Miro-dagen een succes Nieuwe CS Zoetermeer „de modernste slagerij van Nederland" 2.800 Miro-medewerkers bijeen in Jaarbeurs Herplaatsing Miro bijna voltooid In plaats van CS Rijswijk en CS Maarssen Voor 925 van de 950 medewerkers, waarvoor er binnen Miro zelf, na de reorganisatie, geen werk meer zal zijn, is er inmiddels een nieuwe baan gevonden. Het streven is er op gericht ook de laatste 25 mensen aan een passende werkkring te helpen, maar alge meen directeur Chris van den Broek sluit niet uit dat er enkele gedwongen ontslagen zullen moeten vallen. De ex-Miro-medewer- kers, die in dienst zijn getreden bij één van de partners, functioneren daar uitstekend. Dit vertelde de heer H. Loykens, verkoopdi recteur van Giraffe, tijdens de landelijke perspresentatie. „Ik ben verbaasd over het enthousiasme en de motivatie, waarover de ze mensen beschikken." Een compliment aan alle oud-Miro-medewerkers, dat van har te werd ondersteund door MARCA-directeur E. Winkel. „Ik denk dat dit een prima bijeenkomst is. Ieder een krijgt hier goede informatie over datgene, wat er bij Miro aan de hand is en bovendien waar om Miro moest veranderen", aldus de enthousias te reactie van één van de medewerkers van Miro Assen in de pauze van één van de Miro-dagen, die op 26, 27 en 28 augustus werden gehouden in de Congreszaal van de Jaarbeurs in Utrecht en waar in totaal 2.800 Miro-medewerkers bijeen kwa men. Stevig overleg tussen de me dewerkers na het zien van de film „Miro en de grote veran dering" en de paneldiscussie onder leiding van Koos Pos- tema. Vers, vers, vers. Samen met zijn collega's had de Assenaar kort tevoren ge keken naar de film „Miro en de grote verandering", waar in werd ingegaan op het hoe en waarom van de reorgani satie bij Miro. Aansluitend had een doodstille zaal geke ken en geluisterd naar een forumdiscussie onder lei ding van Koos Postema, waarbij de directie van Miro allerlei lastige vragen kreeg te beantwoorden. Vragen overigens die afkomstig wa ren van medewerkers en werden verwoord door de presentator, die dat op de zelfde kritische wijze deed als men op televisie van hem gewend is. De Miro-dagen waren in twee opzichten uniek. In de eerste plaats ge beurt het zelden dat een be drijf alle medewerkers bij een brengt. Het gebeurde ooit een keer eerder nl. bij het 75-jarig bestaan, zoals de heer Albert Heijn, die op alle drie dagen aanwezig was, in zijn opening memoreerde. Ten tweede stelde de direc tie van Miro zich tijdens de ze bijeenkomsten ongewoon kwetsbaar op. Gedurende de forumdiscussie was er eigen lijk geen vraag, die niet ge steld kon worden. Geen en kel teer onderwerp werd vermeden. Zo werd aan dacht besteed aan zaken als: jaarcontracten, partners, toe komst, toekomstige werkwij ze en (winst)verwachtingen. Behalve informatie en dis- André van Duin vennaakte drie m onden lang een hom volle zaal. cussie was er ook een stukje ontspanning voor de Miro- medewerkers. André van Duin gaf, samen nïet Corrie van Gorp, Frans van Dus- schoten en Hans Otjes, een wervelende show ten beste, terwijl de zusjes Maywood voor een uitstekend muzi kaal intermezzo zorgden. Maar ook na de show werd het een gezellige avond voor de Miro-medewerkers. Spon taan ontstond er in de foyer, waar gelegenheid was een drankje te drinken en een broodje te eten, een feestje. Op de muziek van een band, die feitelijk voor een achter grondmuziekje moest zor gen, werd gedanst en gehost. Een feest, dat voor sommige vestigingen nog doorging tij dens de thuisreis. A/jold-president A Heijn opent de Miro-dagen. Koos Postema onderwierp het panel aan een uitgebreid kruisverhoor. De ligging in een woonbuurt, de slechte bereik baarheid, de staat van de gebouwen, de arbeids omstandigheden en hygiëne zijn enkele van de redenen om de Centrale Slagerijen in Rijswijk en Maarssen te vervangen door een nieuw CS Zoeter meer. Met de bouw daarvan is inmiddels een be gin gemaakt nadat op 5 september de eerste paal werd geslagen. Als alles volgens plan verloopt, kunnen de circa 90 medewerkers uit zowel Rijs wijk als Maarssen volgend jaar april aan de slag in deze zeer modem opgezette slagerij, die een ge middelde capaciteit krijgt van 120 ton vlees per week met een top van rond de 180 ton. heer J.J.M. van der om in de toekomst uit te De heer J.J.M. van Schoot, nu bedrijfsleider van CS Rijswijk en straks van CS Zoetermeer, is erg enthou siast over de nieuwbouw. Die zal verrijzen aan de Zoe- termeerse Edisonstraat. Daar is in totaal 8.100 vierkante meter grond beschikbaar, maar in eerste instantie zal daarvan 7.000 worden be nut. „Er is dus nog ruimte breiden", zegt hij. Gevraagd naar de verschillen met de bestaande slagerijen in Rijs wijk en Maarssen merkt Van der Schoot op dat vooral de aan- en afvoer van de pro- dukten aan de huidige eisen zal worden aangepast. „Uit gangspunt zal zijn - en met die moderne opzet is dat mogelijk - het vlees in een zo snel mogelijk tempo te ver werken. Door van nog meer professionele technieken ge bruik te maken dan we nu al doen en daar waar nodig te automatiseren of te mecha niseren, zal de hele verwer king een stuk sneller gaan. De nieuwe CS wordt de mo dernste slagerij van Neder land en zal voor iedereen plezierig zijn om in te werken", zegt hij. Werkomstandig heden Aan de werkomstandighe den is bij het ontwerpen van de CS Zoetermeer veel aan dacht besteed. Een gesloten koelketen waardoor in ie dere ruimte constant de juis te temperatuur heerst, bete re was- en kleedruimten, een moderne kantine, kantoren en vergaderruimten moeten daaraan bijdragen. Tevens zal veel worden gedaan om het lawaai te bestrijden en moet een prettige werkom geving de arbeidsmotivatie verbeteren. In Zoetermeer komt het zgn. produktge- richt werken in de plaats van het functiegericht werken. Dat houdt in dat de CS als het ware in drie „bedrijfjes" wordt verdeeld waar drie teams gezamenlijk van het begin tot het eind bezig zijn met het totale produkt. Vol gens Van der Schoot zal dit ook ten goede komen aan de motivatie van de medewer kers. In Maarssen wordt al enige tijd volgens dit sys teem gewerkt. De eerste re sultaten zijn bevredigend te noemen. Ligging Bij de keuze van de nieuwe lokatie is de Vers Vlees Artist impression van de nieuwe CS Zoetermeer. Groep op zoek gegaan naar een vestigingspunt tussen Den Haag en Utrecht. Na lang zoeken viel de keuze op Zoetermeer. Die plaats ligt zeer gunstig voor wat betreft de aan- en afvoer van vlees. De medewerkers uit Rijswijk en Maarssen kunnen Zoeter meer bereiken via de snel weg of het openbaar ver voer. Toch is voor deze groep een sociaal plan opge steld. Een regeling met een eigen busdienst is één van de mogelijkheden die is aange dragen ten einde de reistijd zo kort mogelijk te houden. Bij al te lange reistijden zal bekeken worden of mede werkers binnen Ahold kun nen worden overgeplaatst.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 5