AC Restaurants introduceert unieke vorm van zelfbediening CadaDia naar The Dee Corporation Met onze drie- voor-een-tientje- wijnen" wordt niet gerommeld Verder in Flitsen Miro-dagen Illicillllillllllllllillllïlll Oplage:35.000 Personeelsblad Ahold nv 42e jaargang no. 7-augustus 1985 VAN WEGRESTAURANT TOT RESTAURANT LANGS DE WEG 't Is voor de bakker Wijninkoper A.G. ter Schure SAH002000480 Flitsen Landelijk augustus 1985 ratsen Een zelfbedieningsrestaurant dat eigenlijk niet meer zo mag heten. Een wegrestaurant dat beter kan worden omschreven als een restaurant langs de weg. Veranderingen dus bij de Nederlandse AC Restaurants. Het lijkt zo simpel: pas je aan bij de veranderende wensen van de klant. Verander dus wat nodig is maar laat in stand wat goed is. De ene wijziging brengt de andere mee en voor je het in de gaten hebt is een nieuw restaurant-concept ontstaan dat uniek voor Nederland, zo niet voor Europa, is. In vijf vestigingen van AC, nl. te Meer kerk, Nederweert, Oosterhout, Reeuwijk en Stroe, wordt het nieuwe concept nu al toegepast en, zoals blijkt uit de enthousiaste reacties van de gasten, tot aller tevredenheid. De spanning was te snij den maar ze hebben het gehaald. Twaalf medewer kers van Albro Zwanen burg volgden een oplei ding tot bakker. De cur sus bestond uit 8 theorie- en 10 praktijklessen. Alle 12 cursisten slaagden en kregen het certificaat „eerste gezel" uitgereikt. Pagina 9. De veranderingen, die zich moeilijk laten omschrijven en die men dus eigenlijk zelf moet gaan bekijken, kwamen niet zonder meer tot stand. Ed Bezaan, directeur van AC Restaurants, hierover: „Aan het resultaat dat nu te zien is in een vijftal AC Restaurants, is het nodige voorafgegaan. Per slot van rekening viel er wel wat te verbeteren aan de formule van AC Restaurants. Dat had vooral te maken met de veranderde wensen van de consument. Met een te ruglopend, of in ieder geval niet toenemend, vrij be steedbaar inkomen, wil men dezelfde, zo niet meer, kwa liteit. Het nieuwe manage mentteam, dat nu ruim een jaar geleden bij AC Restau rants werd gevormd, zag zich allereerst voor de taak gesteld de kwaliteit op te voeren. Daartoe werd onder meer een nieuwe afdeling opgericht die zich, onder lei ding van Ad de Priester, be zig ging houden met de pro- dukt- en formule-ontwikke ling. Een belangrijke rol wordt daarbij gespeeld door produktontwikkelaar Theo van Brussel, die er mede voor zorgt dat recepturen van de gerechten centraal worden bepaald. Omdat be reiding en opmaak van alle gerechten op foto is vastge legd, kunnen alle vestigingen nu dezelfde kwaliteit aanbie den", vertelt de enthousiaste AC-directeur verder. In het ingrijpend verbouwde AC Restaurant Reeuwijk laat bedrijfsleider Ed Mangel zich aan het saladebuffet in zijn keuze adviseren door Marij ke Mansfeld, terwijli hostess Annelies van den Broek goedkeurend toekijkt, (foto „Rijn en Gouwe") Vervolg op pagina 7 Op een zomerse dag is een ontmoeting tussen hondje en kindje geen ongeivoon ver schijnsel. Waar het allemaal om draait is het ijsje. Ook het gesprek op pagina 4 draait om ijs maar dan om grote hoeveelheden. Assortiments manager Diepvries van Al- bert Heijn, Cees Blaauboer, iveet er alles van. Flitsen sprak met hem. „Miro en de grote ver andering". Onder deze noemer worden op 26, 27 en 28 augustus de „Miro-dagen" gehou den in de Utrechtse Jaarbeurs voor de me dewerkers. Tijdens de ze bijeenkomsten aan de vooravond van de opening van het eerste Miro Center in Vee- n endaal op 29 augus tus, zal onder meer worden teruggeblikt