ERVARING HEERHUGOWAARD WORDT BENUT IN ANDERE MIRO-VESTIGINGEN Cursus voor ruim 100 DTP'ers „Kwaliteit van de dienstverlening" Binnen één maand elf Miro Centers open Flitsen pagina 3 „Qua sfeer is Miro na de verbouwing gewoon een goede winkel geworden. Maar wat eigenlijk nog veel meer opvalt, is dat het lijkt of ook de mede werkers volledig zijn ver anderd." Een spontane reactie van een deelne mer aan een klantenpan el in Miro Heerhugo- waard. Voor Harry Bruij- niks, marketing coördina tor van Miro, een teken dat de voormalige hyper- markt met de nieuwe for mule van super-super- markt op de goede weg zit. „Dat gegeven manifes teert zich ook in de stij gende omzet van Heerhu- gowaard en ik heb er alle vertrouwen in dat de nieuwe Miro-formule ook in alle andere vestigings plaatsen aan zal slaan. Te meer daar we in die filia len samenwerken met krachtige collega's, waar door de aantrekkings kracht van Miro op de consument nog groter wordt." Die samenwerking van Miro, met een groot aantal specia listen voor de non food sec tor, zal gestalte krijgen on der de naam Miro Center. „Dat de naam Miro in een sa mentrekking met het begrip center onder meer de gevel van dit grootschalige waren huis blijft sieren", zo vertelt Bruijniks, „heeft onder ande re als reden dat Miro een grote bekendheid heeft en ook in de huidige winkelfor mule in staat is wekelijks ge middeld 20.000 consumen ten te trekken. Vanuit dat ge geven is er, uiteraard met in stemming van onze partners, gekozen voor de naam Miro Center." De in de Miro Centers geves tigde bedrijven zullen zich behalve onder hun eigen naam ook onder de verza melnaam presenteren. „In el ke advertentie van één der partners in de regionale pers zal bijvoorbeeld het logo van het Miro Center worden ge bruikt", vertelt Henk Baak man, projectmedewerker van Miro. Behalve in adver tenties en dergelijke zullen de in het Miro Center parti ciperende bedrijven zich ook in de winkel zo veel mo gelijk als een eenheid pre senteren. Dit is enerzijds al min of meer het geval door de inrichting van het Center, terwijl er daarnaast een aan tal visuele verbindende ele menten is ontwikkeld door Ahead Design, waardoor het streven naar eenheid van een groot aantal specialisten binnen één warenhuis nog verder wordt versterkt. „Te vens zullen alle partners sa men de Miro-Center-krant gaan uitgeven", vertelt Henk Baakman. „Deze krant zal ge middeld één maal in de vier weken in een oplage van 1.000.000 exemplaren ver schijnen." De Miro-formule De food-formule die Miro zelf in alle Centers gaat han teren is het resultaat van de Veenendaal is de eer ste gemeente in Ne derland die op 29 au gustus kennis kan ma ken met het volledig nieuwe Miro Center. De huidige Miro aldaar is dan geheel ver bouwd tot een waren huis, waarin de consu ment een groot aantal specialisten, zowel op het gebied van food als non-food, onder één dak vindt. Na Veenen daal zullen de andere Miro's in de maand september heropenen als Miro Centers. De vestiging in Vlissingen zal naar verwachting in oktober gaan opere ren volgens de Center formule. ervaringen die in de afgelo pen maanden zijn opgedaan met de geheel opnieuw op gezette vestiging in Heerhu- gowaard. „Deze vestiging is eigenlijk min of meer toeval lig een proeffiliaal gewor den, waar de nieuwe super- supermarkt-formule kon worden getest. Er waren al een tijd plannen om Heerhu- gowaard te verbouwen. Daarvoor zijn toen ideeën ontwikkeld. Gelijktijdig werd evenwel de beslissing genomen het non-food deel af te stoten en voor dat deel samenwerking te zoeken met gespecialiseerde der den", vertelt Bruijniks. Miro Heerhugowaard is zo het prototype geworden voor alle dertien Miro-vesti- gingen in Nederland. En zo als het met alle prototypes gaat zijn er hier ook enkele aanpassingen, maar in grote lijnen kan worden gesteld dat het winkelconcept van Heerhugowaard ook elders zal worden gebruikt. „We hebben nog al wat geëxperi menteerd in Heerhugo waard", aldus Harry Bruij niks. „We hebben de AGF-af- deling belangrijk verbeterd, niet alleen door ëen ander prijs- en assortimentsbeleid, maar ook door een andere plaats in de winkel. Daar naast zijn we gestart met de toevoeging van een aantal versgroepen, waaronder bij voorbeeld vis, bloemen, ba ke off, maaltijden, noten en Italiaanse pasta's. De hele lijn van versafdelingen komt in bijna alle filialen straks terug, zij het dat we hier en daar nog wat verbeteringen heb ben aangebracht. Behalve het in huis halen van een heel scala aan versaf delingen gaat er bij de Miro ook het één en ander veran deren in de lay-out van de Bediming gaat in de ver nieuwde Miro een belang rijke rol spelen. winkel, de huisstijl en niet in de laatste plaats de bedrijfs kleding. De medewerkers krijgen andere bedrijfskle ding, die past bij de