Loonbelastingverklaring 1986 Colofon Informatie over personeelscontract autoverzekering Ahold nv Stagelopers zijn geen meelopers pagina 2 Flitsen Iedereen die op enigerlei wijze via het bedrijf salaris of een uitkering ontvangt, heeft ten behoeve van de salaris administratie een loonbelas tingverklaring ingevuld. Aan de hand van deze verklaring is vastgesteld volgens welke tariefgroep men loonbelas ting dient te betalen. De persoonlijke omstandig heden kunnen echter zoda nig wijzigen dat indeling in een andere tariefgroep noodzakelijk is. Onder meer is dit bij aan vang van het kalenderjaar het geval bij: - wijzigingen in de eerder door de gehuwde man ver strekte gegevens omtrent het inkomen van zijn echtge note; - het in het voorgaande jaar bereiken van de 27-jarige leeftijd; - wijziging van het recht op aanvullende alleenstaande- oudertoeslag (let op: het jongste kind moet bij de aan vang van 1986 jonger zijn dan 14 jaar!); - het vervallen van de aan vullende arbeidstoeslag (het jongste kind heeft in 1985 de leeftijd van 12 jaar be reikt!). Bent u van mening dat uw belastinggroep met ingang van 1986 moet worden ge wijzigd, dan dient u begin 1986 een nieuwe, volledig ingevulde, loonbelasting- verklaring bij de salarisadmi nistratie in te leveren. Blanco loonbelastingverkla ringen kunt u verkrijgen bij de salarisadministraties, per- soneeldienst of bedrijfslei ders. Voor de goede orde wijzen wij u nog op de mogelijk heid van zgn. voetoverheve ling voor tweeverdieners (één van de echtgenoten of huisgenoten heeft een inko men lager dan de belasting vrije som). Voor informatie of aanvraag formulieren dient u zich te wenden tot de Inspectie der Directe Belastingen waaron der uw woonplaats valt. (vervolg van pagina 1) Via bemiddeling van de Stichting Integrand, een be middelingsbureau voor sta ges, kreeg ze een plaats bij Ahold. „Mijn opdracht is om de opleidingsgegevens van Ahold-medewerkers te in ventariseren, in categorieën onder te brengen en te om schrijven. Op dit moment is er nog onvoldoende kijk op het potentieel dat Ahold in huis heeft", aldus Mariëtte. De resultaten van haar drie maanden durende onder zoek zullen in een stagerap port worden vastgelegd. De Leidse doctoraalstudente deelt een kamer op de 13de verdieping met stagiair Paul ten Kroode (24) uit Delft. Paul studeert bedrijfskunde aan de Erasmus-universiteit in Rotterdam. Door een ken nis die bij Ahold werkt kon hij een stageplaats krijgen. Paul heeft een onderzoek dat al eerder was vastgelopen opnieuw opgepakt, namelijk het opstellen van kengetal len die iets kunnen zeggen over het sociaal beleid. „Het was een probleem om erachter te komen wat nu precies het probleem was", vertelt Paul, die tijdens zijn onderzoek een paar keer vast kwam te zitten. Hij heeft echter een opening weten te vinden om het onderzoek voort te zetten. Het lastige daarbij is dat zijn stagetijd van twee maanden er bijna op zit. „Misschien krijg ik nog een verlenging van drie weken. Daarna zien we wel weer", aldus Paul. Beide stagiairs kregen een uitgebreid introductiepro gramma, waarbij ze onder meer een aantal Ahold-on- derdelen bezochten. ,Je mag tegenwoordig blij zijn dat je wat hebt", geeft Mariëtte te kennen, die daar mee het algemene beeld be vestigt. „Studenten moeten FLITSEN Personeelsblad Ahold nv Januari 1986 43-ste jaargang no. 1 verschijnt 11 x per jaar Oplage: 38.000 Redactie secretariaat: Ankersmidplein 2 Kamer 1703 1506 CK ZAANDAM Tel.: 075-592519 REDACTIE FLITSEN Mw. T. Plooijer (hoofdred.) Public Relations HK 1701, 075-593026 vaak veel moeite doen om een plaats te vinden." De sta ge bij Ahold bevalt haar uit stekend. Ze heeft de indruk dat ze zinvol bezig is. Zinvol voor haarzelf, maar ook voor Ahold. Het wil er bij haar niet in dat het stagerapport straks in de la verdwijnt en er alleen nog uitkomt om de papierverbrander op de 18e etage te voeden. „Nee hoor, ik denk dat Ahold er zelf ook baat bij heeft." aldus Mariët te. „Het bedrijf besteedt niet voor niets veel tijd aan ons", vult Paul aan, ze laten ons niet zomaar wat aanmodde ren!" Dat het mes aan twee kanten snijdt wordt bevestigd door P O-stagebegeleider Jos Jongstra. „Stagiairs zijn ze ker van nut voor ons. Ten eerste houden we zo contact met het onderwijs, waardoor we nieuwe ontwikkelingen op de voet kunnen volgen. In de tweede plaats is het werk dat ze doen voor onszelf vaak te tijdrovend. Doordat stagelopers veel in tensiever met bepaalde za ken bezig kunnen zijn dan wij, nemen ze vaak bepaalde drempels weg zodat wij weer verder kunnen. En ten slotte is het ook zo dat we Centraal Beheer heeft iedere verzekerde op de hoogte ge steld van een aanpassing van de premie per 1 januari 1986 voor de TOP-dekking (brand, diefstal, ruitbreuk, etc.). Voor de verzekerden die hun auto WA-TOP