AC Restaurants introduceert unieke vorm van zelfbedi Vijf AC Restaurants verbouwd SALADEBON Flitsen pagina 7 to Saladerie' saladebuffet. f Tegen inlevering van deze bon, mag u zich bedienen I f uit ons grote saladebuffet "La Saladerie" A Q[ü* I (zoveel als u wilt) niet voor f 9,95 maar voor Deze bon is geldig t/m 30 september 1985 voor max. 4 personen in onze vernieuwde \\AC Restaurants in Meerkerk, Nederweert-Noord, Oosterhout-Zuid, Reeuwijk en Stroe. Een volledig nieuw concept voor AC Res taurants werd onlangs toegepast bij de ver bouwingen in een vijf tal vestigingen, nl. die in Meerkerk, Neder- weert Noord, Ooster hout, Reeuwijk en Stroe. In die vernieuw de vestigingen is de nieuwe koers van AC Restaurants duidelijk: gezelligheid tegen een aanvaardbare prijs. Wat direct opvalt in de vijf vestigingen is het vernieuwde systeem van zelfbediening, dat uniek voor Nederland is. De bekende zelfbe- dienings„lijn" heeft plaats gemaakt voor een aantal „eilanden" of buffetten waarop ge rechten en dranken worden aangeboden. Het geheel dat daar door ontstaan is mag bijna chique genoemd worden. Sfeervolle ver lichting, pastelkleuren en veel messing en marmer completeren het geheel. In de eilan den staan bakken met daarin geschilferd ijs waarop op hun beurt de gerechten liggen. Gemakkelijk om en langs de eilanden lo pend kan de gast nu zelf een keus maken uit het assortiment. Wachttijden, zoals men die gewend was in het systeem van de zelfbedieningslijn, be horen nu zo goed als tot het verleden. De verschillende buf fetten hebben ieder een eigen naam en, terwille van de duide lijkheid, een eigen kleur. Zo vindt men er werden, intern bij AC Res taurants, ontwikkeld door Mark Duijser. Ten einde zo min mogelijk last te veroorzaken voor de gasten werd de verbouwing zo voorbereid dat de eigen lijke activiteiten slechts twee tot vier dagen zouden duren. Frits Visser: „En dat lukte mede dank zij het feit dat iedereen, van onze me dewerkers tot en met de aan nemer, tot diep in de nacht bleef doorwerken, zodat de restaurants overdag gewoon konden openblijven. Boven dien bleken veel gasten zeer veel belangstelling te heb ben voor de werkzaamheden van timmerman, elektricien en andere werklieden." Praatje Reacties van de gasten, maar ook van de medewerkers uit de vijf AC Restaurants zijn voornamelijk positief. AC-di- recteur Ed Bezaan over die reacties: „Een aantal van on ze medewerkers staat nu niet meer in de keuken, maar achter de verschillende buf fetten. Zij hebben daardoor veel meer rechtstreeks con tact met de gasten wat een persoonlijker en dus gezelli ger sfeer bevordert. Dat per soonlijke contact werkt ook motiverend voor de mede werkers, vooral als zij van de gasten een pluim krijgen over kwaliteit van restaurant en gerechten. Het contact met de gasten wordt ook bevorderd omdat wij het systeem hebben gehand haafd waarbij de tafels wor den afgeruimd als de gast is uitgegeten en niet als men pas is vertrokken. Die werk wijze biedt de mogelijkheid om een praatje aan te kno pen. Ook dat praatje werkt nu eenmaal sfeerbevorde- rend", volgens Ed Bezaan. Uiterlijk Dit jaar zal in ieder geval nog een AC Restaurant volgens het nieuwe concept worden opgezet. In Sevenum wordt momenteel namelijk hard gewerkt aan de nieuwbouw van het, eind vorig jaar afge brande, AC, Restaurant in de Peel. Als het in oktober aan staande zijn deuren opent, is het de grootste en meest mo derne vestiging van AC. Voor 1986 staan voor een aantal andere vestigingen aanpas singen op het programma, terwijl