invSlWfii' M Areakantoor 8850 pagina 12 Flitsen A>~ea-assistente Vers vleesspecialist ZPOF Zonemanager Als een spin in een web zetelt arearnanager A.H.J. van der Putten van area S850 in zijn kantoor aan de Binnenban in Hoogvliet. En geen wonder, hij draagt de verantwoording voor circa 4.100 medewerkersin 71 filialen. In 1947startte de heer Van der Putten op 14 jarige leeftijd zijn loopbaan bij Albert Heijn op de bakfiets om in 1973 benoemd te worden tot arearnanager in Eindhoven Daar heeft hij hard voor gestudeerd. Nu dus Hoogvliet. De geboren Op de opmerking, dat hij wel een druk bezette agenda zal hebben, reageert hij nuchter. „Schrijf maar dat ik een gevulde agenda heb, maar het best kan bijhouden. Ik ben nu eenmaal een regelneef, dus alles wat er gedaan moet worden, staat geagendeerd. Gemiddeld drie dagen ben ik op kantoor, één dag in Zaandam en één dag per week trek ik uit om de filialen te bezoeken. Kijk, ik wil graag op de hoogte zijn hoe winkels er uit zien! Ik ben namelijk zelf ook klant en ben van mening, dat wij het beter moeten doen dan de concurrentie. KDH-denken is mij met de paplepel ingegeven en ik wil dat in onze filialen terug zien." Voor hobby's heeft de heer Van der Putten in zijn leven weinig tijd gehad. „Ik heb thuis een leuk aquarium met tropische vissen en ga tweemaal per week naar yoga. Nee, niet zoals een aantal mensen denken om op mijn hoofd te staan, maar gewoon om me te ontspannen, mijn concentratievermögen op te voeren en, niet te vergeten, de ademhalingstechniek. Dat laatste is heel erg belangrijk, ik kan het iedereen aanraden. Ik heb een dochter, een zoon en een kleinkind. Thuis in Etten-Leur heb ik een leuke tuin en een hond." Voor de toekomst zegt hij: „Ik voel mij optimaal, functioneer zalig en voel me gezond. Het enige wat ik wens is nog een hele tijd lekker door te gaan." Mevrouw C. Fieret is al 32 jaar bij Albert Heijn in dienst. Nu als area- assistente. Haar werk bestaat, kort gezegd, uit het verrichten van diverse secretariële werkzaamheden ten behoeve van de arearnanager en zijn staf. Het aannemen en doorgeven van de diverse telefoongesprekken hoort daar natuurlijk ook bij. Van haar „baas" hadden we al gehoord hoe belangrijk de functie van area- assistente is en de manier, waarop mevrouw Fieret daaraan gestalte geeft. Zij is een „vroeg- opstaanster", dat is boffen voor de heren, want zij is al om 8 uur op kantoor. „Omdat onze kantineverzorgster, mevrouw Timmer, pas om 9 uur begint, zorg ik dat de heren koffie hebben als zij binnenkomen. Ik kan goed overweg met mijn baas en collega's. Ik vind een prettige werksfeer erg belangrijk, dat komt het werk ten goede", zegt de Zeeuwse, want haar wieg stond in het Zeeuwsvlaamse land. Waarschijnlijk houdt zij daarom van de zee en vooral als het stormt. „Dan vind ik het heerlijk om een lange strandwandeling te maken. Ik voel me een gelukkig mens en kan genieten van kleine dingen, zoals een gezellig gesprek en een mooi boek. Voor een spannende TV-serie blijf ik desnoods langer op. Wensen? Ja hoor, gezond blijven en prettig blijven werken." Vers vleesspecialist D.M. Polak is van huis uit allround slager. Hij werkt nu 20 jaar bij Albert Heijn. Zijn functie bestaat, kort gezegd, uit ondersteuning van de filialen met de bestelling, ontvangst, verwerking en presentatie. Dat staat er simpel, maar er komt het nodige bij kijken. „Kwaliteit en marge beginnen aan de achterdeur", zegt hij. „De leveranciers zijn door ons bijzonder goed geïnstrueerd, wat niet wil zeggen, dat ze zich ook altijd aan die instructie houden. Het ligt voor de hand. dat, wanneer je een voorvoet geleverd krijgt die bijvoorbeeld 70 kilo weegt, de marge groter is dan wanneer hij 65 kilo zou wegen. Maar daar blijft het niet bij." Kwaliteit bewaken staat bij de heer Polak hoog in het vaandel geschreven, ook in het filiaal. Ieder stuk vlees moet zijn bestemming hebben. Biefstuk is biefstuk en dat moet niet de deur uitgaan voor rosbief of andersom. „De leveranciers krijgen tien dagen van tevoren de bestelling. Zij zorgen dus voor de kwaliteit, die Albert Heijn en zijn klanten wensen. Regelmatig hebben we bijeenkomsten met leveranciers en onze chef-slagers. We nemen dan alle problemen door. We hebben zelfs een handboek samengesteld." Niet zonder trots toont de heer Polak ons het handboek, waarin alle instructies staan verluchtigd met foto's. Met een specialist praten doet je onherroepelijk de vraag stellen: „Hoe herken je goed vlees?" „Vlees kopen bij de slager is een zaak van vertrouwen" is het droge antwoord van Vers vleesspecialist Polak. „Ik zit 25 jaar in het vak en mag mijzelf wel specialist noemen, maar er zijn momenten, dat ik óók mijn twijfels heb." In zijn vrije tijd heeft de heer Polak twee hobby's. Met vrouw en hond wandelen langs het strand en in de bossen van Westerschouwen. „Daar zijn geweldige natuurreservaten", vertelt hij, „en mijn grootste hobby is zeevissen. Vanaf het strand of met de boot. Het biedt een geweldige