Etos Beauty Case in Tilburg pagina 12 Flitsen Gezellig Prachtig land Domein van Anja Ontwapenend Een vondst ioiiiiiiif mmmm loinaar Een pluim voor de ontweipers van de Beauty Case-filialen van Etos. Wanneer je wat minder opgewekt vanuit de stromende regen het filiaal aan de Heuvelstraat in Tilburg binnenstapt, is het alsof de zon schijnt. Vrolijke kleuren en een prima verlichting zorgen voor dit effect. Mevrouw W.M. Mulder, die er de scepter zwaait, is met recht trots op haar winkel De ontvangst is hartelijk. Francis van Straat en Nicole de Jonge We moeten even geduld hebben. Het oud papier moet eerst de deur uit. Daarvoor komt iedere week iemand met paard en wagen en dat paard kan niet wachten. Dat geeft ons de gelegenheid een moment in de winkel te neuzen. Een kleurrijk geheel van potjes, flesjes en doosjes die zo aantrekkelijk staan opgesteld, dat je nauwelijks weerstand kan bieden aan de verleiding zo'n potje in je handen te nemen. De voerman is met paard, wagen en oud papier verdwenen, als de koffie geurt en mevrouw Mulder een album toont met de foto's van de recente verbouwing. Het tekent haar genegenheid voor het vak en voor de winkel. Ze heeft steeds twee foto's gemaakt vanaf hetzelfde punt. Eén tijdens de verbouwing en de andere hoe het geworden is. Vijftien dagen is het Etos-fïliaal in Tilburg gesloten geweest, maar toen de deuren na de verbouwing weer open gingen, was de belangstelling enorm.Je kon over de hoofden lopen", vertelt mevrouw Mulder, enthousiaster dan ze waarschijnlijk zelf wil. Mevrouw Mulder, al 25 jaar in het vak, studeerde voor apothekers assistente. Zelf zegt ze daarover: „Maar dat was toen al geen echt vak meer. Pillen draaien en poeders mengen was er niet meer bij. Alles komt verpakt uit de fabriek. Dat wilde ik niet en zodoende kwam ik in de drogisterij. Ik heb vroeger wel eens over een eigen zaak nagedacht, maar daar is het bij gebleven. In m'n eentje het risico van het ondernemersschap te aanvaarden trok mij toch niet zo erg aan. Je moet daar ten minste een klankbord voor hebben." Na een groot aantal jaren in filialen in Eindhoven en Veldhoven te hebben gewerkt, volgde in 1977 Tilburg. In het hartje van de stad waar zij met name de wandel promenades een uitkomst vindt. „Vergeet niet dat de mensen met hun gedachten nog volledig bij hun aankoop zijn wanneer ze de winkel verlaten. In deze smalle winkelstraat stappen ze pardoes de rijweg op. Vul zelf maar in wat de gevolgen kunnen zijn. Het winkelen in de wandelstraten is voor de bezoekers veel gezelliger geworden. Wat ook veel gezelliger is. is de Beauty Case-formule. Vooral de bediening is erg leuk. Je kunt de klanten met raad en daad bijstaan wat in het systeem van de zelfbediening nooit echt uit de verf kwam, hoe graag je ook wilde. Vak'man'-schap speelt hierbij vanzelfsprekend een belangrijke rol maar dat is hier voldoende voorhanden. Mensen willen informatie en die krijgen ze nu ook. Ik denk dat ze daarom zo positief reageren op de nieuwe situatie." De wieg van mevrouw Mulder stond in Apeldoorn, maar ze amuseert zich kostelijk in het Brabantse land, waar ze nu al 25 jaar woont. Ze schroomt echter niet te vertellen dat zij in heel Nederland zou kunnen leven en werken. „Ons land is toch een prachtig land. Ik ben er trots op. Ik ben er veel met de fiets doorheen getrokken. Trouwens, ik vind dat ik in een heerlijke tijd ben geboren. De oorlog was natuurlijk heel erg voor onze generatie maar verder heb ik genoten. Je eisen waren nog niet zo hoog. Je was tevreden met een goeie fiets. Later ben ik gaan reizen, dat doe ik graag. Ver weg en dichtbij maar van de Duitse Eifel ben ik „bezeten". Dat vind ik een prachtige streek. In het verleden heb ik nog een paar jaar postzegels verzameld. Totdat