Werkmaatschappijen Albert Heijn opent bijzonder filiaal in Enschede pagina 10 Flitsen OPROEP Wie deed deze zomer een bedrijfsidee op? Albert Heijn In winkelcentrum De Zuidmolen Filiaal 1361 opent zijn poorten ingezonden brieven Zo leerde ik bakken en braden Wie op vakantie is ge weest, heeft vaak nieuwe dingen ontdekt, maar ook de gewone dagelijkse din gen eens op een andere manier bekeken. Dat geldt voor degenen die in het buitenland waren, maar ook voor wie in ei gen land gebleven is. Het kan haast niet anders of er zijn medewerkers van Ahold die deze zomer tij dens hun vakantie in binnen- of buitenland in een wille keurige winkel boodschap pen deden, een restaurant bezochten of op een vakan tiepark verbleven-waarbij ze bijvoorbeeld dachten: „Hé, wat ik hier nu zie en hoe ze het hier aanpakken, daar zouden wc in de één of an dere vorm binnen mijn be drijf misschien iets aan heb ben." Anderen hebben wel licht door op een andere ma nier bezig te zijn bepaalde ideeen opgedaan. Ahold is een onderneming die altijd graag om zich heen Als bezitter van een auto ben je nu eenmaal lid van de ANWB. Van diezelfde ANWB ontvingen wij dit jaar een boekje met „Recreatie voordeelche ques". Een zeer aantrek kelijk boekje want je ont dekt zo wat er in Neder land nog allemaal aan be zienswaardige dingen zijn. Van musea tot die rentuinen en al wat daar tussen zit aan pretparken, rondvaartmogelijkheden en kastelen. Als Aholder was het me niet kwalijk te nemen dat ik voor al interesse had in de aanbie dingen van de AC Restau rants die al meteen op een van de eerste pagina's naar voren sprongen. Een familie- gourmet of -fondue van 23,- per persoon kost met zo'n voordeelcheque maar 16,50 (en voor kinderen maar een tientje). Terugko mend van een bezoek aan het midden van het land hebben we met vrienden van dit aanbod gebruik ge maakt in Stroe. De keus viel op gourmetten. Voor de dames is dat bakken en braden dagelijks werk, ook al zijn de pannen dan wat groter. De mannen moe ten even wennen. De vlees soorten leren kennen om te weten of ze kort of wat lan ger in het pannetje moeten blijven. Drie soorten sausen en een ruime keus aan sala de. Het werd een gezellige en zeer smakelijke maaltijd. Ondersteund door een goed glas wijn. Bij zo'n lage prijs kan dat er wel af. Toen we eenmaal het kunst je geleerd hadden, zijn we een paar weken later op te rugtocht van vakantie aange wipt in het AC Restaurant in Meerkerk en weer gaan gourmetten. Eveneens voor treffelijk verzorgd en daar was zelfs de koffie na afloop gratis omdat er een nieuwe kijkt, naar nieuwe ontwikke lingen of hoe elders op de wensen van de consument wordt ingespeeld. Vaak valt er veel uit te Ieren. Een re cent voorbeeld is het nieu we zelfbedieningssysteem van AC Restaurants waar voor het idee werd opge daan in restaurants van enke le warenhuizen in het bui tenland. Uitgevoerd naar Ne derlandse wensen en maat staven blijkt het idee inmid dels enorm aan te slaan. Maar het behoeven niet al tijd van dit soort „ingrijpen de" ideeën te zijn. Natuurlijk kan het ook gaan om kleine maar verrassende details. De redactie van Flitsen is be nieuwd wie grote of kleine ideeën heeft opgedaan waar van hij of zij denkt dat ze de moeite waard zijn. Die me dewerkers worden opgeroe pen hun ervaringen eens kort op papier te zetten en naar de redactie te sturen. In een volgend nummer zullen we terugkomen op de reac ties op deze oproep. afdeling in gebruik was ge nomen. Als een volleerd kok heb ik toen mijn zwager les gege ven in het omgaan met boter in een pannetje en de ver schillende soorten vlees. Het werd een smakelijk en feestelijk eind van de vakan tie. Zelfs zwagerlief, bekend om z'n twee linkerhanden op huishoudelijk gebied, kreeg in de dubbele zin de smaak te pakken. Vorige week kwamen mijn vrouw en ik terug uit Bra bant met als gevolg dat we in het AC Restaurant Lage Wei de binnenstapten om... ja wat dacht u... weer te gaan gourmetten. In gunstige zin was het daar van hetzelfde laken een pak. Weer een charmante dame, waarvan we ontdekten dat ze naar de naam Van der Stap luisterde, die zeer vakkundig de bran ders in de vlam stak en ons een schaal vleessoorten met paprika's, champignons en uitjes serveerde met de bij behorende sausen. We zijn nu in het bakken en braden geroutineerd geworden. Hoewel in de drie restau rants de samenstelling in ge ringe mate verschilde was het totaal steeds uitstekend. Persoonlijk zou ik de sausen wel iets steviger willen zien, maar belangrijk is dat niet. Wel belangrijk vonden wij de bijzonder vriendelijke wijze waarop werd geser veerd en geïnformeerd of al les wel naar genoegen was. Opvallend ook hoe een sfeer mede kan worden bepaald door de onderlinge merk baar goede verstandhouding van het bedienend perso neel. We hebben voordeelche ques te weinig om te gaan onderzoeken