Hoge verwachtingen van nieuwe commerciële formule „Opleidingen hebben hoge prioriteit" Lof voor OR Nieuwe leden Raad van Bestuur bekend gemaakt Flitsen pagina 3 Algemeen Bedrijfsleiders Miro's in Vlissingen en Veenendaal: Rectificatie „De nieuwe commer ciële formule van Miro zal bij het publiek zeker aanspreken, met name door de uitgebreide verslijn." De Algemeen Bedrijfsleiders van de Miro-vestigingen in Vlissingen en Veenen daal, de heren H. Klap- pe en A.E.A. van Halde ren, zijn bijzonder en thousiast over de nieu we opzet van Miro en hebben er hoge ver wachtingen van. „Met name de aandacht die we straks weer aan de klant willen geven vind ik een sterk punt", stelt Klappe. „Dat is in de detailhandel toch het belangrijkste. De win kel kan nog zo mooi zijn ingericht, de artike len kunnen nog zo fraai worden gepresenteerd, wanneer je echter niet voldoende service biedt, de klant niet ge noeg aandacht kan schenken, dan komt hij na enkele bezoeken niet meer terug." Belangrijk bij de omschake ling van Miro van hyper- markt naar een in food ge specialiseerd onderdeel van een family shopping center vinden de beide bedrijfslei ders de komst van sterke partners op het gebied van non-food. „Daardoor wordt de aantrekkingskracht rich ting consument nog ster ker", meent de Zeeuwse Al gemeen Bedrijfsleider H. Klappe. „Daarnaast worden de kosten enorm gedrukt door delen van de winkel te verhuren aan derden", vult de heer Van Halderen aan. „Bij ons in Veenendaal beta len we een geweldig hoge huur. Nu wordt een deel van die kosten opgevangen door derden, waardoor we een beter resultaat kunnen beha len. Naar mijn mening is de kostenbesparing een essen tieel onderdeel van de nieu we opzet." Voor zowel Klappe, die nog maar acht maanden bij Miro werkt, na daarvoor zeven tien jaar werkzaam te zijn ge weest bij Hema. als Van Hal- deren, die al jaren bij de on derneming werkt, staat bui ten kijf dat de thans voorge stane herstructurering nood zakelijk is. „Doorgaan op de zelfde weg zou de continuï teit van het bedrijf in gevaar hebben gebracht", zegt Klappe, terwijl Van Halderen simpel stelt: ,,'t Moet, anders is het gebeurd met Miro." Ook bij de medewerkers is er een draagvlak voor de herstructurering. „Men is zich er op de vloer terdege van bewust dat er iets moet gebeuren", meent Van Hal- deren, „maar men is zich er nog niet echt van bewust dat Miro nü moet omschakelen omdat het anders niet meer hoeft." „Die overtuiging dat er iets moest gebeuren bij Miro is er bij het personeel steeds geweest", weet Klap pe. „maar daarna kwam er een lange periode van onze kerheid omdat mensen zich ongerust maakten over hun eigen arbeidsplaats. Nu ie dereen echter weet waar hij of zij aan toe is, begint het vertrouwen in de toekomst van Miro sterk te groeien, hoewel veel medewerkers nog wel moeten wennen aan het idee dat zij een andere functie zullen krijgen. Bo vendien zal deze functie op een andere wijze - meer klantgericht - ingevuld moe ten gaan worden." Herplaatsen Eén van de grootste hobbels in de gehele herstructure ring van Miro is de herplaat sing van de medewerkers ge weest. Zowel in Vlissingen als Veenendaal is dat redelijk probleemloos verlopen. In beide vestigingen is er voor vrijwel iedereen een andere functie gevonden, zo dat no- mk Algemeen BL Vlissingen H. Klappe dig was. „Ik schat dat bij ons in Veenendaal 95% van alle medewerkers die plek krijgt die zij wensen en waar zij zich ook het beste thuisvoe len en kunnen functione ren", zegt Van Halderen. „Ik heb mij tegenover mijn me dewerkers garant gesteld dat zij niet ongelukkig terecht komen en die belofte wil ik ook waarmaken." Ook in Vlissingen zijn er geen