Geschenk-ideetje voor de feestdagen ALBERT HEIJN100 JAAR IN MEI 1987 Colofon „Deli en brood hebben iets met elkaar" Feest en cadeau voor 35.000 Ahold'ers pagina 2 Flitsen FLITSEN Personeelsblad Ahold nv Oktober 1985 42-ste jaargang no. 9 verschijnt 11 x per jaar Oplage: 35.000 Redactie secretariaat: Ankersmidplein 2 Kamer 1703 1506 CK ZAANDAM Tel.: 075-592519 REDACTIE FLITSEN Mw. T. Plooijer (hoofdred.) Public Relations HK 1701, 075-593026 Mw. S, Eijben Directiesecretariaat Miro MK 402, 075-592721 P. Hesp AH-filiaal 1135 Floridaplein 2037 AK Haarlem, 023-330016 N. Th. M. Huijsman Product Managing Marvelo P410, 075-592551 N. Hupkens Filialen- bureau AH HK 803, 075-593076 J. J. M. Jongstra Directoraat P&O HK 1304, 074-592524 E. Muller Public Relations HK 1703, 075-592519 A. de Roo PR-Bureau Van Hulzen F. Visser Marketing AC Restaurants P 216, 075-592932 „Onze afdelingen delica tessen en brood hebben iets met elkaar". Dat was de slagzin die bedrijfslei der C. Waardenburg van AH-filiaal 1146 aan het Buikslotermeerplein te Amsterdam in een pagi na-grote advertentie liet afdrukken. Daaronder prijkt de trouwfoto van Gert Jan Bruyn, afdelings chef Deli, en Annette Hensen, verkoopster brood, kaas en noten, die 6 september jl. in het hu welijk traden. Filiaal 1146 bedacht niet al leen het gelukkige bruids paar met deze originele feli citatie en met een geweldig wit brood van anderhalve meter en een gewicht van 15 kilo, gebakken door de colle ga's van Albro Zwanenburg, maar betrok ook de klanten bij het feest. De tekst in de felicitatie-advertentie be sloot met: „Trakteren doen we natuurlijk ook. En zullen we dat dan maar in stijl doen en zodanig dat al onze klan ten kunnen profiteren? Twee weken eerder had het huwelijk van Gert Jan en An nette al de belangstelling ge trokken van de redactie van de Echo, een krant die in Amsterdam-Noord ver schijnt. Deze wijdde een ar tikel aan het huwelijk van het jonge echtpaar, waarin en Annette elkaar in filiaal uitgebreid werd ingegaan op 1146 hebben ontmoet, de manier waarop Gert Jan o Wanneer u problemen hebt met het verzinnen van cadeautjes voor de komende feestdagen, herinneren wij u er aan dat de relatiegeschenken van Ahold tegen woordig ook te koop zijn voor medewerkers. Zo hebt u voor 10.- al een prachtige stropdas voor uw man of vriend, 8.50 kost een vlot vouwtasje, waar heel wat boodschappen in kunnen en voor een ijzersterke paraplu betaalt u 19--- Het is maar dat u het weet. Als u geïnteresseerd bent in één van deze ge schenken kunt u die zelf afhalen bij de afdeling Public Relations in kamer 1702 van het hoofdkan toor aan het Ankersmidplein te Zaandam. U kunt daar ook voor 2.50 een bouwplaat van de mu seumwinkel kopen. Stropdas en vouwtasje kun nen ook per post worden verzonden. U betaalt dan 2.50 extra. Met de paraplu en de bouwplaat is dat helaas niet mogelijk. In mei 1987 bestaat Albert Heijn 100 jaar. Dat dit een mijlpaal is waar niet zo maar aan voorbij zal worden gegaan, is duidelijk. Echter, het zal niet alleen een feest voor de Albert Heijn'ers worden. Heel Ahold zal in de feestvreugde delen. Al sinds 1984 is een speciaal in het leven geroepen jubi leumcommissie, bestaande uit zeven mensen uit diverse geledingen van het bedrijf, bezig dit eeuwfeest tot een onvergetelijke gebeurtenis te maken. Hoewel wij nog een krappe twee jaar voor de boeg hebben, sprak Flitsen nu reeds met de voorzitter van deze commissie: de heer L. Oranje, in het dagelijkse leven secretaris Ahold Detail handel Nederland. Hij was bereid het eerste tipje van de feestsluier voor ons op te lichten. „Ik zeg natuurlijk niet alles, want wij willen niet dat het verrassingseffect verloren gaat." L Oranje -. Verrassingseffect niet verloren laten gaan. De geschiedenis