Medewerkers Miro Tilburg op bezoek in eigen huis fhWem. GIANT Giant Food Stores Flitsen pagina 11 Bedrijfsleidersdag Giant Food Stores Wim Mantel „Ik ben blij dat Miro afge stapt is van het naar mijn me ning te steriele gebeuren. Door de lage stellingen is er veel meer warmte, veel meer sfeer ontstaan in de zaak. Voorheen was het recht toe recht aan, kil en saai." Peter Kerkhofs (26), Sec tor Manager Houdbaar, meent verder, dat door de nieuwe opstelling het con tact met de klant beter en in tensiever zal zijn. „Door de hoge stellingen voelde de klant zich vaak in gesloten en verloren. Dat kwam ook omdat cr weinig mensen op de vloer waren om de klant behulpzaam te zijn. Het contact met de klant zal weer hersteld wor den, omdat er in het vervolg ook overdag rekken zullen worden bijgevuld en de klant dus veel vaker dan vroeger een beroep kan doen op een medewerker." Berend van Hamont (26), Sector Manager AGF, vindt het een goede zaak, dat de nadruk op de wens van de klant is komen te liggen. „De klant staat centraal in de af deling. Die bepaalt wat er verkocht wordt en wij de manier waarop. Het is de be doeling, dat de mensen die in de winkel werken de klan ten gaan benaderen om ad vies te geven en eventueel te helpen wanneer ze proble men hebben." In de produkten en de prijs stelling is nagenoeg niets veranderd, alleen de benade ring daarvan. „Wat", volgens Van Hamont, „in deze nieu we opzet het beste tot uiting komt, is de splitsing van ver schillende produktgroepen binnen de food-afdeling. Aan groepen, zoals Indische pro dukten, die vroeger minder opvielen, is nu veel meer aandacht besteed. Deze ver beterde presentatie blijkt aan te slaan, er wordt meer van verkocht. Dit is ook een groep die eruit springt ten beschikken. Miro is gespe cialiseerd in levensmiddelen en daar ligt zijn grote kracht", zo meent Wil ma Kerkhofs, die het witte schort van Esso verruilt voor een meer representatief roodwit bloesje met een ge kleurde sjaal. Nog maar kort is bake-off bakker Ad de Grauw (31) in dienst bij Miro. Ruim twee jaar heeft hij in de hal een croissanterie gedreven. Ad: „Bake-off houdt eigenlijk in dat het brood als een half-fa- brikaat binnenkomt en, waar de klant bij staat, wordt afge bakken. De mensen vinden het leuk om dat met eigen ogen te zien. Bij de gewone bakker gebeurt dit in de bak kerij. In de winkel ligt het brood en gebak in de vitrine, dus de mensen zien niet hoe het gebakken wordt. De bak kerij-afdeling (brood en ge bak) telt 14 medewerkers. Ad de Grauw heeft bij Miro Center Veenendaal stage ge lopen. „Volgens mij is dit de laatste kans die we als Miro krijgen om ons waar te maken als su per-supermarkt en die moe ten we met beide handen grijpen. We moeten met z'n allen de schouders eronder zetten en zorgen dat we Op dinsdag 17 september werd het Miro Cen ter Tilburg officieel in gebruik genomen, 's Avonds kregen de circa 215 Miro-medewer kers, waarvan ruim 2/3 part-timer en hun fa milieleden, volop de gelegenheid om kennis te nemen van hun nieuwe werkomgeving. Tijdens deze informele kennismaking vroeg Flitsen aan enkele Miro-medewerkers wat zij van hun nieuwe super-supermarkt vonden. De directeur van Miro. de heer C. A W. H M. van den Broek. V.l.n.r. Berend van Hamont, Wilma Kerkhofs, Louise van Hamont en Peter Kerkhofs. Ad de Grauw opzichte van veel concur renten." „Ik ervaar het als een voor deel, dat de ruimte van Miro kleiner is geworden en daar door veel overzichtelijker. De artikelen staan gelukkig niet meer zo verspreid." Dit zegt de 26-jarige Wilma Kerkhofs, echtgenote van de Sector Manager Houd baar. Wilma, die caissière is bij het Esso-zelfbedienings- benzinestation, gelegen op het parkeerterrein van het Miro Center in