VERS VLEES SPECIALISTEN Adviseurs met het mes in de hand Flitsen OPENING AC-RESTAURANT SEVENUM pagina 11 'ivf y\ „Vlees is geen pot ap pelmoes. Het is een dagprodukt, een na- tuurprodukt dat elke dag weer anders kan zijn. Dat is juist het mooie ervan. Je moet liefde voor het vak heb ben. Als je dat hebt, dan sta je voor je werk. En dat proberen we over te dragen." Het kost vers vlees-specia list J. A. H. Goossens weinig moeite om het wezen van zijn functie te omschrijven. Hoe kan het ook anders als je al meer dan 35 jaar in het vak zit. Samen met zeven collega- specialisten geeft hij onder steuning aan alle Albert Heijn-filialen met een bedie- nings- en/of een geïntegreer de slagerij. Twee van hen houden zich uitsluitend be zig met de franchisers. De cember is een drukke maand voor'de vers vlees-specialis ten. Er worden tonnen meer vlees verkocht dan anders. Ondanks de drukte slaagden coördinator G. Wildeboer en de vers vlees-specialisten A. A. P. Romme en J. A. H. Goossens erin een gaatje vrij te maken om over hun werk te vertellen ten behoeve van Flitsen. De taak van de vers vlees specialist bestaat uit het ad viseren van area- en zone- man agers, bedrijfsleiders, chef slagers, slagers en verkoop sters. Voor alle problemen die zich met vers vlees kun nen voordoen zoeken ze een oplossing. De specialisten zijn zelf ook in het bezit van een slagersvakdiploma. „Ze geven als het ware advies met het mes in de hand!", meent coördinator Wilde boer. „Wij spreken de taal van de slagers. In de filialen ziet men ons niet als lui uit Zaandam in een colbert, die het eens even komen vertel len. Wij zijn zelf slagers. We weten wat er aan de hand is", vult specialist Romme aan. Hij is nog maar 11 maan den vers vlees-specialist. Voor die tijd was hij chef-sla ger. „Het bevalt me uitste kend. Ik heb veel meer vrij heid in mijn werk, maar ik kom tijd tekort." Evenals zijn collega Goos sens opereert hij vanuit het De Vers Vlees-specialisten op vertrouwd terrein. V.l.n.r.: DM. Polak, coördinator G. Wildeboer, II. Drielsma, J. Hulsbosch, AA.P Romme, J.A.H. Goossens, J. Leeuwe rink en M. van Zivetselaar areakantoor in Zaandam. Veel tijd brengen ze daar echter niet door. Ze zitten meestal in de filialen. Specia list Romme heeft 25 filialen in Zuid-Holland als werkter rein, collega Goossens zit in 26 filialen verspreid over Noord-Holland, Friesland en Drenthe. Filialen met een relatief laag omzetaandeel en een te lage marge in vers vlees worden in overleg met de areaman- agers als eerste bezocht. Pro blemen worden ter plekke gelokaliseerd en opgelost. Ze kijken bij de achterdeur van de filialen of de kwaliteit van het aangeleverde vlees goed is, ze nemen chef-sla gers mee naar het slachthuis voor aanschouwelijk onder richt, ze letten op de hygië ne, op de gehaktsamenstel- ling, de inventaris, de pre sentatie, de behandeling van de klanten; kortom op alles wat direct of indirect met vers vlees te maken heeft. Belangrijke hulpmiddelen daarbij zijn twee dikke hand boeken. Eén met richtlijnen voor het inkopen van vlees, de ander over de presentatie van vlees in de vitrines. Elke chef-slager kent ze. Coördi nator Wildeboer: „Vroeger hadden we een instructie boek met alleen maar tekst. Dat werkte niet best. De nieuwe handboeken hebben we nu sinds een half jaar. Er staat heel duidelijk in wat we willen met vlees. Behalve tekst bevatten ze ook veel fo to's, waarop precies staat af gebeeld wat de bedoeling is: bijv. hoe het vlees eruit be hoort te zien of hoe karbona des op een schaal gelegd moeten