Oud-medewerkers Miro goed opgevangen in nieuwe baan pagina 4Flitsen Na maanden vol spanning Een jaar geleden kondigden de eerste tekenen over veranderingen bij Miro zich aan. Niemand wist precies wat er zou gebeuren en daardoor ontstond er ongewild een geruchtencircuit wat weer leidde tot spanningen bij de medewerkers. Van het totale personeelsbestand moest een aan tal afvloeien of elders worden geplaatst. De mees te medewerkers die door het opheffen van de non-food afdelingen bij Miro overbodig werden, konden geplaatst worden bij Albert Heijn, Alber to, MARCA, Giraffe of elders. Hoe maken onze oud-collega's het nu en hoe kijken ze terug op hun tijd bij Miro. Flitsen ging een aantal opzoe ken en sprak met hen. Lea Willems bij MARCA Beek: „Ik sprong een gat in de lucht toen ik hoorde dat ik bij MARCA kon beginnen. Voor die tijd had ik knap de zenuwen. Wanneer je ouder bent dan drieëntwintig jaar moet je een fikse opleiding hebben om weer aan de slag te komen. Maar nu is alles vergeten en vergeven. Schrijf maar dat we het hier fijn hebben en hartstikke leuk werken." Voordat het echter zover was is er wel het een en ander gebeurd. Als eerste Lea, die tien jaar bij Miro heeft gewerkt, vertelt dat ze in januari een gesprek heeft gehad met Personeelzaken, waar haar gezegd werd dat men voor haar een plekje zocht en dat dit waarschijn lijk wel zou lukken. „Dat was leuk", aldus Lea, „maar het duurde toch tot maart voor dat ik met de heer Van Dam van MARCA mocht gaan pra ten in Rotterdam. Ik heb ge vraagd of ik als eerste mocht, ik hield het niet meer uit. Het had allemaal te maken met de onzekerheid waarin we verkeerden, van hoog tot laag. Gevolg: een hoeveel heid verkeerde informatie waardoor onnodig veel span ning ontstond. Bij MARCA zijn we zonder meer goed opgevangen. Het begon met een eerste gesprek, waarbij wij tevens onze voorkeur konden uitspreken voor een functie. Ik wilde graag naar de mode-afdeling. Een maand na mijn bezoek aan Rotterdam kreeg ik te horen dat ik bij MARCA Beek op de mode-afdeling kon begin nen." Ladru, ook van Miro Beek, vertelt dat alle Miro-mede- werkers op uitnodiging van MARCA, drie dagen in Noordwijkerhout zijn ge weest voor een spoedoplei ding. Alras bleek dat de ken nis van de Miro-medewer- kers van het winkelbedrijf door MARCA bijzonder werd gewaardeerd. Alleen het misverstand over de af wikkeling van vakantie en sa laris zit de dames in Beek nog hoog. Wat is het geval? Voordat zij bij MARCA in dienst traden, was hen verzocht de reste rende vakantiedagen op te nemen. Het was uitgesloten dat die konden worden uit betaald. Dat vond iedereen logisch. Lea Willems moest vier weken opnemen. In de veronderstelling dat bij de eindafrekening van haar sala ris er wel een compensatie voor het vakantiegeld bij zou zijn kreeg ze, in plaats daar van, te horen dat ze te veel vakantiedagen had opgeno men en dat die moesten worden terugbetaald. Enthousiast Op naar MARCA Maastricht, daar wachten nog een paar dames. Mevrouw Scheffer, fi liaalhoudster: „Het leuke van MARCA is - bijna vanzelf sprekend - het brede assorti ment. En dan het enthousias me van de oud-Miro mede werksters. Het is alsof het hun eigen zaak is. Een klein beetje is dat natuurlijk zo, want we konden helemaal opnieuw beginnen. Door een platte organisatie, in te genstelling tot die van Miro, wordt een veel grotere zelf standigheid van allen ver wacht." Professioneler Lea Willems (links) en José Ladru van Marca Beek. H.J.A. Gasseling van Albt Waardering Het relaas van Lea Willems is illustratief voor alle oud-me- derwerkers van Miro. José lijks. Vroeger moest ik bij Miro, om het zo te zeggen, 's avonds mijn kas afdragen en dan hield ik het voor gezien. Nu voer ik zelf de admini stratie en de boekhouding en daar komt toch iets meer bij kijken. Jammer is dat ik in het Miro Center wat wegge stopt zit maar dank zij mijn foto