sport ACTIES TEGEN TEKORT AAN KADER IN AH-FILIALEN Vakantiekaartenwedstrij d Verder in Flitsen ■fl a* LAATSTE Kinderbioscoop in AC Restaurants flitsen a liiniiiiiiinii Oplage: 35.000 Personeelsblad Ahold nv 42e jaargang no. 6 1985 Alleen al in Noord- en Zuid-Holland 200 vacatures... Wijnproeven bij Alberto 09 Flitsen De Albert Heijn-filiaalorganisatie kampt met een vrij groot tekort aan kaderpersoneel: voorname lijk afdelingschefs en hoofdcaissières. Daarom zijn enkele bijzondere acties opgezet die er toe moeten leiden dat er meer jonge mensen, die in principe voor een kaderfünctie geschikt zijn, „boven water" komen. Niet alleen uit het vaste personeelsbestand, maar ook uit degenen die part-time voor een filiaal werken. Die laatste groep is tot nu per week in een AH-filiaal toe wat „verwaarloosd" in die zin, dat deze part-timers niet of nauwelijks worden beschouwd als mogelijke toekomstige chefs... Zij werken immers maar tijde lijk voor een extra zakcentje of om te sparen voor een surfplank? En omgekeerd komt het ook zelden of nooit voor dat zaterdagwerkers het initiatief nemen om eens bij de bedrijfsleider aan de bel te trekken met de vraag welke mogelijkheden er voor hen zijn om bij AH een carrière op te bouwen... 't Is immers al genoeg om bij Al- bert Heijn een extraatje te kunnen verdienen? Wellicht wordt er niet eens verder ge dacht! Briefje thuis En tóch zitten er ongetwij feld onder de part-timers jonge mensen die geschikt zijn om voor een kaderfunc tie bij AH te worden opge leid. En die dat ook best zou den willen als ze er maar aan zouden dénken. Want de meeste van de zaterdag-hel pers gaan nog naar school en willen na hun studie iets heel anders gaan doen. Som migen hebben vastomlijnde plannen, anderen weten het nog niet. Wel, om deze part-timers bij het overwegen van hun toe komstplannen ook op het Al- bert Heijn-spoor te zétten, hebben alle 18- en 19-jari- gen die korter dan 12 uur Ahold nv heeft het voor nemen het aandelenkapi taal van Kok-Ede bv over te nemen. Kok-Ede bv opereert in de institutio nele markt en levert aan grootverbruikers zoals in stellingen (o.a. zieken huizen en bejaardenhui zen), horecabedrijven en bedrijfsrestaurants. Bij deze overname zijn circa 415 medewerkers betrok ken. De overname zal geen negatieve gevolgen hebben voor de werkge legenheid. De Commissie van Fusie-aangelegenhe den van de SER en het mi nisterie van economische zaken zijn op de hoogte gesteld. De betrokken on dernemingsraden en vak organisaties zijn om ad vies gevraagd. werken, onlangs een per soonlijk briefje thuis gekre gen waarin zij er op attent worden gemaakt dat, na het behalen van het schooldiplo ma, een baan bij Albert Heijn wellicht óók tot de mogelijk heden behoort! Een bijko mend voordeel is natuurlijk dat deze jonge mensen het bedrijf al een beetje kennen en iets hebben geproefd van de sfeer waarin er wordt ge werkt. Over de problematiek van het kadertekort sprak Flitsen met de heren D. Kwakkel en R. Woudstra. area-personeel- chef in resp. de provincies Noord- en Zuid-Holland. Zij herinneren eraan, dat er ook in de zeventiger jaren sprake was van een dergelijk tekort. Dat werd toen vooral ver oorzaakt door de snelle groei van Albert Heijn. Het huidige tekort is voor een deel eveneens te wijten aan groei maar in niet onaan zienlijke mate toch ook aan Leifo. Door dit nieuwe orga nisatiemodel zijn er immers aanzienlijk meer kaderfunc ties ontstaan: in de meeste gevallen werd één sector chef vervangen door twee a drie afdelingschefs. Ook werd de functie van hoofd caissière opgewaardeerd. Het kadertekort spitst zich vooral toe op de regio's Am sterdam, Den Haag, Utrecht en het Gooi. Teveel De heer Kwakkel kampt mo menteel met maar liefst 56 vacatures voor afdelingschef en ongeveer 60 vacatures voor verkoper 3, die de afde lingschefs moeten kunnen vervangen. Volgend jaar zul len er 36 mensen voor afde lingschef opgeleid zijn, maar - zo zegt Kwakkel - dan ko men er ook weer zes nieuwe filialen bij, waardoor de si tuatie er nog minder