ingezonden brieven „Blijf zo lang mogelijk aan sport doen99 Keizers landen- toernooi Geslaagd voetbaltoernooi bij Miro Assen flitsen Ger van Raak: AVRO EN VARA VAN DE PARTIJ Opstandige onderdanen Zaalvoetbaitoemooi zone 8811 „Op de meet ligt geen duizend gulden voor de winnaar. Ik sport dan ook louter en alleen voor mijn genoegen en zou ie dereen willen aanraden, of je nu 30 bent of 40, dóe een beetje aan sport en houd dat zo lang mogelijk vol." Aan het woord Ger van Raak (38), inwoner van Hilvarenbeek, ge trouwd, vader van twee zonen en werkzaam bij DC Tilburg. Acht jaar geleden is Ger aan sport gaan doen. „Mijn vrouw vond me te zwaar, ik woog 104 kilo, rookte per. week 2 pakjes shag en een pakje sigaretten, speelde een partijtje biljart en dronk als rechtgeaarde Brabander een leuk glaasje bier. Plotseling stond mijn vrouw met een toerfiets voor mijn neus en de mededeling dat ik mij nu maar eens een beetje moest gaan bewegen. Ik ben er op gestapt, aan het wiel van een wilerenner „gaan hangen" en plotseling besefte ik dat ik best mee kon doen. Nu weeg ik 92 kilo, na een periode van intensieve training zelfs 86, en voel mij opperbest." De lange Brabander heeft al heel wat koersen meege fietst. Eerst op een trimfiets, daarna op een racefiets. Wa ren het eerst toertochten, al ras werden het wedstrijden. Helaas was het een beetje laat om nog tot echte presta ties te komen, maar bij de kampioenschappen van Hil varenbeek wist hij in 1982 bij de veteranen toch als eer ste de finish te passeren. In 1983 eindigde hij als derde en in 1984 toch weer in de prijzen, als tweede. Marathon De sport had Ger in de ban. Het bleef niet alleen bij wiel rennen. Hij ging ook lopen op de marathon. Maanden trainde hij 60 km per week. In 1980 liep hij, hoe kan het ook anders, in Hilvarenbeek, zijn eerste marathon. „In Beek is een marathon een feest. Een ludiek volksfeest. Daar komt van alles bij kij ken. Niet zoals een grote ma rathon waar alleen de eer sten tellen. Neen, bij ons wordt iedereen aangemoe digd. De eerste wint natuur lijk een prijs maar de laatste ook en de mooiste loper, evenals de sportiefste", ver telt Ger gemoedelijk met een gezicht van „leer ons Brabanders wat feesten is". Na de Hilvarenbeekse mara thon volgden er meer wed strijden. Hij liep de midwin termarathon in Apeldoorn, deed mee aan de Torenloop en kwam uit op de halve ma rathon in Etten-Leur. Tot topprestaties is de 38-jarige Brabander niet meer geko men, meestal eindigde hij in de middenmoot, maar - zegt hij nog eens ten overvloede - „ik doe het voor mijn ple zier." Ger van Raak, die al een hele kast met prijzen in zijn bezit heeft, is vorig jaar voor het eerst mee gaan doen aan de triathlon, beter gezegd aan de kwart-triathlon. Hij vindt dat zelf al zwaar genoeg. De triathlon bestaat uit drie sportonderdelen, nl. zwem men, lopen en fietsen (resp. 3,6 km, 42 km en 180 km). Dat betekent dat hij onge veer een kilometer moest zwemmen, tien kilometer hardlopen en 45 km fietsen. Een niet geringe opdracht. Fietsen en lopen was dus geen echt probleem. Zwem men was wat lastiger, dat is niet zijn favoriete sport. Applaus De wielerclub en de zwem vereniging van Hilvarenbeek namen het initiatief om zo'n kwart-triathlon te organise ren. Ger van Raak, toen 37 jaar, was er als de kippen bij om zich te laten inschrijven. Hij wilde