worden. Ook voor campagnes maken we tegen woordig rijk geïllustreerde boekwerken. We zijn mo menteel bezig met de kerst instructie. Een boek vol nut tige informatie over wat de filialen voor de Kerst te wachten staat. De winkels ervaren dit als zeer prettig. In veel filialen worden de fo to's zelfs uitgeknipt en opge hangen." De nieuwe handboeken en de uitgebreide campagne-in structies maken deel uit van de nieuwe vers vlees-filoso fie: van verkoopgericht naar klantgericht denken. „De klanten tevreden stel len, daar gaat het om. Dat is niet het enige dat veranderd is. We moeten tegenwoordig veel meer delegeren. Vroe ger gingen we elke morgen naar het abattoir om koeien voor Albert Heijn uit te zoe ken. Daar komen we nu niet meer aan toe. Dat is nu een taak van onze vleesinko pers", vertelt de heer Goos sens. „Een vers vlees-specialist was vroeger een man die controleerde", vult Wilde boer aan. „Nu zoeken ze veel meer de samenwerking. Ze ondersteunen. Ze zeggen niet alleen: „Die lappen lig gen niet mooi", maar ze ver tellen er ook meteen bij hoe het dan wel moet." Klantgerichtheid is een ma gisch begrip voor de vlees specialisten geworden. Veel, zoniet alles wordt eraan ge relateerd. „De klantgericht heid is dit jaar een stuk ver beterd, maar we zijn er nog niet", meent de coördinator. „Bij iedere lap moeten sla gers en verkoopsters zich af vragen of ze die lap zelf voor die prijs zouden willen ko pen. Het gaat erom de klant tevreden te stellen door per soonlijke verzorging van het vlees. Vlees is een vertrou- wenszaak. Vaak vragen klan ten om informatie. Daarom geven we de mensen op de werkvloer ook opleidingen, zodat ze de klanten de ge wenste informatie kunnen geve/I,;" ^Dopr .middpl; van, projecten: probeert de Versd, yiees Groep de klantgerichtheid steeds meer te verbeteren. Succesvolle proeven zijn dit jaar genomen met „open sla gerijen", waarbij de slagers direct in contact komen met de klanten. „Vroeger bleven de slagers achter de coulis sen. Ze kwamen alleen in de winkel om de vitrines te vul len en daarna waren ze gauw weer weg. In een open slage rij zijn ze direct betrokken bij de verkoop", stelt de heer Goossens vast, die vindt dat er tegelijkertijd gewaakt moet worden voor, wat hij noemt, de „bedrijfsblind heid". „Klanten zijn terecht kritisch. De medewerkers moeten zich daarin kunnen verplaatsen. Ze zullen daar om ook naar hygiëne en or de moeten kijken. Ook een smerige slagersjas kan aan stootgevend zijn. Dat werkt niet verkoopbevorderend. Het hoeft natuurlijk niet ste riel te zijn op de vleesafde ling, maar het moet eigenlijk wel zo clean zijn als in een operatiekamer. Opgeruimd staat netjes; alles een vaste plaats." De Vers Vlees Groep is on langs gestart met een project om het uitbenen buiten de winkeldeur te laten doen. „Dat stuit op veel weerstan den bij de slagers. Ze vinden dat daarmee de fundamen ten onder het slagersvak worden weggeslagen. Uitbe nen is het eerste dat ze leren op de slagersvakschool. Het zal even wennen zijn als dat voortaan ergens anders ge daan wordt, maar het bete kent wel dat ze daardoor meer tijd krijgen om klantge richt bezig te zijn!" verze kert coördinator Wildeboer. Zijn taalgebruik is, evenals dat van de vers vlees-specia listen, doorspekt met vakge richte beeldspraak: het pro bleem zal nog wel een tijdje „doorsudderen", rond de feestdagen moet er „gebuf feld" worden, de kwestie moet verder „uitgebeend" worden, en. de vers vlees specialisten zijn zelf slagers „in hart en nieren". Afgaande op hun vlezige woordge bruik bestaat