i. >5:1 1 Hl Directeur A. Nieuwenhuis over 1986: Nieuwe voorzieningen en activiteiten bij Ostara Reorganisatie Miro trekt spoor in werkgelegenheid DC Veghel Flitsen pagina 7 JAARVERSLAGEN 1985 BON BON BON BON BON BON „Reorganisatie Miro" was een geluid dat in 1985 in de oren van de OR- Distributie klonk en een spoor trok in de werkgelegenheid van DC Veghel. De reorganisatie bij Miro betekende voor 42 van de 100 medewerkers in DC Veghel een periode van grote onzekerheid. Wat was het geval? Textielgoederen die door en voor Miro gekocht werden, werden in DC Veghel uitgepakt, gebeugeld, geprijsd en i i Onder verantwoording van de COR vervolgens verzendklaar gemaakt, zodat deze konden worden afgeleverd bij de 13 Miro-vestigingen. Het afstoten door Miro van deze activiteit veroorzaakte in de distributie organisatie een groot werkgelegenheidsprobleem. Voor de OR-Distributie betekende dit, dat er activiteiten gestart moesten worden, die er mede toe zouden bijdragen dat de werkgelegenheid behouden zou kunnen worden. In alle overlegsituaties kwam tot uiting dat er over één ding weinig misverstand kon bestaan: de OR-Distributie wenste geen gedwongen ontslagen te accepteren. Zowel leiding als OR stonden voor enorme problemen. Door het overplaatsen van de Alberto distributie-activiteiten van DC Zaandam naar DC Veghel en het tot stand komen van een drogisterijcircuit voor Miro, leek het erop dat de werkgelegenheid behouden zou kunnen worden. Inmiddels was ook getracht werkgelegenheid buiten Ahold aan te trekken. Alle onderhandelingen liepen uiteindelijk op niets uit, ondanks grote inspanningen van de leiding. Ook het alternatief van de OR-Distributie haalde het niet. Mede onder druk van wettelijke voorschriften op het gebied van de WW- uitkeringen, werden inmiddels 14 medewerksters „gedwongen" om gebruik te maken van de mogelijkheid om te kiezen voor inkomenszekerheid (de WW in dus) of voor werkgelegenheid, die op dat moment nog onzeker was. De medewerksters kozen „gedwongen vrijwillig" voorde zekerheid van een WW-uitkering. Ook bij het definitief vormgeven aan de vervangende werkgelegenheid voor de resterende medewerksters, kwam vast te staan dat nog eens aan 4 dames geen werk geboden kon worden. De reorganisatie van Miro betekende uiteindelijk voor DC Veghel, dat er van de 42 medewerkers 18 de distributie- organisatie moesten verlaten. Ondanks de inspanningen kon geen van deze medewerksters herplaatst worden binnen de werkmaatschappijen. Opmerkelijk detail hierbij is dat de distributie-organisatie, die de klappen in Veghel opliep, er zelf wel in slaagde om 15 Miro-medewerksters uit het filiaal in Tilburg aan een nieuwe baan te helpen in DC Tilburg. Jan v.d. Wiel Voorzitter OR-Distributie achteruitzwemmen, spuit- feesten. Een sportfestijn met programma's voor jog gen, minitriathlon, crossfiet- sen, bodybuilding en niet te vergeten trainingsdagen voor jeugdige voetballers onder leiding van een beken de profspeler. En als derde: Ostara goes West, com pleet met indianen, cow boys, westernfilms en kamp vuren. Voor alle activiteiten zijn alternatieve program ma's gemaakt zodat men zich bij slecht weer ook prima binnen kan vermaken. Nieuw in het programma zijn ook de zogenoemde ex tra weken met het optreden van bijvoorbeeld een pop idool, een drive-in show, dagtochten per bus, wildwa tervaren voor vader en zoon, shoppingtrips voor moeder en dochter. Drs. Nieuwenhuis: „We hebben de programma's zo opge steld, dat onze gasten nooit twee keer hetzelfde pro gramma geboden krijgen. Het is een enorme organisa tie geweest om alles op een rij te krijgen, maar