van de hele voorbereiding van het jubi leum gaat terug naar 1982. Een commissie, die toen nog een onofficiële status had. startte toen in opdracht van de Raad van Bestuur met het treffen van de eerste voorbe reidende werkzaamheden. De eerste vraag waar die commissie zich over diende te buigen was: „Willen wij als Ahold een jubileum vie ren en zo ja, hoe pakken we dat dan aan?". Na het positie ve eerste advies, waar de Raad van Bestuur eveneens positief op reageerde, kon de jubileumcommissie pas echt goed uit de startblokken ko men. Slagzin tijdens het hele feest zal zijn: „Ahold viert feest, want Albert Heijn be staat 100 jaar". Oranje zegt hierover: .Al bert Heijn is dan wel de offi ciële jarige, maar het is wel de bedoeling dat de hele Ahold-familie ervan meege niet. Ik heb het dan over de interne feestviering voor het personeel. Naar het publiek zal alleen Albert Heijn zich presenteren." Zorgvuldig Maar wat kunnen de Ahold- medewerkers dan in 1987 verwachten? De heer Oranje is erg karig met het afgeven van de informatie en de woorden die over zijn lippen komen zijn eerst op een gou den weegschaal gelegd. Van waar die huiver? Oranje: „Laten wij er nou voor zorgen, dat het verras singselement niet vroegtij dig verloren gaat. Van liever lee raken steeds meer men sen bij de voorbereiding van het jubileum betrokken en de kans dat dan iemand zijn mond voorbijpraat, is heel groot. Wat de mensen kun nen verwachten? Als je jarig bent, geef je over het alge meen een feest waarvoor je mensen uitnodigt. Dat doet Ahold dus ook. Alle mede werkers mogen komen. Op een verjaardag worden ook meestal cadeaus uitgewis seld. Ahold geeft daarnaast een cadeau. Wat voor feest en wat voor cadeau? Nee, dat houden wij nog liever even voor ons." Een feest voor alle Ahold- medewerkers dus. Huurt Ahold het Olympisch Sta dion af? „Het wordt een feest voor een ieder die in mei 1987 in dienst van Ahold is. Dat geldt ook voor het cadeau. Niet al leen de mensen die op dat moment in dienst zijn fees ten mee, maar uiteraard ook de medewerkers die Ahold door de jaren heen groot hebben gemaakt worden er bij betrokken. Ik doel dan op de gepensioneerden. Dan heb je het dus over zo'n 35.000 mensen die op je verjaardag komen en nog een cadeau krijgen ook. Zo'n groot aantal mensen kan je niet in één gebouw op één dag bij elkaar laten komen. Het zal dus een feest worden dat over meerdere dagen wordt uitgespreid. Temeer omdat wij ook zeggen: Laat iedereen maar zijn of haar partner meenemen naar het feest. Je kan dat getal van 35.000 mensen dus wel met de factor 1 Vz vermenigvuldi gen. Hoe wij die dagen gaan invullen, daar zijn wij nu nog niet helemaal uit." Nog even over het cadeau. Dat krijgt dus iedere mede werker van Ahold? ,Je zit natuurlijk met een grote verscheidenheid aan smaken en opvattingen bin nen ons bedrijf over wat nu mooi is. Wij hebben allerlei cadeaus de revue laten pas seren, maar wij menen nu iets te hebben gevonden dat inpasbaar is in de veelheid van smaken waar wij mee te maken hebben. Het wordt iets dat te maken heeft met kunst, iets artistieks en een beetje cultureel, waar ie dereen van zal zeggen: hé, dat is goed gevonden. Ty pisch iets unieks voor Ahold. Wat het precies is? Nee, het wordt niet het Ahold-vignet in brons. Ik denk dat wat wij gevonden hebben zowel zal aanspreken bij de schoolver later als bij de gepensioneer de. Het wordt dus een ge schenk in verschillende va riaties. Wij hebben kunst kenner Pierre Janssen er zelfs bijgehaald. Iedereen die er over gehoord heeft, is erg enthousiast. Ja, als u het een schaap met vijf poten wilt noemen... Nee, meer details geef ik echt niet. De mensen zullen geduld moeten heb ben tot 1987."

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 2