BBmi Nieuwe cakelijn Albro waarborgt constante kwaliteit pagina 10 Flitsen rrrwi Het kon niet uitblijven en daar is hij dan de gloednieu we „Miro Center-trui" Stra lend wit met blauwe letters, gele streepjes en „Center" in bet rood. Ontworpen door cle zeventienjarige Miro-mede- werker Marcel den Engels man en gebreid door Fien Jansen. Trots poseert de jonge ont werper met zijn creatie voor de fotograaf op de openings dag van Miro Vlissingen op 13 november jl. de volgorde van het toevoe gen van de ingrediënten ver schilt nog wel eens. Dat had gevolgen voor de samenstel ling van de cakes. Door de voorgeprogrammeerde deegmachine is het deeg nu dag-in dag-uit van exact de zelfde samenstelling. En dat is een voorwaarde voor een kwaliteitsartikel als de AH- roombotercake." De deegmachine pompt het deeg in de vijlmachine, die de cakeblikken vult. Daarna beginnen de cakes in wor ding aan hun lange reis naar de inpakmachine. De lopen de band voert ze eerst in rij en van zeven door de 32 me ter lange oven, waar ze ge bakken worden op een tem peratuur van 175° C. Een uur later komen ze er aan de an dere kant van de oven weer uit. Vervolgens worden de cakes automatisch omge keerd en aldus van hun blik ken omhulsel ontdaan. De versgebakken cakes komen daarna in rijen van 21 op een 30 meter lange koelbaan. Het duurt 2'/2 uur voor de cakes voldoende zijn afge koeld om ingepakt te wor den. De snelheid van de koelbaan is zodanig afge steld, dat de cakes precies na 2«/2 uur bij de inpakmachine zijn aangeland. „Er komt een leger van cakes op je af in een gestaag tem po", vertelt Maarten Hage naar. „Als de baan vol is lig gen er meer dan 2000 cakes op!" „Vroeger moesten de cakes op planken in karren gezet worden om ze te laten afkoe len. Dat betekende veel ver keer met karren in de bakke rij. Bovendien moest de volgorde van de karren goed bijgehouden worden. In drukke tijden werd wel eens de verkeerde kar gepakt, waardoor de cake te warm werd ingepakt. De omzet- druk had op die manier ge volgen voor de kwaliteit." Waar vroeger 11 medewer kers voor nodig waren, ge beurt dit nu nog maar met 4 man: 2 om de cakelijn draai end te houden en 2 om de cakes in te pakken. „Dank zij de automatisering van de ca kelijn is er een hoop eento nig werk verdwenen. Als je de hele dag cakeblikken op de band moet zetten gaat het je vroeg of laat wel de keel uithangen. De nieuwe cake lijn zorgt ervoor dat de men sen meer voldoening in hun werk kunnen vinden", stelt Maarten Hagenaar tevreden vast. De banketafdeling van de Albro-bakkerijen in Zwanenburg beschikt sinds enige tijd over een volledig geautomatiseerde cakelijn. De nieuwe lijn produceert ruim 1000 AH-roombotercakes per uur, zonder dat er mensenhanden aan te pas komen. Van kleffe deegklont tot luchtige AH- cake: het gaat allemaal vanzelf. „Eind 1984 spraken wij de hoop uit dat de Raad van Be stuur geld voor een nieuwe cakelijn beschikbaar zou stellen. We hebben kort daarna het groene licht ge-' kregen en momenteel pluk- ken we er de vruchten van", aldus manager banket Maar ten Hagenaar van Albro, die bijzonder te spreken is over de nieuwe aanwinst. Zijn tevredenheid is niet ver wonderlijk, want de capaci teit is aanzienlijk vergroot, terwijl ook de kwaliteit van de cakes constant is gewor den. Dat laatste is met name te danken aan de deegmachi ne aan het begin van de ca kelijn. „Zowel in de ochtend- als de middagploeg hebben we vier deegmakers die allemaal op hun eigen manier deeg maken. De ene draait het deeg bijvoorbeeld net even anders dan de andere. Ook Filiaal 1413 in Zevenber gen opende 23 oktober jl. zijn poorten. Reden ge- Precies een jaar na het slaan van de eerste paal werd het nieuwe AH-filiaal aan de Schenkenschans in Rberien door Chris Baars, zoon van hard gewerkt en clat is best een staatsiefoto' waard. Links bedrijfsleider C M. Baars met zijn gezin. noeg voor deze feestelijke genote die een prachtige foto. Links de bedrijfelei- ruiker kreeg aangeboden, der J. Schot met zijn echt- de bedrijfsleider, officieel ge opend. Om het nieuwe filiaal in te richten en het oude fi liaal draaiende' te houden is er door de medewei-kers kei- Met de feestdagen in zicht vonden de medewerkers van AH-filiaal 1091 in Wassenaar dat de wijn wel eens in het zonnetje gezet mocht worden. Onder lei ding van de afdelingschef Deli, Koos van de Hoorn, besteedden zij veel tijd en zorg om een wijndisplay te maken die gezien mocht worden. Op de foto v.l.n.r. Peter van Iperen, Rob Scholte, Eric Schouten van de af deling Houdbaar, Bert Wensveen en Ruud Oos- terveer.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 10