„Ik heb het gevoel dat het werk van deze onder neming dicht bij het gewone leven staat" Aandelen Ahold in vieren Aankomend RvB-lid drs. C. H. van der Hoeven: Flitsenpagina 3 Ojn n.w Nr A 000203 VAN 4 AANDEEL B£W$ gewoc Nr A H0020. getuigt dat hij zich op zijn gemak en zelfs „thuis" voelt. Een huis Dat blijkt aardig te kloppen wanneer hij zegt: „Ik wilde graag voor langere tijd terug naar Nederland en heb nog maar één wens: voor mij en mijn gezin een huis vinden, het liéfst in Bloemendaal. En, als de tijd het toelaat, wil ik mij weer gaan wijden aan mijn liefhebberijen: zeilen, tennis, golf, piano spelen en lezen. Maar het werk is nu nummer één. Het zal wel even tijd vergen om daar he lemaal in te komen. Aan de andere kant ben ik van me ning dat algemeen beleid - de taak waaraan ik in de toe komst wordt geacht bij te dragen - toch in de eerste plaats een kwestie is van ge zond verstand. Waarmee ik niet wil uitwissen dat ik me voorlopig de nodige bran che-kennis zal moeten eigen maken. Ik heb gemerkt dat alle medewerkers zich inzet ten om te proberen me daar mee zo snel mogelijk te hel pen. Een voordeel is dat het me boeit dat er zoveel ver schillende aspecten zijn." Hoewel hij al die facetten de revue laat passeren, is het niet zo dat de heer Van der Hoeven alles gelaten over zich heen laat komen. „Na een aantal weken vindt men al dat ik het hart op de tong heb. Dat is waar, maar ik pro beer te vermijden dat ik al te eigenwijs overkom. Het gaat hierom: als er een conceptu eel beleid wordt gevoerd waarmee ik moeite heb, dan zeg ik dat. Ik maak van mijn hart geen moordkuil." Met zijn 38 jaar is drs. C. H. van der Hoeven, die op de nominatie staat om te worden opgenomen in de Raad van Bestuur van Ahold, straks het jongste lid van het college. Hij is voorbestemd om drs. L. Coren op te volgen die, zoals eerder aangekon digd, uit de RvB zal treden omdat die wegens ge zondheidsredenen geen volledige werkweek meer kan vervullen. Inmiddels is de heer Van der Hoeven eind augustus jl. bij Ahold in dienst geko men. Begin oktober bezocht Flitsen hem in zijn kantoor op de zestiende verdieping van het HK te Zaandam om te informeren naar zijn eerste be vindingen binnen een „branche" die hem - ge zien zijn voorgeschiedenis - feitelijk vreemd was. Het aankomend RvB-lid komt van Shell Internationa le Petroleummaatschappij. De oliehandel dus. Nu, in zijn inwerkperiode bij Ahold, bekent de heer Van der Hoeven dan ook zonder omhaal, een poosje geleden nooit té hebben gedacht dat een deel van deze oriëntatie - tenlandse vestigingen van het concern. Variërend van Londen tot Curasao en Om an maar ook bij de NAM in Assen. Op deze laatste twee standplaatsen was de heer Van der Hoeven tot aan zijn Drs. C. H. van der Hoeven. aanstelling bij Ahold finan cieel directeur. Vanuit die achtergrond is hij in staat om het fundamentele verschil tussen zijn vorige en huidige werkgever aan te geven: „Shell is duidelijk een kapi taal-intensief bedrijf, terwijl Ahold typisch arbeidsinten sief is ingesteld. Ahold vraagt dan ook andere dingen. Veel meer gericht op het dienst verlenende karakter en dat vereist dus een ander type mens dan bij Shell. Ik wil hiermee maar zeggen dat mensen in de beleidsvoering bij Ahold belangrijker zijn dan modellen, systemen of technieken. Ik heb het ge voel dat het werk van deze onderneming daarmee dicht bij het gewone leven staat." De heer Van der Hoeven maakt allerminst de indruk een nieuwkomer te zijn. Sterker, zijn doen en laten fase ook zou bestaan uit het kijken in winkels. „Dat