veel klantgerichtere opstelling die er straks van hen wordt verlangd. „De witte overalls gaan er uit", zegt Bruijniks, „en worden vervangen door moderne kleding met als hoofdkleur blauw en geel als ondersteunende tint. Oor spronkelijk zou de bedrijfs kleding rood worden, al thans dat was het idee dat wij hadden, maar de OR en de mensen in de filialen had den een voorkeur voor blauw. Aangezien zij er in moeten werken en zich er prettig in moeten voelen, is voor hun voorkeur geko zen." Er is de laatste twee jaar nogal wat veranderd bij de Dienst Technische Projecten. Vooral in orga nisatorisch opzicht is de zogenoemde herpositio nering doorgevoerd, ge richt op het zo efficiënt mogelijk optreden naar buiten. Maar dienst verle nen is méér dan het naar behoren uitvoeren van een opdracht. Service ge ven betekent ook - om een bij Ahold ingeburger de term te gebruiken - „klantgericht werken". Ruim honderd DTP'ers kwamen twee dagen bij een om vast te stellen wat ten opzichte van dat laat ste nog te verbeteren valt. Flitsen sprak met een aan tal van hen over dat tref fen. Het decor van het gesprek wordt gevormd door tien kleurige borden waarop de uitgangspunten van de in ei gen huis ontwikkelde cursus „Kwaliteit van de Dienstver lening" staan aangegeven. Een greep uit de teksten: de klant staat centraal, meeden ken met de klant in Ahold- verband, luisteren en gevoe lig zijn voor zijn signalen, bij de klant in beeld blijven. Hoofd DTP ir. A. J. de Lint licht toe: „Wij zijn er bij de opzet van de cursus van uit gegaan dat letterlijk ieder een binnen DTP op één of andere manier met „de klant" te maken heeft. Dat geldt voor de monteur die een storing komt verhelpen, maar ook voor de telefoniste die de melding aanneemt en voor de administrateur die zorgt voor een goede afwik keling. Een klantgerichte op stelling is immers een kwes tie van samen doen." De cursus in Utrecht (gege ven door eigen medewer kers) was verdeeld over twee dagen. De eerste dag diende vooral om goed te luisteren naar de problemen die iedere cursist vanuit zijn of haar eigen werksituatie naar voren bracht. Om dat binnen de perken te houden waren steeds groepen van circa 20 mensen uitge nodigd, samengesteld uit alle geledingen van de DTP. De heer F. J. C. Hagens (sub-ac countmanager AC Restau rants en betrokken bij de voorbereiding van de cur sus) vertelt dat een dergelijk gemengd gezelschap twee voordelen had: men kreeg te maken met soms geheel nieuwe aspecten van DTP en bovendien leerde men el kaar (beter) kennen. Elly Groen (inkoopassisten te) is echter van mening dat er aan deze opzet ook een belangrijk nadeel kleefde. Door de veelheid van verha len uit de praktijk bleef een aantal, niet minder belangrij ke, zaken buiten beeld. „We hadden gewoon tijd tekort om alles aan de orde te stel len." BONNETJE Die tweede dag is volgens de heer A. M. H. van der Vlerk (inrichtingscoördinator) erg bevredigend verlopen. „In onze groep hebben we ons gebogen over de verliesuren door planwijziging. Dat is echt zo'n onderwerp waar aan vele kanten zitten. Het voordeel van ons groepsge sprek was dat iedereen nu begrip voor eikaars proble men kan opbrengen. Je weet Een groep van de ruim 100 DTP'ers tijdens één van de cursusdagen. nu waarom iets gebeurt." Dat is de heer Jan Sengers (projectadministrateur) hart roerend met hem eens. „Wij kregen nogal eens klachten dat we overal een bonnetje voor willen hebben. Ik heb in mijn groep duidelijk kun nen maken dat je zonder die papiertjes geen gedegen, be trouwbare administratie kunt voeren. En daar heeft de klant toevallig wel be hoefte aan." Hedy Kudding (assistente technisch onderhoud) is al tien jaar betrokken bij DTP en heeft al eens eerder cur sussen meegemaakt. „Daar kwam meestal weinig uit en dat was dan zonde van je tijd. Dat gevoel had ik nu be slist niet. Ik voelde me één met de anderen. Er was geen sprake van terughoudend heid in de trant van: dat is mijn afdeling niet. Sterker nog: je kunt nu al merken dat de mensen beter met elkaar overweg kunnen." De heer Hagens vult aan: „Naar onze mening is 80% van het vooraf gestelde doel bereikt. Er is in de hele afde ling een stuk duidelijkheid gekomen over eikaars werk. Van belang is nu dat het hier bij niet blijft. Deze cursus moet zeker een vervolg krij gen." De eerste tastbare re sultaten komen binnen af zienbare tijd op tafel. Daar toe horen de rapportages van de cursusgroepen en het te starten DTP-bulletin, dat voortaan alle betrokken me dewerkers van allerlei activi teiten op de hoogte gaat houden. Ir. de Lint: „We heb ben met deze bijeenkomsten een belangrijke stap in de goede richting gezet. Ik hoop van harte dat onze klanten - de werkmaatschap pijen binnen Ahold - dit ook gaan ervaren."

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 3