grote problemen. „Ik denk dat er uiteindelijk slechts een en keling niet helemaal tevre den zal zijn met de nieuwe functie", aldus de heer Klap pe. Algemeen BL Veenendaal AE.A. van Halderen. Opvallend Als relatieve nieuwkomer binnen Miro is de heer Klap pe de grote veranderingsbe reidheid van de Miro-mede- werkers opgevallen. „En dat ondanks reorganisaties in het verleden, die niet altijd het beoogde effect hebben gehad. Toch is men ook nu weer bereid te veranderen. Over het algemeen is men zeer positief. Ik denk overi gens dat dat met name komt door de wijze waarop er thans binnen het bedrijf wordt gecommuniceerd. Dat gebeurt eerlijk en open, zo wel van de zijde van de di rectie naar ons als bedrijfs leiders als van de bedrijfslei ders naar de sectormanagers en de medewerkers. Ik merk dat het personeel dat waar deert." Een ervaring die wordt ge deeld door de heer Van Hal deren: ,Je merkt dat ieder een in de vestiging zich heel erg betrokken voelt bij de veranderingen die nu gaande zijn. Dat komt ook naar mijn mening doordat we erg open zijn naar het personeel. De Miro-medewerkers in Vee nendaal weten in principe evenveel als ik over datgene wat er gaat gebeuren. Dat overbrengen van informatie Hans Hattink: hoofd Personeelzaken Miro: „De hulp die wij van de andere werkmaatschap pijen van Ahold hebben gehad bij het herplaat sen van medewerkers waarvoor binnen Miro geen functie meer zal zijn na 1 september, is echt geweldig geweest. Elke vacature die vrij kwam is bij ons aange meld. Zo hebben we enige honderden me dewerkers kunnen her plaatsen", aldus Hans Hattink, hoofd Perso neelzaken van Miro. Hij heeft zich in de afgelo pen maanden samen met zijn medewerkers zeer intensief bezigge houden met het vinden van banen voor die me dewerkers, die nu nog functies bekleden die straks binnen de super- supermarktformule niet meer bestaan. „Het is echt een uitputtings slag. We proberen het onderste uit de kan te halen en ervoor te zor gen dat gedwongen ontslagen tot het uiter ste kunnen worden voorkomen. Op dit moment is er nog een aantal personen waarvoor Onder de kop „Zo min mogelijk gedwongen ont slagen bij Miro" stond in het meinummer van Flit sen een artikel afgedrukt over de veranderingen binnen Miro. Daarin wordt opgemerkt dat met de vakbonden werd afgesproken dat het stre ven er op gericht is zo min mogelijk gedwongen ontslagen te laten plaats vinden. Deze formulering houdt in dat de vakbon den zouden hebben inge stemd met gedwongen ontslagen. Dat is echter onjuist. Bij het overleg werd nl. afgesproken dat in een la ter stadium (mei/juni) met de vakbonden zal worden gesproken over de consequenties van de reorganisatie voor de werkgelegenheid. gebeurt bij ons met name via de sectormanagers. Met hen ben ik onlangs een paar da gen het bos in geweest om alle ontwikkelingen goed door te praten, hun mening te horen, etc. Zij overleggen op hun beurt weer met de medewerkers. Zo krijgt niet alleen iedereen informatie maar ook wordt er naar hun mening gevraagd. Een werk wijze die aanslaat. Mensen voelen zich betrokken bij Miro en dat moet ook. Uit eindelijk moet het zo wor den dat de Miro-medewer kers weer zelfvertrouwen krijgen en zeggen: „Ik ben Miro en zeg er maar eens wat van". we geen vervan gende functie hebben kun nen vinden. Het is echter nog géén 1 september en we proberen echt alles om ook voor hen nog een passende functie te vinden. Niet alleen bij de andere werkmaat schappijen, maar ook bij de partners van Miro en zelfs bij derden proberen we mensen aan een baan te helpen. On danks dat blijven er natuur lijk mensen met zeer specia listische functies voor wie het erg moeilijk is een func tie