HET GAAT GOED, MAAR HET KAN BETER Flitsenpagina 3 „Plussen" centraal op AH-bedrijfsleidersdag 1985 Deels te vergelijken met andere jaren maar deels ook nieuwe elementen en een prikke lende spanning tussen ernst en plezier. Dat was het kenmerk van de bedrijfsleidersdag van Albert Heijn die op 3 september jl. werd gehouden in het Nederlands Congresge bouw in Den Haag en het Kurhaus in Scheve- ningen. Gastheer en dagpresentator Ron Brandsteder stelde in zijn welkomstwoord ook reeds vast dat deze BL-dag er één zou worden van „Business en Lol". Zoals gebruikelijk kwam eerst de „business" aan bod in inleidingen van directiele den van Albert Heijn over ontwikkelingen in de detail handel, de gang van zaken bij Al I in de eerste helft van het jaar en de reclame-aanpak voor dit najaar. Tijdens hun toespraken werden tegelij kertijd dia's geprojecteerd met kernpunten uit hun be toog. Eén dia verscheen bij alle sprekers en wel met de tekst „Het gaat goed, maar het kan beter". Onder welke algemene, niet altijd even gemakkelijke omstandighe den het AH toch goed gaat, werd geschetst door alge meen directeur F.I. Ahlqvist: „Het aantal kleine huishou dens groeit. Dat vraagt om meer kleinverpakkingen. Men gaat minder uit, het thuisgebruik neemt toe. Dat betekent meer gemakkelijk te bereiden produkten. De consument heeft steeds ster ker aandacht voor zijn ge zondheid. Dat vergt veel aan kwaliteit en versheid. Dan is er nog de ontwikkeling dat de klant uit is op méér win kelgemak, méér service en vriendelijke bediening. De concurrentie zit niet stil. Steeds meer bedrijven han teren het idee van one-stop- shopping met veel verse arti kelen. De ontwikkeling van de prijzen van levensmidde len en hoe de consument daar tegenaan kijkt, is zoda nig dat men zich als bedrijf niet meer met prijs alléén kan onderscheiden. Het gaat om de plussen die worden geboden. Onze plussen staan dan ook centraal in de nieu we koers die we de komen de jaren willen varen. Het gaat goed, maar het kan be ter. Ik kom daar straks op te rug." Het gaat goed Vergeleken met vorig jaar was het nieuw dat de heer Ahlqvist zichzelf al aankon digde voor een tweede toe spraak op deze dag. Eerst sprak echter de directeur operations, de heer R.L.H. Beijers, over de resultaten tot nu toe. „Het gaat goed. Als we kijken naar ons martkaandeel, zien we dat dat groeit. Die groei is zelfs groter dan in het vorige jaar. Niet in de laatste plaats spe len daarin de inmiddels 49 franchise-winkels een be langrijke rol", aldus de heer Beijers. In zijn betoog be steedde hij ook aandacht aan zaken die beter kunnen, zo als aan het beeld van de AH- winkel. Dat blijft voortdu rend de aandacht houden, waarbij een juist gebruik van de nieuwe bedrijfskleding belangrijk is. Ook Leifo stip te hij aan. De algemene waardering hiervoor is posi tief, hoewel er knelpunten zijn. Om die op te heffen komt er een voorlichtings campagne over Leifo. AH-plussen De derde spreker in de rij was commercieel directeur K. Dorsman die de najaars campagne van Albert Heijn toelichtte. Hierin staan met grote nadruk de plussen van AH centraal. Hij wees vervol- Elektronisch kleiduivenschieten op aanwijzingen van Carry Tefsen alias Mien Dobbelsteen. gens op plussen als het voe ren van nieuwe produkten en primeurs, een nieuwe for mule voor de verkoop van bloemen en experimenten met nieuwe, verse assorti menten als vis en bake-off. In de AH-najaarscampagne springt de koffie-actie rond Perla Mild eruit. „De consu ment maakt door het schrij ven van een kort „koffie praatje" van maximaal 40 woorden kans op o.m. één van vijf grandioze tweeper soons vakantiereizen naar Brazilië. Wij verwachten veel van deze actie want wie wil zoiets niet winnen", zei de heer