de AC Restaurants in Zevenaar en Lage Weide al deels met de nieuwe formu le werken. Ook voor AC Restaurant Leusden liggen plannen op tafel die werkelijkheid moe ten gaan worden tegen de tijd dat de nieuwe autoweg Utrecht-Amersfoort gereed is. „En dat is nog niet alles", vult AC-directeur Ed Bezaan aan. „We gaan in Reeuwijk een proef nemen met een overkapping van het terras met behulp van een ronde glazen serre die we uit Ame rika laten komen. De gast kan dan het hele jaar „bui ten" zitten tussen palmen en ander sfeervol groen. Wat betreft onze bedienings restaurants hebben we de af gelopen tijd een nieuwe me nukaart met een grotere keu ze ingevoerd en de tafels worden nu met linnen ge dekt. Daar laten we het nu even bij, maar plannen om daar meer te gaan doen, spe len al weer door ons hoofd. Verder gaan we in Stroe bij wijze van proef het platte dak vervangen door een dak in de vorm van een afgeplat te punt. Dat maakt de aanblik van een restaurant veel aan trekkelijker. Het is namelijk gebleken dat het publiek over het algemeen een res taurant op de eerste plaats beoordeelt op zijn uiterlijk. Het tweede beoordelings punt is overigens de wijze waarop men in het restau rant wordt ontvangen. Daar om gaan we langzamerhand overal een receptie invoeren waar een receptioniste de gasten opvangt. Om even te rug te komen op wat er nu gedaan is in de vijf restau rants, het derde punt waarop het publiek een restaurant beoordeelt is het interieur. En dat is bij die vijf AC's in ieder geval wel in orde, dacht ik zo!" Vervolg van pagina 1 „Het aantal inkoopkanalen werd teruggebracht tot vier. Daardoor kregen wij de mo gelijkheid beter oog te hou den op de kwaliteit van de geleverde produktcn. De zgn. droge kruidenierswaren worden nu geleverd door Al- bert Heijn Grootverbruik, terwijl het vlees wordt inge kocht via de Vers Vlees Groep. Nieuw is verder de ontwikkeling van een aantal, kwalitatief hoogstaande, half- produkten. Ook de planning, op basis van het aantal gas ten, werd verbeterd waar door wij, mede dank zij in vesteringen die gedaan wer den in de keukens, sneller - en dus verser - kunnen werken. De afgelopen tijd hebben wij ons daarnaast ook sterk geconcentreerd op de wijze waarop onze gasten worden ontvangen en gehol pen. Nog steeds zijn wij er, onder meer tijdens groeps discussies en rollenspellen, druk mee doende onze me dewerkers er op te wijzen dat de gast in de AC Restau rants centraal staat, kortom training in gastgericht den ken en doen." Direct nadat kwaliteit en ser vice in de Nederlandse AC Restaurants in betere banen waren geleid, ging het man agementteam zich vooral toeleggen op de ontwikke ling van de formule die ge hanteerd wordt in de acht tien restaurants. Frits Visser, marketing manager van AC: „Onze formule liep eigenlijk al langer mee dan in de hore ca gebruikelijk is. Dat op zich was al reden om één en ander eens onder handen te nemen. Dank zij het feit dat wij werken met zgn. gas- tenreactiekaarten weten wij vrij goed wat onze gasten willen. Daarnaast werd mid den 1984 een marktonder zoek gehouden onder 2.000 Nederlanders. Uit de gas- tenreacties, maar ook uit het marktonderzoek bleek dat men de wachttijden nogal lang vond en onze AC Res taurants als niet gezellig er- vaarde. Met die gedachte in ons hoofd zijn wij om ons heen gaan kijken, zowel in binnen- als buitenland, om te zien op welke wijze wij die situatie zouden kunnen ver beteren. Dat leidde tot het nieuwe concept, dat met een vakterm als „free flow" zou kunnen worden omschre ven. De