Filiaal 1153 pagina 12 Flitsen Harmonie Kleding Ondernemings raad Klantenservice Aardbeien Bariton Tien voor negen op een normale vrijdagochtend Een tiental klanten staat voor de deur van Albert Heijn filiaal 1153 aan de Schamerweg in Maastricht te wachten totdat ze hun inkopen kunnen doen. De winkel, met een oppervlakte van ruim 1.700 vierkante meter netto, heeft als grote non- food-zaak een flinke aai itrekkingskracbt. Deels vervult de winkel een buurtfunctie, deels een streekfunctie. De koffie is goed bruin als bedrijfsleider Jacques Gilissen (36) ons ontvangt. Hij werkt vijftien jaar bij Albert Heijn, waarvan de afgelopen twee jaar in dit filiaal. Daarvoor was hij bedrijfsleider in Weert. „Daar heb ik het acht jaar naar mijn zin gehad. Ik ben er met pijn in het hart weggegaan. Maar hier lag een uitdaging. Dit filiaal was toe aan modernisering, een frisse wind. Dat hebben wij met z'n allen waargemaakt." Ontspannen achteroverleunend vertelt hij over de klantenkring. „Limburgers houden van eten en drinken. De Bourgondische levensstijl is prachtig. Maar hier komen ook veel toeristen. Deze week hebben we een actie met als thema „Groeten uit Limburg" met specialiteiten van eigen bodem. Dat spreekt de mensen aan." Jacques Gilissen is geboren en getogen Maastrichtenaar maar pendelt voorlopig nog naar zijn woonplaats Weert. „Ik hoop binnenkort weer in Maastricht te wonen, want ik ben nu veel reistijd kwijt. Daardoor schieten hobby's er wat bij in. Maar ik probeer toch mijn conditie op peil te houden met hardlopen. De middellange afstand, zo tien kilometer non-stop door bosrijke omgeving. Dat vind ik fijn." De 23-jarige John Pelzer, verantwoordelijk voor goederenontvangst, is ook sportief. Als we met hem praten, staat de eerste paardrijles voor de deur. „Mijn vriendin rijdt al jaren. Ik ga nu mee om te kijken, maar ik wil het ook leren. Als klein kind heb ik weieens op een paard gezeten, maar echt gereden, nou nee." Zijn grote hobby is de Koninklijke Harmonie in Maastricht. Negen jaar geleden kwam hij erbij als tamboer, nu speelt hij trombone. „Iedere woensdag de partijen doornemen en iedere vrijdag repetitie. In de weekends zijn we vaak weg om ergens op te treden. Het mooiste vind ik de trips naar het buitenland. Vorig jaar oktober een week naar Lloret del Mar in Spanje en dit jaar naar Luxemburg." Daarnaast studeert John Pelzer in zijn avonduren voor het SPD- diploma. „Ik heb nu MEAO. De administratieve richting ligt me wel. Ik wil vooruitkomen", stelt hij. Sylvia Coenders heeft ook plannen om met een avondstudie te beginnen. Ze wil haar HAVO- diploma halen. „Ik werk met erg veel plezier bij Albert Heijn. Soms zie ik op het prikbord vacatures hangen die mij erg aanspreken. Ik zou best in Zaandam willen werken", zegt de verkoopster van de drogmetica-afdeling. Ze werkt al negen jaar bij Albert Heijn. „Ik wilde hier graag werken, maar ik had geen praktijkervaring. Toen ik de kans kreeg om bij de drogmetica-afdeling te werken, zag ik dat niet meteen zitten. Ik heb het toch gedaan en nooit spijt gehad. Je hebt veel contact met de klanten. Je merkt dat er steeds meer advies gevraagd wordt. Dat klantgericht bezig zijn vind ik erg leuk." In haar vrije tijd wandelt ze veel in de bossen rondom haar Belgische woonplaats Zutendaal. .Alleen de laatste tijd komt het er niet van. Het weer was allerbelabberdst. Het slechte weer bood echter tijd voor een andere hobby: het zelf ontwerpen en maken van kleding. Dat doe ik voor mezelf, mijn man en ons kind. Ook wel voor familie. Kleding wordt steeds duurder. In deze tijd van bezuinigen kun je niet alles kopen wat mooi is. Bovendien is het zelf maken van kleren een leuke bezigheid." Waarna het gesprek komt op de nieuwe bedrijfskleding. „Ik verheug me er al op. Ik ben uitgekeken op die oranje werkkleding", vertelt ze. Karin Lakwijk vertegenwoordigt haar collega's in de ondernemingsraad. „Ik vertegenwoordig de groep overige medewerkers zuid", legt ze uit. „Ik doe dat met erg veel plezier. Ik kan me het gevoel wel voorstellen dat collega's niet altijd betrokken zijn bij het wel