Kantoren Marvelo-gebouw officieel in gebruik genomen Ahold speurt naar computer specialisten Verder in Flitsen MICHELIN-STER VOOR „DE HOOP OP D'SWARTE WALVIS Proef met plastic geld {gQDMIIHI Oplage: 38.000 Personeelsblad. Abold nv 43e jaargang no. 2 -februari 1986 Ham blijft populair Let op vervaldatum cadeaubonnen Landelijk februari 1986 09 Flitsen Voor het restaurant „De Hoop op d'Swarte Walvis" is het jaar wel bijzonder goed begon nen. Begin februari werd bekend gemaakt dat dit sfeervolle res taurant aan de Kalver- ringdijk in de Zaanse Schans een Michelin- ster heeft ontvangen. Michelin onderzoekt ie der jaar hotels en restau rants op hun kwaliteiten in nagenoeg heel Europa. Medewerkers van de be roemde horecagids „Gui de Michelin", van oor sprong een initiatief van de Franse bandenfabri kant Michelin, voeren het onderzoek uit. In de ho- recasector wordt grote waarde gehecht aan het al dan niet krijgen van een ster. In Nederland bijvoorbeeld is er slechts een handjevol restau rants met zo'n ster. Vol gens de Michelin-gids staat één ster voor: „Een uitstekende keuken in z'n klasse." Maximaal zijn er drie sterren te verdienen. Het verkrijgen van een ster heeft overigens niet automatisch tot gevolg dat deze voor eens en altijd in bezit blijft van het beoordeelde restau rant. Volgend jaar zullen vertegenwoordigers van Michelin wederom een bezoek aan het restaurant brengen. Wanneer dit zal zijn en wie dit uitvoert is niet bekend. Er zal dan kritisch worden gekeken of het restaurant zijn ster nog waard is. Zo niet, dan wordt de ster zonder par don ingetrokken. Is het nog beter, dan is het mo gelijk dat er een tweede ster bijkomt. Deze bekro ning vormt in ieder geval een goede stimulans voor manager Willem Zandt en zijn medewerkers ver der door te gaan op de ingeslagen weg. De komst van het elek tronisch betalen met behulp van een betaal- pasje lijkt niet meer te Ham is sinds mensenheu genis een veel gegeten produkt. Ondanks de komst van allerlei andere vleeswaren, bleef de ham in al z'n varianten door de eeuwen heen populair. Overigens niet alleen als broodbeleg, maar ook als hoofdschotel. Meer hier over op pagina's 4 en 5. stuiten. Vooral in het buitenland is deze ma nier van afrekenen al vrij gewoon. Nederland volgt aarzelend. Albert Heijn onderzoekt sa men met specialisten de mogelijkheden het elektronisch betalen in de detailhandel in te voeren. Namens Albert Heijn is H.E. Bosma (di recteur Economische Zaken) nauw bij dit on derzoek betrokken. Op pagina 3 zet hij de voor- en nadelen op een rij en schat de kan sen van de chipcard in. Uitslag kerstpuzzel pag-3 CORRelatie pag. 6 en 7 Jan van Dolder over ou de autobussen pag. 9 1 BI-LO geeft kookles per telefoon pag. 10 Zo maar... Etos Beauty Case Tilburg pag. 12 Aljold-stand op de Job-Jair. Automatisering en computerisering binnen bedrijven zitten al jaren in een stroomversnelling. Het ziet er, gezien alle ontwikkelingen, niet naar uit dat dit bin nenkort in rustiger vaarwater terecht zal komen. Een gevolg is dat mensen die met de apparatuur, systemen en programma's moeten omgaan bijzonder schaars zijn. De vraag is nu eenmaal groot. Alle bedrijven en instellingen kampen met een tekort aan computerspe cialisten. Ook Ahold heeft moeite met het vinden van geschikte mannen en vrouwen voor dit specialistische werk. Adverteren levert niet het gewenste resultaat op. Vandaar dat Ahold aan we- De gerenoveerde kantoren van het Marvelo-ge bouw zijn vrijdag 10 januari officieel in gebruik genomen. De heer R. Zwartendijk, algemeen di recteur Levensmiddelen Industrie Ahold, onthul de bij deze gelegenheid een fotocollage waarop de vijf bewoners van de vernieuwde kantoor ruimte in beeld waren gebracht. Dit zijn Marvelo, Holland Food Products, AC Restaurants, Ostara en Toko. In zijn toespraak toonde de heer Zwartendijk zich geluk kig met de ontwikkelingen. „Vier jaar geleden zijn wij Op de cadeaubonnen die u in 1985 hebt ontvangen, staat als vervaldatum 1 april 1986. Ze moeten dus vóór die datum worden ingele verd. Hebt u nog cadeaubon nen liggen, controleer ze dan even. begonnen met een afbouwfa- se voor de fabriek. In deze fase is een gedeelte van de fabriek omgebouwd tot mo derne kantoorruimte. Met het gereedkomen van de kantoren zijn wij aan een fa se van opbouw begonnen." De heer Zwartendijk stond ook stil bij de historie van de fabriek, die sinds 1910 in ge bruik is. „In al die jaren heeft de fabriek heel wat door staan. Door tijdige aanpassin gen aan de omstandigheden heeft de fabriek het altijd volgehouden." De heer Zwartendijk noemde dit te- Vervolg Op pagina 2 De beer R. Zwartendijk verricht de officiële opening door het onthullen van een fotocollage. zig was op de Job-fair in Utrecht, waar automatise- rings-vraag en —aanbod elkaar konden ontmoe ten. Job-fair is een banenmarkt voor automatiseerders die inmiddels voor de derde keer in Nederland plaats vond. In 1985 werd er één in Amsterdam en Den Haag ge houden. Gezien het succes van de voorgaande keren, werd deze beurs op vrijdag 24 en zaterdag 25 januari voor de derde keer gehou den, nu in het Utrechtse Jaar beursgebouw. De andere twee keren was Ahold niet aanwezig op Job-fair. Aan de heren O. Nieuwenhuis, hoofd van het ACC (Ahold Computer Centrum) en A. van Gaaien (Personeelzaken Centrale Diensten) stelden wij de vraag waarom de eer ste malen niet is deelgeno men. „Wij hebben, zoals ge bruikelijk, geprobeerd ons tekort aan computerspecia listen via het plaatsen van ad vertenties op te lossen. Dat leverde onvoldoende reac ties op. Dat komt volgens ons o.a. omdat de meeste mensen niet weten dat ach ter die kruidenier, want zo zien de meeste mensen Ahold toch, een omvangrijk automatiseringsnetwerk zit. De automatisering beperkt zich natuurlijk niet alleen tot het hoofdkantoor. Ook in de distributiesector en in de fi lialen is automatisering niet Vervolg op pagina 2

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 1