formule komt nog nergens in Europa langs de weg voor, alleen enige grote warenhuizen, met name in het buitenland, hebben een min of meer vergelijkbaar systeem." Eind december geraakten de activiteiten in een soort stroomversnelling. Twee maanden later lag er een compleet plan. Daarin waren ook de uitkomsten van de, al eerder gestarte, proef met een saladbar in Zevenaar verwerkt, alsmede de uit komsten van verschillende prijsonderzoeken. Frits Visser, met name over dat laatste aspect: ,Je zou je kunnen voorstellen dat, vooral vanwege het fraaie ui terlijk van de vernieuwde restaurants, gasten denken dat de prijzen omhoog zijn gegaan. Niets is echter min der waar. Wij zijn er zelfs in geslaagd een aantal prijsver lagingen door te voeren. Men kan in de nieuwe for mule momenteel zelfs al een volledige maaltijd gebruiken voor nog geen tientje. Voor 9,95 mogen de gasten zo veel opscheppen als zij wil len van onze saladbar. Voor hetzelfde geld kan men ech ter ook een gegrilde shoar- HenJ'raaigedecoreerde ruimte met veel messing en marmer. het buffet met de naam „Le Grill". Daar kan de gast diverse soorten vlees uitkiezen die di rect daarna door de kok, die bij het buffet staat waar in fraaie let ters de naam „La Bon ne Cuisine" boven staat. Bij het buffet „La Saladerie" vinden de gasten een grote keuze aan verschillende soorten salades. Met die relatief grote aan dacht voor salades haakt AC Restaurants in op de trend naar ge zonde voeding. Overi gens wordt „La Salade rie" 's morgens voor zien van de naam „La Patisserie". Daar kan de gast dan allerlei soorten heerlijk gebak vinden. Verder zijn er nog buffetten voor kof fie en thee, maar ook voor andere dranken. Afrekenen kan weer op een andere plaats. Om tijdens dat afreke nen geen wachttijden te krijgen zijn twee kassa's geopend. Behalve het systeem van zelfbediening werd ook het interieur van de restaurants on der handen genomen. De enige tijd geleden in alle geleden AC Res taurants nieuw ge plaatste meubelen ko men in de vijf ver nieuwde AC Restau rants te Meerkerk, Ne- derweert Noord, Oos terhout, Reeuwijk en Stroe nog beter tot hun recht. Ook ronde tafels maken deel uit van het interieur. Om de grote ruimten van de AC Restaurants wat te verkleinen zijn af scheidingen aange bracht met daartussen palmen. Daarboven zijn dan nog kappen waardoor een terrasef fect ontstaat. De ronde tafels zelf wor den overkapt door lui fels. Als verlichting werd gekozen voor messing stangen met daarop witte glazen bollen. Langs de ra men zijn vierkante ta fels blijven staan, eveneens door sfeer volle lampen verlicht. Ook de ouderwetse stamtafel is weer terug. Daarmee kwam men tegemoet aan de wens van, vooral zakenmen sen, die aan zo'n tafel informeel kunnen bij praten. Flitsen-lezers kunnen op een goedkope ma nier kennis maken met de vernieuwde AC Restaurants. Tegen in levering van neven staande bon mag u zich bedienen van het grote saladebuffet „La Saladerie" voor slechts ƒ4,95. De aanbieding is gel dig tot en met 30 sep tember 1985. maburger, inclusief groente, krijgen." Belangstelling Eind februari verleende de Raad van Bestuur goedkeu ring aan de plannen van AC Restaurants, zodat nog voor het hoogseizoen de geplan de vijf verbouwingen kon den worden gerealiseerd. Veel werk moest worden verzet door een team van de Dienst Technische Projecten dat onder leiding stond van Onno Bruinsma en werd bij gestaan door Frans Hagens en Co van der Made. De hele vormgeving en decoratie

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 7