„Bij mijn eerste twee bazen hield ik het net een week uit" HEEK Mfcj s3g| ZAALVOETBAL TOERNOOI AH 1178 AH-slager behaalt beste cijfer Flitsen pagina 9 M. Meijer 50 jaar in dienst „De krant viel meestal om zes uur bij ons in de bus en dus ging ik om vier uur alvast naar de kiosk omdat-ie daar dan al hing. Een personeels advertentie van Albert Heijn voor het filiaal P.C. Hooft- straat leek me wel wat, maar toen ik er aankwam stonden er al twintig jongens in de rij." Waarom juist hij (voor een rijksdaalder per week) werd aangenomen, weet de heer M. Meijer niet. Het bete kende wel het begin van een, voor deze tijd uitzonderlijk, lange loopbaan van liefst 50 jaar. „En dan te bedenken dat ik het bij m'n eerste twee bazen net een week uit hield..." Op zondag 18 augustus jl. werd met succes het eerste „Keizer Karei" zaalvoetbal toernooi afgewerkt. Aan dit toernooi, georganiseerd door AH 1178 Groenestraat Nijmegen, deden 18 tèams mee, die in drie poules stre den om de bovenste twee plaatsen. Deze plaatsen ga ven recht op een plaats in een van de twee finalepou les. Hieruit moesten de fina listen en de teams voor de troostfinales komen. In de wedstrijd om de vijfde en zesde plaats bleek 1021 Nij megen sterker dan 1180 Al phen aan de Rijn (2-0). De derde plaats was voor 1155 Hilversum dat 1023 Oss met 3-2 versloeg.. De finale was een enorm spannende aan gelegenheid. 1104 Utrecht en het organiserende 1178 Nijmegen waren aan elkaar gewaagd. Utrecht bleek over de langste adem te beschik ken en dank zij een 2-1 winst keerden zij met de eerste prijs én de wisselbeker huis waarts. Gezien het verloop van en de reacties op het toernooi zal volgend jaar zeker het tweede „Keizer Karei" zaal voetbaltoernooi plaatsvin den. Boven het filiaal Buiksloter- meerplein in Amsterdam- Noord bevindt zich de te kenstudio van de decoratie afdeling, het domein van Meijer. Twee jonge mede werkers, die helpen bij het lossen van een vrachtwagen, beginnen al te lachen als we naar hem vragen. En ook ver der op onze weg door de winkel blijkt Meijer populair te zijn bij de collega's. Zelf zegt hij: „Dat is juist het leu ke van lang bij één baas werken. Je doet een hele boel ervaring op en daarvan kunnen jongeren profiteren. Eerst willen ze er niet aan, maar later - als ze door hun eigenwijsheid een paar keer onderuit zijn gegaan - willen ze wel naar je luisteren." Meijer was 14 jaar toen hij als „fietsjongen" bij Albert Heijn in dienst kwam. „Ik was bepaald geen zwaarge wicht en daarom had ik moeite om die zware trans portfiets, met een rieten mand voorop, te mannen. Nadat ik een paar keer on deruit was gegaan, hebben ze speciaal voor mij een veel lichtere bak van geperst kar ton laten maken." Vijf jaar bracht hij daarmee de bood schappen rond, ging bij de klanten de bestellingen „ho ren" en verleende zo een in middels achterhaald stuk service. „Zwaar werk? Ach, je wist niet beter. Je begon 's mor gens om 8 uur, 's avonds om 8 uur ging de winkel dicht en dan moest je nog helpen met schoonmaken en zo. 's Zaterdags bleef de winkel tot 's avonds 10 uur open en ging je meestal pas tegen 1 uur naar huis. Je had dus al- leen zondag vrij en daarom hield ik van m'n rijksdaalder loon nog over. Ik had ge woon geen tijd om die op te maken..." Na vijf jaar raakte Meijer „in de lift" en via bediende, le bediende en vervangend be drijfsleider kreeg hij steeds meer ervaring in het winkel vak. Hij voelde zich echter vooral aangetrokken tot eta leren. Het inrichten van win keletalages was in de naoor logse jaren een vak apart, dat later - toen de zelfbediening haar intrede deed - echter van karakter veranderde. Meijer: „De hele winkel werd toen in feite één grote etalage waarin prijskaarten, reclameborden en posters voor de verkoopbevordering moesten zorgen. Ik voel me daardoor nog steeds heel duidelijk bij de echte ver koop betrokken." Door een minder goede ge zondheid werkt de heer Meijer de laatste tien jaar nog maar halve dagen. Daar door heeft hij meer tijd ge kregen voor zijn hobbv: het leren van talen. Hij is er in middels in geslaagd het di ploma Spaans op zowel MAVO- als HAVO-niveau te behalen („ik kan me nu een beetje verstaanbaar maken en wat Spaans lezen"en het komende seizoen start hij met Frans. ,Als ik volgend jaar juni met pensioen ga, hoop ik het studietempo wat te kunnen verhogen, maar het moet leuk blijven." Tijdens de uitreiking van het diploma „Slagersvak onderwijs" in juli maakte de examencommissie be kend dat de 22-jarige Jurjan Telder (22) uit Den Haag, werkzaam in het AH-filiaal aan De Stede in zijn woonplaats, van de 250 kandidaten het beste eindcijfer had behaald voor het onderdeel be drijfskunde, te weten een negen. Voor het vak as- sortimentsbeheer behaal de hij een acht. Twee jaar geleden kreeg hij een zil veren speld toen hij tij dens dezelfde opleiding met het hoogste cijfer van zijn cursusplaats Den Haag slaagde voor het examen „winkelslager". In zijn HAVO-tijd werkte Jur jan Telder om er wat bij te verdienen zaterdags als part timer bij het AH-filiaal aan het Savornin Lohmanplein, zij het toen nog niet als sla ger. Maar de smaak voor het vak had hij al. Veel familiele den van moeders kant werk ten in het slagersvak en een zwager van Jurjan was chef slager bij AH. Na het behalen van zijn HAVO-diploma lag het dan ook voor de hand dat hij verder zou gaan in het slagersmétier. Hij kwam te recht bij het filiaal waar hij nog altijd werkzaam is, nu volledig gediplomeerd. Met het ondernemersdiploma, het diploma „winkelslager" en het vakdiploma op zak gaat deze AH-medewerker binnenkort als assistent chef- slager een interne opleiding volgen. Hiermee wordt hij vertrouwd gemaakt met een aantal regelingen die binnen AH gelden, zoals personeel- beheer, richtlijnen en proce dures, huisregels en leiding geven.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 9