ontspanning. Wanneer ik 's avonds blozend en wel thuis kom, voel ik mij als herboren. Ik sta tweede op de landelijke ranglijst voor de grootste bot. Mijn vangst was 49 cm." Ook de heer Polak heeft zijn kleine wensen. Hij zou graag zien, dat de Nederlander eens wat meer entrecöte zou eten. Dat is een geweldig stuk vlees, dat erg onderschat wordt. De heer R. Ton 40) -Ja, dat is echt mijn achternaam, daar heb ik wel meer last mee" is zone personeel- en opleidings functionaris en werkt, na een paar jaar in het buitenland in warenhuizen gewerkt te hebben, Mevrouw C. Fier Brabander blijft onder dit alles heel rustig. Zelf zegt hij: „Ik draag uiteindelijk wel de verantwoording voor 4.100 medewerkers, maar iedereen zal begrijpen, dat het een onmogelijke taak zou zijn om mij met iedereen dagelijks bezig te houden. Ik zou dan tot niets andets meer komen. Trouwens, de eetsl verantwoordelijke man is de afdelingschef in het filiaal, daarna komt de bedrijfslei der en dan de zonemanager. Als het dan nog niet luktkom ik. er aan te pas, maar dat komt zelden voor. R. Ton inmiddels 13 jaar bij AH, waarvan de laatste drie jaar als ZPOF. Daarvoor was hij bedrijfsleider in Dordrecht en Alblasserdam. „De personele en organisatie-aspecten in deze functie boeiden mij het meest. Vandaar dat ik na mijn studie aan de Sociale Academie op personeelzaken ben terecht gekomen. Samen met twee collega's en de area personeelchef trachten wij de centraal vastgestelde PZ-uitgangspunten zo goed mogelijk gestalte te geven in onze area. Ik ben ZPOF voor 28 filialen en heb de afgelopen jaren veel tijd besteed aan de invoering van Leifo, nl. zorgen voor een juiste kaderbezetting, het geven van cursussen sociale vaardigheden en personeelbeleid aan afdelingschefs, Hoka's en chef slagers. Tevens, gezien het kadertekort in onze regio, aan de werving van toekomstige kaderleden. Wij richten ons op MDS-ers en HAVO-ers. Dit houdt niet in, dat iemand zonder diploma's geen kansen heeft op doorgroei. Diploma's zijn zeker niet alleen zaligmakend. Graag neem ik eigen part-timers met leidinggevende kwaliteiten in vaste dienst. Zij hebben praktische ervaring en weten waar ze aan beginnen en wij hebben meer garantie, dat ze blijven en doorgroeien." Jaarlijks lopen er in de 28 filialen van de heer Ton ca. 40 MDS-ers gedurende drie weken stage. Aan het einde van het schooljaar geeft hij voorlichting aan de leerlingen van de MDS over de mogelijkheden, die er zijn bij AH. Hij houdt zich ook bezig met de computer. „Een uitstekend hulpmiddel om zaken te kwantificeren en een goed PZ- beleid te voeren. Voor het komende jaar staan toevoeging van kwaliteit bij toekomstige kaderleden en een optimale kaderbezetting bij mij centraal." De heer Ton, die de gelukkige vader is van een zoon en een dochter, woont in Breukelen, fietst graag, zeker drie maal per week op de racefiets de plas rond, surft en houdt van schaatsen. Hij deed dan ook de laatste keer mee aan de Elfstedentoertocht, die hij heeft uitgereden. Hij is politiek geïnteresseerd en leest veel, voornamelijk kranten en tijdschriften. Als geboren buitenmens heeft hij één wens: Zonemanager G.M.C. van Langeveld (39) is vanaf de HBS in dienst bij Albert Heijn Niet zo verwonderlijk, wanneer je weet dat ook zijn vader al bij Albert Heijn werkte. Als part-timer begonnen, werd hij vervolgens verkoper, afdelingschef en bedrijfsleider. Hij is nu al weer 10 jaar zonemanager in Rotterdam en omgeving. In die functie geeft hij leiding aan de bedrijfsleiders in zijn zone. Hij ziet zijn baan duidelijk als een operationele functie, waarin hij als zijn belangrijkste taken ziet het centrale beleid op de gebieden commercie en personeelbeheer te vertalen en verbeteren in de filialen en bedrijfsleiders en filiaalteam sterker maken om de huidige en toekomstige lokale problemen beter de baas te kunnen. Op dit moment ben ik druk bezig een drietal filialen te remodelen c.q. te vergroten. Dat vraagt bijzonder veel tijd. Je stuit daarbij op allerlei zaken als personeelsbezetting, het winkelbeeld verbeteren en gestalte geven aan de KDH. Je dient ook de normen duidelijk aan te geven", aldus de heer Van Langeveld, die zich terdege bewust is van het feit, dat de concurrent niet stil zit. „Naar buiten kijken", wat de concurrent doet, noemt hij dat. De heer Van Langeveld, vader van twee dochters, is een verwoed watersporter. „Mijn dochters zeilen met een Optimist. In mijn vrije tijd zwem ik graag, lees veel en knutsel aan mijn eigen boot. Verder studeer ik marketing. In de vakanties trek ik er meestal drie weken tussenuit met de boot. Dan vaar ik door Nederland. Wanneer mijn dochters wat groter zijn wil ik dolgraag met mijn schip de grens over." Hij heeft maar één wens: Volgend jaar een goed watersportseizoen met veel zon, weinig regen en de wind in de zeilen. D.M. Polak A.H.J. van der Putten G.M.C. van Langeveld ooit nog eens een kanotocht van enkele maanden maken door Canada.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 12