in de Miro Center krant hebben mijn oude klanten mij alweer gevonden. Nu probeer ik ons eigen pro- dukt naar voren te schuiven zoals de Wijnpas en de Jonge Weduwe. Vooral de Wijnpas zorgt voor een leuke klan tenbinding. Ik heb alle ver trouwen in de toekomst. Mi ro is voor mij een afgesloten periode, die deur is dicht, maar veertien jaar laat je niet zomaar achter. Gelukkig ko men Miro en Alberto allebei uit hetzelfde „nest", dat scheelt veel. Daar staat te genover dat het wel even wennen was, zowel voor de vestigingsmanager als voor mij. Zaterdags ben je nog „knecht" en 's maandags „ei gen baas". Je moet wel even laten merken dat je er bent, zo van: „dit is mijn tent" en dan went het snel." Enthousiast is Gasseling over zijn medewerksters. Me vrouw Inge Scheen is mee gekomen van Miro. De zelf standigheid bij Alberto trok haar het meest aan. Me vrouw Ans Boone is nieuw aangetrokken. Beide dames volgen een gerichte oplei ding bij Alberto. Gasseling verwacht dat ze over een half jaar - als het nodig zou zijn - de zaak zelf kunnen runnen. Tien vrolijke winnaars op Schiphol kort voor hun vertrek naar Rio de Janeiro als beloning voor hun leukste „koffiepraatje". Begin september schreef Albert Heijn, ter gelegenheid van het 90-jarig be staan van de koffiebranderij, voor zijn klanten een wedstrijd uit met als opdracht het inzenden van het leukste of grappigste „koffiepraatje". Een jury koos uit de duizenden inzendingen de vijf entwintig beste. Ted de Braak, de bekende televi sie-presentator, telefoneerde met de geselecteer den en koos op zijn beurt de vijf allerleukste „koffiepraatjes-praters". De vijf gelukkigen werd een geheel verzorgde vliegreis aangeboden naar Brazilië, het koffieland bij uitstek. De Braziliaan se vliegtuigmaatschappij VARIG vloog de win naars naar Rio de Janeiro waar hun een volledig verzorgd programma wachtte, dat mede namens de Braziliaanse koffie-exporteurs werd aangebo den. V.l.n.r. Marion Lahey, me vrouw Schejfe)-. Marie Louise van de Berg en Carol Peeters van MARCA Maastiict. aanpak in de confectie is bij MARCA veel professioneler. Het gaat volkomen anders dan bij Miro. Niet alleen het assortiment is veel uitgebrei der, de werkzaamheden zijn gevarieerder dan bij Miro. Kortom, echt anders, maar wel prettig." Marie-Louise van de Berg, zes jaar verkoopster bij Miro, vindt het wat leuk dat ze bij MARCA eigen creaties mag maken. ,Je krijgt rokken en blouses binnen en die com bineer je met accessoires zo als shawls en bijouterieën, om het geheel zo attractief mogelijk te „etaleren". Dat geeft geweldig veel voldoe ning. Bij Miro ging het helaas niet omdat accessoires niet verkocht werden. Het was dus onmogelijk klanten te la ten zien hoe aardig een en semble er uitzag met een leuke broche of een mooie ceintuur. Op modegebied vervult MARCA alle wensen van de klant." Cosmetica Carol Peeters, drie jaar vakantiehulp en een half jaar part-time bij Miro steekt ook nog even snel haar hoofd om de hoek: „Weet je wat fijn is? Je kunt de klant gelijk de bij passende cosmetica verko pen". Duidelijk is dat het de Miro- dames bij MARCA goed gaat. De algemene tendens in de gesprekken: „MARCA is uit stekend in kleding zoals Mi ro uitstekend is in levens middelen." „Eigen baas" In Vlissingen praten we met een oud-Miro medewerker, de heer Gasseling. Na veer tien jaar Miro nu Alberto-be- heerder. „Voor mij is er we zenlijk iets veranderd. Bij Miro bekleedde ik een een manspost, hier ben ik be heerder met twee part-time assistenten. Ik til zwaar aan mijn verantwoordelijkheid maar ik moet wel oppassen, dat ik door die betrokken heid geen vakidoot word. Van de een op de andere dag wijnslijter te worden in plaats van wijnkruidenier is een groot verschil. Alberto is een echte slijter met een ge weldig apparaat en grote vakkennis, dat merk ik dage-

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 4