rooskleurig kan komen uit te zien dan nu al het geval is. Ook in het gebied van de heer Woudstra is er sprake van een groot tekort: 60 va catures voor afdelingschefs en 25 vacatures voor verko per 3. Hij heeft 45 chefs in opleiding, zodat er volgend jaar nog zo'n 15 „harde vaca tures" overblijven. „Teveel", Vervolg op pagina 2 Ruim twaalfhonderd mensen namen deel aan een door negen Alberto- filialen georganiseerde wijnproeverij. Er werd door de bezoekers zeer selectief geproefd. Dat de ambiance geweldig was toont deze foto. Zie pag. 10. In AC Sevenum is 29 mei jl. de eerste AC-kinder- bioscoop geopend. Jeug dige kijkers - van 5 tot 12 jaar - kunnen daar hun hart ophalen aan Hans en Grietje, Barba Pappa, Kok kie en Peppie en nog een viertal andere kinder films. De rolprenten du ren 40 tot 60 minuten en gaan tijdens de openings tijden van AC Sevenum ononderbroken door. De films zijn van Nederland se bodem of na-gesyn chroniseerd zodat zelfs de allerkleinsten ze goed kunnen volgen. Om ook nu weer de ouders of begeleiders - wanneer ze dit willen - in alle rust te la ten dineren, is de bioscoop gesitueerd in de speelhoek. Ahold'ers hebben het pinksterweekend ge bruikt om op de groene grasmat eikaars krachten te meten. In Maarssen, As sen en Tilburg streden zij op een faire manier om de eerste plaats. Meer sport nieuws op pag. 11. De aanvoerder van het elf tal van CS Maarssen gaat op de schouders na het uitreiken van de beker. Evenals andere jaren or ganiseert de redactie Aran Flitsen weer een zomer- prijsvraag, dit keer een „Vakantiekaartenwed- strijd". De belabberdste vakantie-ervaring, de mooiste vakantiefoto, de vreemdste situatie aan de zomerse kassa, etc. heb ben we al gehad. Dit jaar willen we van onze vakan tiegangers de leukste, gekste, origineelste, kunstzinnigste of inven tiefste vakantiekaart ont vangen. U mag alles sturen, al dan niet bijgewerkt met takjes, bloemetjes of blaadjes. Vro lijke vakantieplaatjes met he le dikke mevrouwen en hele dunne meneren aan het strand, de mooiste volks dansgroep in de bergen of gewoon één uit uw eigen woonplaats, want dat mag natuurlijk ook. De redactiecommissie - die uiteraard niet mag meedoen - beslist wie de leukste vakantiekaart heeft gestuurd. Er worden vijf waardebon nen van elk 50,- beschik baar gesteld. De vakantiekaarten dienen uiterlijk eind september ver zonden te zijn. De winnende vakantiekaarten worden in het november-nummer van Flitsen afgedrukt. Over de beslissing van de jury kan om begrijpelijke reden niet worden gecorrespondeerd. U dient uw kaart als volgt te adresseren: Ahold nv, Redactie Flit sen, t.a.v. de heer E. Mul ler (kamer 1703), Anker- smidplein 2, 1506 CK Zaandam. Er is gekozen voor het zgn. laservision-systeem van Phi- lilps, een systeem dat het beste te vergelijken is met de compact disc; alleen pro duceert de beeldplaat naast geluid ook beeld. Frits Visser, marketing man ager AC Restaurants en de geestelijke vader achter het „bioscoopplan" zegt: „We zijn een kindervriendelijk restaurant, niet alleen met een kindermenu maar ook met een kinderkaart met kin- deqirijzen en een kinder speelhoek, waarin jarenlang Asterix en Obelisk de vriendjes zijn geweest van onze jeugdige bezoekers. Het werd hoog tijd dat we eens wat nieuws bedachten. In overleg met Philips zijn we tot de beeldplaat geko men. In tegenstelling tot de videoband heeft de beeld plaat een bijna onbeperkte levensduur." In de loop van juni volgt AC Nederweert. Wanneer de proef slaagt gaan in septem ber alle AC Restaurants over op de kinderbioscoop. Benoeming nieuwe le den Raad van Bestuur. Pag. 3. Miro heeft hoge ver wachtingen van de nieuwe commerciële formule. Pag. 3. Catering Overseas Sup ply rekent op hogere omzetten. Pag. 5 Automatisering in het distributiecentrum Pag. 6 Meer dan 2.000 oud- medewerkers gingen met Ahold op stap. Pag. 7 Personalia. Pag. 8 Onder water kan het sprookjesachtig zijn. Pag. 9 Nieuws van de werk maatschappijen. Pag. 10 Zomaar. De Witte Raaf. Pag. 12

Personeelsbladen | 1985 | | pagina 1