Brand in AC Lage Weide CIRCA 80% NEDERLANDERS HEEFT EEN VOETAFWIJKING Gesprek met drs. Van der Hoeven ■MUjpi Oplage: 35.000 Personeelsblad Ahold nv 42ejaargangno. 10-november 1985 Verkeerde schoenen meestal de oorzaak Verpakking is een dure zaak Jong en toch naar de winter sport ■w->rïl mSÊ Jaarverslag Pen sioenfonds Ahold, pag. 2 Ahold-aandelen zijn „gevierendeeld", pag. 3 Automatisering: Fil- da-systeem septem ber '86 operatio neel, pag. 4 CORRelatie, pag. 6 Opening Buffet Pri meur in Brussel werd „tropisch" feest, pag. 6 9 Bestuurders zien ondernemingsraad als mond van de werkvloer, pag. 7 9 Personalia, pag. 8 Jan Krijt (65) kreeg de nieuwe haring eerder dan de ko ningin, pag. 9 Klantgerichtere op stelling Etos slaat aan, pag. 10 Zo maar... pag. 12 Een felle brand heeft in de nacht van zaterdag 19 oktober jl. het AC Restau rant Lage Weide aan de snelweg Utrecht-Amster dam gedeeltelijk in de as gelegd. Het restaurant op de eer ste verdieping brandde geheel uit, terwijl dë zelf bedieningsafdeling op de begane grond forse water schade opliep. De brand ontstond waarschijnlijk door kortsluiting. De activiteiten van AC La ge Weide zullen binnen een viertal weken worden hervat Daartoe zal de tent, welke tot voor kort gebruikt werd voor AC Se- venum, worden opgezet Manager Albert van Wijk van AC Lage Weide bij de over blijfselenvan de keuken (foto: Utrechts Nieuwsblad). langs de A2. In deze vorm krijgt AC Lage Weide to taal 300 zitplaatsen, ver deeld over een bedie- nings- en een zelfbedie ningsrestaurant. I «Uw fifltt Flitsen Landelijk november 1985 69 Flitsen Mevrouw A. M. Pasma-van Tienen heeft de redac tie van Flitsen op de tenen getrapt. Maar wel in de meest positieve betekenis die je maar aan deze uitdrukking kunt geven. In haar ingezonden brief in het nummer van augustus jl. vroeg deze medewerkster van Miro Heerhugowaard aan dacht voor de speciaal onder winkelpersoneel optredende voetklachten. „Is het niet mogelijk daaraan èn aan de voorkoming ervan in Flitsen Öm maar meteen met de voeten op het koude zeil te stappen: rond 80% van alle Nederlanders heeft een voet afwijking. Slechts een uiterst gering deel daarvan is toe te schrijven aan een bij de ge boorte meegekregen gebrek. Vrijwel altijd zijn het de schoenen die voor de pro eens aandacht te besteden?" vroeg zij zich af. Een suggestie waarop maar al te graag wordt ingegaan. Via gesprekken met onze bedrijfsarts, dokter T. Kwant, en een aantal in overleg met hem bena derde deskundigen hebben wij wat vastere voet op dit nog weinig betreden gebied verworven. In deze en de nog komende Flitsen geven wij graag wat van die kennis aan u door. blemen zorgen. Schoenen die kindervoeten belemme ren bij een natuurlijke groei. Schoenen die volwassen voeten in een onnatuurlijke stand dwingen. En dat alles onder het motto: De vorm gaat vóór de functie en mo de gaat vóór de gezondheid. Overdreven? Dokter Kwant denkt daar anders over. Pre cieze cijfers over de oorza ken waarom iemand wordt afgekeurd zijn (nog) niet voorhanden. Volgens de be drijfsarts scoren bij mede werkers uit winkels, distri butiecentra, produktiebe- drijven en andere plaatsen waar het aankomt op veel vuldig lopen en staan, voetklachten hoog. Voetklachten èn daarvan af geleide klachten over knieën, aderstelsel, huid (ec zeem) en wervelkolom. Vervolg op pagina 5 Drs. C. H. van der Hoeven, die binnenkort benoemd zal worden in de Raad van Be stuur van Ahold, is dan het jongste lid van dit college. De heer Van der Hoeven komt van Shell Internationa le Petroleummaatschappij. Flitsen sprak met hem. Zie pagina 3. Wanneer je bij Ahold over verpakking spreekt kom je terecht bij de Dienst Technische Projecten. Specialisten van de DTP hebben dit jaar voor bijna 20 miljoen ingekocht in binnen- en buitenland. Daar komt nogal wat bij kijken. Flitsen ging pra ten bij de DTP. Zie pagina 5. Wintersport is in, maar wintersport is ook duur. Toch zijn er onder de 800.000 beoefenaars ge noeg jongeren te vinden. Hoe doen ze dat en wat zijn de mogelijkheden? Flitsen ging op onder zoek. Meer hierover op pagina 11. De Publicity Club Rotterdam, een groep reclame- en PR-men- sen, beeft Albert Heijn voor 1985 deNadapprijs toegekend, een prijs die is ingesteld voor de beste imitatie van een bestaand ontwetp. Bij de uitreiking van die prijs zei Dick Onrust, com mercieel manager van Albert Heijn: „Onder bet AJ-I-buismerk van Albert Heijn vallen ruim 600 artikelen. Het aantal imita ties van verpakkingen is slechts een fractie daarvan. Overigerts gebeurt bet ontwerpen van deze verpakkingert in goed overleg met de fabrikant. Je hebt te maken metproduktcodes. De wikkel van melkchoco lade is altijd blauw en van pure repen rood. Dat is ook bet geval met balfzware shag, die is nu eenmaal ook. altijd blauw en zo zijn er meer voorbeelden te geven". Imitatie of niet, feit blijft dat Albert Heijn zicb geruggesteund voelt door de uitspraak van een Nederlandse topontiverper, Paul Mijksenaar, die betoogde dat een perfecte imitatie veel meer tijd, moeite en geld kost dan een goed en origineel ontiverp.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 1