Nieuwe kleding voor medewerkers AC Restaurants „Wie Durft-doos" met verrassende wijnen Flitsen pagina 5 AC Restaurants wordt in een nieuw jasje gesto ken, figuurlijk maar ook letterlijk. Bij de ontwik keling van de nieuwe formule heeft ook de kle ding van de medewerkers volop aandacht gekre gen. „En terecht", vindt marketing-manager Frits Visser. „Het ontwerp van onze huidige bedrijfs kleding is inmiddels zeven jaar oud en dan heb je een punt bereikt waarop zowel medewerker als klant erop is uitgekeken. Met de kleding die we nu presenteren kunnen we weer een paar jaar vooruit." Als alles volgens plan verloopt kunnen alle medewerkers van AC Restaurants uiterlijk dit najaar weer chique voor de dag komen. Uiteraard blijven de medewerkers van de keuken en de al gemene dienst wél dezelfde soort kleding dra gen. Modeshow zich rechtstreeks richten tot in beroepskleding gespecia liseerde bedrijven. Visser: „We hebben voor het laatste gekozen. Ook al om dat door die bedrijven een onschatbare ervaring is op gedaan. Wij zijn in zee ge gaan met George Pisa Tail leurs bv te Eindhoven, die kleding ontwerpt en levert aan grote bedrijven zoals Martinair. Een prima ge sprekspartner dus, ook voor praktische zaken als: hoe houdt de kleding zich in de praktijk bij bijv. het dragen en bij veelvuldig wassen." Het lag aanvankelijk in de bedoeling de nieuwe aanpak van AC Restaurants parallel te laten lopen met het kle- dingproject. Om budgettaire redenen (het is een project van enkele tonnen) is het daar echter niet van geko men. Frits Visser: „Boven dien vergt zo'n aanschaf toch altijd meer tijd dan je denkt. We zijn er van uitgegaan, dat het dragen van bedrijfskle ding een inbreuk is op ie mands privé-leven. We heb ben daarom terdege reke ning gehouden met de wen sen van onze medewerkers. Een in mei 1984 ingestelde projectgroep, met daarin medewerkers van zowel ves tigingen als hoofdkantoor, kreeg de opdracht om bij de medewerkers levende wen sen en eisen over de nieuwe kleding in kaart te brengen. Toen dat allemaal op een rij stond moest nóg een belang rijke keus worden gemaakt: weer een mode-ontwerper inschakelen - zoals 7 jaar ge leden Frans Molenaar - of De contacten met het Eind- hovense bedrijf leidden 11 november jl. tot een mode show, waarbij de kledingpro- jectgroep, vertegenwoordi gers van de ondernemings raad en leden van het man agementteam aanwezig wa ren. Zij bepaalden, nagenoeg met algemene stemmen, hun keus. Op grond daarvan werd Pisa opdracht gegeven AC Restaurant Sevenum „aan te kleden". Juist Sevenum werd gekozen omdat deze vestiging model staat voor de veranderingen die zich bij AC voltrekken, én dit AC Restaurant 27 november jl. officieel werd geopend. Half februari wordt bekeken hoe de nieuwe kleding zich in de praktijk heeft gedragen. Is dat resultaat naar wens, dan volgen bestellingen voor de restaurants waar <le nieuwe opzet (free flow) tot stand is gekomen en aansluitend daarop voor de vestigingen die nog niet zover zijn. De eerste groep zal nog vóór de zomer in het nieuw zijn ge stoken. De andere in het na jaar. Het grootste verschil tussen de bestaande en de nieuwe kleding voor de medewer kers van AC Restaurants is de kleur. In de oude overheer sten bruin en beige, in de nieuwe creaties voert het klassieke marine-blauw de boventoon. In de kleding voor alle niveaus komt deze kleur terug: voor de vrou wen in een goed vallende rok met loopplooi en voor de heren in een pantalon, ge combineerd met hes of vest; bij de leidinggevenden ge combineerd met een blazer. Frits Visser: „Door de nieu we kleding wordt ook naar de gast duidelijk hoe de ver houdingen in de perso- neelsopbouw zijn. Een lei dinggevende is door zijn of haar kleding herkenbaar en daardoor gemakkelijker aan spreekbaar." HBBHnMHHHMHHRHHBHHBKHBnH „Wie Durft-aanbieding". Be stellen kan alleen schriftelijk. Vermeld op een brief of briefkaart hoeveel dozen u van welk type wilt ontvan gen. Vindt u één of twee do zen te veel? Bestel dan eens gezamenlijk met één of en kele collega's. Iedereen die nog geen lid is van het Genootschap zal na ontvangst van zijn of haar be stelling gedurende geheel 1986 de maandelijkse bro chure van het Genootschap Vrienden van de Goede Wijn in de bus krijgen. De wijnen die voor de „Wie Durft-dozen" zijn geselec teerd, zijn: Doos A 49,- per 12 flessen Rode wijnen - Chateau