verze kerd hebben, betekent dit een verhoging van ongeveer Mw. S, Eijben Directiesecretariaat Miro MK 402, 075-592721 N. Th. M. Huijsman Product Managing Marvelo P410, 075-592551 N. Hupkens Filialen- bureau AH HK 803, 075-593076 J. J. M. Jongstra Directoraat P&O HK 1304, 074-592524 E. Muller Public Relations HK 1703, 075-592519 A. de Roo PR-Bureau Van Hulzen F. Visser Marketing AC Restaurants P 216, 075-592932 dank zij stages niet zelden bekwame mensen in vaste dienst in huis halen." De bezigheden van de beide studenten bij Ahold zijn uit sluitend op hun stage-op- dracht gericht. Ze worden niet ingeschakeld bij het da gelijkse werk op de afdeling. Paul: „We lopen stage, we lo pen niet mee. Als dat wel zo was, dan zou het een vakan tiebaantje zijn en daar krijg je geen studiepunten voor." 5%Aangezien de minimum premie wordt verhoogd naar 75,- is het mogelijk dat in sommige gevallen de pre miestijging hoger ligt. Het ei gen risico voor de TOP-dek king wordt 100,- per ge beurtenis. Voor de verzekerden met een WA-CASCO-verzekering (zogenaamd All Risks) komt er geen premie-aanpassing; wel wordt het bovenge noemde eigen risico van toe passing voor die onderdelen waarvoor eerder geen eigen risico gold. De aanpassingen voor bestaande verzekerin gen vinden per contractver valdatum plaats. Wijzigingen of nieuwe verzekeringen op of na 1 januari 1986 vallen direct in de nieuwe regeling. Premiebetaling in termijnen Sinds medio vorig jaar is het mogelijk uw autoverzeke ring per maand of kwartaal te voldoen. Voorwaarde is dat u Centraal Beheer toe stemming verleent om de premie automatisch van uw bank- of girorekening af te schrijven. Voorts rekent Centraal Beheer een kosten- opslag van 5% per jaar over Behalve over het werk zijn de stagelopers ook goed te spreken over de sfeer en over de medewerking die ze ondervinden. Mariëtte: ,Je bent dan wel stagiaire, maar je voelt je eigenlijk mede werker van Ahold." „De me dewerkers staan open voor ons", vertelt Paul, ,Je kunt zo bij iedereen naar binnen lopen. Iedereen zit ook met de deur hier open. Dat heb ik bij andere bedrijven wel de te betalen premie. De ver zekerden die van deze rege ling gebruik wensen te ma ken, kunnen nevenstaande bon ingevuld en onderte kend zenden aan Centraal Beheer, t.a.v. de heer H. Evers, CBM 17, Antwoord nummer 268, 7300 VB Apel doorn. Met ingang van het nieuwe verzekeringsjaar per 1 mei a.s. wordt de premie dan in termijnen geïnd. Nadrukkelijk wordt u er op gewezen dat de vol machten uiterlijk 15 fe bruari 1986 bij Centraal Beheer binnen moeten zijn. Met ingang van 16 januari 1986 zal het telefoon nummer dat door Ahold- verzekerden gebruikt dient te worden voor schademeldingen en doorgeven van wijzigin gen aan Centraal Beheer worden veranderd in 055-798030. Abusievelijk werd afgelo pen december op de pu- blikatieborden vermeld dat de datum van ingang 16 februari 1986 zou zijn; het telefoonnummer wijzigt echter al op 16 ja nuari 1986. Mariëtte Oosterhuis en Paul ten Kroode. eens anders gezien. Het is jammer dat het zo kort duurt. Ik heb net zo'n beetje het gevoel dat ik er grip op krijg en dan is mijn stage bij na weer voorbij. De tijd gaat waanzinnig snel." De vooruitzichten op een baan na hun studie achten Mariëtte en Paul vrij redelijk. Bepalingen Bent u het niet eens met het bedrag van de termijnaf schrijving, dan reageert ii binnen één maand. Het ter mijnbedrag wordt dan terug gestort op uw rekening. De resterende premie wordt dan niet automatisch geïn casseerd, maar in één keer door middel van een aparte Zouden ze eventueel bij Ahold terug willen komen? Mariëtte: „Als ik hetzelfde werk zou kunnen doen als ik nu doe, dan lijkt het me enig!" Paul zou het liefst een baan willen hebben waarin hij het vak bedrijfskunde zou kunnen combineren met zijn tweede passie: industrieel ontwerpen. Een baan die de ze twee componenten in zich verenigt zit er, zo vreest hij, bij Ahold niet in. nota in rekening gebracht. Bij onvoldoende saldo, waar door niet geïncasseerd kan worden, wordt de resteren de premie eveneens in één keer in rekening gebracht. Termijnbetaling geldt voor de volledige verzekeringspe riode. Voor termijnbetaling wordt een kostenopslag van 5% per jaar in rekening ge bracht. Machtiging (s.v.p. invullen in blokletters) Naam: Adres: Woonplaats: Gironummer: Banknummer: verleent hierbij tot wederopzegging machtiging aan Centraal Beheer om van bovengenoemde, rekening bedragen te doen afschrijven die verschuldigd zijn voor de autoverzekering. Aansluitingsnummer: Polisnummer: Mijn keuze i.v.m. de afschrijving is: kwartaalbetaling/maandbetaling De ondergetekende verklaart zich akkoord met de hieronder vermelde bepalingen. Datum: Handtekening: doorhalen wat niet van toepassing is.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 2