Dorsman die dat on derstreepte met enkele dia's van dat schitterende land. Op hetzelfde scherm ver schenen even later drie gloednieuwe STER-spots die deze herfst voor het eerst op de tv te zien zullen zijn. Zo als in vele andere reclame- uitingen komt hierin de kwa liteit van AH sterk naar vo ren. Week Albert Heijn Na de heer Dorsman bleef het filmscherm in gebruik en wel voor de première van de film „Een week Albert Heijn". Hierin laten een aan tal acteurs en niet te verge ten de medewerkers van het AH-filiaal in Leerdam zien wat er zich zoal in één week tijd op juiste en onjuiste wij ze kan afspelen in en rond de winkel op het gebied van klantenbehandeling, winkel verzorging, omgang tussen de medewerkers onderling, opleiding etc. etc. De film boeide niet alleen, ook bracht hij menige (glim)lach op de lippen. Het applaus na afloop was dan ook gul. Hoe zeer de film ook ernstig bedoeld was bleek, toen de heer Ahlqvist bij zijn tweede betoog een groot aantal af zonderlijke filmbeelden liet zien, als dia geprojecteerd. Zo kon hij precies aangeven waar het weliswaar goed gaat, maar beter kan. Die op somming bracht hem vervol gens tot de koers van AH voor de komende jaren. Als laatste spreker in het ge deelte „business" van deze BL-dag kwam de heer A. Heijn naar voren. Ook hij be nadrukte het thema klanten behandeling. „Klantgericht heid in al ons handelen, in al onze uitingen bepalen het gezicht van Albert Heijn als geheel. Als dat goed gaat be hoef ik die veel uitgesproken zin van vanmiddag niet meer te herhalen." Het kon niet beter Wat er daarna in de vele uren die de BL-dag nog duur de, volgde was goed en kon niet beter. Na de pauze in het Congresgebouw trad in het kader van het AH-koffie- festival eerst de 20 leden tel lende Braziliaanse groep Co- pa Rio op. Die bracht een wervelende show van Brazi liaanse muziek en dans. Het kon haast niet anders of ook enkele BL's werden op het toneel gehaald om „en publi- que" les in exotische dans te krijgen. De korte busrit naar het Kurhaus die toen volgde was niet voor niets. In iedere hoek van de zalen in dit his torische badhotel kon wor den genoten van de heerlijk ste hapjes en drankjes. Bar becueliefhebbers konden aan hun trekken komen op het terras. Daar was ook te proeven welke heerlijke wijn AH op 19 september als nieuwe huiswijn introdu ceert. Eén van de mensen die het in het Kurhaus erg druk hadden was Ron Brand steder. Hij had de taak tel kens in andere zalen een keur van artiesten aan en af te kondigen: Gerard Joling, Therèse Steinmetz begeleid door het zigeunerorkest van Andrei Serban, Rita Reijs en Pim Jacobs, Saskia en Serge, Glenda Peters en niet te ver geten Lee Towers. Vanzelf sprekend kwamen de han den veelvuldig op elkaar maar ook gingen veel voeten van de vloer op de muziek van het dans- en showorkest van Henk van Montfoort. Wie geen zin in dansen had kon zich uitstekend verma ken met roulette, Blackjack, elektronisch kleiduiven- schieten onder leiding van Carry Tefsen en andere spel letjes. Hoezo, het kan beter? Misschien dat in de dage lijkse praktijk vele dingen beter kunnen. Beter? Dat kon wat betreft menig be drijfsleider en zijn part ner in ieder geval niet voor wat betreft de AH-BL- dag 1985. Welke stok.zou de volgende zijn? Er waren AEI-BL's die over een verbluffende reactiesnelheid blekeri te beschikken. In bet Schevenmgse Kurhaus gaf Gerard Joling een toegift waarbij hij zich onder zijn publiek begaf Velen lieten zich de kans om de nieuwe All Huiswijn te proeven niet ontgaan. Lee Towers in actie onder enthousiaste belangstelling. Vier sprekers, één themaV.l.n.r. de heren F.I. Ahlqvist, R.L.H. Beijers, K Dorsman en A Heijn.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 3