is een totaal nieuwe ervaring. Als consument keek ik eigenlijk alleen bij het boodschappen^ doen naar produkten die ik nodig had. Terwijl ik nu veel kritischer let op de sfeer in de winkel en het dienstverle ningsaspect. Ook de kwali teit van de assortimentsop- bouw en hoeveel mensen waarmee bezig zijn, zijn za ken die in dit stadium mijn aandacht trekken. Al moet ik er onmiddellijk aan toevoe gen dat ik er nog geen enkel zicht op heb. Bij gebrek aan referentiekader - zeg maar het ontbreken van aankno pingspunten in vergelijking met mijn vorige werkkring. En daarbij doel ik heel letter lijk op de filialenfactor. Want, wat het financiële pak ket betreft, zowel op het ge bied van administratie, finan ciering en budgettering, zijn er duidelijke overeenkom sten tussen Ahold en Shell." Raakvlak Daar ligt dan ook het raak vlak dat de heer Van der Hoeven vertrouwd is. Een gegeven dat het best kan worden geïllustreerd door te kijken naar de carrière die hij sedert 1970 heeft ge maakt bij Shell. Als bedrijfs econoom vervulde hij er van meet af aan functies die te maken hadden met finan cieel beheer. Vooral bij bui- Ahold heeft zijn aande len deze maand gevie rendeeld. De oude aan delen, die een nomina le waarde hadden van 20,- per stuk, zijn al lemaal gesplitst in vier aandelen van 5,- no minaal. Voor deze split sing was een wijziging van de statuten nood zakelijk. De aandeel houders hebben zich hierover in een buiten gewone aandeelhou dersvergadering op 30 oktober jl. positief uit gesproken. Het splitsen van de aandelen is bedoeld om de verhandel baarheid ervan te bevorde ren. De koersontwikkeling van het afgelopen jaar heeft tot gevolg gehad dat de aan delen van Ahold „te zwaar" werden. Een nominaal Ahold-aandeel van 20,- liet tot voor kort ongeveer 260,- noteren op de Am sterdamse Effectenbeurs. Optisch leek het aandeel (te) duur, waardoor het voor de beleggers moeilijker werd het aandeel met ande re te vergelijken. Door de splitsing is de koers van een Ahold-aandeel aanzienlijk omlaag gebracht. Met name van het aandeel" door de splitsing vergroot worden. De Ahold-aandelen vormden al één van de belangrijkste fondsen op de beurs. De splitsing zal daar naar ver wachting nog verbetering in gaan brengen. De coupure verlaging had daarnaast nog enkele bijkomstige voorde len: De oude aandelen dateerden uit 1968. Veel van de 17 jaar oude documenten hadden hun smetteloze karakter ver loren en vertoonden teke nen van verval. De tand des tijds had zijn werk gedaan. Een vervanging was daarom geen overbodige luxe, ook al omdat de dividendbewijzen (coupons) die erbij hoor den, grotendeels waren inge wisseld. Verder vermeldden de oude aandelen nog altijd de naam Albert Heijn nv. Op de gesplitste aandelen is de ze naam vervangen door Ahold. Zoals bekend zijn aandeelhouders van Ahold tegelijkertijd participant in de Stichting Ahold Interna tionaal. Ook dit feit staat nu expliciet vermeld op de nieuwe aandelen. Een ander voordeel is dat de aandelen naast een Nederlandse tekst nu ook een tekst in de Engel se taal bevatten ten behoeve van de buitenlandse beleg gers. Ahold-aandelen „gevierendeeld" ben ze er inmiddels vier te ruggekregen, maar het totaal dividend dat ze hierop ont vangen blijft in principe ge lijk. Behalve de verhandelbaar heid zal ook de „standing voor de kleine beleggers zijn de aandelen nu aantrekkelij ker geworden. Voor de bestaande aandeel houders van Ahold is er niet veel veranderd. Voor elk aandeel dat ze hadden, heb-

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 3