of het in alle AC Restaurants zo is, maar twijfelen doen we daar niet aan. J. Kleppe Badhocvedorp Albert Heijn gaat on dergronds. Op 31 au gustus jl. is in het hart van Enschede een uniek AH-filiaal ge opend in De Zuidmo len, het nieuwe win kelcentrum van de Twentse hoofdstad. Het nieuwe filiaal onder scheidt zich van andere vestigingen omdat het in het souterrain van het winkelcentrum is gevestigd. Het publiek moet derhalve met spe ciaal vervaardigde rol- banen afdalen om in de supermart te kunnen komen. Nieuw zijn voor het oosten van het land de muntsloten en het scannen. Maar ook de omvangrijke bediening en het uitgebreide assortiment maken dat de AH-vestiging met recht „het neusje van de zalm" is van het winkelcen trum, dat op zichzelf al als een verrijking van de En- schedese binnenstad wordt beschouwd. De Zuidmolen is in feite een groot warenhuis (6.000 m-), waarin winkels, boutiques, terrasjes, kiosken, stalletjes en countershops elkaar af wisselen. Het AH-filiaal is daarvan de grote publieks trekker. Zonemanager G. Nellestijn is zeer tevreden met de vestiging in De Zuid molen. „We zitten nu op de goede plek", zegt hij. En daarmee doelt hij op de gun stige ligging van De Zuidmo len in het Enschedese cen trum. Met de komst van de vestiging in De Zuidmolen konden filiaal 1050 (702 m en ook filiaal 1411 156 m- worden gesloten, omdat ze in hetzelfde verzorgingsge bied lagen. Inzet medewerkers De medewerkers van beide gesloten filialen zijn overge plaatst naar het nieuwe fi liaal, dat met z'n 1.200 m' verkoopruimte bijna een derde deel van De Zuidmo len beslaat. Bedrijfsleider W. Huistede is ingenomen met de werklust waarmee de 60 medewerkers zich de af gelopen maanden hebben in gezet om de nieuwe winkel op tijd klaar en ingericht te hebben. Daardoor kon de ge plande openingsdatum van 31 augustus worden gehaald. Op die dag zou het hele win kelcentrum officieel worden geopend, maar, omdat een aantal ondernemers niet op tijd klaar kon zijn met de in richting van de winkels, is de opening van De Zuidmolen tot 28 september a.s. uitge steld. Zo'n dertig winkels, waaronder de AH-vestiging, hebben op die dag al enkele weken achter de rug. En ook het publiek heeft dan al uit gebreid kennis kunnen ma ken met het nieuwe winkel centrum. Open karakter Voor het winkelende pu bliek is er óp het winkelcen trum ruimte genoeg om de auto te plaatsen in de par keergarage 500 parkeer plaatsen, waarvan 300 voor de bezoekers van De Zuid molen). Via rolbanen volgt de afdaling naar de winkels op de begane grond en de AH-supermart en enkele an dere food-winkels in het sou terrain. Aansluitend op het „open karakter" van het win kelcentrum is de AH-vesti- ging ook „open" gehouden. „Je kunt niet om AH heen". Op 26juni jl. opende cian het Drie Kolommenplein te Aals meer filiaal 1361 zijn poor ten. Vanzelfsprekend was dat aanleiding om met z'n allen op de foto te gaan. zegt zonemanager Nellestijn. „Als je vanuit de parkeerga rage via de rolbaan naar be neden komt, kijk je zo de winkel in, aangezien de voorkant over de gehele breedte open is gelaten. Hoewel de bedrijfsruimte zich ondergronds bevindt, realiseer je je dat toch niet zo." De filosofie van De Zuidmolen is gelijk aan die van de AH-vestiging. „De op zet van De Zuidmolen is", zegt bedrijfsleider Huistede, „een centrum te zijn voor winkelende gezinnen uit de hele regio, dat wil dus zeg gen Twente en ook Duits land." Daarom wordt er in de vestiging veel nadruk ge legd op de bediening en een uitgekiend en uitgebreid as sortiment, waar ook de Duit se klanten de artikelen van hun gading kunnen vinden. „In navolging van het AH-fi liaal in Breda", zegt be drijfsleider Huistede, „is in Enschede een bloemenafde- ling met bediening opgezet. Ook de kaas- en notenbar, de groente-afdeling, de slagerij en vleeswaren- en broodaf deling werken met bedie ning." Veel aandacht dus voor de service aan de klant (er zijn zeven kassa's waar van één geschikt voor rol stoelgebruikers), maar ook voor verse produkten en een compleet assortiment. Lift Een supermart in een souter rain van een groot winkel centrum heeft als voordeel dat het geheel overzichtelijk en compact is, een minpun tje echter noemen zowel zo nemanager Nellestijn als be drijfsleider Huistede, de aan voer van goederen. Dat moet gebeuren via de lift. „Een probleem. Zonder meer. Maar met een goede organi satie en motivatie wen je er aan", aldus de heer Nelle stijn. De klanten merken niets van dat ongemak Zij kunnen hun boodschappen in de boodschappenwagen houden, waarmee ze via de rolbanen tot in de parkeerga rages kunnen rijden, één van de charmes van De Zuidmo len. „Het is een prachtig cen trum", zegt zonemanager- Nellestijn. „Ik denk dan ook dat de klant het goed naar z'n zin zal hebben."

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 10