Tilburg, vindt het jammer dat het assorti ment kleiner is geworden door het wegvallen van de non food afdeling. „Aan de andere kant is het Miro Cen ter meer gespecialiseerd ge worden door de komst van bedrijven die zich uitslui tend richten op bijvoorbeeld textiel, radio en tv en over vakkundige medewerkers Guus van Asten Traditiegetrouw werd voor het begin van het laatste kwartaal een be drijfsleidersdag, de „Falls Sales Meeting", door Giant Food Stores georga niseerd. Op deze jaarlijk se bijeenkomst, die dit maal plaatsvond in Atlan tic City, worden de BL's op de hoogte gesteld van de resultaten van het af gelopen jaar en wordt het verkoopplan voor het laatste kwartaal gepresen teerd. Ieder jaar wordt aan deze „Falls Sales Meeting" een thema gegeven. In voorgaan de jaren waren dat o.a. de Olympische Spelen en de „Roaring Twenties". Dit jaar stond de bijeenkomst in het teken van het circus. Richard Pasework, Giant's directeur Advertising, was belast met de coördinatie en presentatie. Hij vindt het centrale thema belangrijk vanwege de spanning die het oproept en de aandacht die het vraagt. Het thema van dit jaar stelde de productman agers in staat zich als circus clown te verkleden. Zij pre senteerden hun produkt na melijk in een tot circuspiste omgebouwde zaal. Vice-pre sident Allan Noddle was de rol van spreekstalmeester toebedeeld. „De bedoeling van de Fall Sa- les Meeting is niet alleen de bedrijfsleiders op de hoogte te brengen van de resultaten, maar ze ook de nodige inspi ratie en enthousiasme voor hun medewerkers mee te ge ven. Niet alleen Kerstmis en nieuwjaar, maar ook „Thanksgivingday", (Dank dag, laatste donderdag in no vember, red.) is bij ons een nationale feestdag. Deze drie dagen beïnvloeden de jaar lijkse verkoopcijfers belang rijk", aldus Allan Noddle. Voor de bijeenkomst waren alle bedrijfsleiders en verte genwoordigers van het hoofdkantoor met hun echt genotes uitgenodigd. Tot de sprekers behoorde o.m. de heer A. Heijn. meer geld verdienen", meent medewerker afdeling vers, Guus van Asten (34). „Met het totale food-gebeu- ren, en daaronder versta ik de kruidenierswaren, houd baar en vers, moeten we het maken", zegt hij. Hij zorgt o.a. voor het op peil houden van de voorraden, bestellen en verzorgen van de deli combi-counter en het bege leiden van de medewerkers. Wim Mantel 38) is kort ge leden Frans van Doesem bij Miro Tilburg opgevolgd als Miro Vestigingsmanager en is absoluut overtuigd van het welslagen van de nieuwe Mi- ro-formule. „Ik denk dat in Tilburg met zijn 155.000 in woners, ondanks het stem pel van een arme, oude tex tielstad, Miro op deze loka- tie, zo dicht bij het centrum met voldoende parkeerruim te en met een scala aan win kels een succes moet wor den." Mantel zegt, dat de be nadering die Miro nu heeft door de medewerkers moet worden uitgestraald naar de consument. „Als je ogen en oren open houdt, merk je dat veel klanten geholpen willen worden. Daarom is het klantgericht zijn zo es sentieel. Medewerkers moe ten met de klant meelopen en als een artikel niet in het vak staat de moeite nemen het even te halen. Dan pas komt de klant terug en dat is het wezenlijke voor het wel slagen van Miro." Mantel merkt op, dat de klant voor heen in een strakke winkel kwam met torenhoge stellin gen, waar je nooit iemand zag, want het werk was ge daan. „Nu streven we naar meer activiteiten overdag en dat betekent meer aan spreekpunten voor de klant. Vervolgens leren we de mensen niet te „vluchten" voor de klant die wat wil we ten. Het is uitermate frustre rend voor klanten om in de verte iemand te zien die wegloopt, als hij denkt dat er wat gevraagd gaat worden."

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 11