dat ook wel eens meemaken. „Nu bof ik, ze kennen me hier in Beek alle maal en van het applaus dat ik krijg bij doorkomst, krijg ik een kick. Misschien is het dat wel dat mij ieder jaar doet besluiten toch weer mee te doen aan een wieler ronde of een marathon, want iedere keer beloof ik mijzelf Van een toerfiets kwam een racefiets. Ger van Raak, der de van links, in de „koers". niet meer aan wedstrijden mee te doen." Ger laat weinig voor zijn sport. Met roken is hij van de één op de andere dag ge stopt. Drinken doet hij al leen op een gezellige avond, maar voor de rest eet hij „wat de pot schaft". Niks geen aparte uitgebalanceer de schotels. Een week voor een belangrijke wedstrijd eet hij wat lichtere kost. Daarbij laat hij het. Mevrouw van Raak staat bij zonder positief tegenover de sport van haar man. Zelf is zij dit jaar voor het eerst gaan zwemmen en beide zoons la ten zich ook al niet onbe tuigd. De één loopt en de an der speelt in een waterpolo- team. Al met al een sportieve familie in het Brabantse Hil varenbeek, al is het hoofd van het gezin wat laat gestart met zijn sportcarrière. Op Hemelvaartsdag werd voor de tweede maal voor Ahold-medewerkers het „Keizerslandentoernooi" gehouden. De wedstrij den werden gespeeld op de velden van SC Overwe- tering in Olst. Er namen 17 teams aan deel waaron der 5 damesteams. De wedstrijden werden ge leid door acht KNVB- scheidsrechters. Uitslagen: Heren: 1. 1048 Laren (NH); 2. 1072. Deventer; 3. P.B. Wijhe; 4. Meester Wijhe; 5. 1209 Nunspeet; 6. 1280/1116 Delfzijl; 7. 1404 Bussum; 8. 1176 Maarssen; 9- 1125 Coevorden; 10. 1179 Lochem; 11. 1159Meppel; 12. 1057 Hüversum. Dames: 1. Meester Wijhe; 2. 1159 Meppel; 3- 1072 Deventer; 4. 1176 Maarssen; 5. 1404 Bussum. 's Avonds werd er gebarbe cued waaraan ca. 200 men sen deelnamen. Een beschadigde rug of nek, hoofdpijn bij tijd en wijle of blijvend, tintelende armen of benen, koude, klamme han den, scheef groeiende rug gen, pijnlijke voeten, slech-. ter wordende ogen, migrai ne. Hoe kom je eraan? Er zijn twee manieren. Een snelle manier, zoals een ver keersongeluk. En een rusti ge, maar afdoende manier. Over die laatste wil ik het hebben. Je ziet het om je heen gebeuren. Bij een ver keersongeluk komen allerlei deskundigen aanrennen, maar bij de langzame manier zijn die, naar ik hoor, uit vis sen (te vissen voor Noord- Hollanders). Waar ik het over heb: over ons schoeisel natuurlijk. Wat wij aan schoenen dragen wordt ons voorgeschreven door een stelletje Italianen, van die ballet-lievende licht gewichten, die vreemde din gen maken welke hoogstens gedurende een paar uur per week door even-lichtvoetige Italiaanse dames worden ge dragen. Als goede Nederlan ders gaan wij de fout in. Wat zelfs een Italiaanse maar even draagt willen wij de he le dag aan. Maar zij zijn an ders gebouwd. Ons botten- stelsel is zwaarder (om van de rest maar niet te spreken) en, omdat wij in een plat land leven zijn onze spieren minder soepel. Onder een bromfiets zet je toch geen fietswielen. Waarom dan on der Nederlandse dames Ita liaanse grappen plaatsen. En dan hebben wij het niet eens over al die soorten sport- Op de zondagen 19 mei en 2 juni werd in AH-zone 8811 voor de zesde maal in suc cessie het jaarlijkse zaalvoet baltoernooi gehouden, waar aan 6 dames- en 10 heren teams deelnamen. Uitslagen dames: 