te vinden. Indien de men sen dat zelf ook willen, zul len we hen zoveel mogelijk omscholen." Ook werven Terwijl Hattink en zijn men sen nu hun uiterste best doen Miro-medewerkers te herplaatsen, zal het bedrijf zelf straks extern mensen moeten gaan werven om de super-supermarkt te kunnen bemannen. „Dat klinkt erg tegenstrijdig", constateert Hattink, „maar dat is het ech ter beslist niet. We zullen in ieder geval mensen nodig hebben voor die afdelingen die we voorheen niet in huis hadden. We willen ons als echte versspecialisten profi leren en dat betekent ook dat we vakmensen, zoals chefs voor de visafdelingen, slagerijen en bakkerijen aan moeten trekken. In de afgelopen tijd hebben wij bewust de deur openge zet naar de andere werk maatschappijen. Daarvan hebben niet alleen mensen gebruik gemaakt, van wie de functie in het geding was. Ook andere medewerkers zijn overgestapt naar bij voorbeeld AH, omdat zij Vervolg op pagina 4 De Raad van Commissa rissen en de Raad van Be stuur hebben deze week het voornemen bekend gemaakt twee nieuwe le den van de Raad van Be stuur te willen benoe men, nl. de heren drs. P.J. Everaert (46) en drs. C.H. van der Hoeven (38). Zij vervangen respectievelijk de heren J. van Meer en drs. L. Coren. De heer Van Meer zal zijn fïinktie in mei 1986 neerleggen vanwege het be reiken van de leeftijd van 62 jaar. Gelet op zijn grote des kundigheid en ervaring met betrekking tot de buiten landse dochterondernemin gen, zal hij na deze datum nog enige tijd deel uit blij ven maken van de Directie Ahold International. De heer Coren treedt uit de Raad van Bestuur omdat hij, om gezondheidsredenen, he laas geen volledige werk week meer kan vervullen. Desgewenst zal hij wel als adviseur beschikbaar blijven. De heer Everaert zal met in gang van 1 augustus 1985 in dienst treden van Ahold. Hij zal ruimschoots de gelegen heid krijgen zich voor te be reiden op zijn nieuwe funk- tie. De heer Everaert is Ame rikaans staatsburger, maar in België geboren. Thans is hij executive vice-president bij Generale Biscuit, in welke fïinktie hij deel uitmaakt van de Raad van Bestuur van de ze onderneming en uit dien hoofde president en CEO is van de Amerikaanse vesti ging De benoeming van de heer Everaert tot lid van de Raad van Bestuur zal plaatsvinden op het moment dat de heer J. van Meer aftreedt. De heer Van der Hoeven zal naar verwachting eind au gustus 1985 bij Ahold in dienst komen. Na een nog nader overeen te komen in- werkperiode zal hij als lid van de Raad van Bestuur worden benoemd als opvol ger van de heer Coren. Op dit moment is de heer Van der Hoeven financieel direkteur van Shell Petro leum in Oman. Eerder ver vulde hij o.m. verschillende fïmkties bij Shell Internatio nale Petroleummaatschappij in Nederland, Londen en Cu rasao. Inmiddels heeft de Centrale Ondernemingsraad positief advies uitgebracht over bei de voorgenomen benoemin gen. In een komende uitgave van Flitsen zal worden terug gekomen op de nieuw te be noemen leden van de Raad van Bestuur. Hoofd Personeelzaken van Miro Hans Hattink is vol lof over de wijze van functioneren van de ondernemingsraad in de periode dat de herstructurering aan de gang is. „De OR heeft zeer duidelijk een toegevoegde waar de geleverd aan het ge hele besluitvormings proces", aldus de vaste deskundige op het ter rein van personeel en organisatie in de over legvergaderingen van OR en bestuurder. „De OR heeft echt dag en nacht klaar gestaan, want ik kan wel zeg gen dat we ze echt af gebeuld hebben door steeds maar weer met adviesaanvragen te ko men, waarover op kor te termijn besloten moest worden."

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 3