de Vaissières Appellation Minervois contrólée - Cótes du Luberon VDQS Cótes du Luberon - Domaine de la Choye Appellation Cótes du Ven- toux contrólée - Reserve du President Appellation Minervois contrólée - Chateau de Mirausse Appellation Minervois contrólée - Domaine de la Roque VDQS Coteaux du Langue- doc Witte wijnen - Blanc de Tourraine Appellation Tourraine contrólée - Chateau Dumas Appellation Bordeaux con trólée - Chateau le Bedat Appellation Bordeaux con trólée - Longuicher Probstberg QBA Moezel. Doos B 59,- per 12 flessen Rode wijnen - Caves de Apötres Appellation Coteaux du Tricastin contrólée - Cótes du Frontonnais Appellation Cótes du Fron tonnais contrólée - Domaine des Illarets Appellation Bergerac con trólée - Cótes du Marmandais Appellation Cótes du Mar mandais contrólée Witte wijnen - Chateau de Fonties VDQS - Siebeldinger Königsgarten QBA Rheinpfalz - Domaine des Ardillais Appellation Saumur con trólée Doos C 69,- per 12 flessen Rode wijnen - Chateau Lafon de Giraud Appellation Ires Cótes de Blaye contrólée - Domaine d'Escaravailles Appellation Cótes du Rho ne contrólée - Chateau Miraval Appellation Cótes de Pro vence contrólée - Clos des Vaudons Appellations Tourraine contrólée Witte wijnen - Chateau Limouzin Appellation Bordeaux con trólée - Domaine Midoir Appellation Tourraine contrólée - Schweigener Guttenberg Qualitatswein mit Pradikat Kabinett, Rheinpfalz Spelregels 1 Actie loopt zo lang de voorraad strekt, 2 Betalingen binnen één maand na ontvangst wij nen door storting op giro 9997 t.n.v. Vrienden van de Goede Wijn - Zaandam. 3 Bestelkaarten kunnen met gebruikelijke interne post opgestuurd worden naar Vrienden van de Goede Wijn - HK 1108 Zaandam. 4 Verzending binnen 14 da gen na ontvangst bestel ling. fiwre.w i* MfRAüSSE Maxrw Het Genootschap voor de Vrienden van de Goede Wijn bestaat al meer dan 27 jaar als wijnclub van Albert Heijn. Aan de ongeveer 20.000 leden van het Genootschap wordt elke maand een brochure toegezonden met een overzicht van het verkrijg bare assortiment. Daarin staan ook de wijnen om schreven die alleen in die maand verkrijgbaar zijn of juist dan voor een aanbiedingsprijs te be stellen zijn. Opruimings aanbieding Traditiegetrouw opent het Genootschap het jaar met een zogenoemde „Wie Durft-aanbieding". Dat is een aanbieding die het Genoot schap vooral gebruikt om kelderrestanten te ruimen. Soms zijn van bepaalde wij nen de aanwezige voorraden te klein geworden om daar mee op de gebruikelijke ma nier een aanbieding naar de leden te doen. Die wijnen worden nu voor een speciale prijs verdeeld over alle bin nenkomende bestellingen voor een „Wie Durft-doos". Het bijzondere van de „Wie Durft-doos" is, dat men niet precies weet welke wijnen men ontvangt. Wel heeft men de garantie, dat de wij nen altijd zeer koopwaardig zijn. Bovendien onvoorwaar delijke kwaliteitsgarantie. kost 69,-. Elke doos bevat 12 flessen, dus zelfs in de duurste doos is de prijs per fles nooit meer dan gemid deld 5,75. De kwaliteitsniveaus èn de samenstelling per doos zijn verschillend, afhankelijk van de prijs. Afgebeeld zijn voor beelden, die kunnen voorko men. Zo heeft de besteller niettemin toch enig inzicht in de samenstelling van de doos. Aan de „Wie Durft-dozen" Voor het merendeel bestaat het assortiment van de Vrienden van de Goede Wijn echter uit wijnen die niet bij AH in het wijnstraatje te vin den zijn. Wijnen dus die in teressant zijn voor de meer ervaren wijnliefhebber. De wijnen die het Genoot schap voert, komen uit alle bekende en soms ook min der bekende wijnbouwge- bieden van de wereld. De prijzen variëren van ƒ4,95 tot soms wel meer dan 30,- per fles. Wie wijnen bestelt bij het Genootschap krijgt deze thuisbezorgd; bij 24 flessen of meer is die bezorging in heel Nederland zelfs gratis. De „Wie Durft-dozen" zijn verkrijgbaar in drie uitvoe ringen: doos A kost 49,-; doos B kost 59,- en doos C worden door de medewer kers van het Genootschap enkele (maximaal 3) niet ge noemde restanten toege voegd: dat zijn de echte op ruimingswijnen, die de ver rassing vormen. In elk geval zijn dat zeer koop waardige wijnen. De normale prijzen van die wijnen zijn natuur lijk veel hoger. Aan alle medewerkers van Ahold wordt dit jaar de mo gelijkheid geboden om ook gebruik te maken van de

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 5