WIJNSCHRIJVERS BEOORDEELDEN AI I S WIJNONTDEKKINGEN u p^i Flitsen pagina 3 Oeic€Mum m§€ Uitslag „Vakantie kaartenwedstrijd" hüsmetK huïsme& De inzendtermijn van de „Vakantiekaartenwe- strijd" is gesloten en de winnaars zijn bekend. Het aantal inzendingen, dat als onderwerp de „lange natte zomer" had, was le gio. Alleen het „joch" op de onderste foto heeft er kennelijk weinig moeite mee. Met zijn „so what" schijnt hij te willen zeg gen: ,Je kan toch altijd nog een regenjas aantrek ken." De jury wees de volgende inzenders als winnaars aan: A. Dries, Toko Cam ping Ockenburgh Den Haag; mevrouw H. v.d. Putten-Sandmann, admi nistratie DC Zaandam; mevrouw M.E. Franqui- net-Batta, De Kemp 7, Wessem; Peter en Corrie Butler, Benonistraat 3, Kapelle en W.M.T. van Zoelen, Hoogstraat lb, Koog a/d Zaan. De winnaars zullen dezer dagen hun prijs van 50.- ontvangen. Oktober wijnmaand. Voor de grootste wijn verkoper van Neder land, AH, alle reden om iets bijzonders te doen. In de vorige editie van Flitsen hebben wij u al verteld wat er zou gaan gebeuren. Nieuwe wijngebieden zijn ontgonnen. AH heeft zes voor Neder land nagenoeg onbe kende wijnen in het as sortiment opgenomen en daarbij een eigen huiswijn geïntrodu ceerd. Niet alleen leuk om te weten voor de Ahold-medewerkers, maar interessant voor iedere Nederlander. Om die reden organi seerde Albert Heijn een bijeenkomst waar de Nederlandse pers ken nis kon maken met de ze nieuwe wijnen. Ze waren er vrijwel allemaal, de bekende Nederlandse wijnschrijvers, in de schitte rende lokatie die gevonden was voor deze bijeenkomst, het buiten Rustenhoven te Maartensdijk. .Allemaal wa ren ze nieuwsgierig naar de smaak van de AH-huiswijn en de zes, ook voor hen, nog vrij onbekende wijnen uit even onbekende gebieden, veelal gelegen in het uiterste zuiden van Frankrijk. Alvorens zij echter de gele genheid kregen te proeven van deze verrassende wijnen en een praatje te maken met de producenten, die speciaal voor deze bijeenkomst wa ren overgekomen, werd een aantal inleidingen gehouden. De heer F.I. Ahlqvist, alge meen directeur van Albert Heijn bv en lid van de Raad van Bestuur, heette de aan wezigen van harte welkom, waarna de heer D. Onrust, commercieel manager, een inleiding hield over de wijn markt in Nederland en de leidende positie van AH daarin. Aansluitend sprak wijninkoper A.G. ter Schure over de ontwikkelingen die er toe hebben geleid dat AH op zoek is gegaan naar ande re wijnen dan de geijkte Bor deaux en Bourgognes. Die reden is, zoals in de Flitsen van september al uitgebreid werd besproken, de prijsont wikkeling in de van oudsher bekende wijngebieden. Hier door werd het vrijwel onmo gelijk de consument een be taalbare fles kwaliteitswijn, afkomstig uit deze gebieden, te bieden in de prijsklasse die men gewend en bereid is te betalen. Albert Heijn is toen op zoek gegaan naar goedkopere, maar kwalitatief even goede, alternatieven. Die werden gevonden in bij voorbeeld de Chateau de la Présidente uit de Coteaux Varois voor 4.95 en de Chateau Rastouble uit de Coteaux de la Méjanelle voor 6.95. Na de heer Ter Schure sprak de Franse ambassadeur in Nederland, de heer Jacques de la Ferrière, over wijn in relatie tot het dagelijks le ven, alsmede over de bijzon dere plaats van wijn in de Franse literatuur en cultuur en hield de heer ir. H.A.W. Versteijlen, staffunctionaris van het Directoraat voor Landbouw van de Europese Commissie te Brussel, een interessante inleiding over de wijnpolitiek in de Euro pese Gemeenschap en de problemen die daarbij een rol spelen. Hiermee kwam een einde aan het formele gedeelte en werden de nieuwe wijnen door de aanwezigen aan een kritisch oordeel onderwor pen, waarbij zij tevens de ge legenheid hadden met de makers van gedachten te wisselen. Ook de Albert Heijn-huiswijn, de opvolger van de legendarische Pinard en de Vin du Patron, werd uiteraard ter keuring aange boden. De eerste reacties waren zeer positief en, zoals in AllerHande al was te le zen, was een erkende expert als Hubrecht Duijker en thousiast over de nieuwe wijnen. De nieuwe huiswijn werd omschreven als „veel kwali teit voor zijn geld". On geacht echter hoe de ken ners de „nieuwelingen" beoordelen, de consument is uiteindelijk de echte kenner.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 3