Miro Leeuwarden pagina 12 Flitsen largriet Meijer- Ype Schilstra Klaas ten Hoeve Jeanet de Jong Het Miro Center van Leeuwarden ligt aan de zuidkant van de stad. Toen we naar de enkele maanden geleden feestelijk her opende supermarkt reden, sneeuwde het. Een klein sneeuwt egertje baande zidj een weg tussen de honderden geparkeerde auto 's. De klantenbinding van de Miro beperkt zich niet lot het interieur van de zaak. Vanaf het „martkplein betreden we het domein van Max W. Pietersma, Miro-vestigingsmanager. Van huisuiteen Groninger, maar hij heeft het in het hartje Friesland best naar zijn zin. „Ik voel me Fries. In deze Miro werkt een prima ploeg mensen. Ze hebben stuk voorstuk hart voor de zaak Klantengericht denken en han delenis door Albert Heijn geïntroduceerd. We hebben hier een vergelijkbare aanpak, maar extra stimulansen hebben we niet no dig. Het komt bij hen kennelijk, van binnenuit. Max Pietersma begint zijn dag met een ronde door de winkel. „Ik hecht er aan de medewerkers goedemorgen te wensen. Ik kan dan bovendien een kritisch oog laten vallen op de uitgestalde waar. Vlak na het middaguur maak ik nog zo'n ronde. l iet is belangrijk dat de klanten kunnen vinden, wat ze zoeken. Over het algemeen zijn de zaken netjes voor elkaar. Ik kan mijn personeel gelukkig mijn vertrouwen schenken." Voor de rest van de dag is de vestigingsmanager voor een belangrijk deel in bespreking. Met een van zijn acht sector- managers spreekt hij de dagelijkse gang van zaken door. Met collega's van andere vestigingen spreekt hij over het welslagen van de reorganisatie-operatie. Hij zit daarvoor in een werkgroep die alles evalueert en, waar nodig, bijstelt. Met de bloemenman. die vóór de Miro een winkeltje pacht, heeft hij vervolgens een gesprek over verkoop van kerststukjes en kerstbomen. Een paar dagen eerder zat hij in een bespreking over het rundvlees bij Miro. „We hebben een speciale actie gestart om het publiek van de versheid te overtuigen." Na zijn dagtaak - hij werkt al meer dan twaalf jaar bij Miro, waarvan de laatste twee in Leeuwarden - rijdt hij terug naar zijn huis in Hardegarijp, tien a twaalf kilometer verderop. In zijn vrije tijd volleybalt, tennist en fietst hij. En hij geniet er van zijn boot, want wie in Friesland woont heeft genoeg water bij de hand. daardoor de service aan de klanten achteruit gaat." Ype Schilstra denkt aan de toekomst. Niet alleen aan die van de Miro, maar ook aan zijn eigen toekomst, 's Avonds studeert hij. Hij volgt een opleiding marketing. Op die manier wordt zijn dagelijkse praktijk theoretisch ondersteund. Margriet Meijer-Kruize is personeelfunctionaris. Binnen de Miro is dat een uitzonderlijke functie. In de twaalf andere vestigingen nemen verschillende mensen een deel van dit werk voor hun rekening. Wie van de medewerkers een probleem heeft, komt al gauw even binnenwippen in de wetenschap dat Margriet een gewillig oor heeft. De deur staat - figuurlijk gesproken - altijd open. „Onderling contact is reuze belangrijk. Ik besteed daar nadrukkelijk tijd aan." Ten bewijze daarvan komt er tijdens het gesprek verschillende malen iemand binnen en rinkelt de telefoon herhaaldelijk. Klaas ten Hoeve. Vijfeneenhalf jaar doet ze dit werk met intens plezier. Ze is betrokken bij de meeste sollicitaties. Ze schrikt er niet voor terug daarvoor ook in de avonduren aan de slag te gaan en heeft een stem in het kapittel of iemand wel of niet wordt aangenomen. Recentelijk nog hield ze zich bezig met het aannemen van tien leerlingen van de opleiding voor detailhandel die Een van de rechterhanden van Max Pietersma is sectormanager cliënt services, Ype Schilstra. Een kleine acht jaar is hij inmiddels aan de Leeuwarder Miro verbonden. Aanvankelijk hield hij zich bezig met de kassa's. Dat doet hij nog steeds, maar het is nu een klein onderdeel van zijn werk geworden, want ook de administratieve verwerking van het geld behoort tot zijn werkzaamheden. Daarnaast vallen ook de Info-afdeling, de kantine, het onderhoud, de benzine en de emballage-afdeling onder zijn verantwoordelijkheid. „De maand december vergt een speciale aanpak. Het is vooral in deze maand van belang de kassa's optimaal te gebruiken. Dat betekent niet dat we alle kassa's gedurende de openingsuren in bedrijf hebben, maar we kiezen weloverwogen voor een bezetting die het bedrijf het meeste rendement oplevert. Het is ook mijn taak op andere gebieden binnen dit bedrijf te kijken of er bezuinigd kan worden, zonder dat Pietersma. „Bij mijn sollicitatie mocht ik kiezen. Ik kon ook een plekje achter de kassa krijgen, maar ik wilde toch liever naar de combicounter, omdat je daar veel actiever bezig bent. En ik heb het getroffen met mijn collega's. Je merkt aan niets dat je er nog maar zo kort bij hoort. Kortgeleden gingen we met het hele stel uit eten, omdat onze chef afscheid nam. Enkele weken eerder ging onze afdeling op bezoek bij een collega die haar twaalfeneenhalf jarig dienstverband vierde. Ik zit hier tof." Klaas ten Hoeve staat elke morgen vroeg op. Hij werkt als eerste medewerker bij de Miro-bakkerij. Om half zeven schuift hij de broodjes de oven in. „Nee, het deeg hoef ik niet zelf te maken. Dat wordt aangeleverd. Net zoals de andere produkten, die we in onze afdeling verkopen. Wij krijgen hier het halffabrikaat, stoppen dat in de oven of spuiten het feestelijk op. Verser kan niet. Als er een klant een verjaardagstaart bestelt, dan versieren wij die en kan hij hem een uur later ophalen." Klaas schept er genoegen in om zijn bakkerij er zo smakelijk mogelijk te laten uitzien. „Omdat we Friezen zijn, maken we hier ook de echte Oranjekoek en reken maar dat die in trek is." Dat geldt trouwens ook voor de gevulde koeken. Wekelijks weet hij er zo'n 2.000 te verkopen. Tijdens een speciale actieweek was dat zelfs het vijfvoud. Klaas tilt zwaar aan zijn verantwoordelijkheid voor het werk. In zijn vrije uren maakt hij die verantwoordelijkheid waar. door de MAVO af te maken. En als er dan nog tijd overschiet toont hij zich Fries in hart en nieren: 's zomers kaatst hij, 's winters schaatst hij. Margriet Meijer en Hans Visser. Ype Schilstra en Ria Kappers. gedurende twee jaar bij Miro een contract voor 20 uur in de week kregen aangeboden. Naast haar gezin vindt ze nog altijd tijd voor vrijwilligerswerk als Amnesty International en Het Groene Kruis. Een van de leerlingenplaatsen wordt sinds begin oktober bezet doorjeanet de Jong. „Mijn proeftijd is net om", zegt ze tevreden. „Ik mag hier in elk geval de komende twee jaar blijven." Dagelijks rijdt ze op de fiets vanuit Hardegarijp naar Leeuwarden. Ze werkt bij de vlees- en kaasafdeling. Jeanet de Jong.

Personeelsbladen | 1986 | | pagina 12