Colofon Kantoren Marvelo-gebouw officieel in gebruik genomen Spaans culinair festijn bij de Swarte Walvis pagina 2 Flitsen Ahold speurt naar computer specialisten FLITSEN Personeelsblad Ahold nv Februari 1986 43-ste jaargang no. 2 verschijnt 11 x per jaar Oplage; 38.000 Redactie secretariaat: Ankersmidplein 2 Kamer 1703 1506 CK ZAANDAM Tel.; 075-592519 REDACTIE FLITSEN Mw. T. Plooijer (hoofdred.) Public Relations HK 1701, 075-593026 Mw. S, Eijben Directiesecretariaat Miro MK 303, 075-592721 N. Th. M. Huijsman Product Managing Marvelo P410, 075-592551 N. Hupkens Filialen- bureau AH HK 803, 075-593076 J. J. M. Jongstra Directoraat P&O HK 1304, 074-592524 E. Muller Public Relations HK 1703, 075-592519 A. de Roo PR-Bureau Van Hulzen F. Visser Marketing AC Restaurants P 216, 075-592932 Vervolg van pagina 1 meer weg te denken. Om die machine draaiende te hou den, hebben wij mensen no dig en die zijn heel moeilijk te krijgen. Van bedrijven die eerder aan Job-fair hebben meegedaan, hoorden wij dat de resultaten erg goed zijn." Met 10 al tevreden Samen met nog 20 andere bedrijven heeft Ahold zich in Utrecht gepresenteerd aan mensen die op zoek zijn naar een baan in de automatise ring. Op een stand van 18 m2, ieder bedrijf kreeg de zelfde oppervlakte, is gedu rende deze twee dagen ge zocht naar ongeveer 20 nieuwe medewerkers. „Wan neer wij er 10 weten te vin den, dan ben ik al zeer tevre den", liet Nieuwenhuis ons weten. Het betekent overi gens niet dat op de stand di rect arbeidscontracten zijn getekend. Zes Aholders ga ven aan belangstellenden in formatie over een eventuele baan en het bedrijf. „Naar wat voor mensen zijn jullie op zoek"?, vroegen wij aan de heer Van Gaaien. „Vooral mensen met een hogere be roepsopleiding, HEAO, HTS enz. Het liefst mensen met ervaring of degenen die een specialistische opleiding hebben gehad. Hebben ze wel de vooropleiding, maar zijn ze niet gespecialiseerd in automatisering, dan biedt Ahold de mogelijkheid ze op te leiden. Het kan best zijn dat een fysiotherapeut langs komt die zich wil laten om scholen, omdat in zijn bran che geen werk is. Wanneer het „klikt", dan is het heel goed mogelijk dat wij die man of vrouw aannemen. Nee, wij zijn niet alleen op zoek naar mannen. Ook vrouwen kunnen bij ons aan de slag. Het is zelfs goed denkbaar dat, als ze dat wil len, ze op part-time basis worden aangenomen. Wat wij ze bieden? Een salaris dat zeker niet onder doet voor andere bedrijven en een goede interne opleiding." Resultaten Na afloop van Job-fair vroe gen wij het tweetal wat de eerste resultaten zijn ge weest. „Uitstekend, eerlijk gezegd een beetje boven wat wij er al van verwacht had den. Er zijn vele duizenden bezoekers geteld. Het exacte cijfer is nog niet bekend, maar het zijn er meer ge weest dan de vorige keren. Wij hebben ongeveer met 40 mensen een afspraak ge maakt voor een nader ge sprek. Over het algemeen zijn het academici die zich in de automatisering hebben la ten omscholen. Het aantal ervaren mensen met wie wij gesproken hebben was ove rigens wat aan de lage kant. Of we een volgende keer weer meedoen? Zeker we ten. Op 22 maart a.s. is er een vergelijkbare beurs. Ook daar zullen wij aanwezig zijn." „In de Tachtigjarige Oorlog werden de Spanjaarden vanaf deze plek beschoten door Diederik Sonoy en zijn mannen. We hopen ze hier nu wat gastvrijer te ontvangen", aldus manager W. Zandt van restaurant „De Hoop op d'Swarte Walvis" in de Zaanse Schans. Van 15 februari tot en met 1 maart organiseert het restaurant een Spaans culinair festijn naar aanleiding van de toe treding van Spanje tot de EG. Flitsen zocht de manager op aan de vooravond van het fes tijn. Het culinaire feest ging 14 februari van start met een ga ladiner. waarvoor o.a. de Spaanse ambassadeur in Ne derland, de heer Fernando Schwartz-Giron en de heer A. Heijn waren uitgenodigd. De Swarte Walvis heeft zich weten te verzekeren van de