ik ben er van overtuigd, dat het de moeite meer dan waard is. Over een vakantie bij Ostara zal in 1986 met plezier wor den gesproken!" Ook dit jaar ontvangen de meeste medewerkers van Ahold een intern jaarverslag van de werkmaatschappij waar zij werkzaam zijn. Daarnaast krijgen zij een extra editie van Flit sen, waarin de jaarverslaggeving van Ahold als geheel aan bod komt. Ook wordt een extern jaarverslag samengesteld, waar in met name allerlei financiële gegevens staan vermeld. Zij die in het bezit willen komen van het externe verslag - en geen gebruik hebben gemaakt van de bon in het december nummer van Flitsen - moeten onderstaande bon vóór 31 ja nuari a.s. zenden aan Ahold nv, afd. Public Relations, kamer 1703, Ankersmidplein 2. 1506 CK Zaandam. Ondernemingsraadsleden hoeven geen bon in te vullen. Zij ontvangen het externe jaarverslag automatisch. Ondergetekende Afdeling/Filiaalnummer Huispostnummer verzoekt hem/haar een jaarverslag 1985 toe te zenden. Indien verzending per interne post niet mogelijk is, dan gaarne inzenden aan het volgende adres: Hoe maak je een verblijf op een Ostara vakantie park zo aantrekkelijk mogelijk en hoe bereik je dat de gasten, zelfs als het minder goed weer is geweest, toch met veel plezier aan hun vakantie terugdenken? De beantwoording van die vragen staat centraal in het beleidsplan, dat Ahold's re creatiedochter voor 1986 heeft opgesteld. Twee elementen spelen daarbij de hoofdrol: verbete ring van de kwaliteit en vergroting van de aan trekkelijkheid. Of, zoals Ostara-directeur drs. A.P.E. Nieuwenhuis het zegt: „Een vakantie op onze parken gaat een spannende belevenis voor het hele gezin worden, of het weer nu meewerkt of niet." „Al die activiteiten hebben één uitgangspunt: ze zijn leuk om aan mee te doen, leuk om naar te kijken en leuk om over te praten." Als voorbeeld daarvan noemt Nieuwenhuis de vorig jaar zo succesvol verlopen zwemvierdaagse, waaraan honderden kinderen èn hun ouders meededen, weer of geen weer. „Nu we de tijd van de passieve vrijetijdsbe steding via het kijken naar de televisie voor een goed deel achter ons hebben, spelen wij in op „het lekker bezig zijn". En voor wie toch 's avonds op z'n gemak nog eens de gebeurtenissen van de afgelopen dag wil bekij ken vertonen wij op scher men van 2x2 meter de vi deobeelden." Programma En „lekker bezig zijn" is mo gelijk in de Ostara-parken. Een greep uit de program ma's maakt dat duidelijk. Een waterfestijn met o.a. weer een zwemvierdaagse maar ook paalzitten, plankhangen. Eén uitgangspunt Tweede onderdeel van het beleidsplan is het activitei tenpakket dat bezoekers - in alle vrijblijvendheid - wordt voorgezet. Sinds november zijn bedrijfsleiding en mid denkader van Ostara hard bezig met de ontwikkeling van allerlei evenementen. Die boude uitspraak komt mede voort uit de teleurstel lende slechte zomer van 1985. Overduidelijk bleek dat het weer een alles over heersende rol speelt in het vakantieplezier. „Aan dat weer kunnen we natuurlijk niets veranderen, maar we besteden in ons plan voor 1986 volop aandacht aan za ken die we wél in de hand hebben." Hiertoe rekent de heer Nieuwenhuis een aantal kwaliteitsaspecten zoals vriendelijkheid, gastvrijheid, de klant het gevoel geven dat hij zeer welkom is, etc. Maar ook een materiële kwa liteitsverbetering hoort daar toe. Tennisbanen, zwemba den, nieuwe attracties (zoals waterglijbanen) gaan de aan trekkelijkheid van de Ostara- parken vergroten, terwijl ook voorzieningen als dou ches, toiletten, wasserettes en dergelijke worden verbe terd.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 7