1. Julianaplein, Den Helder; 2. De Mare, Alkmaar; 3. Schagen. De fair play-cup ging naar het filiaal uit Texel. Uitslagen heren: 1Hoefplan, Alkmaar; 2. Marsdiepstraat, Den Hel der; 3. Schagen. Bij de heren ging de fair play-cup naar Heiloo. De me dewerkers van het Albert Heijn-filiaal aan de Marsdiep straat in Den Helder sleep ten de wisselbeker in de wacht. Dit filiaal behaalde met dames- én herenteam het beste resultaat. schoenen die door Duitsers ontworpen zijn om makke lijk te rennen, maar niet om acht uur per dag op te staan. Wat zien wij gebeuren? On ze voeten gaan protesteren wanneer wij onze hersenen niet gebruiken. Maar luiste ren wij naar onze voeten? Welnee. Italianen en Duit sers vinden wij verstandiger dan onze eigen kuitkramp, hoofdpijn, rugpijn, ver moeidheid en noem maar op. Ik zou wel eens willen weten hoeveel die opstand van onze onderdanen ons zelf en Miro kost. Verande ring naar een zittende baan kost ons bedrijf ervaring. Ar beidsongeschiktheid kost ons 30% en Ahold een ver mogen. Deze onnodige ziek tes en kwalen zijn een enor me kostenpost. En dan heb ben wij het niet eens over de blijvende, persoonlijke scha de. Wij hebben deskundigen in huis om allerlei onnodige onkostenposten op te spo ren en weg te werken. Zou het daarom zo gek zijn, als ons bedrijf in dit blad eens enkele deskundigen (ortho pedisch chirurgen, physio- therapeuten) wat adviezen laat geven om de opstand van onze onderdanen te be dwingen? Het zou goed zijn voor de welvaart van het be drijf en het welzijn van de medewerkenden. A.M. Pasma van Tienen, Miro Heerhugowaard. Miro Assen organiseerde zaterdag 25 mei jl. een voetbaltoernooi waarvan de baten bestemd waren voor de sportvereniging voor gehandicapten voor gehandicapten „Bar- tje", de overkoepelende organisatie voor Noord- Nederland. Aan het toer nooi namen, naast Miro, de vertegenwoordigende elftallen deel van VARA en AVRO en SC Bartje. De oud-international Barry Hulshof gaf met zijn aan wezigheid een extra tintje aan dit sportieve treflfen. 's Morgens werden de AVRO- en VARA-spelers on der escorte van de plaatselij ke motorclub naar het strijd toneel gebracht. De loting had uitgemaakt dat de AVRO en VARA elkaar in eerste treffen vonden, wat resul teerde in een 3-1 overwin ning voor de AVRO. De tweede wedstrijd tussen Mi ro en SC Bartje leverde een overwinning op voor Miro. Een spannende finale tussen AVRO en Miro eindigde in een zege voor de Assenaren: 3-2. Voordat de prijsuitreiking plaats vond werden de hand tekeningenjagers in de gele genheid gesteld een handte kening te halen bij Barry Hulshof, de sympathieke oud-international. Na afloop dankte de ABL, de heer Van Santen, de deelnemers aan het toernooi, dat in een pret- Het winnende elftal van Miro Assen. Zittend van links naar rechts: Jan Hollander, Henk Middelbos, Teun Bos, Ronnie Jettkandt, Jan Weverstaand van links naar rechts: Jan Nijsing, Klaas Dijks, Jan van Veen, Harry Boog, Barry Hulshof, Bert van Halen. tige sfeer en onder een stra lende zon was gespeeld en bood uit naam van Miro As sen de voorzitter van SC Bartje, de heer Wiegman, een bedrag aan van 3.000.-, bestemd voor uitbreiding van sportevenementen voor de gehandicapte jeugd. Het toernooi werd muzikaal op geluisterd door een Asser muziekcorps. Ml «O

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 11