op de turbulente tijd die de medewerkers achter de rug hebben. Tevens zal er gespro ken worden over de nieuwe food-formule en allerlei andere as pecten die de toe komst van Miro gaan bepalen. Na deze se rieuze zaken is er ech ter ook voldoende ruimte om even uit te blazen tijdens het op treden van de André van Duin-revue. In to taal worden er tijdens deze drie dagen onge veer 3.000 Miro-mede- werkers verwacht. De Raad van Bestuur heeft besloten af te zien van continuering van de eigen detailhandelsactivi teiten in Spanje, welke ge bundeld zijn onder de naam CadaDia. Hoewel, na een aantal moeilijke beginjaren, het beleid bij CadaDia vruchten blijkt af te gaan werpen, is schaal vergroting op korte ter mijn noodzakelijk ten einde, ook op langere ter mijn, goede resultaten te bereiken. Derhalve is contact gezocht met mogelijke partners. Eén daarvan was de Engelse de tailhandelsorganisatie The Dee Corporation. Tijdens ge sprekken die daarop volg den, bleken de toekomstmo gelijkheden van CadaDia en de daar werkzame medewer kers het best gewaarborgd, indien samenvoeging zou plaatsvinden met de door The Dee Corporation geëx ploiteerde winkelketen Digsa. Medewerkers en di rectie zullen allen in dienst blijven van CadaDia. Ahold startte de Spaanse detailhan delsactiviteiten op 5 oktober 1976 met de opening van het eerste filiaal in de Madri- leense voorstad Getafe. Mo menteel zijn er 38 CadaDia- winkels welke alle zijn ge concentreerd rondom Ma drid. Het totaal aantal mede werkers, inclusief die van het hoofdkantoor, bedraagt 320. De sherrybodega's zijn niet in de overname betrok ken en blijven dus deel uit maken van Ahold. „Het is voor ons als Ahold heel goed mogelijk een kwa litatief goede, eerlijke wijn in de categorie drie-voor- een-tientje in de Albert Heijn-, Alberto- en Miro-win kels te verkopen." Dit zei wijninkoper A.G. ter Schure in een reactie op be richten in de pers naar aan leiding van de problemen rondom wijn, als zou er met elke goedkope wijn in welke vorm dan ook worden ge fraudeerd. Eerlijke wijnen De heer Ter Schure bestem pelt deze verhalen als onzin. Ahold heeft het beleid dat de consument eerlijke wij nen met een duidelijke her- komstgarantie krijgt aange boden. Wij hebben zelfs een wijn in het AH-assortiment, de Sélection St. Pierre, van 2,95, een eerlijke Franse wijn die uiteraard niet van dezelfde kwaliteit is als een Grand Gru, maar waar zeker niet mee is gerommeld. Het is zelfs zo dat er in dit soort wijnen niet de allergoed koopste wijnen worden ver werkt. Er is al een „drinkba re" wijn in te kopen voor 0,55 per fles ongebotteld. Onze eisen ten aanzien van kwaliteit liggen echter ho ger. Dat betekent dat wij (bijvoorbeeld voor de 0,7 li ter voor de Pays du Jardin de la France (een wijn met een wettelijk beschermde ge- bieds- en kwaliteitsaandui ding) een inkoopprijs van 1,26 betalen. Deze wijn ligt voor een actieprijs van 3,95 in de winkel, waar mee ik nog eens wil bena drukken dat het heel goed mogelijk is een kwalitatief goede wijn tegen een betaal bare prijs op de markt te brengen." „Met name het feit dat wij alle wijnen, behoudens en kele grote merken, zelf im- Vervolg op pagina 2 „Het gevaarlijkste in management is „een beetje" weten." Pag. 2. Ervaring Heerhugo- waard wordt benut in andere Miro-vestigin- gen Pag. 3. Het winkelbeeld van de toekomst Pag. 5. CORRELATIE Pag. 6. Personalia Pag. 8. Nieuws van de werk maatschappijen Pag 10. SportenhobbyPag.il. Zomaar... filiaal 1153 Pag. 12.

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 1