er inderdaad al le, reden om, da/ laatste voor waarvaa,i) tei neip^ry v v Vervolg van pagina 1 bolisch door burgemeester Persoon in ontvangst geno men. Dat het nieuwe AC Se- venum van belang is voor Se- venum bleek uit de toe spraak van de burgemeester waarin hij zich zeer ver heugd toonde over het aan trekkelijke gebouw dat vol gens hem op een strategi sche plek ligt: midden tussen vier toeristische trekpleis ters. Teamwork Van de kant van AC werd in toespraken het belang van teamwork onderstreept. Niet alleen was door een goed samenspel van alle be trokkenen in vier maanden tijd een riante nieuwbouw tot stand gebracht, het suc ces van AC Sevenum is ook afhankelijk van teamwork van personeel en manage ment. Sinds het restaurant in oktober onofficieel zijn deu ren opende hoeft aan dat succes niet meer te worden getwijfeld. Het publiek heeft het restaurant meteen ge vonden en de toeloop beant woordt nu al ruimschoots aan de gestelde verwachtin gen. Het 7,Buffet Primeur" slaat duidelijk aan naast de al bestaande opzet van zelfbe diening en bedieningsrestau rant. De bijzonder feestelijke entourage, die eerder aan een wintertuin dan aan een wegrestaurant in de oor spronkelijke betekenis doet denken, geeft de gast hele maal het gevoel „uit" te zijn. Deze nieuwe AC-formule staat model voor het gezicht van de AC Restaurants in de paviljoenachtige zitgedeel tes. Voor niet-rokers zijn aparte hoeken van het res taurant gereserveerd en voor kinderen is er een afge zonderd bioscoophoekje. Het zelfbedieningsrestaurant kent losse buffetten waarin het aanbod smaakvol staat uitgestald. Hoewel het res taurant uitgesproken groot is heeft men overal gezellige hoekjes gecreëerd. Het be dieningsrestaurant en het „Buffet Primeur" kennen een bijna chique ambiance. Ook bij de 24-uurs service wordt de automobilist in een gast vrije sfeer ontvangen. Regiofunctie De functie voor de regio heeft bij het concept van dit nieuwe AC Restaurant meer dan elders gestalte gekregen. Zo zijn er mogelijkheden voor recepties, vergaderin gen en besloten diners. Hier toe kan men hele secties van het restaurant afsluiten of ge bruik maken van daarvoor bestemde zalen. De hele aan kleding van het restaurant is echter zodanig dat het qua sfeer - en niet in het minst door de redelijke prijsstel ling - een uitgesproken „trekker" voor het achter land zal zijn. Geen wonder dus dat man ager Leo van Gorse met ge paste trots het eerste glas champagne hief op zijn nieu we bedrijf, dat een capaciteit heeft van maar liefst 600 stoelen. De officiële opening van de nieuwbouw mag vol gens hem met recht het hoogtepunt worden ge- nabije toekomst. Er wordt al gesproken over het „Verse- venummiseren" van het hele AC-bestand. Op de kaarten waarop gasten hun mening over AC Sevenum konden geven scoort Sevenum in middels een „9". Geen gek resultaat na 11 weken draai en. Wie door het omvangrijke complex van AC Sevenum wandelt kijkt zijn ogen uit. Het begint al bij de tuinach- tige binnenhuisarchitectuur met veel licht, veel groen en Een eerste glaasje champag ne voor bedrijfsleider Leo Gorse. Links op de foto direc teur AC Restaurants E.W. Be zaan. noemd van de AC-geschiede- nis in Sevenum: begonnen in 1972. verbouwd in 1978, af gebrand in 1984 en glorieus herbouwd in 1985. De heer Gorse prees zich terecht ge lukkig met deze mooie zaak, welke met rond de 80 perso neelsleden voor Sevenum een niet onaanzienlijk stuk werkgelegenheid vertegen woordigt! <44 v v V .vtY 1 r ii ;t iv v> y r

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 11