ik me op een dag afvroeg: „waar ben ik feitelijk mee bezig?" Van filatelisten moet je altijd dat doen en dit kopen. Nee, ik ben toen maar gaan fotograferen, dat bevalt me beter. De toekomst? Ach, weet je zo'n nieuwe zaak geeft weer een nieuwe impuls en dan ben je weer volop aan de slag." Anja Wetzel-Vrins (26), blond en gebruind, drie weken getrouwd en zojuist terug van haar huwelijksreis naar Gran Anja Wetzel-Vrins Canaria, werkt al negen jaar bij Etos. Ze is enthousiast over de nieuwe winkelformule.,Alles komt veel beter uit en het werkt allemaal veel leuker. De klanten vragen nu veel meer dan vroeger en zij reageren ook veel positiever." Cosmetica is het domein van Anja waarvan ze het onderdeel huidverzorging het belangrijkste vindt. „Dag- en nachtcrèmes verkoop ik het liefst. Vraag me niet waarom, ik vind het nu eenmaal zo. Evenals het werken in een city-zaak. Ik zou niet graag in een wijkwinkel werken. De nieuwe pui vind ik aardig. In het begin liep er nog wel eens iemand tegen de glazen deur op. Dan moest je oppassen dat je niet in de lach schoot, maar het was wel een koddig gezicht." Anja's favoriete hobby is jazzballet en dat is haar aan te zien ook. Ze gaat graag naar de bioscoop en op visite. Haar tweede hobby is koken maar ze gaat even graag uit eten met haar man die bij de luchtmacht werkt in Gilze Rijen. Nicole de Jonge (20), verkoopster en caissière, werkt drieëneenhalf jaar bij Etos. De nieuwe winkel bevalt haar goed, alleen vindt zij het licht wat te scherp. „Beauty Case vind ik een speciaalzaak, echt chique." „Ik verkoop het liefst Cacharel, dat ruikt zo lekker en ik gebruik het zelf ook." Ontwapenend vertelt ze goed te kunnen opschieten met mevrouw Mulder en dat ze met een hartstikke leuke groep werkt. De vrije tijd van Nicole is druk bezet. Ze heeft zes zwemdiploma's. „Nu studeer ik voor badjuffrouw. Nee, niet om er echt in door te gaan. Maar ik ben er bij toeval ingerold en vind het leuk als hobby. Mijn vriend, waar ik binnen afzienbare tijd mee ga samenwonen, werkt bij AJdi en is in zijn vrije tijd ook badmeester." Dat is misschien wel de reden dat ze er „toevallig" is ingerold. Nicole doet ook éénmaal per week aan jazzballet, leest veel strips en gaat graag in Nederland met vakantie. „Ik hoef niet zo nodig naar het buitenland. Ik wil niet al te lang bij Etos blijven werken. Mijn ideaal is moeder zijn van een groot gezin. Bijvoorbeeld vier kinderen", besluit ze lachend. Francis van Straaten (20), bijna vijf jaar bij Etos, wil graag kwijt dat ze de Beauty Case-formule een vondst vindt. „Alles is veel gezelliger en mooier. Je verkoopt veel fijner. De klanten praten, ze vragen advies en vergissingen zoals van de dame die deodorant kocht en met badschuim thuis kwam, komen natuurlijk niet meer voor. Ik had toch graag haar gezicht gezien toen ze het" ontdekte", zegt Francis fijntjes lachend. Francis, die thuis samen met haar zuster het huishouden runt, is een verwoede sportvrouw. Op haar lijstje staan diverse sporten zoals turnen, badminton, paardrijden, zwemmen en body building. „Het is jammer dat ik het de laatste tijd zo druk heb met andere zaken. Dan komt het sporten wel eens in de klem. Alleen body building, dat houd ik vast, koste wat het kost. Nee, ik hoef niet van die dikke spieren, dat vind ik niet mooi. Maar als je dat krachtpatserige gedoe weg denkt, dan is body building uitstekend voor je figuur." De vriend van de blonde verkoopster is sergeant bij de luchtmacht en gelegerd in Duitsland. Het ziet er dan ook naar uit dat Etos over niet al te lange tijd naar een nieuwe verkoopster zal moeten uitzien want Francis is vast van plan bij haar vriend in Duitsland te gaan Meironw W.M. Mulder

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 12