en wee van een ondernemingsraad. Een beetje het „ver van mijn bed"- idee. Toch is het goed dat je vanuit het personeel praat over het werk. Om een voorbeeld te noemen: de ondernemingsraad is nauw betrokken geweest bij de nieuwe werkkleding. We hebben suggesties aangedragen, kritiek uitgeoefend op een aantal modellen. Daar zie je aan dat de OR heel praktisch werkt." Naast haar werktijd is ze zeker één avond per week bezig met die ondernemingsraad. „Ik zie dat echt niet als werk. Ik vind het leuk om dingen uit te pluizen, een boek erop na te slaan. Ik ben ook contactvrouw van de PvdA. Je bent heel zinvol bezig en bovendien is het vaak echt gezellig. Ik zie dat als mijn hobby", vertelt de verkoopster van de kaasafdeling. De 21 -jarige Ellen Bons werkt als caissière en rechterhand van de hoofdkassier. Ze begon part-time bij Albert Heijn in vakanties en op zaterdagen. Daarna werd ze een Bedrijfsleider Gilisseit te midden van het actiethema Groeten uit Limburg Sylvia Coenders: zelf kleding maken tijdje kleuterleidster, maar keerde terug. „Ik heb met veel plezier in het onderwijs gewerkt. Maar er komen steeds minder kinderen, dus ook minder banen. Ik heb heel bewust geen vervolgakte gehaald die je nu nodig hebt na de integratie met het basisonderwijs. Het bevalt me hier uitstekend. De variatie in het werk is groot. Bij klantenservice word je natuurlijk wel eens met onredelijke klachten geconfronteerd. Maar het lukt me wel om mensen toch een tevreden gevoel te geven." In haar vrije tijd is ze vaak samen met haar vriend. Echt uitgesproken hobby's heeft ze niet. „Ik lees graag romannetjes. Niet van die doktersromannetjes, maar wel een beetje amusante verhalen. Van Jos Brink bijvoorbeeld." John Beckers werkte vijf jaar geleden elders op een kantoor. Dat vond hij maar niks. „Ik was daar doodgegaan", stelt de 33- jarige verkoper van de afdeling AGF/Bloemen vast. „Ik ben graag met de natuur bezig." Sinds vijf jaar werkt hij tot zijn volle tevredenheid bij Albert Heijn. „Ik werk dertig uur per week hier. Thuis heb ik een eigen lap grond en een boomgaard. Ik kweek zelf aardbeien en appels. Die combinatie is ideaal. Ik begin hier om zeven uur 's morgens tot een uur of een. 's Middags ga ik naar huis en werk daar." Vroeger verkocht hij de aardbeien van zijn land bij Albert Heijn. „Dat was goed voor mij en Albert Heijn", stelt hij vast. „Maar dat mag niet meer. Jammer, want wat ik 's avonds plukte lag hier 's morgens in de winkel. Daar waren echt juweeltjes bij." „Ik hoor bij de inventaris", vindt chefslager Guus Coenen. Hij behoort tot degenen die veertien jaar geleden, bij de opening van dit filiaal, de beginfase meemaakten. „Dat was vaak frustrerend omdat we de planning niet haalden. Je werkte keihard en toch viel de omzet tegen. Maar gelukkig hebben we die tijd achter de rug. De grote doorbraak kwam toen we naast zelfbediening begonnen met een bedieningsproject. Er zijn veel klanten die om speciale dingen vragen. Bretonse braadworst, Stroganoff gehakt, Mergnese braadworst." Zingen is zijn lust en leven. Guus Coenen maakt deel uit van het kleinkoor Verenigde Zangers, zestien man en één vrouw sterk. „Ik zing al van jongsaf. Ik was de laatste solist van het kinderkoor Leender koralen. Dat was zelfs internationaal bekend indertijd. Ik heb nog een plaat waarop je 10- jarige Guusje hoort als hoge sopraan." Die stem is enkele octaven gezakt naar bariton. „We treden veel op voor bejaarden. We hebben een uitgebreid repertoire. Kerkliederen, operette, Duitse en Russische volksliederen en carnavalsmuziek." In de slagerij wil de chefslager soms ook zijn stem zingend verheffen. „Soms staat de radio aan en laat België operetteliedjes horen. Ja, dat wil ik wel eens meezingen. Tot vreugde van sommigen op de afdeling of tot wanhoop van anderen", zegt hij met pretogen. Chefslager Guus Coenen rechts) met zijn medewerkers; van sopraan tot bariton. Fruitteler John Beckers: slechte oogst, goede prijs Zonna k John Pelzer neemt de goederen in ontvangst Ellen Bom „Klant is koning

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 12