medewerking van Eustaquio Becedas, chef-kok van een befaamd hotel in Madrid. De heer Becedas werd vorig jaar onderscheiden als de beste kok van Spanje: al major jefe de cocina. Als alles goed is gegaan, arriveerde hij, samen met zijn assistent Francisco Gonzalez, op 10 februari in Nederland om de koks van de Swarte Walvis in te wij den in de geheimen van de Spaanse keuken. Manager Zandt twijfelde er vorige maand niet aan dat zijn koks zich de Iberische handgre pen eigen zouden maken. „Koken is koken. Als je die kunst verstaat, dan pak je nieuwe dingen snel genoeg op. Wat dat betreft heb ik voldoende vertrouwen in onze koks." Vervolg van pagina 1 kenend voor de veerkracht van Ahold. De heer J.G. Andreae, direc teur van Marvelo, deelde de bewoners van de kantoren mee, dat de bijeenkomst niet alleen bedoeld was om de kantoren officieel in gebruik te nemen. „Deze bijeen komst is het startpunt van een traditie om jaarlijks een nieuwjaarsbijeenkomst voor de bewoners te verzorgen." Hij roemde voorts de posi tieve instelling van de bewo ners, die „ondanks alle ellen de van de verbouwing hun werkzaamheden normaal hadden voortgezet." De re novatie bracht bijzonder veel werk met zich voor de heren L. van Schreven, hoofd projectleider van de Dienst Technische Projecten en J.J. Keune, chef Interne Dienst van Marvelo. Zij zorgden er voor, dat de verbouwings werkzaamheden in zo goed mogelijke banen werden ge leid. „Dat kwam er vooral op neer de overlast voor de be woners tot een minimum te beperken. Geen geringe op gave, want er was geen ruim te om de mensen tijdelijk el ders in het gebouw onder te brengen. Vooral gedurende de wintermaanden hebben De heer L. van Schreven (links) en. de heer J.J. Keune tijdens de openingsreceptie. wij noodmaatregelen moe ten treffen, want de verbou wing hield onder meer de aanleg van nieuwe voorzie ningen voor verwarming en elektriciteit in", aldus de heer Van Schreven. Met de renovatie werd in au gustus 1984 een begin ge maakt. Het karwei was in ju ni 1985 geklaard. De kanto ren bieden sindsdien een ge rieflijk onderkomen aan cir ca 80 medewerkers. In het concept produktiebedrijf an nex kantoren is een passen de vorm gevonden. In het oog vallend is de nieuwe glasloods en portiersloge met het aangepaste parkeer terrein. De ingang van de kantoren heeft hierbij een representatief karakter ge kregen voor Marvelo en zijn onderhuurders. Restaurant ,JDe Hoop op d'Swarte Walvis" gezien vanaf de Zaan. Of manager Zandt gelijk heeft gekregen, kan men de ze maand zelf gaan controle ren. Suggesties voor de me nu's stuurde de Spaanse meester-kok na enig heen en weer gebel vanuit Madrid op. Op het lijstje staan o.a. baby-aaltjes met olijfolie en gedroogde peper, kokkels met witte wijn en saffraan, inktvis met sjalotjes, brasem van de grill, alsmede cabra dela vera, zarzuela de pesca- do Catalana en chin chon. „Wat het ook moge zijn", al dus de heer Zandt, die de Spaanse hammen ten tijde van dit gesprek reeds in huis had. Onderdeel van de Spaanse weken in het restau rant is ook een sherry-proe- verij met sherry van Luis Paez. Het culinaire festijn is tevens de vuurdoop voor de onlangs verbouwde keuken van de Swarte Walvis. „Er is 40 m2 bijgekomen en dat was hard nodig, want we wa ren zeer krap behuisd", aldus de heer Zandt, die „waanzin nig" gelukkig is met de nieu we keuken. „Het is echt per fect geworden." De verbouwing van de keu ken heeft ongeveer vijf we ken in beslag genomen. De gasten hebben er echter nau welijks iets van gemerkt. Het restaurant is maar één dag dicht geweest tijdens de werkzaamheden. De keuken beschikt nu over een nieuwe koelcel, een lagedruk-steam- er, een banketbakkersoven met twee laden, een nieuw fornuis en een verbeterde af zuiginstallatie. Zandt: „Het is eigenlijk een compleet nieu we keuken. We kunnen onze gasten nu nog beter van dienst zijn."

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 2