 10 tot 15 nieuwe filia len te openen. Van de ge plande filialen zal er één bij wijze van proef als kleinere voor de binnenstad worden li fS i 111 III lil 1 MUM Aantal vestigingen: 154 Omzet: 1.085 milj. Aantal mede werkers: 10.002 52,7% jpiart-timers («1 ut O D BI opgezet (het centrum van Greenville). In een ander fi liaal zal een experiment star ten met een aantal gespecia liseerde afdelingen. De hoogte van de omzet en het resultaat in 1986 worden door al deze activiteiten met vertrouwen tegemoet ge zien. Specifieke opleidings programma's Door de uitbreiding van het aantal filialen en de vergro ting van de omzet nam ook het aantal medewerkers bij BI-LO toe tot 10.002. Er werd veel aandacht besteed aan het opvoeren van de bedrijfsveiligheid. Hieruit vloeide voort dat er veiligheidscommissies wer den ingesteld. Ook de oplei dingen stonden niet stil. Naast de verdere kwaliteits verbetering van de bedrijfs leiders werd ook een groot aantal specifieke produktge- richte opleidingsprogram ma's ontwikkeld. De video cursussen werden ook ver der uitgebreid. In 1985 wer den diverse activiteiten georganiseerd om de betrok kenheid van de medewer kers bij de onderneming te vergroten. 1985 zal in de boeken van Ostara, exploitant van vakantieparken, worden «Twn ncwrwn Service-manager Janice Mayhew van Giant Food Stores in gesprek met een klant. Het verkoopbeleid van Giant Food Stores (GFS) stond in 1985 onverminderd in het teken van lage prijzen en het aanbieden van een hoogwaardig assortiment verse produkten, vlees, delicatessen en zuivel. Daardoor wist deze Amerikaanse werk maatschappij haar vooraanstaande positie in haar marktgebied te handhaven. De geldomzet steeg met 12,5 procent tot 483 miljoen. De resultaten vertoonden eveneens een gunstige ontwikkeling. JAAHVERSLAGEDITIE GFS opende in 1985 drie nieuwe winkels. Twee in een nieuw marktgebied en één ter vervanging van een be staand filiaal. Daarnaast werd nog één verouderde winkel gesloten. Daarmee is het aan tal GFS-filialen gekomen op 39. In de tweede helft van het jaar werd de herinrich ting van het distributiecen trum afgerond. Deze maakt nu een optimale behande ling van verse produkten mogelijk Ook is het centrale computersysteem vervan gen. De plannen voor 1986 behelzen een verdere uit breiding van het aantal filia len. In de voorsteden van Philadelphia zal een aantal winkels worden geopend. Dit is één van de dichtstbe volkte regio's van de Ver enigde Staten. Voor GFS dus een interessant nieuw markt gebied. Een verdere stijging van omzet en resultaat ligt in de lijn der verwachting. Video wordt belangrijk Bij GFS is veel aandacht ge schonken aan de positie van de vrouw binnen het bedrijf. De inzet van videoprogram ma's voor training, opleiding en interne communicatie nam een nog grotere vlucht. Alle onderdelen van GFS zijn van de benodige apparatuur voorzien. Het aantal mede werkers nam toe met 580 tot 4.810. Ongeveer 125 part timers kregen een volledige baan. Zo'n 61 medewerkers promoveerden tot het ni veau van afdelingschef of ho ger. Aantal vestigingen: 39 Omzet: 483 milj. Aantal mede werkers: 4.810 bijgeschreven als een te leurstellend jaar. De in 1984 uitgesproken ver wachting dat omzet en re sultaat zouden toenemen is niet uitgekomen. Oor zaak is de uitzonderlijk slechte zomer van 1985. Meer dan ooit trok de Ne derlandse bevolking weg uit eigen land op zoek naar zee en zon. Ook de Ostara-parken Nieuw was in 1985 de intro ductie van het Ostara Over leg Orgaan. Afgevaardigden van alle parken spraken met de bestuurder over in de be langstelling staande onder werpen. De eerste resultaten worden goed genoemd. Goed genoeg in ieder geval om er in de toekomst mee door te gaan en deze vorm van inspraak nog meer in houd te geven. Wat is een zwembad van een vakantiepark tegen woordig zonder een reu- ze-waterglijbaan. Precies, als een ei zonder zout. Op diverse Ostara-parken werden in het voorjaar van 1985 van deze glijba nen geïnstalleerd. De par ken die nog niet aan de beurt zijn geweest, krij gen in 1986 ook zo'n wa terschans. Verder onder ging het centrum van de Krabbeplaat in het Zuid hollandse Brielle in 1985 een forse opknapbeurt. Door deze ingrijpende re novatie is het park nu in gesteld op alle eisen van de hedendaagse recreant- hadden vooral tijdens de hoogseizoenweken veel van het slechte weer te lij den. Er viel dan ook een tegenvallend resultaat te registreren. Tegen de ver drukking in groeide de omzet in het jongste Osta- ra-park de Biltse Duinen. In de verslagperiode is een uitgebreid onder zoek gehouden onder de gasten van de vakantie parken. Met de uitkomst hiervan is men het nieu we seizoen ingegaan. Een belangrijk aspect is de gastgerichte service en het dienstbetoon. Door opleiding en training van de Ostara-medewerkers zal dit in de praktijk re sultaat moeten gaan ople veren. Ook zullen er ver beteringen en verande ringen op de parken wor den aangebracht. Met na me installatie van meer attracties en de verrassen de nieuwe aanpak van de recreatie-activiteiten moeten helpen de omzet en het resultaat in 1986 te herstellen. De nieuwe slagzin luidt: Ostara, kwa liteit in park en recreatie. JAAHVERSLAGEDITIE Aantal vestigingen: Aantal medewerkers: 40 70,0% mannen 30,0% vrouwen 2,5% part-timers

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 15